cover heath ledger
b1
خانه » ۱۰ بازیگر که آرزو می‌کردیم این‌قدر زود نمی‌مردند!

۱۰ بازیگر که آرزو می‌کردیم این‌قدر زود نمی‌مردند!

b3

بازیگران معدودی هستند که تأثیر عمیقی بر روی مردم گذاشته باشند. منظور از تأثیر عمیق، دیدن آن‌ها در فیلم‌ها و یا پسندیدن شخصیت بازی شده توسط آن‌ها نیست؛ بلکه منظور فکر کردن بیش از اندازه به آنها، پس از دیدن فیلمشان و یا دنبال کردن اخبار مرتبط با آن‌هاست.

با این وجود، افرادی هستند که به راستی بر روی ما تأثیر می‌گذارند. گاهی اوقات افرادی پا به عرصه می‌گذارند که استعداد خارق‌العاده‌ای دارند که می‌بایست برای دهه‌ها بدرخشند.

متاسفانه زندگی برای این بازیگران کوتاه‌تر از چیزی بود که بتوانیم نهایت استعدادشان را ببینیم.

10- Heath Ledger (در ۲۸ سالگی)

heath ledger

متوجه‌ایم که این گزینه بسیار واضح و مبرهن است، اما می‌بایست که از او یاد شود. گمان می‌کنم از میان تمام افرادی که در این لیست حضور دارند، لجر بیشترین قابلیت را برای شناخته شدن به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران نسل خود را داشت. این مرد در هر فیلم، بهتر از دیگری ظاهر می‌شد و باعث تأسف است که در این سن از دنیا رفت.

9- River Phoenix (در ۲۳ سالگی)

river

حس می‌کنم فینکس، هیث لجری بود، پیش از این که هیث لجری وجود داشته باشد. ریور فعالیت هنری خود را زودتر آغاز کرد و یک بازیگر خردسال موفق بود. در گذشت زمان نقش‌های خوبی به او داده نشد و نمی‌توان با اطمینان گفت که چه بازیگر خوبی بود. با این وجود در استعداد او هیچ شکی وجود نداشت. الکل و مواد مخدر، مواردی بودند که به وضوح سد راه استعدادش شدند.

8- Raul Julia (در ۵۴ سالگی)

raul julia

در میان افراد این لیست، جولیا مسن‌ترین آنهاست، اما این به این معنی نیست که مرگ او زودهنگام نبوده است. او همچنان جوان بود و هنوز امکان نقش‌آفرینی در فیلم‌های خوب بسیاری را داشت. صدای خوانندگی فوق‌العاده‌ای داشت و حضورش در فیلم مقتدرانه بود. دوست داشتم می‌شد بیشتر آثار او را ببینیم.

7- John Belushi (در ۳۳ سالگی)

john belushi

بلوشی همانند کریس فارلی بود، پیش از این که کریس فارلی‌ای وجود داشته باشد. بلوشی از آن دسته آدم‌هایی بود که برای خنده‌دار بودن تلاش کند. در جواب این سؤال که آیا او بازیگر بزرگی بود، می‌بایست جواب داد: بله، در میان بازیگران کمدی. حس می‌کنم اگر به خاطر مهمانی‌های افراطی نبود، می‌توانست فعالیت حرفه‌ای آدام سندلر-مانندی داشته باشد. می‌شد بلوشی را در نقش‌های جدی نیز تصور کرد.

6- James Dean (در ۲۴ سالگی)

james dean

او صرفاً یک مرد خوش‌قیافه نبود، بلکه بازیگر قابلی بود. به طور حتم، او یکی از کسانی‌ست که در لیست‌هایی مانند این جای می‌گیرند.

5- John Candy (در ۴۳ سالگی)

john candy

اتفاق خیلی بدیست که شخصی که به این میزان مورد پسند عموم است، از دنیا برود. چه کسی می‌تواند ادعا کند که جان کندی را دوست نداشته است؟ تمام فیلم‌هایی که این بازیگر در آن ایفای نقش کرده است، یک ویژگی منحصر به فرد دارند: خود او!

کندی نقش همهٔ شخصیت‌ها را سرگرم‌کننده ایفا می‌کرد و می‌توانستید با اطمینان از کیفیت بازیگری او صحبت کنید. باعث تأسف است که او نتوانست بدنش را تحت کنترل داشته باشد و سرانجام باعث مرگش شد.

4- Brad Renfro (در ۲۵ سالگی)

brad renfro

رنفرو کلاً ذات بدی داشت. او از آن دسته افرادی بود که حتی از ابتدا نتوانست زندگی سالمی داشته باشد. او در سنین پایین مواد مخدر مصرف می‌کرد و هیچ‌گاه نتوانست خود را سر و سامان دهد. رنفرو در تمامی فیلم‌هایی که از او دیدم، بی‌نقص بازی کرد. باور دارم که اگر شرایط خود را کنترل می‌کرد، به یک ستارهٔ بزرگ بدل می‌شد.

3- Bernie Mac (در ۵۰ سالگی)

bernie mac

به احتمال قوی، یکی از بامزه‌ترین افرادی‌است که اخیراً وجود داشته‌اند. مک نیز یکی از افرادی بود که بدون اینکه کار خاصی انجام دهد، خنده‌دار بود. می‌توانستید تنها به او نگاه کنید و به خنده بیافتید. نقش‌های او در سری فیلم‌های اقیانوس به‌یادماندنی هستند.

2- John Ritter (در ۵۴ سالگی)

ritter

خوشحالم که می‌بینم پسر او، نام او را در راه درست زنده نگه می‌دارد. ریتر از آن دسته انسان‌های خوبی بود که می‌توانند مثالی برای این جمله باشند که بعضی انسان‌های خوب، زود از دنیا می‌روند. هیچ‌کس جک تریپر را فراموش نخواهد کرد.

1- Chris Farley (در ۳۳ سالگی)

chris farley

می‌توان با اطمینان گفت که در مورد فارلی، لزومی به ارائهٔ جزئیات نیست. این مرد یک افسانه از صحنهٔ کمدی است. عجیب اینجاست که در سنی مشابه بلوشی از دنیا رفت.

منبع فارسیگیم‌نیوز

منبع خارجیUnreality Mag

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
12 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Emma Storm
Emma Storm
۵ اسفند ۱۳۹۸ ۱۴:۰۰

جای خالی مریلین مونرو به خوبی حس میشه.

اکبر
اکبر
۲ بهمن ۱۳۹۷ ۱۸:۴۳

واقعا انصاف نیست که از ستاره ای مثل بروسلی در این لیست یاد نشده.

بروسلی درسته که یک ورزشکار بینظیر بود اما در عین حال به یک ستاره ای هالیوودی هم تبدیل شده بود که متاسفانه در سن 32 سالگی و در اوج شکوفایی استعداد های رزمی و هنرییش جان سپرد. بروسلی اگه زیاد عمر میکرد مطمئنا نقش هایی را در فیلم هایش ایفا میکرد که قابل قیاس با هیچ بازیگری در سینما نبود.
واقعا حیف شد.
oops oops

Melancholia
Melancholia
۲ مهر ۱۳۹۷ ۱۹:۴۹

جوکرلجر واقعا حیف بود.کاش بود دوباره تکرارش میکرد.هیچ جوگری به اندازه لجرنمیشه خیلی بهش میومد نقشش همه چیزش .همیشه بهترینا زودمیرن sad

سمیرا
سمیرا
۳ شهریور ۱۳۹۷ ۰۱:۰۷

کاش رابین ویلیامز رو هم گفته بودین.واقعا بازیگر توانمند و بااستعدادی بود.حیف شد.

بابک
بابک
۱۳ تیر ۱۳۹۷ ۰۰:۳۸

این لیست و هرکی نوشته از سینما اطلاعات جزئی داشته جان کازال، پل واکر ، مک کوئین… جزو بهترین بازیگرا بودن چطوری لیست میزنی داداش

b1