عکس کاور ۵ لوکیشن معروف فیلم‌ که در حقیقت وجود دارد!
b1
خانه » ۵ لوکیشن معروف فیلم‌ که در حقیقت وجود دارند!

۵ لوکیشن معروف فیلم‌ که در حقیقت وجود دارند!

b3

اکثر ما با دیدن فیلم،‌ خودمان را در آن لوکیشن تصّور می‌کنیم. از بودن در هاگوارتزِ فیلم هری‌پاتر گرفته تا قدم‌گذاشتن در قصر باشکوه و زیبای فیلم‌های دیزنی. خوشبختانه بسیاری از این لوکیشن‌ها در واقعیت موجود است و از نمونه‌های واقعی الهام گرفته شده‌اند. در این مطلب سعی شده تا به معرفی چند نمونه از این لوکیشن‌ها بپردازیم.

5- قلعهٔ النویک (هری‌پاتر)

قلعهٔ النویک (هری‌پاتر)

هر کودکی که با کتاب‌های هری‌پاتر بزرگ شده حتماً گرفتن دعوت‌نامه و رفتن به هاگواتز را در رویایش دیده است. قلعهٔ النویک مکان فیلم‌برداری دو فیلم اول هری‌پاتر - «سنگ جادو» و «تالار اسرار» - بوده است. بازدیدکنندگان قطعاً در حیاط النویک اولین درس آموزش پرواز هری را به‌خاطر خواهند آورند. همچنین این قلعه از قدمت تاریخی زیادی برخوردار است و یکی از اماکن مهمی بود که در جنگ رزها (میان دو خاندان لانکستر و یورک) اهمّیت فراوانی داشت.

4- برج مُنت‌مور (آغاز بتمن)

برج مُنت‌مور (آغاز بتمن)

در بین قهرمانانِ کتاب/ فیلم‌های کمیک، بتمن جایگاه ویژه‌ای دارد. او مانند اسپایدرمن و یا مردآهنی دارای نیروی ویژه‌ای نیست اما همیشه از ابزارهای جالبی استفاده می‌کند. همچنین صاحب یکی از جالب‌ترین پایگاه‌ها (به نام وین‌مانور) در بین‌ابرقهرمانان است. اما بی‌تردید مُنت‌مور، خانهٔ بروس وین در فیلمِ آغاز بتمن نیز تاریخ شگفت‌انگیز خود را دارد. این برج توسط جوزف پاکستون (خالق قصر کریستال) برای بارون مایر دِ روچیلد ساخته شد. در طول تاریخ از آن استفاده‌های فراوانی شده‌است؛ به‌عنوان مثال در جنگ‌جهانی دوم، دولت بریتانیا از آن برای نگهداری آثار تاریخی خود استفاده می‌نمود.

3- تایمبرلاین‌لاج (درخشش)

تایمبرلاین‌لاج (درخشش)

اگر یکی از دوست‌داران فیلم ترسناکِ درخشش باشید، احتمالاً ایدهٔ اقامت در هتلی که به عنوان نمای بیرونی فیلم از آن استفاده شده برایتان هیجان‌انگیز خواهد بود. تایمبرلاین‌لاج را به عنوان اداره پیشرفت کار در زمان رکود بزرگ احداث کردند. اما امروزه مکان توریستیِ محبوب و دلپذیری به حساب می‌آید که از امکانات زیادی از جمله پیست اسکی، استخر آب‌گرم، سالن‌های موسیقی، رستوران‌های مختلف و … برخوردار است.

2- ماتاماتا (ارباب‌حلقه‌ها)

ماتاماتا (ارباب‌حلقه‌ها)

شاید اگر از هواداران ارباب‌حلقه‌ها باشید، بدانید مناظر زیبا و دیدنی این فیلم در جزیرهٔ نیوزیلند تصویربرداری شده‌است. صحنه‌های فیلم که قسمت‌هایی از شایر را نمایش می‌دهد در شهر ماتاماتا گرفته شده و امروزه به جاذبهٔ توریستی آن منطقه تبدیل شده‌است. البته مدتی است از آن برای تصویر برداری قسمت جدید فیلم هابیت که اقتباسی از کتاب اول تالکین با همین نام است، استفاده می‌شود. همچنین در آن منطقه مکان‌های تصویربرداری شدهٔ دیگرِ فیلم، از جمله مسافرخانه اژدهای سبز و خانه‌های درون تپه یافت می‌شود.

1- دهکدهٔ هنری‌ریورمیل (هانگرگیمز)

دهکدهٔ هنری‌ریور‌میل (هانگرگیمز)

انکارنشدنی است منطقه دوازده، جایی‌که خانه «کتنیس‌اوردین» قهرمان محبوب سری هانگرگیمز قرار دارد، طوری طراحی شده که افسردگی و ناامیدی را به تصویر بکشد. دهکدهٔ هنری‌ریورمیل (مکان واقعی منطقه دوازده در فیلم) زمانی سرشار از شلوغی و نشاط بود و مردمانش در کارخانهٔ تولید نخ مشغول به‌کار بودند. اما این رونق بیش از نیم قرن دوام نیاورد و مانند اکثر شهرک‌های صنعتی کوچک، با شکست و در نهایت سقوط روبه‌رو شد. آخرین خانواده، در سال ۱۹۷۰ دهکده را ترک کرد تا هنری‌ریورمیل کاملاً به شهر ارواح بدل شود! بعدها شخصی به نام وید شپرد دهکده را به‌طور کامل خریداری کرد. سالیان دراز منطقه بدون توجه رها شده بود تا اینکه برای تولید هانگرگیمز با او تماس گرفته شد. او اکنون در حال تلاش است تا کل منطقه را به مبلغ ناچیز (!) ۱۴ میلیون دلار به فروش برساند.

منبع فارسیعجایب جهان

منبع خارجیListverse

امید امیدی

امید امیدی

امید هستم، ۳۰ ساله. امیدوارم از مطالب لذت ببرید و از نظرات و پیشنهادات‌تون ما را بهره‌مند سازید.

b2
b1