عکس کاور تصادف (6)
b1
خانه » ۱۰ تا از پرسرعت‌ترین تصادف های جهان!

۱۰ تا از پرسرعت‌ترین تصادف های جهان!

b3

برای نشستن پشت فرمان سوپراتومبیل‌ها یا خودروهای خاص همیشه باید به توانمندی‌های آن‌ها و قدرت خروجی موتور بی‌اعتنا بوده و تسلط کافی برروی اعصابتان داشته باشید! زیرا فشردن پدال گاز در نهایت چیزی جز بروز سوانح شدید و مرگبار در بر نخواهد داشت. در این مقاله به بررسی ۱۰ تصادف با سرعت‌های جنون آمیز می‌پردازیم که یا در کمال خوش شانسی راننده و سرنشین زنده مانده‌اند و یا اینکه به دلیل شدت جراحات وارده جان خود را از دست داده‌اند.

گاهی اوقات بهای فشردن پدال گاز چیزی فراتر از انتظار آدمی است!

10- سرعت تصادف: ۲۰۹ کیلومتر در ساعت

تصادف (1) تصادف (2)

این تصادف در جاده‌های فرانسه و توسط یک دستگاه فراری f۳۶۰ با سرعت ۲۰۹ کیلومتر در ساعت رخ داد که درکمال ناباوری راننده و سرنشین کناری جان سالم از مهلکه به در بردند.

9- سرعت تصادف: ۲۱۷ کیلومتر در ساعت

تصادف (3)

بی‌ام‌و ۵۲۸ مدل ۱۹۹۸ در حالی که باسرعت ۲۱۷ کیلومتر در حال حرکت بود، تایرش می‌ترکد و راننده کنترل خود را از دست می‌دهد. اتومبیل با دیواره‌های گاردریل اتوبان برخورد نموده و سپس واژگون می‌شودکه متاسفانه مالک و سرنشینان جان خود را از دست می‌دهند.

8- سرعت تصادف: ۲۱۷ کیلومتر در ساعت

تصادف (10)

نمونه اتفاقی که برای ۵۲۸ رخ داد برای یک دستگاه SLK با همان سرعت مشابه ۲۱۷ کیلومتر در کشور آلمان رخ می‌دهد و مرسدس بنز به صورت مستقیم با درخت برخورد کرده و از هم متلاشی می‌شود.

7- سرعت تصادف: ۲۲۵ کیلومتر در ساعت

تصادف (4)

تنها سرعت ۲۲۵ کیلومتر کافی بود تا راننده شورولت کوروت در دالاس در بزرگراه دچار سانحه شدید رانندگی شود و خوشبختانه پیش از آتش گرفتن خودرو خود را از طعمه حریق شدن نجات دهد!

6- سرعت تصادف: ۲۲۵ کیلومتر در ساعت

تصادف (13) تصادف (14)

یک سوپراسپورت انگلیسی به نام tvr t۳۵۰c در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی با سرعت ۲۲۵ کیلومتر در حال حرکت بوده که راننده با از دست دادن کنترل خودرو آن را به گاردریل می‌کوبد. سپس tvr تغییر مسیر داده و به سمت مخالف سقوط می‌کند.

5- سرعت تصادف: ۲۴۱ کیلومتر در ساعت

تصادف (9)

به گفته مالک که مدت‌ها پس از حادثه توانست به حالت عادی برگردد تنها شش روز پس از پرداخت ۳۵۰ هزار دلار برای خرید لامبورگینی مورسیه لگو در یکی از اتوبان‌های مصر تصادف وحشتناکی به وقوع پیوست و تنها دلیل بروز این حادثه انجام آزمایش سرعت و رسیدن به عدد ۲۴۱ کیلومتر عنوان شده است!

4- سرعت تصادف: ۲۵۷ کیلومتر در ساعت

تصادف (5) تصادف (6)

در اکتبر ۲۰۰۵ در کشور ایتالیا یک دستگاه فراری انزو با سرعت ۲۵۷ کیلومتر به شدت صدمه دید و غیر از آنکه مالک جان خود را از دست می‌دهد این سوپراسپورت چند تکه می‌شود. شاهدان محلی عنوان داشتند که راننده ۴۱ ساله انزو پیش از بروز حادثه بارها با چنین سرعتی مسیر را طی کرده بود.

3- سرعت تصادف: ۲۶۵ کیلومتر در ساعت

تصادف (11) تصادف (12)

در بزرگراه‌های قطر تنها یک بی‌مبالاتی سبب می‌شود تا راننده کم سن وسال با رسیدن به سرعت ۲۶۵ کیلومتر توسط مرسدس بنز SLR با مرگ دست و پنجه نرم کند و تعادل خودرو از دست رفته وپس از واژگون شدن به سه تکه تقسیم شود.

2- سرعت تصادف: ۲۷۳ کیلومتر در ساعت

تصادف (15)

این بار دوج وایپر مدل ۱۹۹۸ پس از کسب سرعت ۲۷۳ کیلومتر و عدم کنترل پذیری در آریزونا از بالای پل به پایین سقوط می‌کند. آیا با چنین تصویری راننده هنوز هم نفس می‌کشد؟

1- سرعت تصادف: ۳۱۵ کیلومتر در ساعت

تصادف (7)تصادف (8)

سریع‌ترین تصادف دنیا که تا کنون با یک سوپراسپورت به ثبت رسیده چسبیدن عدد کیلومتر شمار یک دستگاه فراری انزو به ۳۱۵ کیلومتر است که طبق تحقیقات پلیس راننده به دلیل استعمال مشروبات الکلی قادر به کنترل خودرو نبوده و نکته جالب آنکه راننده جان سالم از حادثه به در برده. فرار را بر قرار ترجیح داده وصحنه حادثه را ترک کرده است. اما پیدا کردن مالک فراری انزو کار دشواری برای نیروی پلیس نیست.

در جمع بندی کلی در تمامی ۱۰ تصادف عدم رعایت سرعت مجاز و عدم کنترل روی خودرو سبب بروز سانحه شده که در بیشتر موارد منجر به از دست رفتن جان راننده سرنشینان و صدمه زدن به خودروهای کناری و به خطر انداختن امنیت و زندگی سایرین گردیده است. پدال گاز و فرمان همیشه گوش به فرمان ما هستند اما بازگشت ثانیه‌های عمر امکان پذیر نیست!

منبع فارسیوبلاگ سارینا

منبع خارجیWrecked Exotics

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
3 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
امیر
امیر
۲۵ بهمن ۱۳۹۹ ۱۹:۰۶

یه سوال شما از کجا میدونید که اون ماشین ها با چه سرعتی تصادف کردن یا همون مردم محلی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

احسان
احسان
۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۱
Reply to  امیر

چون توسط دوربین ها ثبت شده

ツEHSANツ313
ツEHSANツ313
۲۱ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۱۲
Reply to  امیر

ما الان اینقدر به این تکنولوژی رسیدیم که بتونم سرعت رو حدس بزنیم

b1