۹ تا از تندترین فلفل‌های سراسر دنیا!
b1
خانه » ۹ تا از تندترین فلفل ها در سراسر دنیا!

۹ تا از تندترین فلفل ها در سراسر دنیا!

b3

در سراسر دنیا و برای تهیه و پخت انواع غذاها، طعم‌های گوناگونی به کار می‌رود که به فرهنگ و نوع ذائقه مردم هر خطه بستگی دارد. طعم تند، یکی از طعم‌های مورد استفاده در غذای بسیاری از مردم دنیاست. در این مقاله از عجیب‌ترین به معرفی تندترین فلفل ها در دنیا می‌پردازیم.

طعم‌های تند در غذاهای مختلف سراسر دنیا معمول و رایج بوده و فلفل‌ها منبع اولیه تندی انواع مختلف سس‌ها و غذاها هستند. احساس سوزش فلفل‌های تند، از مقدار کاپسایسین (capsaicin) موجود در آن‌ها می‌آید و با استفاده از مقیاس اسکوویل (Scoville - مقیاسی برای سنجش میزان تندی) اندازه‌گیری می‌شوند.

در ادامه برخی از تندترین فلفل‌های سراسر دنیا را به شما معرفی می‌کنیم.

9- فلفل‌های سرانو (Serrano Chilies)

فلفل‌های سرانو

فلفل‌های سرانو یک ماده غذایی متداول در تهیه سس‌های مکزیکی هستند که از نظر میزان تندی، در پایین‌ترین سطح قرار دارند و میزان تندی آن‌ها بر اساس مقیاس اسکوویل بین ۱۰۰۰۰ تا ۲۵۰۰۰ واحد است.

8- فلفل‌های آجی (Aji Chilies)

فلفل‌های آجی

فلفل‌های آجی که انواع مختلفی دارند برای استفاده در غذاهای «پرویی» رایج هستند و میزان تندی آن‌ها براساس مقیاس اسکوویل بین ۳۰۰۰۰ تا ۵۰۰۰۰ واحد است.

7- فلفل پیری‌پیری (Piri-Piri Chilli)

فلفل پیری‌پیری

فلفل‌های پیری‌پیری که فلفل چشم پرنده آفریقایی (African bird's eye chilli) نیز نامیده می‌شوند، در سراسر آفریقا رشد می‌کنند و میزان تندی آن‌ها براساس مقیاس اسکوویل به ۱۷۵۰۰۰ واحد می‌رسد و در تهیه سس پیری‌پیری پرتقالی استفاده می‌شود.

6- فلفل چشم پرنده (Bird's eye Chilli)

فلفل چشم پرنده

فلفل چشم پرنده که به نام فلفل تای (thai chilli) نیز شناخته می‌شود، معمولاً در جنوب شرقی آسیا یافت شده و میزان تندی آن براساس مقیاس اسکوویل بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۲۲۵۰۰۰ واحد است.

5- فلفل اسکاچ به ونت (Scotch Bonnet Chilli)

فلفل اسکاچ به ونت

فلفل اسکاچ به ونت عمدتاً در جزایر کارائیب یافت می‌شوند و میزان تندی آن بر اساس مقیاس اسکوویل بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰۰ واحد است. این فلفل‌ها به دلیل تندی خاص و شیرینی که هنگام استفاده در سس‌ها ایجاد می‌کنند، شناخته شده هستند.

4- فلفل هابانرو (Habanero Chilli)

فلفل هابانرو

میزان تندی فلفل هابانرو براساس مقیاس اسکوویل بین ۱۰۰۰۰۰ تا ۳۵۰۰۰۰ واحد است و به‌طور فراوان در مکزیک و آمریکای جنوبی رشد می‌کنند.

3- فلفل ساوینا هابانروی قرمز (Red Savina Habanero)

فلفل ساوینا هابانروی قرمز

فلفل ساوینای قرمز گونه‌ای از فلفل هابانرو است که در کالیفرنیا تولید شده و از گونه‌های نرمال اولیه تندتر است. میزان تندی این فلفل بر اساس مقیاس اسکوویل ۵۷۷۰۰۰ واحد است.

2- فلفل‌های گُست (Ghost Chilli)

فلفل‌های قست

فلفل‌های بات جلوکیا (Bhut Jolokia) که با نام فلفل گُست نیز شناخته می‌شوند، گونه‌ای فلفل تند است که در درجه اول در هند تولید می‌شود و میزان تندی آن بر اساس مقیاس اسکوویل بین ۸۵۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰۰ واحد است. این فلفل قبل از تولید فلفل کارولینا ریپر (Carolina Reaper)، تندترین فلفل دنیا محسوب می‌شد.

1- فلفل کارولینا ریپر (Carolina Reaper)

فلفل کارولینا ریپر

فلفل کارولینا ریپر، ترکیب دورگه‌ای از دو فلفل گُست و هابانروی قرمز، تندترین فلفل دنیاست که میزان تندی آن بر اساس مقیاس اسکوویل به ۱۵۶۹۳۰۰ واحد می‌رسد.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیAllDay

مسعود صفایی

مسعود صفایی

سلام. مسعودم فارغ التحصیل ارشد متالورژی از دانشگاه علم و صنعت. در کنار وب گردی و کارهای حوزه وب، به تماشای فیلم و مسابقات فوتبال تیم های محبوبم هم علاقه دارم.

b2
5 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
شکوفه
شکوفه
۳ مرداد ۱۳۹۹ ۰۱:۱۲

من فقط عکساشو میبینم چون میترسم اینترنت نداشته باشه گوشی

sadra ebrahimi
۸ تیر ۱۳۹۹ ۱۹:۳۱

دارم دهنم رو مزه مزه میکنم ممنون از سایت پرقدرتتون در ضمن اگه میشه راجب به گیم هم چند تا مطلب خفن مثل همینا بزارین

Mani
Mani
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۲۳:۰۱

قست نه٫ گاست

امیر
ادمین
۲۲ آبان ۱۳۹۸ ۱۹:۲۴
Reply to  Mani

ممنون، تصحیح شد smile

아레페
아레페
۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۱:۳۱

بابا این خیـــلی باحاله🤣👍

b1