photo 2017 08 30 16 07 51
b1
خانه » ۱۹ حقیقت باورنکردنی درباره رابطه جنسی و عشق که نمی‌دانید!

۱۹ حقیقت باورنکردنی درباره رابطه جنسی و عشق که نمی‌دانید!

b3
+18

در این مقاله ۱۹ حقیقت جالب توجه در مورد عشق و رابطه جنسی بیان می‌کنیم که ممکن است شما را شگفت‌زده کند.

حتماً شما خیلی چیزها درباره زندگی و جفت‌گیری پرندگان و زنبورها می‌دانید ولی واقعاً چقدر از آنچه در بدن و مغزتان می‌گذرد اطلاع دارید؟

photo 2017 08 30 16 07 51

19- سیم‌کشی مغز بعضی افراد آنها را طالب رابطه جنسی بیشتر می‌کند

با توجه به مطالعه‌ای که در دانشگاه لس‌آنجلس آمریکا انجام شده سیم‌کشی مغزتان تأثیر زیادی روی تعداد شرکای جنسی شما دارد. محققان درحالی‌که داوطلبان در حال مشاهده یک سری تصویر بودند از آنها اسکن مغزی می‌گرفتند، (بعضی تصاویر تحریک‌کننده و پرسش‌هایی در مورد رابطه جنسی افراد در طول سال گذشته). مشخص شد افرادی که مغزشان در حال مشاهده تصاویر جنسی فعال بود تمایل بیشتری برای داشتن تعداد شریک جنسی داشته‌اند. به گفته دکتر جاستین گارسیا استادیار موسسه تحقیقات کینزی که در مورد جنسیت و تولید مثل در دانشگاه ایندیانا تحقیق می‌کند «سطح انگیزه جنسی» از یک فرد به فرد دیگر متفاوت است.

18- زوج‌ها ممکن است DNA مشابه داشته باشند

دانشمندان از قبل می‌دانستند که افراد تمایل به انتخاب شریک عاشقانه با ویژگی‌های مشابه مانند سن، نژاد، مذهب، درآمد و تربیت دارند. همچنین در یک مطالعه که در مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده مشخص شد که افراد تمایل به ازدواج با کسی دارند که DNA مشابهی هم با آنها دارد. هنگامی که محققان ماده ژنتیکی ۸۲۵ زوج سفیدپوست آمریکایی را مورد مطالعه قرار دادند تفاوت کمتری در DNA بین‌افراد متأهل یافتند. در حقیقت آنها برآورد کردند که گرایش برای ازدواج با یک فرد با ژنتیک مشابه حدود یک سوم تمایل به ازدواج با فردی با تحصیلات مشابه است.

17- اکثر آمریکایی‌ها مبتلا به حداقل یک بیماری مقاربتی هستند

در ادامه آماری ترسناک را به شما اطلاع رسانی می‌کنیم:

بیش از دو سوم بزرگسالان سالم در آمریکا آلوده به یک یا چند گونه ویروس پاپیلومای انسانی (HPV) هستند. یک نوع ویروس است که از طریق مقاربت و رابطه جنسی دهانی منتقل می‌شود. این مسئله را محققان مرکز پزشکی NYU Langone با مطالعه روی DNA، ۱۰۴ زن و مرد در سال ۲۰۱۴ مشخص کردند. خبر نه چندان ترسناک این است که تنها ۴ نفر از افردی که به ویروس HPV آلوده شده بودند مبتلا به سرطان گردنه رحم؛ سرطان گلو یا زگیل تناسلی بودند. بر اساس ژنوتیپ ۱۶ و ۱۸ این ویروس می‌تواند عامل سرطان باشد ولی خبر خوب این است که معمولاً این اتفاق نمی‌افتد و در اکثر اوقات بدن بدون هیچ درمانی این ویروس را از بین می‌برد.

16- تماشای فیلم‌های کمدی رمانتیک rom-coms می‌تواند به استحکام ازدواج کمک کند

به گفته دکتر متیو جانسون مدیر بخش آزمایشگاه مطالعات خانواده و ازدواج در دانشگاه بیرمنگام دیدن فیلم‌های کمدی رمانتیک می‌تواند کلیدی برای رسیدن به سعادت زناشویی باشد. زوج‌هایی که باهم در جلسات مشاوره شرکت می‌کنند یا فیلم‌هایی با محتوای رابطه خانوادگی و فانتزی می‌بینند و مباحث مشاوره‌ای را با هم کامل می‌کنند، در هر دو روش نرخ طلاق در عرض ۳ سال به نصف کاهش داده شده‌است ولی فیلم دیدن ۵۰ درصد زمان کمتری گرفت و کاملاً در خانه قابل انجام است. به گفته جانسون «کلید این موفقیت صحبت کردن زوجین درباره رابطه‌شان در حین تماشای فیلم بوده است.»

15- کاهش کلسترول منجر به بهبود عملکرد در اتاق خواب می‌شود

کلسترول بالا علاوه بر آسیب رساندن به عروق و افزایش ضربان قلب منجر به اختلال نعوظ در مردان می‌شود. در حقیقت اختلال نعوظ می‌تواند یک علامت هشداردهنده برای بیماری‌های قلبی- عروقی باشد. با توجه به مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ توسط محققان دانشکده پزشکی رابرت وود جانسون انجام شد مردانی که استاتین یا سایر داروهای کاهش کلسترول را مصرف کردند عملکرد جنسی‌شان هم بهبود پیدا کرده است. البته استاتین نباید فقط برای درمان اختلال نعوذ تجویز شود چون ممکن است باعث سایر مشکلات احساسی یا فیزیکی شود.

14- زنان می‌توانند صدای خود را جذاب‌تر کنند ولی مردان نمی‌توانند

در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ محققان دانشگاه آلبرایت انجام دادند متوجه شدند که زنان قادرند به عمد صدای خود را تغییر داده و جذاب‌تر کنند. ولی با عرض پوزش از آقایون: وقتی مردان سعی کردند صدای خود را جذاب‌تر کنند صدایشان بدتر شد! وقتی یک زن عمداً تن صدای خود را پایین آورده و لطیف‌تر می‌کند اغلب صدایش جذاب‌تر می‌شود ولی نه دقیقاً به دلایلی که شما فکر می‌کنید. دکتر سوزان هیوز استادیار روانشناسی می‌گوید مردان ترجیح می‌دهند زنان با صدای بلندتر، صدای زنانه‌تر، صحبت کنند. ولی وقتی زنان صدایشان را پایین می‌آورند «صدای جذاب‌تر» سیگنال‌هایی به مردان ارسال می‌کند، سر نخی که مردان را قادر به انتخاب همسر می‌کند.

13- قرص‌های ضد بارداری ممکن است روی سلیقه زنان در مورد مردان تأثیر بگذارد

تحقیقات نشان داده است که وقتی زنی داروهای هورمونی ضدبارداری مصرف می‌کند کمتر به سمت مردان عضلانی (ویژگی‌های فیزیکی مردانه) با تستسترون بالا جذب می‌شود. در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۲ در اسکاتلند انجام شد دریافتند زنانی که در حال مصرف قرص‌های ضد بارداری با شریک خود ملاقات داشته‌اند از نظر جنسی کمتر جذب او شده و رضایت جنسی کمتری داشته‌اند ولی نسبت به زنانی که قرص مصرف نمی‌کردند، رضایت بیشتری از وضعیت مالی شریک خود داشته و تمایل کمتری به جدایی داشته‌اند.

12- قند خون پایین می‌تواند منجر به اختلافات زناشویی شود

بر اساس گفته محققان دانشگاه ایالتی اوهایو بحث و مشاوره بین زن و شوهر گاهی اوقات نتیجه پایین بودن قند خون است. در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۴ انجام شد از ۱۰۷ زوج متأهل خواسته شد هر صبح و شب آزمایش قند خون بدهند و متناسب با مقدار عصبانیت از همسرشان به یک عروسک سنجاق فرو کنند. زوج‌هایی که قند خون پایین‌تری داشتند سنجاق‌های بیشتری استفاده کرده بودند. یک دلیل احتمالی این است که پایین بودن قند خون باعث می‌شود افراد احساس گرسنگی کنند و در نتیجه بدخلق و حساس و تحریک‌پذیر شوند. دکتربراد شومن سرپرست نویسندگان می‌گوید: «یک توصیه ساده اما کارساز به شما می‌کنم: قبل از این که با همسر خود بحث سختی کنید مطمئن شوید که گرسنه نیستید.»

11- فروتن بودن به زندگی عاشقانه‌تان کمک می‌کند

برای داشتن یک قرار عاشقانه مشکل دارید؟ اگر کمتر پرمدعا باشید شانستان افزایش پیدا می‌کند، بر اساس مقاله‌ای که در مجله روان‌شناسی مثبت منتشر شده وقتی از شرکت‌کنندگان خواسته شد پروفایل‌های مشخص شده را مطالعه کرده و آنها را بر اساس خاص بودن، دوست‌داشتنی بودن، سرگرم‌کننده و علاقه‌مند به آشنایی، رتبه بندی کنند پروفایل‌هایی که فروتنانه بود بیشتر مورد علاقه قرار گرفتند. در مطالعه دوم، شرکت‌کنندگانی که دیگران آنها را با مشخصه فروتن بودن مشخص کرده بودند کسانی بودند که به احتمال زیاد از یک اشتباه می‌گذشتند. به گفته داریل وان تانگرین استاد روان‌شناسی امید در کالج هلند میشیگان، این مسئله نشان می‌دهد که تواضع در یک رابطه آن را ترمیم کرده و عشق را به زوجین هدیه می‌دهد.

10- سفر جاده‌ای می‌تواند رابطه شما را تقویت کند

ماشین‌سواری طولانی گاهی اوقات ممکن است بدترین مکان برای حل‌وفصل مسائل مهم با طرف بحثتان به نظر برسد، بالاخره شما ساعت‌هاست که روی یک صندلی گیر کرده‌اید. ولی همین مساله کارها را روبه‌راه می‌کند. به گفته جانسون، بسیاری از زوج‌ها متوجه شده‌اند که ماشین‌سواری طولانی یک راه خوب برای کارکردن روی مسائلی است که نیاز به توجه مداوم دارند. او می‌گوید: «سفرهای جاده‌ای می‌تواند شرایطی را فراهم کند که شریک خود را بهتر بشناسید، به‌علاوه پرسیدن سؤالات دقیق در مورد آرزوهای او در آینده، توهمات فانتزی‌اش و خاطرات کودکی‌اش. شنونده خوبی باشید و ادامه بحث را با سوالاتی که برای هر دوی شما معنی‌دار باشد ادامه دهید.»

9- دوره قاعدگی‌اش سلیقه‌اش را تحت تأثیر قرار می‌دهد

بر اساس تحقیقات متعددی که انجام شده زنان در دوره پیش از تخمک‌گذاری بیشتر نسبت به مردان عضلانی تمایل نشان می‌دهند. زنان در دوره تخمک‌گذاری (پیش از قاعدگی) به طور کلی تمایل بیشتری به رابطه جنسی دارند و در این دوران سلیقه جنسی‌شان هم تغییر می‌کند اما نگران نباشید چون این تغییرات دوباره به حالت نرمال باز خواهند گشت.

8- تظاهر به ارگاسم همیشه هم بد نیست

به گفته گارسیا، اغلب تصور می‌شود که افراد به علت این که لذتی نمی‌برند یا این که می‌خواهند رابطه زودتر به پایان برسد تظاهر به ارگاسم می‌کنند ولی گاهی اجرای یک نمایش بزرگ بخشی از لذت بردن است. رابطه جنسی یک اجراست و گاهی برای هر دو طرف سرگرم‌کننده بوده و مشغله‌های روزانه را کنار می زند. صحبت از تظاهر به ارگاسم شد، آیا می‌دانستید که مردان هم به آن تظاهر می‌کنند؟ آن‌ها هم این توانایی را داشته و اغلب انجام می‌دهند و اغلب هم به همان دلیلی است که زن ها تظاهر می‌کنند.

7- نوازش بعد از رابطه جنسی می‌تواند میزان رضایت شما را افزایش دهد

بوسیدن، نوازش، صحبت کردن و محبت بعد از رابطه جنسی به اندازهٔ خود رابطه در میزان رضایت از رابطه مهم است. بر اساس بررسی‌ای که در سال ۲۰۱۴ در دانشگاه تورنتو انجام شد وقتی محققین از زوجین خواستند که زمان بیشتری همسرشان را بعد از رابطه جنسی نوازش کنند، شرکت‌کنندگانی که این کار را انجام داده بودند سطوح بالاتری از رضایت در رابطه جنسی را گزارش کرده بودند به‌خصوص به زوجینی که بچه داشتند. به گفته جانسون این عمل باعث ترشح اکسی‌توسین شده که در زمان رابطه جنسی ترشح می‌شود و ترشح آن هم‌چنان با تماس طولانی‌تر پوست به پوست ادامه پیدا می‌کند. زوج‌هایی که رابطه جنسی خود را با نوازش طولانی همراه می‌کنند یا سایر رفتارها قبل، حین یا بعد از آن پیوند خود را با همدیگر تقویت می‌نمایند.

6- عشق می‌تواند ما را وسواسی کند

دلیلی وجود دارد که نمی‌توانید از فکر کردن در مورد یک دختر یا یک پسر جدید که وارد زندگیتان شده دست بردارید: اسکن MRI نشان داده که عاشق شدن جریان خون را در «مرکز لذت» مغز افزایش می‌دهد همین منطقه از مغز است که مسئول رفتار وسواس‌گونه است. عاشق شدن همچنین سطح سروتونین را کاهش داده که باعث ایجاد اختلالات رفتاری و وسواس فکری و عملی می‌شود. به گفته ماری لین مدیر کلینیک سلامت جنسی دانشگاه لویولا می‌گوید: «این مسئله ممکن است توضیح دهد که چرا ما در اوایل رابطه روی کوچکترین حرکات شریک زندگی خود تمرکز می‌کنیم و چرا رفتار شریک خود را ایده‌آل می‌بینیم و چشممان را روی اشتباهاتش می‌بندیم.»

5- عشق برای استخوان‌ها مفید است

به نظر می‌رسد که ازدواج اسکلت مردان را تقویت می‌کند. با توجه به مطالعه دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس: به خصوص اگر تا ۲۵ سالگی به خود مهلت داده و صبر کنند. محققان مطمئن نیستند ولی اشاره می‌کنند این اولین بار نیست که رابطه بین‌ازدواج و سلامت مشخص می‌شود. مطالعات دیگر نشان داده است که مثلاً ازدواج عمر را طولانی‌تر می‌کند، احتمال بهبود سرطان را افزایش می‌دهد و خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را کاهش می‌دهد.

4- شما از قبل می‌دانید که رابطه‌تان محکوم به فناست

آیا خودش است؟ بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد. احتمالاً در اعماق وجودتان پاسخ را می‌دانید. محققان از زوج‌های تازه‌ازدواج‌کرده سوالاتی داشتند. همهٔ آنها در زمان تحقیق احساس بالای رضایت از ازدواجشان داشته‌اند. با جملات مثبت و منفی به تصویر شریکشان نگاه کرده و نرخ زمان واکنششان بین تشخیص جملات تعیین شد. چهار سال بعد افرادی که سرعت بیشتری در تشخیص جملات منفی داشتند احساس رضایت کمتری از رابطه‌شان ابراز نمودند، بر این اساس مشخص شد که افکار منفی در مورد شریکشان در تمام طول این مدت به صورت ناخودآگاه همراهشان بوده است.

3- رابطه جنسی ممکن است باعث تحریک پوستی شود

به گفته گارسیا اگر حین رابطه جنسی سرخ شدید، نگران نباشید: احتمالاً پاسخ طبیعی بدنتان به افزایش جریان خون و دمای پوست است. به این مسئله «هیجان رابطه» گفته می‌شود که ممکن است روی گونه‌ها، قفسه سینه، ناحیه تناسلی یا سراسر بدن مشاهده شود. بعضی افراد نگران شده و فکر می‌کنند ممکن است به چیزی که پوشیده‌اند آلرژی داشته باشند یا این که به خاطر ریش پوستشان خراشیده شده ولی اغلب یک بخش طبیعی از روند تحریک جنسی است و زمانی که دوباره همه چیز آرام شده و به حالت طبیعی برگردد، از بین می‌رود.

2- بله رابطه جنسی کالری می‌سوزاند

سرگرم شدن به رابطه جنسی به مدت ۱ ساعت می‌تواند به اندازه نیم ساعت دویدن کالری بسوزاند، بر اساس مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۳ در دانشگاه کبک انجام شد. محققان از ۲۱ زوج بین ۱۸ تا ۳۵ سال خواستند که هفته‌ای یک بار هنگام دویدن روی تردمیل و حین رابطه جنسی به مدت یک ماه بازوبند شمارشگر کالری ببندند. آن‌ها متوجه شدند که مردان به طور متوسط در طول هر یک دقیقه رابطه جنسی ۴٫۲ کالری و زنان ۳٫۱ کالری می‌سوزانند. به طور کلی زنان و مردان در هر جلسه ۶۹ و ۱۰۱ کالری سوزانده بودند.

1- افراد مسن هم رابطه جنسی دارند

میل جنسی و عملکرد جنسی با افزایش سن کاهش میابد به خصوص اگر افراد سالمند داروی بیشتری استفاده کنند ولی به این معنی نیست که افراد مسن جامعه رابطه جنسی نداشته باشند. به گفته گارسیا افراد زیادی تا زمان کهولت و حتی مرگ رابطه جنسی دارند ولی همیشه مراقب خود نیستند. گذشته از نوجوانان و جوانان، کهن‌سالان بزرگ‌ترین جمعیت مبتلا به بیماری‌های مقاربتی را شامل می‌شوند. از آنجا که آنها نگرانی‌ای در مورد بارداری ندارند بنابراین از کاندوم استفاده نمی‌کنند.

منبع فارسینوروسافاری

منبع خارجیMSN

هومن نوربخش

هومن نوربخش

دانشجوی کامپیوتر، علاقه‌مند به دنیای وب و سابقه ۶ سال وبلاگ‌نویسی و نویسندگی در سایت و همچنین در زمینه Front-end فعالیت می‌کنم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید.

b2
15 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
neda
neda
۹ دی ۱۴۰۰ ۱۷:۴۲

من دوبار ازدواج کردم و جدا شدم در هر دو مورد رضایتی برای اینکار نداشتم، اولی بعداز شماره دادن مامان ام فهمید و اون پسرم از موقعیت سوءاستفاده کرد و امد خاستگاری من 17سال داشتم نمیدونستم ازدواج چیه اونم بابا و مامانش طلاق گرفته بودن با اینکه پسر خوبی بود اما روان بیماری داشت و بی مورد کتک میزد(کاملان بی مورد)بدون حتی یک دعوا یا اختلافی بجز همون کتک3سال بعد با یک بچه جدا شدم بخاطر اختلاف با مامان ام تنها زندگی کردم(بچه ام رو نزاشت نگه دارم)بعد از 3ماه دوباره ازدواج کردم هرچند این پسر عالی(هر دو ازدواجم تحصیل… بیشتر بخوانید »

علی
علی
۱ مرداد ۱۳۹۹ ۰۹:۴۰

مرده شورتونو ببرم ک هرجا نگاه میکنم نظرات مزخرف و حرفای یه مشت ادم عقده ای رو میبینم واقعا حال بهم زنید لااقل 80%حال بهم زنید اونایی ک هسن یا نیسن خودشون میدونن پ زر مفت تحویل ندین

سارا
سارا
۲ دی ۱۳۹۸ ۰۶:۳۹

خندم گرفت از نظرات اما بنظرم ازدواج در ایران کار احمقانه ای هست و تابو مسائل جنسی از همه بدتر که نیاز جنسی زن نادیده گرفته میشه البته تو ایران که زن کلا آدم نیست ابزار و عروسکه

یک دختر
یک دختر
۲۸ مرداد ۱۴۰۰ ۲۰:۰۱
Reply to  سارا

فقط ایران نیست همه جای دنیا اینطوریه

سیروس
سیروس
۲۵ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۰۹

شمام کاره درستی نکردی گفتی که بهم کمک کنین این ضعف خودتو نشون میده

سیروس
سیروس
۲۵ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۰۷

برید گم شید بابا اینجور زندگیا فقط ماله رویاست هیچکس نمیتونه انقد همه چیزو رعایت کنه که آقا هومن کاره درستی نکردی اینارو نوشتی شاید یکی مجرده و نمیتونه ازدواج کنه
حسرت میخوره گناه داره
لطفن الکی هم رای منفی ندید

b1