cover
b1
خانه » ۹ هتل عجیب جهان!

۹ هتل عجیب جهان!

b3

در سرتاسر دنیا نقاط و مکان‌های بسیار زیبا و شگفت‌انگیزی وجود دارد که هر ساله گردشگران بسیاری را به سمت خود جذب می‌کند. از جمله این مکان‌ها می‌توان به هتل‌های متنوع و زیبایی اشاره کرد که در اینجا شما را با برخی از آنها آشنا می‌کنیم.

9- هتل یخی

هتل یخی هتل یخی2 ice hotel2

این هتل که در کشور سوئد واقع شده در هر زمستان بنا شده و با رسیدن فصل بهار و گرم شدن هوا آب می‌شود. نمای بیرونی این هتل شبیه خانه اسکیموهاست و تمامی قسمت‌های بیرونی و درونی آن از برف و یخ پوشیده شده است. در قسمت داخلی این هتل لوازم تزیینی و همین‌طور اثاثیه مورد نیاز برای پذیرایی موجود است.

8- هتل غار

cave hotel cave hotel2 cave hotel1

این هتل در منطقه Cappadocia ترکیه واقع شده است. این منطقه که دارای نمایی متشکل از تپه‌های سنگی است هرساله انبوهی از توریست‌ها را به سمت خود جذب می‌کند. ساختمان‌های بسیار زیادی در این مکان واقع شده که از جمله آنها می‌توان به هتل‌ها اشاره کرد.

7- هتل کلبه جنگلی

forest hut hotel forest hut hotel1

با هزینه‌ای ناچیز، گردشگران در Kolarbyn سوئد اجازه دارند تا از کلبه جنگلی روستایی استفاده کنند که دارای شرایط سختی است. جیره‌های غذایی نیز اختیاری هستند. نمای این هتل مخروطی شکل بوده و سراسر پوشیده از گیاه است.

6- هتل زنجیر نجات

survival pod hotel

این هتل دارای اتاقک‌های سفینه‌ای شکل به رنگ نارنجی روشن است که زنجیروار به یکدیگر متصل هستند. این هتل قبل از آنکه روی آن سرمایه‌گذاری شود بخشی از یک پروژه هنری با عنوان دروازه پرماجرا بود. شیوه‌های فرار از این دروازه پرماجرا شامل نجات اولیه با کیسه خواب و از جیره غذایی محدود گرفته تا چیزی شبیه شیوه‌های جیمزباند بود.

5- هتل کپسولی

capsule hotel capsule hotel1

در هتل‌های با تخفیف ویژه در ژاپن، مهمان‌ها وسایل خود را در قفسه‌های قفل‌دار قرار داده و بلیط‌های اتوماتیکی می‌خرند و به اتاق‌های مکعب شکلی که جای کافی برای ملحفه و تلویزیون دارند وارد می‌شوند.

4- هتل لوله فاضلاب

sewage pipe hotel

واکنش اتریش به هتل کپسول ژاپن، هتل Das Park بود که همان امتیاز خرید بلیط از ماشین اتوماتیک را دارد اما ظاهراً مهمان‌ها هر چقدر که تمایل داشته باشند هزینه پرداخت می‌کنند که با توجه به نمای هتل که به شکل لوله فاضلاب بتونی است این امر منصفانه است.

3- هتل زیرآب و شناور

floating and underwater hotel

هتل Utter Inn در یک کیلومتری ساحل رودخانه Malaren به شکل یک جزیره تنها شناور است به طوری که بخشی از آن روی آب و قسمت‌های دیگر آن زیر آب است. زیر سطح آب در قسمت داخلی هتل اتاق خوابی با نمای پانورامایی از فضای زیر آب وجود دارد.

2- هتل زندان

prison hotel prison hotel1

قلعه (هتل) آکسفورد با ۹ قرن قدمت و در واقع اقامتگاه تاریخی ملکه ماتیلدا پیش از این زندان بوده است. اما اکنون به هتل و مرکز خرید تبدیل شده است.

1- هتل قلعه خیمه‌ای

yurt hotel yurt hotel1

خیمه در واقع سمبل فرهنگ آسیای مرکزی و یادآور کت‌های تزیینی و رسمی ارتش مردم قزاقستان و پرچم قرقیزستان است.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیMatador Network

مهرداد قربانی

مهرداد قربانی

با سلام. من مهرداد هستم، نویسنده سایت و علاقه‌مند به کارهای گرافیکی و نویسندگی و طراحی وبسایت.

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
دختری با قلب اژدها
دختری با قلب اژدها
۱۸ دی ۱۴۰۰ ۱۷:۱۰

هتل دریایی؟!
هتل زندان؟! هتل نجات؟!
دستتون درد نکنه کیف کردم
ممنون

دختری با قلب اژدها
دختری با قلب اژدها
۱۸ دی ۱۴۰۰ ۱۷:۱۱

دلم میخواد برم همشونو
به جز هتل زندان cry

b1