عکس کاور فیلم ترسناک داستان واقعی
b1
خانه » ۱۰ فیلم ترسناک که بر اساس داستان واقعی ساخته شده‌اند!

۱۰ فیلم ترسناک که بر اساس داستان واقعی ساخته شده‌اند!

b3
+18

این فیلم بر اساس یک داستان واقعی است! جمله‌ای که در آغاز بعضی فیلم‌های سینمایی می‌بینید و قطعاً با دیدی دیگر به این فیلم‌ها نگاه می‌کنید. امروز در عجیب‌ترین قصد داریم شما را با ۱۰ فیلم ترسناک برتر تاریخ آشنا کنیم که بر اساس یک داستان واقعی تهیه شده‌اند.

گاهی اوقات، فیلم‌های ترسناک با استفاده از عبارت «بر اساس داستانی واقعی» تبلیغ و همه‌گیر می‌شوند ولی بعضی از مخاطبان خیلی به این جمله اعتقاد ندارند. گاهی اوقات استفاده از این جمله در ژانر ترسناک باعث می‌شود تا فیلم و داستان‌های آن باورنکردنی به نظر برسند. این در حالی است که تماشای دیگر سبک‌ها بر اساس داستان‌های واقعی محتمل‌تر و باورکردنی‌تر به نظر می‌رسند اما هستند فیلم‌های ترسناکی که توانسته‌اند نظر بسیاری از علاقه‌مندان به سینما را به خود جلب کنند. البته، این همه ماجرا نیست. به طور مثال در فیلم گرگ وال‌استریت، ساخته مارتین اسکورسیزی، اگرچه داستان و کلیت فیلم بر اساس یک داستان واقعی و زندگی‌نامه جوردن به لفورت بود اما تمام اتفاقات افتاده در فیلم عیناً شبیه به زندگی واقعی او نبودند و کارگردان با اضافه کردن مضامینی فانتزی، سعی کرد تا اثر خود را به محصولی قابل‌توجه‌تر و تماشایی‌تر تبدیل کند.

با این حال، فیلم‌های ترسناک ساخته شده بر اساس داستان‌های واقعی یکی از دلایل اصلی کشاندن مخاطبان به سالن‌های سینما محسوب می‌شوند. مخاطبانی که اگر قرار باشد، فیلمی بر اساس داستانی واقعی را تماشا کنند، در انتخاب بین ژانرها، سبک ترسناک را به دیگر سبک‌ها ترجیح می‌دهند. قاتلین سریالی و اتفاقات ماوراالطبیعه و استفاده از آن‌ها در فیلم‌های سینمایی باعث می‌شوند تا کمی با احتیاط بیشتر در خیابان‌های تاریک قدم بزنیم و البته بعضی شب‌ها هنگام خوابیدن، چراغ اتاق را هم روشن نگه‌داریم!

با وجود این‌که بسیاری از فیلم‌های ساخته شده بر اساس داستان‌های واقعی، المان‌هایی را نیز جعل و به فیلم اضافه کرده‌اند اما فیلم‌های دیگری نیز وجود دارند که طبق ادعای سازندگان و البته شاهدین اتفاق اصلی، درست بر اساس داستان اتفاق افتاده نوشته و تهیه شده‌اند و همین می‌تواند به کابوس شب‌های بسیاری از بینندگان این نوع فیلم‌ها تبدیل شود. با تماشای این فیلم‌ها این فکر به ذهنتان خطور می‌کند که دنیا می‌تواند چه جای تاریک و ترسناکی باشد و چه اتفاقاتی ممکن است در گوشه و کنار آن بیفتد. در ادامه می‌توانید با ۱۰ فیلم برتر ترسناک ساخته شده بر اساس داستان‌های واقعی آشنا شوید. ایده بدی نیست اگر این مقاله را در روشنایی روز مطالعه کنید یا اگر قصد دارید شب به مطالعه این مقاله بپردازید، چراغ‌های اتاقتان را روشن بگذارید!

10- Conjuring

conjuring

تاریخ عرضه: ۲۰۱۳
Conjuring یا احضار سال ۲۰۱۳ روی پرده سینماها رفت و به عنوان یک فیلم بر اساس داستان‌های واقعی تبلیغ شد. احضار بر اساس تحقیقات دو محقق مسائل ماوراالطبیعه با نام‌های اِد و لوراین وارِن روی یک موضوع عجیب و البته غیر قابل باور بود. پس از عرضه این فیلم، افراد زیادی روی صحت و دقت فیلم به داستان واقعی سؤال کردند و اینکه چگونه ممکن است چنین اتفاق ترسناک و البته عجیبی در دنیای واقعی بیفتد.

اِد و لورین وارِن در دهه ۷۰ میلادی در جزیره رود به تحقیق درباره مسائل ماوراالطبیعه می‌پرداختند، مسائلی که هنوز هم نمی‌توان توضیح خاصی برای آن‌ها پیدا کرد. اِد وارِن چند سال بعد از دنیا رفت و همسر او اکنون ۸۷ ساله است و هیچ وقت نظری راجع به ماجراهای اتفاق افتاده در فیلم بیان نکرد اما یکی از دوستان نزدیک به خانواده وارِن ادعا کرد که تمام اتفاقات به تصویر کشیده در فیلم واقعاً اتفاق افتاده‌اند. یکی از اعضای خانواده‌ای که در خانه جن‌زده جزیره رود زندگی می‌کرد در کتاب خاطرات شخصی خود نوشت که تمام اتفاقات افتاده در ماجرای اصلی به جز چند تفاوت جزیی دقیقاً در فیلم نیز نمود پیدا کردند.

9- The Hunting in Connecticut

the hunting

تاریخ عرضه: ۲۰۰۹
شکار در کانکتیکوت، فیلمی که سال ۲۰۰۹ روی پرده سینماها رفت، نگاهی هنرمندانه و آزاد به داستان خانواده‌ای بود که در دهه ۸۰ میلادی به یک مرده‌شورخانه قدیمی نقل مکان کردند. کارمِن رید، کسی که در این خانه زندگی می‌کرد اذعان داشت که داستان به منظور هالیوودی‌تر شدن فیلم کمی تغییر پیدا کرده بود اما باز هم نکات اذیت‌کننده‌ای در داستان واقعی اتفاق افتاده بود. البته او درباره یکی از صحنه‌های فیلم که پرده حمام باعث مردن یکی از اقوام آن‌ها شد، گفت که این اتفاق واقعاً افتاده بود، حادثه‌ای که هیچگاه دلیلی منطقی برای آن پیدا نشد.

یکی دیگر از اختلاف‌هایی که فیلم با داستان واقعی داشت، سکانس ارتباط با مردگان بود که هیچگاه در داستان واقعی حاصل نشد اما صحنه جن‌گیری که در فیلم نشان داده شد، در داستان اصلی نیز اتفاق افتاده بود؛ البته این صحنه به علت رده‌بندی سنی بالای ۱۳ سالی که فیلم دریافت کرد، کمی با شدت کمتری به تصویر کشیده شد. بعضی از اتفاقات روی داده در دنیای واقعی نیز به دلیل این‌که بسیار شدید و سخت بودند، جایی در فیلم پیدا نکردند.

8- The Texas Chainsaw Massacre

the chainsaw

سال عرضه: ۱۹۷۴
فیلم کشتار اره‌برقی تگزاس به علت خشونت افسارگسیخته‌ای که داشت، در چند کشور ممنوع اعلام شد. شخصیت اصلی در این فیلم با نام مستعار صورت‌پوستی شناخته می‌شد زیرا وقتی قربانیان خود را از بین می‌برد از پوست آن‌ها برای خود ماسک تهیه می‌کرد. اما داستان واقعی که فیلم از آن الهام گرفته است، پرونده فردی به نام اِدوارد گِین در دهه ۵۰ میلادی بود. اِدِ دیوانه، یک قاتل سریالی بود که به درست کردن ماسک از پوست صورت قربانیان خود علاقه داشت. او همچنین تکه تکه اعضای بدن قربانیانش رادر اطراف خانه خود قرار می‌داد.

اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر آدمخوار بودن گِین وجود ندارد اما بعضی از شواهد امکان آدمخوار بودن او را می‌دهند. وقتی پلیس او را در منزلش دستگیر کرد، درون اجاق،‌ قلب یک انسان که درون یک مایه‌تابه قرار داشت پیدا کرد و وقتی از او پرسیده شد که آیا می‌خواست این قلب را بخورد او پاسخ داد: اگر شما فکر می‌کنید دیوانه هستم! این قاتل سریالی الهام بخش فیلم‌های هالییودی دیگری مانند سکوت بره‌ها (Silence of the Lambs) و روانی (Psycho) نیز شد.

7- Nightmare on Elm Street

nightmare

سال عرضه: ۱۹۸۴
در سال ۲۰۱۲،‌ نشریه نیویورک تایمز این فیلم را در لیست ۱۰۰۰ فیلم برتر تاریخ قرار داد. کابوس خیابان اِلم، فیلمی خاطره‌انگیز راجع به یک مرد بی‌ریخت و جن‌مانند بود که در طول شب وارد خواب قربانیانش شده و آن‌ها را با استفاده از دستکش ترسناک خود از بین می‌برد. اگرچه هیچگاه ذکر نشد که کابوس خیابان اِلم بر پایه یک داستان واقعی بوده است اما نکات جالب و ریزی در فیلم وجود داشت که به مرگ‌های مشکوک جنوب شرق آسیا مربوط می‌شد. مرگ‌هایی که در آن، قربانیان بدون هیچ دلیلی در طول خواب از دنیا می‌رفتند.

یکی از این موارد،‌ پسر ۲۱ ساله یک فیزیکدان بود که خواب‌های غیر معمول و وحشتناکی می‌دید، خواب‌هایی که هیچکس باور نمی‌کرد تا این‌که طی همان شب خانواده‌اش با صدای جیغ و فریاد بالای تخت او رفتند و وقتی رسیدند، او در خواب مرده بود.

6- The Girl Next Door

next door

سال عرضه: ۲۰۰۷
دختر همسایه، فیلمی بر اساس یک رمان با همین نام و جنایتی در دنیای واقعی بود که در سال ۱۹۶۵ و در ایالت ایندیانا اتفاق افتاده بود. داستان فیلم، حکایت شکنجه‌های سخت و وحشیانه‌ای بود که توسط اقوام شخصیت اول فیلم بر او تحمیل می‌شد. در دنیای واقعی، سیلویا لیکِنز توسط گِرتِرود بانیزِوسکی و فرزندانش شکنجه‌های سختی را تحمل کرد. مأمور پیگیری قضایی پرونده در دادگاه اعلام کرد که مرگ لیکِنز، بدترین جنایتی است که تاکنون در ایالت ایندیانا رخ داده ست.

5- The Amityville Horror

the amityville horror

سال عرضه: ۱۹۷۹
این فیلم که سال ۱۹۷۹ روی پرده سینماها رفت بر اساس داستان واقعی خانواده لوتز ساخته شده است. خانواده‌ای که پس از نقل مکان به خانه‌ای در شهر نیویورک و با دیدن تصاویر ارواح و اتفاق‌های عجیب روبه‌رو شدند، خانه‌ای که پیش از عزیمت آن‌ها به آن، خانواده‌ای به طرز فجیعی به قتل رسیده بود. این فیلم در واقع اقتباسی از کتابی است که درباره خانواده لوتز و تجربیات ترسناکی که آن‌ها تجربه کرده بودند، نوشته شده است. اگرچه فیلم بر خلاف کتاب یک مستند و زندگی‌نامه نبود و المان‌های خلاقانه‌ای نیز به آن اضافه شده بود اما بسیاری از اتفاقات درون فیلم واقعی بودند،‌ اتفاقاتی مانند دیدن ارواحی به شکل انسان و بالا و پایین پریدن تخت‌خواب‌ها که از این فیلم،‌ یک فیلم ترسناک واقعی ساخت.

4- Jaws

jaws1

سال عرضه: ۱۹۷۵
فیلم Jaws که سال ۱۹۷۵ اکران شد، برای کسانی که فیلم را دیده‌اند، دلیل اصلی ترسی محسوب می‌شود که از کوسه‌ها و آب‌های بی‌کران دارند. فیلم بر اساس رمانی با همین نام و داستان یک افسر پلیس در جزیره‌ای کوچک بود که به شکار کوسه‌ای سفید و درنده رفت. این فیلم بر اساس حملات متعدد کوسه‌های سفید به ساحل جِرسی در سال ۱۹۱۶ ساخته شده است. حمله کوسه‌ها در دنیای واقعی در سال ۱۹۱۶ و در فصل توریستی سال اتفاق افتاد، اتفاقی که سران محلی آن را کم اهمیت جلوه داده و ساحل دریا را ممنوعه اعلام نکردند تا این که گروهی از مردم وارد آب شده و این کوسه قاتل را شکار کردند.

بعضی از اتفاقات و شخصیت‌ها در فیلم و داستان واقعی به نظر مشترک می‌آمدند و اگرچه نویسنده این اثر صحت این اشتراک را تکذیب کرد اما داستان حمله کوسه‌های قاتل در سال ۱۹۱۶ در ذهن نویسندگان این فیلم بوده تا جایی که یکی از شخصیت‌های فیلم یعنی برادی به داستان واقعی سال ۱۹۱۶ اشاره می‌کند. هنوز مشخص نیست که یک کوسه سفید قاتل مسئول حمله‌ها بوده یا گروهی از کوسه‌های نر زیرا بعضی از حمله‌ها در آب‌های شیرین اتفاق افتاد.

3- Eaten Alive

eaten alive

سال عرضه: ۱۹۷۷
فیلم Eaten Alive یا زنده خورده شده روایت داستان یک قاتل سریالی و صاحب یک هتل محلی و کوچک بود که بدن قربانیانش را برای خوردن جلوی یک تمساح بزرگ خانگی می‌انداخت. داستان واقعی نیز به داستان فیلم شبیه است و بازگو کننده داستان جو بال، اپراتور خوش‌مشرب مسافرخانه‌ای در اِلمِندورف ایالت تگزاس در اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی بود. بنا بر گفته بعضی، بال روبه‌روی مسافرخانه، یک حوضچه پر از تمساح درست کرده بود. وقتی پلیس درباره ناپدید شدن همسر او از بال سؤال کرد، یکی از پیش‌خدمتان مسافرخانه اعتراف کرد که او را در خلاص شدن از دست اجساد کمک کرده است.

به این دلیل که بال در آن زمان معروف به غذا دادن به تمساح‌هایش بود، پلیس حوضچه این تمساح‌ها را مورد جستجو قرار داد اما هیچ گونه آثاری مبنی بر باقی مانده بدن انسان پیدا نکرد. با وجود کم بودن مدارک، شایعات اشاره دارند که بال حداقل ۳۰ زن را به قتل رسانده و بدن آن‌ها را خوراک تمساح‌ها کرده است. او در سال ۱۹۳۸ خودکشی کرد.

2- The Exorcism of Emily Rose

exorcism of emily rose

سال عرضه: ۲۰۰۵
فیلم جِن‌گیری اِمیلی رُز روایت داستان یک کشیش کلیسا است که به جرم قتل اِمیلی رُز به دلیل شکست در جن‌گیری در دادگاه محاکمه می‌شود. در این فیلم، حقایقی وجود دارد که برگرفته از یک داستان واقعی است. آنِلیزا میشل،‌ دختری آلمانی پس از ماه‌ها قرار گرفتن در شرایط سخن جِن‌گیری توسط دو کشیش به دلیل گرسنگی و کم شدن آب بدن از دنیا رفت. او به دلیل بیماری که پزشکان شیزوفرنی و اختلال در تشخیص هویت تشخیص داده بودند، سال‌ها تحت درمان بود. کشیش‌ها و والدین آنِلیزا توسط دادگاه مجرم شناخته شدند و داستان مرگ غمناک این دختر آلمانی زمینه ساز تغییر قوانین جن‌گیری در کلیسا شد.

1- The Exorcist

the exorcist

سال عرضه: ۱۹۷۳
جِن‌گیر، همان فیلم معروف و البته ترسناکی است که هنوز هم اثر خود را از دست نداده است. این فیلم که سال ۱۹۷۳ روی پرده سینماها رفت، داستان یک دختر ۱۲ ساله است که توسط شیاطین و ارواح خبیث تسخیر شده است. مادر او سعی می‌کند تا با کمک گرفتن از کشیش‌ها و عملیات جن‌گیری، دختر خود را نجات دهد. بعضی حقایق از دنیای واقعی در جِن‌گیر وجود دارد و الهام‌بخش آن‌ها داستان یک پرونده در سال ۱۹۴۳ است. البته در دنیای واقعی جن‌گیری با موفقیت روی پسر تسخیر شده صورت گرفت و او به زندگی معمول خود برگشت ولی قاعدتاً این موضوع نمی‌توانست زمینه‌ساز یک فیلم ترسناک و درام باشد. جِن‌گیر نه تنها بر اساس یک واقعیت اتفاق افتاده ساخته شده بود بلکه الهام بخش فیلم‌های ترسناکی که از روی داستان‌های واقعی ساخته شده‌اند نیز شد.

852 ratings3.5/5
منبع فارسیزوم‌جیزوم‌جی

منبع خارجیThe Richest

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2

202
دیدگاه بگذارید

avatar
 
smilewinkmrgreenneutraltwistedcooleviloopscrylolsadideaangrybearbigsmileblushconfuseddeveloperevilgrinexclaimfacepalmheartkittenmindblown-altquestionrolleyesstarsurprisedtongueuneasy
69 سلسله نظر
133 جواب‌های سلسله نظر
0 دنبال‌کنندگان
 
پرواکنش‌ترین نظر
داغ‌ترین سلسله نظر
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
ساسان
مهمان
ساسان

یکسر به سایت آرنوشا بزنید تا ماورا را آنطور که هست بفهمید نه آنطور که خرافات مردم میگویند
برای مخالفین هم پیشنهاد میکنم مطلب کافران ماورایی را در همان سایت بخوانید
اگر میتوانستم لینکش را اینجا قرار می دادم

ارشیا
مهمان
ارشیا

الان واقعا نظرات شما چه ربطی به فیلم های ترسناک داشت؟ واقعا هیچ ربطی نداره! اعتقادات و باور هایتان را برای خودتان نگه دارید و کسی را مسخره نکنید و کورکورانه حرف نزنید. قرآن یا معجزه است یا نیست؟اصلا شما از کجا می توانید اثبات کنید کتابی که ۱۴۰۰ سال پیش آن هم توسط فقط یک نفر نگاشته نشده است توسط انسان های دیگری تحریف نشده است؟!بالاخره هر کسی نظری دارد و نمی توان همه ی انسان ها را به زور کافر یا مسلمان کرد.

شهرام
مهمان
شهرام

ادعای معجزه اشاره قران به اکسیژن با اتکا به توصیف های شخصی نه به واقعیت های علمی 👇 💠معجزه تراشان این ادعا را به دو گونه منتشر کرده اند دسته ای گفته اند: اشاره قران به عدم وجود اکسیژن در خارج از جو زمین و عده ای دیگر گفته اند: اشاره قران به اکسیژن 🔹در مورد دسته اول هیچ رابطه ای بین فضای خارج از جو زمین و آیه قران مشاهده نمیشود بنابراین نیازی به توضیحش نیست اما دسته دوم… دسته دوم گفته اند 👇 آیات قران به میزان تراکم و وجود اکسیژن در زمین اشاره میکند آیات مورد نظر… بیشتر بخوانید »

احمدرضا
مهمان
احمدرضا

خب یک سوال دارم 1- در آن زمانه که هنوز این موضوع کشف نشده بود اگر قرآن اینگونه صحبت می کرد آیا برای انسان های آن زمان قابل باور بود ؟؟ اگر این صحبت را میکرد آیا دشمنان احتمال دروغگویی یا جادوگری خضرت محمد را نمی دادند؟؟ تا زمانی که این حقیقت علمی کشف شود چه اتفاقاتی ممکن بود برای این کتاب بیافتد ؟؟ 2- قرآن کتابی برای هدایت است نه یک کتاب علمی اما با این حال قرآن ، نشانه ها و تمثیلاتی درون آیه هایش وجود دارد تا هوشمندی اش مشخص شود مثل نداشتن نور به خودی خود… بیشتر بخوانید »

احمدرضا
مهمان
احمدرضا

سایت اسلام کوئست سایت پاسخگویی به سوالات این چنینی هست و با استدلال و منطق توضیح می دهد
پیشنهاد میکنم حتما یه سری به مطالب این سایت بندازید
باور کن من هیچ دشمنی باهات ندارم و ادعای عقل کل بودن هم ندارم من نه فیلسوفم نه دانشمند اما اگر کمی به دنیای دور و ورت انداخته باشی و مطالب علمی را خوانده باشی حتما به یک سری نکات رسیده ای
خواندن مطالب این سایت را بهت پیشنهاد می کنم دوست من

احمدرضا
مهمان
احمدرضا

یک نگاه به سایت اسلام کوئست بنداز مطمئنم پشیمون نمیشی دوست من

احمدرضا
مهمان
احمدرضا

1- وقتی انسان به ارتفاع بالا میره درسته از نظر علمی سینه گشاد می شود اما در اصطلاح جمعی که خودتون هم اشاره کردید گویا سینه تنگ می شود در آن آیه هم از کلمه گویا استفاده کرده است درسته ؟؟ شیوه نگارش قرآن به صورت منظوم هست که در این سبک مانند شعر از آرایه هایی مثل تشبیه و استعاره استفاده می شود این موضوع شما رو به فکر نمی اندازه ؟؟ اما همین مسئله را هم انسان هزار و چهار صد سال پیش هنوز نمی دانست که وقتی به ارتفاع بالا می رود به اصطلاح سینه اش تنگ… بیشتر بخوانید »

آرمان
مهمان
آرمان

وااااووووو تو هنوز فرق ادبیات فارسی و عربی رو نمیدونی .
تو لطف کن فقط بمون تو غارت

Mehdi
مهمان
Mehdi

چه ربطی به فرق ادبیات فارسی و عربی داشت ؟
نه نمیدونم تو بگو چه فرقی دارن ؟
ما هم تو غار بهمون خوش میگذره تو که همینم نداری

سلیمان رستمی
عضو

سلام. من به این دلیل جواب شما رو ندادم جناب شهرام چون دیدم هرچقدر با شما حرف میزنیم باز حرف خودتون می زنید. اما الان نگاه کردم دیدم انگار چند تا (بی)خردگرا ی دیگه هم اومدن گفتم جواب تون بدم تا فکر نکن نتوننستم جواب بدم. دروغ های شما تمامی ندارن عزیزم من اونجا که قرآن میگه سینه اش تنگ سخت میشه دو تا معنی می تونه داشته باشه یک یا منظور احساس خفه شدن هست یا منظور خود خفگی هست هیچ ربطی به گشاد شدن سینه یا تنگ شدن سینه که شما گفتید نداره و حرف غیر علمی نزده… بیشتر بخوانید »

Mehdi
مهمان
Mehdi

آقای رستمی وقتی میگید من به این دلیل جواب شما رو ندادم اینا فکر می کنن دو تاییمون یکی هستیم لطفا رو حرف زدنت مخصوصا با اینا دقت کن

حمید
مهمان
حمید

تو کشوری که روح و جن رو در حد هیولا ها و موجودات عجیب و غریب فیلم های ترسناک میارن پایین باید هم یه عده بیاین این مسائل رو انکار کنند چون ما داریم چوب نادونیمون رو میخوریم وقتی هنوز نمی دونیم روح چیه ؟ جن چیه ؟ خدا چه مفهومی داره ؟ انتظار دارین یه عده که گوششون از این حرف های کلیشه ای پره این حرف هارو باور کنند
مطالعه کنیم تا بهتر بفهمیم
آن هم مطالعه ای کامل و همه جانبه

سلیمان رستمی
عضو

در قرآن آیه۱۲۵ سوره انعام سینه انسان هایی که ایمان نیاوردن به سینه تنگ سخت انسان هایی که بر فراز آسمان میروند تشبیه شده است این یک معجزه است چون قرآن از کجا میدانسته سینه افرادی که بر فراز آسمان میروند تنگ سخت میشود زمانی که فضا پیما وجود نداشت تا کسی بداند که اصلاً بالای آسمان اکسیژن وجود ندارد قرآن از کجا میدانسته است. من به این خاطر به وجود روح و جن اعتقاد دارم چون در کتاب قرآن که حرف هایی که ۱۴۰۰ سال پیش زده است(مثل مثال بالا)تازه انسان ها در دوران معاصر به آن رسیده اند… بیشتر بخوانید »

سلیمان رستمی
عضو

این آتئیست های کم خرد نمی توانند جواب این آیه قرآن را بدهند و فقط منفی میدهند اگر شما خیلی مردی بیا جواب آیه را بده که نامردی و جواب نمی دهی.
و تنها کاری که بلد هستید توهین است جالب است بعد روی خودشان هم اسم خرد گرا می گذارند!!!!

شهرام
مهمان
شهرام

این که کسی جواب تو رو نمیده بخاطر اینه که ( خیلی ببخشید یخورده از نظر عقلی کم داری ) چندین بار جواب بهت دادن کم آوردی باز رفتی یه چیز دیگه آوردی . از کسی که عامل های بدبختی مردم رو بزاره پروفایل تلگرامش بیشتر از این انتضاری نیست .

اصلان
مهمان
اصلان

امام حسین چرا عامل بدبختی این همه آدمه ؟

اصلان
مهمان
اصلان

میشه یکم از اطلاعات تاریخیتون هم با ما به اشتراک بگذارید ؟ 😊

اصلان
مهمان
اصلان

من هنوز منتظر جوابتونم چرا فکر می کنید امام حسین و سایر امامان مسبب بدبختی مردم هستند ؟

شهرام
مهمان
شهرام

در ترجمه شیطنت شده… درون متن عربی کلمه عرض وجود نداره… منظور ایه چیزی دیگری غیر از اینه… یصعد از صعود میاد … یتصعد در باب تفعل هست، یعنی به زحمت افتادن سختی کشیدن در رفتن به اسمان… به هیچ وجه این معنی رو نمیده که اونجا بره سینه طرف اکسیژن کم میاره…!!! اگر معجزه بود … در ثانی این ایات مربوط چند میلیون سال قبل که نیست!!! در همان زمان محمد بالای کوه رفتن سختی داشت و بالای کوهها نفس به تنگ می امد با فرض پذیرش این ایه دال بر تنگ شدن نفس باز هم همچین چیز عجیبی… بیشتر بخوانید »

سلیمان رستمی
عضو

اگر شما دین ندارید انسان که هستید پس مودب باشید. آقای محترم مگه من چی گفتم حرف من هم همینه چگونه قرآن ۱۴۰۰ سال پیش میدانسته سینه کسی که بر فراز آسمان میرود سختی می کشد از کجا میدانسته قرآن از کجا میدانسته بالای آسمان اکسیژن وجود ندارد. اینکه آن زمان کوه بوده درست است و شاید از این گونه می توانستند بفهمند که هرچقدر به آسمان میرویم هوا کم تر می شود اما این محال است به این دلیل که ما همین امروز با این همه تکنولوژی و وسیله به زور یک قله را فتح میکنیم فکر کنید ۱۴۰۰… بیشتر بخوانید »

سلیمان رستمی
عضو

شیطنتی در معنی آیه در کار نیست خداوند می فرماید(یتصعد فی السماء)یعنی بالا رفتن در آسمان یا به تعبیر شما بالارفتن سخت در آسمان اما قبل از این قسمت آیه سینه افراد هدایت نشده را می گوید سینه تنگ سخت و سینه تنگ سخت افراد هدایت نشده را به سینه افرادی که در آسمان سخت بالا میروند تشبیه کرده حالا قرآن از کجا میدانسته کسانی که از آسمان بالا میروند یا بر فراز آسمان میروند سینه هایشان تنگ سخت میشود هیچ یک از آتئیست های متعصب این سایت هم نتوانسته اند جواب من را بدهند.

سلیمان رستمی
عضو

فرقی هم نمی کند معنی یتصعد چه باشد می خواهید بالارفتن باشد یا سخت بالارفتن در هر صورت معنی آیه فرق نمی کند

احمدرضا
مهمان
احمدرضا

خیلی خودتو ناراحت نکن واسه اینا اگه یکم گارد هجومیتو جلوی اینا کمتر کنی شاید متوجه اشتباهشون بشن یادت نره امر به معروف و نهی از منکر راه و روش و شرایطی داره که ما باید اون روش رو بلد باشیم اینقدر حرص نخور ما که نمیدونیم اینا چجور آدمایی هستن شاید دلشون از زندگی پره و میخوان اونو به اسم خدا و دین بندازن خیلی خودتو خسته این مباحث نکن اینا این چیزا رو کری خوندن و بچه بازی می فهمن نه یک بحث عقلانی و منصفانه حواست باشه راه و روشت چجوریه ؟ خیلی هم به اینا اهمیت… بیشتر بخوانید »

احمدرضا
مهمان
احمدرضا

آقای رستمی به نظر من یکم روش امر به معروف شما نادرست است و پیشنهاد میکنم روی روشتون کار کنید خیلی هم به اینا اهمیت ندین اینا فکر میکنن اسلام الکی هزار و چهار صد سال بین مردم دووم آورده و فکر میکنن از اشخاصی مثل ابن سینا ، خوارزمی ، بیرونی ، مولانا ، سعدی ، ملاصدرا ، علامه طباطبایی ، آیت الله بهجت ، دکتر علی شریعتی بیشتر حالیشونه و واسه مخالفت باهات اینا رو هم نامسلمان جلوه میدن چون اینا مصداق اسلام واقعی هستن ببین کجاهای روش امر به معروفت غلطه ؟ یه طوری رفتار کن که… بیشتر بخوانید »

علیرضا
مهمان
علیرضا

آره امروزه واقعا آدمهایی که سرشون به تنشون بیرزه خیلی کم شدن ربطی هم به دین و روشنفکری نداره

خردمند
مهمان
خردمند

جوابت رو داد دیگه داداش گلم . شما الان از یه کوه کوچیک هم بخوای بری بالا دهنت سرویس میشه از نفس مییفتی دیگه . نفست تنگ میشه و به سختی می‌رسی به بالای کوه . حالا این کجاش معجزست؟ فکر کن توی آیه میومد ایمانشان مانند رفتن انسان به خارج از جو کره زمین سخت میشود که اکسیژن کم میارن . اون موقع معجزه میشد . حالا جدا از این حرف ها آیه بسیار زشتیه این آیه یعنی شما هیچ اختیاری نداری خدا چنان سخت می‌کنه ایمان اوردنت رو که هیچ غلطی نمیتونی بکنی . ( اونجا احتمالا فهمیده… بیشتر بخوانید »

سلیمان رستمی
عضو

عزیز من در آیه نیامده خسته می شوید این دقیقاً تحریف آیه قرآن در آیه ۱۲۵ سوره اعراف آمده: (پس هرکه را خدا هدایت او خواهد قلبش را برای پذیرش اسلام باز روشن گرداند و هرکه را خواهد گمراه نماید و سینه(صدره یعنی سینه) او را از پذیرفتن ایمان تنگ سخت گرداند که گویی می خواهد از زمین بر فراز آسمان رود(حالا به تعبیر جناب شهرام به سختی از زمین بر فراز آسمان رود که هیچ فرقی هم نمی کنه)این چنین خدا آنان را که به حق نمی گروند مردود و پلید میگرداند)خدا سینه تنگ سخت کسانی که هدایت نشدند… بیشتر بخوانید »

احمدرضا
مهمان
احمدرضا

قرآن نمی توانست به گونه ای بیاد که برای مردم اون دوره قابل درک نباشه اگه اینطوری حرف می زد برای مردم اون دوره کاملا گنگ و مبهم بود مثلا می گفت در بهشت پیتزا و همبرگر و گوشی آیفون وجود داشت خب اینطوری شاید برای ما قابل درک بود ولی واسه انسان های اونموقع کاملا گنگ بود در مقابل علمی به اسم تفسیر شکل گرفت تا قرآن برای همه مردم در همه زمان ها و مکان ها بهتر قابل درک باشد و جالبه انگار شما تفسیر هم بلدی ☺ حرف هایی که شما می زنید خیلی بچگانه هست حتی… بیشتر بخوانید »

احمدرضا
مهمان
احمدرضا

صحبت من به همه بود
کسی که خودشو روشنفکر و اهل خردورزی میدونه ولی حاضر نمیشه یکبار با دقت به سراغ آثار اسلامی بره باید این رو هم بدونه که منطق ایجاب می کنه برای انکار و رد کردن چیزی نخست باید آن را به خوبی شناخت و سپس با پیدا کردن تناقض و پارادوکس ها آنرا رد کند

خردمندد
مهمان
خردمندد

قرآن نمی‌توانست به گونه ای بیاد که برای مردم اون موقع قابل درک باشه ؟ خب پسر خوب خدا با این همه عقل و شعور نمی‌توانست بعد این آیه یه پرانتز باز کنه و بنویسه برای آیندگان بعد قشنگ فضا و اکسیژن و ….توضیح بده ؟ بهش فکر نکرده بودی نه ؟ البته انتضاری از شما خردباخته ها نباید داشت . آیه کرونا کم بود اکسیژن و فضا رو هم درآوردن از توش خخخ کشور های دیگه دارن روز بروز پیشرفت میکنن بعد ما ها هنوز دنبال معجزه هستیم توی این کتاب . همین کارا رو میکنین دیگه که روغن… بیشتر بخوانید »

احمدرضا
مهمان
احمدرضا

تو واقعاً احمقی یا خودت رو زدی به احمقی ؟؟
من به عنوان یه آدم اون زمان اگه بودم و از آینده خبر داشتم بعد از توضیح به مردم اون زمان یک پرانتز باز میکردم و می‌نوشتم برای آیندگان بعد داخل اون پرانتز همچین قشنگ فضا و اکسیژن و…توضیح میدادم . حالا خدا با اون همه علم و دانش چطور توان یک پرانتز باز کردن نداشته دیگه دیگه خودش می‌دونه .

Jack fr
مهمان
Jack fr

خخخ باحال بود 😂
چند سالته عمو ؟؟
می دونی عقل چیه ؟؟

Jack fr
مهمان
Jack fr

خب آیکیو مثلا هزار سال دیگه یه وسیله عجیب و غریب به نام باگالوبیلوش اختراع میشه بعدش اگر تو همچین ماده عجیبی را واسه بقیه توصیح بدی بهت نمی خندن ؟ نمیگن از خودش در آورده ؟ اینطوری که اعتبارت از بین میره

تو بشین همون رحمان 1400 رو ببین
با اون مغز فلجت
با کیا شدیم هشتاد میلیون
این اسم بنده خدا رو هم بی آبرو نکن
راس راستکی چند سالته ؟

شهرام
مهمان
شهرام

دوست عزیز وقتی کم میاری لازم به توهین نیست . فقط کافیه سکوت کنی. خیلی عالی جوابت رو داد بهت فهموند معجزه ای در کار نیست . حالا داره جاییت میسوزه دیگه نباید بیای اینجا دست و پا بزنی . اینقدر توی این سایت دیس لایک گرفتی و بهت توهین شده کامنت های چرت نوشتی که من موندم با چه ابرویی باز مثل انگل میای کامنت میزاری . هرچقدر هم اسم عوض کنی طرز کامنت.گذاشتنت مشخصه . چون این سایت یک انگل شناخته شده داره و خودتی .
( سلیمان رستمی،احمدرضا،علی،اصلان،بهرام،و…همه اینا خود انگلت هستی .)

سلیمان رستمی
عضو

جناب شهرام شما خودت از همه بیشتر در همین سایت فحاشی کردین (برید به قسمت آیا امکان دارد ما وجود نداشته باشیم در همین سایت به بینید چه توهین هایی کردن)بعد الان میگید توهین نکنید!!!!مثل این می مونه یک دیکتاتور بیاد بگه کمتر انسان هارو اذیت کنید.
من فقط پافشاری الکی دیدم و جوابی در اون پافشاری ای الکی ندیدم.
اولین باری نیست که به من این تهمت می زنند چه بسا شاید خود شما هم…
تعداد منفی و مثبت ها هم همه کار یک نفر فکر کردید ما نمی فهمیم وقتی فقط تو شیش ساعت یه نفر پنج تا منفی میگیره!!!!

احمدرضا
مهمان
احمدرضا

آقای رستمی همینطور که قبلا گفتم این بحثا فایده نداره اینا اگر واقعا دنبال جواب باشند کلی منبع پیش روشونه
به لایک ها و دیس ها هم اهمیت نده وقتی یک نفر می تونه چند بار به یه کامنتی امتیاز بده

بهادر
مهمان
بهادر

شما سایت آرنوشا رفتید که بهتون گفتم ؟؟

بهادر
مهمان
بهادر

دیگ به دیگ میگه روت سیاه
وقتی نه تنها به حرفم گوش می کنی نه احترامی واسه طرف مقابلت قائلی
حرف الکی نزن خودت یع نگاهی به کامنت اخمدرضا دومیه بنداز ببین چه قدر الکیه و غیر عقلانی حرف زده
اصلا از کجا معلوم احمدرضا دومیه خودت نباشی ؟؟

بهادر
مهمان
بهادر

اگر دوست داری شمارتو بذار تو واتساپ بحث کنیم در دین ما آیه ای معروف هست به نام « لا اکراه فی دین قد تبین رشد من الغی » که معنیش میشه اجباری در دین نیست اما راه درست از غلط مشخص شده یعنی تو هرجورمیخوای باش ولی پای عواقبش هم وایسا من تو زندگیت نیستم ولی یکم فکر کن در مورد دوام آوردن دینی به مدت هزار و چهارصد سال و مورد توجه قرار گرفتنش در بین خیلی از انسان های فرهیخته تو اصل حرفتو بزن واقعا دنبال چه چیزی هستی ؟؟ چرا اینقدر از اسلام بدت میاد ؟؟… بیشتر بخوانید »

بهادر
مهمان
بهادر

خودمم قبول دارم بعضی سایت ها افراط زیاد می کنند اما منابع زیر سایت های خوبی برای پاسخگویی و توضیح با استدلال مسائل مذهبی هستند اگر دوست داشتین مطالبش را بخوانید
سایت اسلام کوئست
وبلاگ در آن نیامده ایام
سایت آرنوشا برای موضوعات ماورایی

سلیمان رستمی
عضو

۱۴۰۰ سال پیش گفته تو آسمون هوا نیست معجزه به این بزرگی بعد میگی باید تو پرانتز می بود!!!!یعنی باید تو پرانتز می بود تا قبول کنی وگرنه قبول نمی کنی چه فرقی میکنه آیه توی پرانتز می بود یا نمی بود مهم حرف خداست خدا در اون آیه گفه تو آسمون هوا نیست مگر قرآن برای آیندگان قرآن برای همه است هم آیندگان و هم گذشتگان.
من فقط از بقیه می خوام کم آوردن آتئیست هارو ببینند ببینند که چه جوری دارن دست پا می زنن ولی نمی تونن دلیلی برای رد کردن این آیه بیارن.

شهرام
مهمان
شهرام

هرچی تلاش کردم بیشتر از یکبار نتونستم لایک کنم کامنت ها رو

احمدرضا
مهمان
احمدرضا

دلیل اصلی مخالفتت با دین چیه ؟؟
چرا حرف دلت رو نمیزنی ؟؟

b1
error: Alert: Content is protected !!