cover
b1
خانه » ۷ شهر تماشایی فیلم ها در واقعیت!

۷ شهر تماشایی فیلم ها در واقعیت!

b3

تابه‌امروز فیلم‌های بسیار زیادی ساخته شده‌اند که برخی از آن‌ها به واسطهٔ محل ضبط مجموعه، مورد توجه قرار گرفته‌اند. بسیاری از شهرهایی که در فیلم‌های بزرگ وجود دارند، پس از ساخته شدن فیلم‌ها، شناخته شدند و پس از آن نیز به محلی معروف تبدیل شده‌اند. حال در این مطلب قصد داریم به معرفی شهرهای فوق‌العاده‌ای که در فیلم‌ها مشاهده کرده‌ایم و وجود خارجی نیز دارند، بپردازیم؛ در ادامه با عجیب‌ترین همراه باشید.

7- Shire

shireshire1

اگر شما فیلم‌های «ارباب حلقه‌ها» و یا «هابیت» را دیده باشید، قطعاً مجذوب زیبایی‌های محل فیلم‌برداری آن شده‌اید. Shire نام شهری است که افراد فیلم در آن زندگی می‌کردند و واقع در منطقه وایکاتوی نیوزیلند است. پس از اتمام فیلم‌برداری این فیلم، Shire تبدیل به یک جاذبه گردشگری شد که ۴۴ خانه از فیلم و کل منطقه، دست‌نخورده باقی مانده است.

6- Mos Eisley

mos eisley mos eisley1

اکثر افرادی که به تونس سفر کرده‌اند، احتمالاً این شهر را دیده‌اند. یکی از بزرگ‌ترین جاذبه‌های این کشور که در جزیره Djebra، واقع شده‌است، در فیلم «جنگ ستارگان» بود که در صحرای کنار این شهر، فیلم‌برداری بخش‌هایی از فیلم انجام شده‌است. دیدن این شهر و جاذبه‌های گردشگری آن نیز خالی از لطف نیست.

5- Pandora

pandora pandora1 pandora3pandora5

در فیلم «آواتار» ، نام یکی از زیباترین سیارات ساختگی پاندورا است؛ این شهر در واقع در یک پارک جنگلی درون شهر Zhangjiajie چین است و در سال ۱۹۹۰ در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد. دلیل استفاده از پاندورا برای این فیلم را نیز می‌توان در درخت‌های فراوان، کوه‌های بلند و جاده‌های خاص و زیبایش دانست.

4- Silent Hill

silent hill

این شهر در فیلم ترسناک eponymous که در پنسیلوانیا فیلم‌برداری شده‌است، به کار گرفته شده بود و با جلوه‌های خاصش، فیلم را بیش از پیش جذاب کرده بود. در ۱۹۶۲ معادن این شهر دچار آتش‌سوزی شدیدی شدند و با اینکه بیش از ۵۰ سال از این واقعه می‌گذرد اما این معادن هم‌چنان در حال سوختن هستند و احتمالاً تا ۲۵۰ سال آینده نیز این اتفاق رخ خواهد داد.

3- Narnia

narnia narnia1

بخش عمده‌ای از فیلم «سرگذشت نارنیا» در نیوزیلند و شهری به نام Oamaru فیلم‌برداری شده‌است. این شهر، زیبایی‌های فراوانی دارد و به دلیل جاذبه‌های فراوان مثل سنگ‌های خاصش، در قسمت‌های مهمی چون جنگ اسلان و جادوگر سفید به کار گرفته شده‌است. یکی از دلایل جذابیت این فیلم را می‌توان در انتخاب این شهر دانست.

2- Sunnydale

sunnydale sunnydale1

اگر شما از خون می‌ترسید، Sunnydale شهری است که باید از آن دوری کنید! اگرچه اکنون در این شهر خونی وجود ندارد اما باید بدانید فیلمی چون «بافی خون آشام» در این شهر ضبط شده‌است و دلیل آن را نیز باید جلوه‌های طبیعی این شهر دانست.

1- Canyon of the Crescent Moon

canyon of the crescent moon canyon of the crescent moon1

«دره عمیق هلال ماه» نامی است که برای محل ظبط فیلم «ایندیانا جونز» در نظر گرفته شده‌است. در اصل این محل در پترای اردن قرار گرفته است. تمام این شهر در کوه و تخته سنگ بوده و به رنگ گل سرخ تراشیده شده و همین موضوع نیز باعث شده که در سال ۲۰۰۷ به عنوان یکی از عجایب هفت‌گانه دنیا شناخته شود.

منبع فارسی کجارو

منبع خارجیYour Amazing Places

مهرداد قربانی

مهرداد قربانی

با سلام. من مهرداد هستم، نویسنده سایت و علاقه‌مند به کارهای گرافیکی و نویسندگی و طراحی وبسایت.

b2
b1