عکس کاور فیلم ترسناک داستان واقعی
b1
خانه » ۱۰ فیلم ترسناک که بر اساس داستان واقعی ساخته شده‌اند!

۱۰ فیلم ترسناک که بر اساس داستان واقعی ساخته شده‌اند!

b3
+18

این فیلم بر اساس یک داستان واقعی است! جمله‌ای که در آغاز بعضی فیلم‌های سینمایی می‌بینید و قطعاً با دیدی دیگر به این فیلم‌ها نگاه می‌کنید. امروز در عجیب‌ترین قصد داریم شما را با ۱۰ فیلم ترسناک برتر تاریخ آشنا کنیم که بر اساس یک داستان واقعی تهیه شده‌اند.

گاهی اوقات، فیلم‌های ترسناک با استفاده از عبارت «بر اساس داستانی واقعی» تبلیغ و همه‌گیر می‌شوند ولی بعضی از مخاطبان خیلی به این جمله اعتقاد ندارند. گاهی اوقات استفاده از این جمله در ژانر ترسناک باعث می‌شود تا فیلم و داستان‌های آن باورنکردنی به نظر برسند. این در حالی است که تماشای دیگر سبک‌ها بر اساس داستان‌های واقعی محتمل‌تر و باورکردنی‌تر به نظر می‌رسند اما هستند فیلم‌های ترسناکی که توانسته‌اند نظر بسیاری از علاقه‌مندان به سینما را به خود جلب کنند. البته، این همه ماجرا نیست. به طور مثال در فیلم گرگ وال‌استریت، ساخته مارتین اسکورسیزی، اگرچه داستان و کلیت فیلم بر اساس یک داستان واقعی و زندگی‌نامه جوردن به لفورت بود اما تمام اتفاقات افتاده در فیلم عیناً شبیه به زندگی واقعی او نبودند و کارگردان با اضافه کردن مضامینی فانتزی، سعی کرد تا اثر خود را به محصولی قابل‌توجه‌تر و تماشایی‌تر تبدیل کند.

با این حال، فیلم‌های ترسناک ساخته شده بر اساس داستان‌های واقعی یکی از دلایل اصلی کشاندن مخاطبان به سالن‌های سینما محسوب می‌شوند. مخاطبانی که اگر قرار باشد، فیلمی بر اساس داستانی واقعی را تماشا کنند، در انتخاب بین ژانرها، سبک ترسناک را به دیگر سبک‌ها ترجیح می‌دهند. قاتلین سریالی و اتفاقات ماوراالطبیعه و استفاده از آن‌ها در فیلم‌های سینمایی باعث می‌شوند تا کمی با احتیاط بیشتر در خیابان‌های تاریک قدم بزنیم و البته بعضی شب‌ها هنگام خوابیدن، چراغ اتاق را هم روشن نگه‌داریم!

با وجود این‌که بسیاری از فیلم‌های ساخته شده بر اساس داستان‌های واقعی، المان‌هایی را نیز جعل و به فیلم اضافه کرده‌اند اما فیلم‌های دیگری نیز وجود دارند که طبق ادعای سازندگان و البته شاهدین اتفاق اصلی، درست بر اساس داستان اتفاق افتاده نوشته و تهیه شده‌اند و همین می‌تواند به کابوس شب‌های بسیاری از بینندگان این نوع فیلم‌ها تبدیل شود. با تماشای این فیلم‌ها این فکر به ذهنتان خطور می‌کند که دنیا می‌تواند چه جای تاریک و ترسناکی باشد و چه اتفاقاتی ممکن است در گوشه و کنار آن بیفتد. در ادامه می‌توانید با ۱۰ فیلم برتر ترسناک ساخته شده بر اساس داستان‌های واقعی آشنا شوید. ایده بدی نیست اگر این مقاله را در روشنایی روز مطالعه کنید یا اگر قصد دارید شب به مطالعه این مقاله بپردازید، چراغ‌های اتاقتان را روشن بگذارید!

10- Conjuring

conjuring

تاریخ عرضه: ۲۰۱۳
Conjuring یا احضار سال ۲۰۱۳ روی پرده سینماها رفت و به عنوان یک فیلم بر اساس داستان‌های واقعی تبلیغ شد. احضار بر اساس تحقیقات دو محقق مسائل ماوراالطبیعه با نام‌های اِد و لوراین وارِن روی یک موضوع عجیب و البته غیر قابل باور بود. پس از عرضه این فیلم، افراد زیادی روی صحت و دقت فیلم به داستان واقعی سؤال کردند و اینکه چگونه ممکن است چنین اتفاق ترسناک و البته عجیبی در دنیای واقعی بیفتد.

اِد و لورین وارِن در دهه ۷۰ میلادی در جزیره رود به تحقیق درباره مسائل ماوراالطبیعه می‌پرداختند، مسائلی که هنوز هم نمی‌توان توضیح خاصی برای آن‌ها پیدا کرد. اِد وارِن چند سال بعد از دنیا رفت و همسر او اکنون ۸۷ ساله است و هیچ وقت نظری راجع به ماجراهای اتفاق افتاده در فیلم بیان نکرد اما یکی از دوستان نزدیک به خانواده وارِن ادعا کرد که تمام اتفاقات به تصویر کشیده در فیلم واقعاً اتفاق افتاده‌اند. یکی از اعضای خانواده‌ای که در خانه جن‌زده جزیره رود زندگی می‌کرد در کتاب خاطرات شخصی خود نوشت که تمام اتفاقات افتاده در ماجرای اصلی به جز چند تفاوت جزیی دقیقاً در فیلم نیز نمود پیدا کردند.

9- The Hunting in Connecticut

the hunting

تاریخ عرضه: ۲۰۰۹
شکار در کانکتیکوت، فیلمی که سال ۲۰۰۹ روی پرده سینماها رفت، نگاهی هنرمندانه و آزاد به داستان خانواده‌ای بود که در دهه ۸۰ میلادی به یک مرده‌شورخانه قدیمی نقل مکان کردند. کارمِن رید، کسی که در این خانه زندگی می‌کرد اذعان داشت که داستان به منظور هالیوودی‌تر شدن فیلم کمی تغییر پیدا کرده بود اما باز هم نکات اذیت‌کننده‌ای در داستان واقعی اتفاق افتاده بود. البته او درباره یکی از صحنه‌های فیلم که پرده حمام باعث مردن یکی از اقوام آن‌ها شد، گفت که این اتفاق واقعاً افتاده بود، حادثه‌ای که هیچگاه دلیلی منطقی برای آن پیدا نشد.

یکی دیگر از اختلاف‌هایی که فیلم با داستان واقعی داشت، سکانس ارتباط با مردگان بود که هیچگاه در داستان واقعی حاصل نشد اما صحنه جن‌گیری که در فیلم نشان داده شد، در داستان اصلی نیز اتفاق افتاده بود؛ البته این صحنه به علت رده‌بندی سنی بالای ۱۳ سالی که فیلم دریافت کرد، کمی با شدت کمتری به تصویر کشیده شد. بعضی از اتفاقات روی داده در دنیای واقعی نیز به دلیل این‌که بسیار شدید و سخت بودند، جایی در فیلم پیدا نکردند.

8- The Texas Chainsaw Massacre

the chainsaw

سال عرضه: ۱۹۷۴
فیلم کشتار اره‌برقی تگزاس به علت خشونت افسارگسیخته‌ای که داشت، در چند کشور ممنوع اعلام شد. شخصیت اصلی در این فیلم با نام مستعار صورت‌پوستی شناخته می‌شد زیرا وقتی قربانیان خود را از بین می‌برد از پوست آن‌ها برای خود ماسک تهیه می‌کرد. اما داستان واقعی که فیلم از آن الهام گرفته است، پرونده فردی به نام اِدوارد گِین در دهه ۵۰ میلادی بود. اِدِ دیوانه، یک قاتل سریالی بود که به درست کردن ماسک از پوست صورت قربانیان خود علاقه داشت. او همچنین تکه تکه اعضای بدن قربانیانش رادر اطراف خانه خود قرار می‌داد.

اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر آدمخوار بودن گِین وجود ندارد اما بعضی از شواهد امکان آدمخوار بودن او را می‌دهند. وقتی پلیس او را در منزلش دستگیر کرد، درون اجاق،‌ قلب یک انسان که درون یک مایه‌تابه قرار داشت پیدا کرد و وقتی از او پرسیده شد که آیا می‌خواست این قلب را بخورد او پاسخ داد: اگر شما فکر می‌کنید دیوانه هستم! این قاتل سریالی الهام بخش فیلم‌های هالییودی دیگری مانند سکوت بره‌ها (Silence of the Lambs) و روانی (Psycho) نیز شد.

7- Nightmare on Elm Street

nightmare

سال عرضه: ۱۹۸۴
در سال ۲۰۱۲،‌ نشریه نیویورک تایمز این فیلم را در لیست ۱۰۰۰ فیلم برتر تاریخ قرار داد. کابوس خیابان اِلم، فیلمی خاطره‌انگیز راجع به یک مرد بی‌ریخت و جن‌مانند بود که در طول شب وارد خواب قربانیانش شده و آن‌ها را با استفاده از دستکش ترسناک خود از بین می‌برد. اگرچه هیچگاه ذکر نشد که کابوس خیابان اِلم بر پایه یک داستان واقعی بوده است اما نکات جالب و ریزی در فیلم وجود داشت که به مرگ‌های مشکوک جنوب شرق آسیا مربوط می‌شد. مرگ‌هایی که در آن، قربانیان بدون هیچ دلیلی در طول خواب از دنیا می‌رفتند.

یکی از این موارد،‌ پسر ۲۱ ساله یک فیزیکدان بود که خواب‌های غیر معمول و وحشتناکی می‌دید، خواب‌هایی که هیچکس باور نمی‌کرد تا این‌که طی همان شب خانواده‌اش با صدای جیغ و فریاد بالای تخت او رفتند و وقتی رسیدند، او در خواب مرده بود.

6- The Girl Next Door

next door

سال عرضه: ۲۰۰۷
دختر همسایه، فیلمی بر اساس یک رمان با همین نام و جنایتی در دنیای واقعی بود که در سال ۱۹۶۵ و در ایالت ایندیانا اتفاق افتاده بود. داستان فیلم، حکایت شکنجه‌های سخت و وحشیانه‌ای بود که توسط اقوام شخصیت اول فیلم بر او تحمیل می‌شد. در دنیای واقعی، سیلویا لیکِنز توسط گِرتِرود بانیزِوسکی و فرزندانش شکنجه‌های سختی را تحمل کرد. مأمور پیگیری قضایی پرونده در دادگاه اعلام کرد که مرگ لیکِنز، بدترین جنایتی است که تاکنون در ایالت ایندیانا رخ داده ست.

5- The Amityville Horror

the amityville horror

سال عرضه: ۱۹۷۹
این فیلم که سال ۱۹۷۹ روی پرده سینماها رفت بر اساس داستان واقعی خانواده لوتز ساخته شده است. خانواده‌ای که پس از نقل مکان به خانه‌ای در شهر نیویورک و با دیدن تصاویر ارواح و اتفاق‌های عجیب روبه‌رو شدند، خانه‌ای که پیش از عزیمت آن‌ها به آن، خانواده‌ای به طرز فجیعی به قتل رسیده بود. این فیلم در واقع اقتباسی از کتابی است که درباره خانواده لوتز و تجربیات ترسناکی که آن‌ها تجربه کرده بودند، نوشته شده است. اگرچه فیلم بر خلاف کتاب یک مستند و زندگی‌نامه نبود و المان‌های خلاقانه‌ای نیز به آن اضافه شده بود اما بسیاری از اتفاقات درون فیلم واقعی بودند،‌ اتفاقاتی مانند دیدن ارواحی به شکل انسان و بالا و پایین پریدن تخت‌خواب‌ها که از این فیلم،‌ یک فیلم ترسناک واقعی ساخت.

4- Jaws

jaws1

سال عرضه: ۱۹۷۵
فیلم Jaws که سال ۱۹۷۵ اکران شد، برای کسانی که فیلم را دیده‌اند، دلیل اصلی ترسی محسوب می‌شود که از کوسه‌ها و آب‌های بی‌کران دارند. فیلم بر اساس رمانی با همین نام و داستان یک افسر پلیس در جزیره‌ای کوچک بود که به شکار کوسه‌ای سفید و درنده رفت. این فیلم بر اساس حملات متعدد کوسه‌های سفید به ساحل جِرسی در سال ۱۹۱۶ ساخته شده است. حمله کوسه‌ها در دنیای واقعی در سال ۱۹۱۶ و در فصل توریستی سال اتفاق افتاد، اتفاقی که سران محلی آن را کم اهمیت جلوه داده و ساحل دریا را ممنوعه اعلام نکردند تا این که گروهی از مردم وارد آب شده و این کوسه قاتل را شکار کردند.

بعضی از اتفاقات و شخصیت‌ها در فیلم و داستان واقعی به نظر مشترک می‌آمدند و اگرچه نویسنده این اثر صحت این اشتراک را تکذیب کرد اما داستان حمله کوسه‌های قاتل در سال ۱۹۱۶ در ذهن نویسندگان این فیلم بوده تا جایی که یکی از شخصیت‌های فیلم یعنی برادی به داستان واقعی سال ۱۹۱۶ اشاره می‌کند. هنوز مشخص نیست که یک کوسه سفید قاتل مسئول حمله‌ها بوده یا گروهی از کوسه‌های نر زیرا بعضی از حمله‌ها در آب‌های شیرین اتفاق افتاد.

3- Eaten Alive

eaten alive

سال عرضه: ۱۹۷۷
فیلم Eaten Alive یا زنده خورده شده روایت داستان یک قاتل سریالی و صاحب یک هتل محلی و کوچک بود که بدن قربانیانش را برای خوردن جلوی یک تمساح بزرگ خانگی می‌انداخت. داستان واقعی نیز به داستان فیلم شبیه است و بازگو کننده داستان جو بال، اپراتور خوش‌مشرب مسافرخانه‌ای در اِلمِندورف ایالت تگزاس در اوایل دهه ۱۹۰۰ میلادی بود. بنا بر گفته بعضی، بال روبه‌روی مسافرخانه، یک حوضچه پر از تمساح درست کرده بود. وقتی پلیس درباره ناپدید شدن همسر او از بال سؤال کرد، یکی از پیش‌خدمتان مسافرخانه اعتراف کرد که او را در خلاص شدن از دست اجساد کمک کرده است.

به این دلیل که بال در آن زمان معروف به غذا دادن به تمساح‌هایش بود، پلیس حوضچه این تمساح‌ها را مورد جستجو قرار داد اما هیچ گونه آثاری مبنی بر باقی مانده بدن انسان پیدا نکرد. با وجود کم بودن مدارک، شایعات اشاره دارند که بال حداقل ۳۰ زن را به قتل رسانده و بدن آن‌ها را خوراک تمساح‌ها کرده است. او در سال ۱۹۳۸ خودکشی کرد.

2- The Exorcism of Emily Rose

exorcism of emily rose

سال عرضه: ۲۰۰۵
فیلم جِن‌گیری اِمیلی رُز روایت داستان یک کشیش کلیسا است که به جرم قتل اِمیلی رُز به دلیل شکست در جن‌گیری در دادگاه محاکمه می‌شود. در این فیلم، حقایقی وجود دارد که برگرفته از یک داستان واقعی است. آنِلیزا میشل،‌ دختری آلمانی پس از ماه‌ها قرار گرفتن در شرایط سخن جِن‌گیری توسط دو کشیش به دلیل گرسنگی و کم شدن آب بدن از دنیا رفت. او به دلیل بیماری که پزشکان شیزوفرنی و اختلال در تشخیص هویت تشخیص داده بودند، سال‌ها تحت درمان بود. کشیش‌ها و والدین آنِلیزا توسط دادگاه مجرم شناخته شدند و داستان مرگ غمناک این دختر آلمانی زمینه ساز تغییر قوانین جن‌گیری در کلیسا شد.

1- The Exorcist

the exorcist

سال عرضه: ۱۹۷۳
جِن‌گیر، همان فیلم معروف و البته ترسناکی است که هنوز هم اثر خود را از دست نداده است. این فیلم که سال ۱۹۷۳ روی پرده سینماها رفت، داستان یک دختر ۱۲ ساله است که توسط شیاطین و ارواح خبیث تسخیر شده است. مادر او سعی می‌کند تا با کمک گرفتن از کشیش‌ها و عملیات جن‌گیری، دختر خود را نجات دهد. بعضی حقایق از دنیای واقعی در جِن‌گیر وجود دارد و الهام‌بخش آن‌ها داستان یک پرونده در سال ۱۹۴۳ است. البته در دنیای واقعی جن‌گیری با موفقیت روی پسر تسخیر شده صورت گرفت و او به زندگی معمول خود برگشت ولی قاعدتاً این موضوع نمی‌توانست زمینه‌ساز یک فیلم ترسناک و درام باشد. جِن‌گیر نه تنها بر اساس یک واقعیت اتفاق افتاده ساخته شده بود بلکه الهام بخش فیلم‌های ترسناکی که از روی داستان‌های واقعی ساخته شده‌اند نیز شد.

منبع فارسیزوم‌جیزوم‌جی

منبع خارجیThe Richest

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
240 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
فرزاد
فرزاد
۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ۰۲:۱۶

تجربه مردم برگشته از مرگ ؟؟؟!!!! تجربه خروج روح از بدن ؟؟؟؟؟!!!! تمایل انسان به جاودانگی ؟؟؟!!!!! اینارو به شوخی گفتی دیگه آره ؟؟؟!!! کامنت هوش مصنوعی؟؟!!!( جهت اطلاع انسان هم از کد های مشخصی پیروی می‌کنه مثل ربات «اگه در موردش نمیدونی بگو تا توی کامنت دیگه توضیح بدم »و پیچیده بودن مغز ما هیچ ربطی به روح نداره و۱۰۰ درصد اگه دنیا وجود داشته باشه در آینده شاهد ساخت انسان هم خواهیم بود ) شما که میگی روح غیر مادی هست ،چطور توی مادی به یک موجود غیر مادی پی بردی !!!!!!؟؟؟؟ ابتدا سعی کردی پاسخ رو بپیچونی… بیشتر بخوانید »

فرزاد
فرزاد
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۸:۱۶

خب دوست عزیزمون نه تونستن روح رو اثبات کنن نه جن و شروع به هذیون گفتن کرد.
و با عوض کردن موضوع اصلی قصد فرار کردن از پاسخ‌گویی داشت.
و اینگونه بنده اثبات کردم این دوست عزیز و امثال آن هیچ منطق و سوادی ندارن .
بازم از دوستان دیگه خواهش میکنم اگه توان اثبات روح و جن و…رو دارن جواب بدن تا ما استفاده کنیم .
البته دقت کنید مثل دوست عزیزمون داستان تعریف نکنید .

unknown
unknown
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۲۰:۳۸
Reply to  فرزاد

وعظت آنگاه اثر کند که قابل باشی من اثبات نکردم ؟؟ از کامنت هوش مصنوعی نتونستی هیچ ایرادی بگیری با استدلال هم برات حرف زدم بعدش میای ادای روشنفکرا هم در میاری خیلی پررویی به خدا ( یالا بیا نقدش کن ) تا میام دلیل میارم میگی قصه نگو که ضایع نشی حتی نتونستی اثرات امواج یا کرمچاله ها یا انرژی تاریک رو توضیح بدی و به من ثابت کردی حتی علم چندانی در مورد خواب و بیماری های روانی نداری من دلیلم رو برای اثبات روح گفتم اگه گشادبازی رو کنار بگذاری و کامل بخونی یا قانع میشی یا… بیشتر بخوانید »

unknown
unknown
۲۱ اسفند ۱۳۹۹ ۰۰:۳۸
Reply to  فرزاد

کتاب پیشنهادی : انسان روح هست نه جسد ترجمه کاظم خلخالی اگر دلیل بیارم میاد با چارتا کلمه تکراری حرفم رو بی ارزش میکنه اگر از جایی بگم میگه تبلیغ نکن بعدش خودش از صد تا جا حرف و کلمه میاره جالبه واقعا دلایل دیگر : جن زدگی ( علاءمش متفاوت از پانداس و شیزوفرنیه )‌ ـ خواب مغناطیسی ـ تجارب نزدیک به مرگ در افرادی که از مرگ برگشتند ـ خودآگاهی و منشا خودآگاهی ـ‌ خواب هایی که تعبیر شده یا آینده رو پیش بینی کرده ـ‌ تجربه های خروج روح از بدن در بعضی از آزمایشات ـ تمایل… بیشتر بخوانید »

فرابنفش
فرابنفش
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۲۶

لطفاً با هرکسی در حد فهم خودش صحبت کنید . وقتی طرف اشعه های مغناطیسی و ماده تاریک رو با جن و روح مقایسه می‌کنه کاملا مشخصه این آدم شرایط لازم برای صحبت علمی نداره . بطور مثال مادون قرمز هزاران تاثیر داره توی این دنیا و زندگی ما از تکنولوژی بگیر تا درمانی و …( حتی تعویض کردن شبکه تلویزیونی با کنترل یا گوشی هوشمند رو مادون قرمز انجام میده ) و هزار چیز دیگه که اینجا نمیشه توضیح داد . نکته دیگه اینکه طرف اینقدر بی سواد و ناتوان هست که فقط میگه برین توی این سایت و… بیشتر بخوانید »

unknown
unknown
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۰۱
Reply to  فرابنفش

در مورد اثرات جن و روح توضیح ندادم ؟؟ مگه قراره برای همه اتفاق بیفته ؟ جن زدگی ها ؛ رویاهای صادقه ؛ تجارب نزدیک به مرگ ؛ خودآگاهی ؛ رابطه مجهول ‌ذهن و بدن و …
بعدشم که شما نگفتی اثرات امواج را چطوری بدون دستگاه می فهمی ؟ اثرات انرژی تاریک رو چطور ؟
این مثال هارو زدم تا بفهمی در همین علم تجربی چیزهایی هست که ممکنه با حواس ما قابل درک نباشه چه برسه به علوم دیگر بله اثراتی مطمئنا داره

unknown
unknown
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۵۰
Reply to  unknown

من یه کامنت دیگه هم دادم که ظاهرا ثبت نشده

unknown
unknown
۱۲ اسفند ۱۳۹۹ ۱۷:۴۴
Reply to  unknown

ادامه کامنت اول : بله اثراتی مطمئنا داره ولی می شود با سو استفاده از ناآگاهی برای اثرات امواج علت های جدید قرار دهند مثلا مردم 200 سال پیش اثرات آن را به علتی دیگر قرار می دادند که نشون میده علم در حال تکامله چون اون زمان هنوز این امواج کشف نشده بود این مسئله در مورد ماورا هم صدق میکنه که اثراتش رو با علت های دیگر بسنجند چرا نوبل نگرفتند ؟؟ نوبل چه رشته ای میگرفتند ؟؟ اگه منظورت فیزیکه که دلایلش را قبلا گفتم علم دارای پارامتر هایی هست مثل تجربه گرایی یا اینکه برای اینکه… بیشتر بخوانید »

فرزاد
فرزاد
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۵۱
Reply to  unknown

دوباره آفرین اثر داشتن و ما اثرات این ها رو حس کردیم پس خودت اعتراف کردی که وجود داشتند فقط علت های اونها در طول زمان از نظر مردم تغییر کرده . اما خرافات هیچ تاثیری روی ما نداشته که قابل حس کردن باشه. این نکته خیلی مهمه ( بطور ساده علم برای چیز هایی که وجود واقعی دارن و تاثیرات آنها قابل مشاهده هست دستگاه ها یا روش هایی درست کرده که قابل شناسایی باشند و در موارد مختلفی قابل استفاده قرار بگیرند . و اومده بیماری ها رو جایگزین خرافات کرده مثل جن زدگی که گفتی که الان… بیشتر بخوانید »

فرزاد
فرزاد
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۲۷
Reply to  unknown

جن زدگی و باقی مثال هایی رو که زدی همه نوعی بیماری هستن .
آفرین امواج رو ما با چشم غیرمسلح نمی‌تونیم ببینیم ولی وجود داشتن و تاثیرات این امواج روی ما باعث شده که …….
پس هیچوقت چیزی که وجود واقعی داره رو با خرافات روح جن و…یکی نکن

unknown
unknown
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۴۴
Reply to  فرزاد

منظورت از دانش و دانشمند چیه ؟ بحثی که در مورد محدودیت علم کردم رو نخوندی ؟همه با ماورا مخالف بودند ؟ بعضیا ندانم یا مادیگرا هستند مثل داوکینز یا ریچارد فاینمن بعضیا هم به ماورا معتقدن مثل فیزیکدان برنده نوبل ماکس پلانک که مقالات زیادی در باب دین ؛‌ ماورا و خدا نوشت یا کتاب پرفروش ؛انسان روح است نه جسد ؛ترجمه خلخالی که توسط یک پروفسور عصب شناسی نوشته شده و با آزمایشات و روش های علمی سعی بر اثبات وجود روح کرده خودت جواب خودت رو دادی تو میگی جن زدگی یه بیماری به نام پانداس رفتی… بیشتر بخوانید »

فرزاد
فرزاد
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۶:۴۶
Reply to  unknown

عزیزم چرا داستان تعریف می‌کنی شما .
بنده با دلیل و مدرک اثبات کردم روح و جن خرافات هستند چون وجود ندارن که بماند اثراتشان هم قابل مشاهده نیست.
حالا اگه توانایی داری بیا محکم اثبات کن که روح وجود داره جن هم وجود داره . اگه نه اینجا داستان تعریف نکن واسه من .
من میگم وجود نداره به دلایل بالا دیگه بیشتر از این هم نیازی به اثبات ندارم
ولی تو چیزی که وجود نداره رو میخوای بگی وجود داره باید استدلال های محکم و قوی بیاری نه داستان تعریف کنی .

unknown
unknown
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۱۸:۳۳
Reply to  فرزاد

شما هم بین سازوکار علم با خود علم دچار اختلاط شدی اینکه تا یکی اومد برای اتفاقی یه دلیل اورد اگه به نفعمون بود قبول کنیم و کاری به انتقادات دیگران نداشته باشیم و نبینیم تا چه حد درسته از عدالت به دوره کلی میگم یک انسان حقیقت طلب همه جانبه و بی طرفانه به دنبال حقایق میره شما خیلی از مدارکتون بیشتر فرضیه هست داداش و هنوز خیلی از بخش هایش دارای ابهامه و مهم تر از اون دانشمندان اتفاق نظر در اون ندارند من هم زبونم مو در اورد از بس از اثرات ماورا در همین علم تجربی… بیشتر بخوانید »

فرزاد
فرزاد
۱۴ اسفند ۱۳۹۹ ۲۲:۱۸
Reply to  unknown

قرار شد داستان نگی تبلیغ سایت هم نکنی .
جواب چی شد ؟
چرا بجای اثبات کردن حرفت شروع به داستان گویی می‌کنی ؟

unknown
unknown
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۸:۰۴
Reply to  فرزاد

آقا فرزاد من برای خودم مطالعه می کنم نه برای شما و کامنت های من بیشتر جنبه راهنمایی داره تقریبا کامنتی نبوده که به اثرات ماورا اشاره نکنم تا شما با فکر به جواب برسی چون من نمیتونم به زور فکر شما رو عوض کنم ولی باشه برای آخرین بار به نشانه هایی که به عقیده من اثبات کننده ماورا هست می پردازم یه چیز هم قبلش بگم چون معلومه شما در زمینه علوم هم اطلاع کافی ندارید در مورد پانداس تحقیق کردم و متوجه تفاوت های واضحی بین اون با جنزدگی شدم پانداس عمدتا برای کودکان اتفاق می افتد… بیشتر بخوانید »

unknown
unknown
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۲۰:۱۱
Reply to  unknown

مسئله وجود روح یا یک بعد غیر مادی در انسان مسئله ای هست که از زمان افلاطون تا زمان ابن سینا با عنوان نظریه انسان معلق و از ایشون تا الان هزاران دلیل برای وجودش بیان شده که من به یکی از مهم ترین و در عین حال واضح ترین نشونه هاش به شکلی کاملتر می پردازم معضل هوش مصنوعی : اگر با قضیه هوش مصنوعی آشنایی داری می دونی که یکی از بزرگترین مسائلش برابر سازی هوش مصنوعی با هوش انسان هست یعنی اینکه میشه روزی رباتی خلق کرد که از نظر هوش و اراده عملا با انسان هیچ… بیشتر بخوانید »

فرزاد
فرزاد
۱۶ اسفند ۱۳۹۹ ۲۱:۰۷
Reply to  unknown

چرا باز داستان تعریف می‌کنی شما ما به هوش مصنوعی و….چکار داریم ؟ شما جن رو ثابت کن ( چیزی که وجود فیزیکی ندارد و اثراتش هم با وسایل آزمایشگاهی قابل مشاهده و اندازه گیری نیست رو چطور میگی وجود داره ) اصلا سوال سختی نیست باور کن . در مورد اون بیماری که در موردش تحقیق کردی باید بگم این یک نوع از بیماری هایی هست که به جن زدگی نسبت دادن . یکی دیگه از این بیماری ها (صرع ) هستش . تازه جالبه اکثر داستان ها و فیلم های مربوط به جن زدگی ، آدم جن‌زده یه… بیشتر بخوانید »

ariana
ariana
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۲۳:۵۲
Reply to  فرزاد

آقا فرزاد من آدم بی طرفی هستم ولی فک کنم کامنت بالایی رو درست نخوندین چون من چنبار خوندمش و به نظرم قانع کننده حرف میزنن آقا یا خانم ناشناس نزدیک ترین بیماری به جن زدکی هم شیزوفرنیه که البته با جن زدگی فرق هایی داره

فرزاد
فرزاد
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۰۲:۴۰
Reply to  ariana

فقط به یک دلیل می‌تونه کامنت بالا تو رو قانع کرده باشه که جن وجود داره اون دلیل هم اینه که کامنت بالا رو هم خودت نوشتی با اسم دیگه .

ariana
ariana
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۰۶
Reply to  فرزاد

تهمت زدن از شما ها بعید نیست حالا اگه ازت طرفداری می کردم هیچ وقت تهمت نمی زدی که من اونم بدبخت تو توهم داری
بعدشم متن بالا رو بخون به من بگو کجاش رو اشکال داری چیزیکه که در مورد زوحه نه جن
ماها هم نوکر جنابعالی نیستیم میتونی بری خودت تو اینترنت یا هر کتابی بخونی عوضی آشغال

فرزاد
فرزاد
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۲:۵۵
Reply to  ariana

حقیقت که اعصبانیت نداره برادر .
توی کامنت بالا نتیجه گرفتی که علم تجربی و ….هنوز خیلی چیزها رو کشف نکرده . خب اینو همه میدونن .
چه ربطی به روح و جن داره ؟؟؟؟؟
چیزی که هنوز عقل انسان و علم تجربی و…. کشف نکرده تو چطوری به وجودش پی بردی ؟!!!
ثابتش کن مردم استفاده کنن از این علم نابت خخخخ.

unknown
unknown
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۰۸
Reply to  فرزاد

مگه دو تا برداشت رو نخوندی ؟؟ فقط اولی رو خوندی ؟ مگه نظرات متخصصین رو نخوندی ؟ چرا فکرت رو بکار نمیندازی ؟ گفتم اگر علم همواره دچار محدودیت هایی باشه و هیچ وقت بی نقص یا نا محدود نشه پس چیزایی وجود داره که علم به صورت کامل به آن نمیرسه اما اگر علم ْْظاهرا کامل بود ولی نتونه هوش مصنوعی را عملا تبدیل به هوش انسانی کنه پس چیزی در انسان هست که هیچ گاه در ربات نخواهد بود بعدشم شواهد دیگری بر وجود روح هست فقط همینا نیست : خودآگاهی ؛ خواب مغناطیسی ؛ رویاهای صادقه… بیشتر بخوانید »

فرزاد
فرزاد
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۱۰
Reply to  unknown

داستان قرار شد نگی
از کجا به وجود جن پی بردی ؟؟؟! وجود جن و روح رو اثبات کن
این مثال هایی که زدی همه از خواب میاد و خواب و خواب دیدن هم وقتی بوجود میاد که مغز استراحتش رو کرده ولی بدن هنوز نیاز به استراحت داره و اینجوری عمل خواب دیدن انجام میشه و تمومش کاملا اثبات شده .
و هیچ خواب صادقه و صدیقه سمیه و….وجود ندارد .
نیازی هم نیست با اسم دیگه بیای از کامنت خودت تعریف کنی اینجا فقط من و خودتیم خخخخخ

unknown
unknown
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۳۴
Reply to  فرزاد

مغز استراحتش رو کرده ولی بدن خستس یعنی چی ؟ اتفاقا بدن زمان هایی خواب می بیند که مغز فعالیت کمتری دارد و برعکس رویاهای عمیق در این دوره اتفاق می افتد مگه مراحل چهارگانه خواب رو نخوندی من تو کامنت هوش مصنوعی یکی از دلایلش رو گفتم از اون ایراد بگیر کاملا هم با استدلاله تو چرا دلیل الکی میاری ؟ مردم قدیم هم برای هر اتفاقی می افتاد به یه چی خدایی استناد می کردن به نظر خودشون هم موجه بود الانم تنها چیزی که فرق کرده اینه که بدون تحقیق یه دلیل مثلا موجه برای یه چیزی… بیشتر بخوانید »

unknown
unknown
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۳۸
Reply to  فرزاد

اون آریانا خانم من نیستم

unknown
unknown
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۴۵
Reply to  unknown

مگه اینقدر برات مهم نیست بفهمی حقیقت رو پس چرا پیش یکیشون نمیری تا از نزدیک شاهد کارشون باشی میترسی اتفاقی برات بیفته ؟؟ مگه سحر و جادو رو خرافات نمیدونی ؟؟
عجب کسی که هنوز نمیدونه پانداس چیه ؟ خواب و مراحلش چیه ؟ بهتره بره علفشو بکشه

unknown
unknown
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۰۵
Reply to  unknown

معلومه درکت از روح خیلی پایینه بدن مرکب روحه و اعمال بدن تناقضی با روح نداره مثلا تو رد یک لاستیک رو میبینی تو میگی رد این لاستیک مال ماشینه دوستت میگه این رد لاستیک ماله یک راننده هست هیچ کدومتون الکی نمیگه ولی تو نقش راننده رو نادیده گرفتی اونم نقش ماشین رو نادیده گرفته پس رد لاستیک اثری از کار ماشینه ولی کار این ماشین دسته کیه ؟

unknown
unknown
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۵:۲۳
Reply to  unknown

آقا فرزاد ؛‌ شهرام ؛ انگل کش ؛ انگل شناس ؛ آرمان ؛ آرمین و … هر موقع تونستی از کامنت هوش مصنوعی من اشکال درست بگیری من برمیگردم اگه نتونستی دیگه به هیچ جام حسابت نمیکنم و با شکلک ازت استقبال میکنم چون عوضی بودن هم حدی داره اگه یه بار با دقت کامنت هام رو میخوندی جوابتو گرفته بودی ولی معلومه ازون بی سواد های درس نخونده علافی که تا وقتی سرش به سنگ نخورده فقط قمپز در میکنه البته قمپز بی خطر هنوز یدونه کاربر نتونسته از اثبات یک ماه پیش من در مورد خدا ایراد بگیره… بیشتر بخوانید »

unknown
unknown
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۳:۲۰
Reply to  فرزاد

علم فقط بررسی میکنه و توصیف و در مورد علت ها ؛ چراها و نتیجه گیری ها حرفی نداره پس چرا فلسفه ؛ روانشناسی و … شکل گرفت ؟؟

unknown
unknown
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۱۴:۰۲
Reply to  unknown

مگه تو نمیگی علم به خودی خود خنثی هست پس چرا میای ازش نتیجه فلسفی میگیری / حتی علم هنوز نمیدونه جاذبه چیه ؟ قوانین جاذبه اثرات و کاربرد های جاذبه رو بر اشیا بیان میکنه نه مفهوم خود جاذبه رو من هر چی میگم باز میگی علم این رو میگه چون هنوز مغزت تفکر فلسفی پیدا نکرده علم میاد سازو کار ماشین فورد را توضیح میده یا موتورش اینطور کار میکنه ولی هیچ وقت نمیتونه بگه این ماشین رو مثلا فورد ساخته و خصوصیات اخلاقیش اینه من اگه حرف از حرکات بدن بزنم میگی این کاره مغزه ولی نمیدونی… بیشتر بخوانید »

حمیدرضا
حمیدرضا
۲۰ اسفند ۱۳۹۹ ۰۱:۴۱
Reply to  فرزاد

چوب حماقتت رو دیر یا زود میخوری

ساسان
ساسان
۵ اسفند ۱۳۹۹ ۰۱:۱۸

یکسر به سایت آرنوشا بزنید تا ماورا را آنطور که هست بفهمید نه آنطور که خرافات مردم میگویند
برای مخالفین هم پیشنهاد میکنم مطلب کافران ماورایی را در همان سایت بخوانید
اگر میتوانستم لینکش را اینجا قرار می دادم

ارشیا
ارشیا
۲۷ دی ۱۳۹۹ ۱۵:۲۶

الان واقعا نظرات شما چه ربطی به فیلم های ترسناک داشت؟ واقعا هیچ ربطی نداره! اعتقادات و باور هایتان را برای خودتان نگه دارید و کسی را مسخره نکنید و کورکورانه حرف نزنید. قرآن یا معجزه است یا نیست؟اصلا شما از کجا می توانید اثبات کنید کتابی که ۱۴۰۰ سال پیش آن هم توسط فقط یک نفر نگاشته نشده است توسط انسان های دیگری تحریف نشده است؟!بالاخره هر کسی نظری دارد و نمی توان همه ی انسان ها را به زور کافر یا مسلمان کرد.

b1