عکس-کاور-مصر
b1
خانه » ۱۰ حقیقت جالبی که در مورد مصر باستان نمی‌دانید!

۱۰ حقیقت جالبی که در مورد مصر باستان نمی‌دانید!

b3

با ما همراه شوید با ۱۰ حقیقت جالب در مورد مصر باستان.

مصر

10- مورد دهم

فرعون هیچ گاه اجازه نمی‌داد تا موهایش دیده شود، فرعون اکثر اوقات تاج بر سر داشت و یا اینکه از نوعی پوشش برای موهای خود استفاده می‌کرد که "نِمِس" نام داشت (عکس بالا).

9- مورد نهم

پپی دوم فرعون مصر، برای دور کردن حشرات موذی از خود همواره تعدادی برده عریان که بدنشان با عسل آغشته شده بود در اطراف خود داشت.

8- مورد هشتم

مردان و زنان مصری همواره وسائل تزئینی به تن داشتند، وسائلی سبز رنگ که از مس ساخته می‌شد و یا به رنگ مشکی که از سرب ساخته شده بود، مصریان معتقد بودند این وسائل تزئینی به آن‌ها قدرت التیام بخش می‌دهد، آن‌ها غالباً برای حفاظت از نور آفتاب از این وسائل بهره می‌برند و همچنین به عنوان تزئین و زیبایی.

7- مورد هفتم

تا قبل از رواج آنتی بیوتیک‌ها در قرن بیستم، پزشکان بومی از مواد غذایی کپک زده و یا خاک برای درمان بیماران استفاده می‌کردند. به عنوان مثال در مصر باستان از نان کپک زده استفاده می‌شد.

6- مورد ششم

کودکان در سنین کودکی هیچ گونه لباسی بر تن نداشتند، که البته درجه حرارت در مصر چنین چیزی را بی نیاز می‌کرد، مردان جوان تنها یک دامن به تن داشتند در حالی که زنان لباس‌های کامل‌تر می‌پوشیدند.

5- مورد پنجم

ثروتمندان مصری معمولآ کلاه گیس بر سر می‌گذاشتند در حالی که مردم عادی تنها می‌توانستند موهای خود را بلند کنند که غالبآ کثیف بود، البته پسران مصری در سن ۱۲ سالگی به بعد موهای خود را می‌تراشیدند و تنها یک رشته بافته شده را باقی می‌گذاشتند که این کار خصوصاً برای جلوگیری از شپش و کک بوده است.

4- مورد چهارم

مصریان معتقد بودند که زمین تخت هست و رود نیل در وسط آن جریان دارد.

3- مورد سوم

سربازان مصری به عنوان نیروی پلیس در داخل مورد استفاده قرار می‌گرفتند که غالباً برای فرعون مالیات جمع آوری می‌کردند.

2- مورد دوم

رامسس بزرگ هشت زن رسمی داشت و نزدیک به ۱۰۰ زن متعه ای، او نزدیک به ۹۰ سال عمر کرد و در ۱۲۱۲ قبل از میلاد مسیح از دنیا رفت.

1- مورد اول

در هنگام مومیایی کردن، مغز را از طریق یکی از سوراخ‌های بینی خارج می‌کردند و همچنین روده و این اعضا را در کوزه‌هایی با نام کانوپیک قرار می‌دادند. هر عضو درون کوزه مخصوص به خودش تنها عضوی را که خارج نمی‌کردند قلب بود. زیرا مصریان معتقد بودند که قلب خانه روح هست.

منبع فارسیتاریخ ایران

منبع خارجیListverse

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
4 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Fariba
Fariba
۱۳ آذر ۱۳۹۹ ۱۸:۲۵

جالب و فوق العاده بود به خصوص مورد آخر :evilgrin:

آ.آ
آ.آ
۲۲ اسفند ۱۳۹۶ ۲۲:۴۵

جالب اما تکراری مثل اینکه اون مومیایی ها چیزی جز تعریف درمورد خودشون بلد نبودن که روی دیوار مقبره هاشون حک کنن

محمدامین
محمدامین
۱ مرداد ۱۳۹۶ ۱۶:۰۸

اخری جالب تر بود

امین
امین
۶ آذر ۱۳۹۵ ۱۳:۰۵

بسیار جالب

b1