۱۰ حقیقت جالبی که در مورد مصر باستان نمی‌دانید!

با ما همراه شوید با ۱۰ حقیقت جالب در مورد مصر باستان.

مصر

10-


فرعون هیچ گاه اجازه نمی‌داد تا موهایش دیده شود، فرعون اکثر اوقات تاج بر سر داشت و یا اینکه از نوعی پوشش برای موهای خود استفاده می‌کرد که "نِمِس" نام داشت (عکس بالا).

9-


پپی دوم فرعون مصر، برای دور کردن حشرات موذی از خود همواره تعدادی برده عریان که بدنشان با عسل آغشته شده بود در اطراف خود داشت.

8-


مردان و زنان مصری همواره وسائل تزئینی به تن داشتند، وسائلی سبز رنگ که از مس ساخته می‌شد و یا به رنگ مشکی که از سرب ساخته شده بود، مصریان معتقد بودند این وسائل تزئینی به آن‌ها قدرت التیام بخش می‌دهد، آن‌ها غالباً برای حفاظت از نور آفتاب از این وسائل بهره می‌برند و همچنین به عنوان تزئین و زیبایی.

7-


تا قبل از رواج آنتی بیوتیک‌ها در قرن بیستم، پزشکان بومی از مواد غذایی کپک زده و یا خاک برای درمان بیماران استفاده می‌کردند. به عنوان مثال در مصر باستان از نان کپک زده استفاده می‌شد. 

[ira-link-to-post id="6309" before_title="شاید بد نباشه نگاهی هم بیندازید به مطلب" after_title="که حتما برایتان جالب است."]۲۰ اختراع زمان باستان که فکر می‌کردید مربوط به زمان ما هستند![/ira-link-to-post]

6-


کودکان در سنین کودکی هیچ گونه لباسی بر تن نداشتند، که البته درجه حرارت در مصر چنین چیزی را بی نیاز می‌کرد، مردان جوان تنها یک دامن به تن داشتند در حالی که زنان لباس‌های کامل‌تر می‌پوشیدند.

5-


ثروتمندان مصری معمولآ کلاه گیس بر سر می‌گذاشتند در حالی که مردم عادی تنها می‌توانستند موهای خود را بلند کنند که غالبآ کثیف بود، البته پسران مصری در سن ۱۲ سالگی به بعد موهای خود را می‌تراشیدند و تنها یک رشته بافته شده را باقی می‌گذاشتند که این کار خصوصاً برای جلوگیری از شپش و کک بوده است.

4-


مصریان معتقد بودند که زمین تخت هست و رود نیل در وسط آن جریان دارد.

3-


سربازان مصری به عنوان نیروی پلیس در داخل مورد استفاده قرار می‌گرفتند که غالباً برای فرعون مالیات جمع آوری می‌کردند.

2-


رامسس بزرگ هشت زن رسمی داشت و نزدیک به ۱۰۰ زن متعه ای، او نزدیک به ۹۰ سال عمر کرد و در ۱۲۱۲ قبل از میلاد مسیح از دنیا رفت.

1-


در هنگام مومیایی کردن، مغز را از طریق یکی از سوراخ‌های بینی خارج می‌کردند و همچنین روده و این اعضا را در کوزه‌هایی با نام کانوپیک قرار می‌دادند. هر عضو درون کوزه مخصوص به خودش تنها عضوی را که خارج نمی‌کردند قلب بود. زیرا مصریان معتقد بودند که قلب خانه روح هست.

  • 1 امتیاز
  • 5/5
1 امتیازX
افتضاح! بد! بد نیست! خوب! عالی!
0% 0% 0% 0% 100%
منبع فارسیتاریخ ایران

منبع اصلیListverse

امیر امامی

امیر امامی

من امیر هستم، موسس این سایت. ۲۷ سال سن دارم و همیشه آرزو داشتم سایتی داشته باشم درباره عجیب‌ترین چیزهای دنیا. شاید این همون فرصت باشه.

شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه روشن "۱۰ حقیقت جالبی که در مورد مصر باستان نمی‌دانید!"

avatar
 
smilewinkmrgreentwistedcooleviloopscrylolsadideaangrybearbigsmileblushconfuseddeveloperevilgrinexclaimfacepalmheartkittenmindblown-altneurtalquestionrolleyesstarsurprisedtongueuneasy
مرتب کن براساس...:   جدیدترین | قدیمی‌ترین | بیشترین رای
امین
مهمان
امین

بسیار جالب

error: Alert: Content is protected !!

عجیب‌ترین‌های جهان را در ایمیلتان داشته باشید