کاور هتل برفی کرکنس
b1
خانه » ۱۰ هتل یخی جالب در جهان!

۱۰ هتل یخی جالب در جهان!

b3

با بازگشت به پاییز ۱۹۹۰، پارگرانلوند و ینگو برگکویست دیدگاهی برای ساخت کلبه اسکیموها به سبک سرخپوستی اما بزرگتر از آنچه در قبل ساخته شده داشتند. اولین کلبه اسکیموی آنها، در شهر کوچک جاکاسجاروی در سوئد قرار داشت و گالری هنری ساده‌ای بود که مردم محلی کنجکاو از آن بازدید می‌کردند. هر ساله اندازه آن در قالب طرحی که هرگز تکرار نمی‌شود افزایش می‌یابد، اتاق‌های یخی در اواخر دههٔ نود برای افرادی بود که مایل به اقامت طولانی‌تر بودند. هتل یخی در جاکاسجاروی هنوز هم هر ساله بازسازی می‌شود، اما امروزه هتل‌های یخی در چندین کشور شمالی دیگر ظاهر شده‌اند، و به مسافران ماجراجویی که به دنبال مکانی خنک و دنج هستند خدماتی ارائه می‌دهند. باید توجه داشته باشید که این مکان‌ها به گونه‌ای نیستند که شما بتوانید همیشه در آنجا اتاق پیدا کنید، بسیاری از هتل‌های یخی برای یکسال رزور می‌باشند.

10-  هتل روستای برفی کیتیلا (Snow Village Hotel Kittila)

10هتل روستای برفی کیتیلا

اتاق‌های روستای برفی بالای مدار قطب شمال واقع شده‌اند، و دارای مبلمان مجسمه یخی، و همچنین دکوراسیون‌های یخی و برفی هستند. مهمان‌ها می‌توانند در کافه یخی غذا بخورند و یا از رقص و شادی در کلبه اسکیموها لذت ببرند. یا تنها می‌توانند از هنر مجسمه‌سازی باشکوه اطراف منطقه تعجب کنند. همچنین هتل روستای برفی کیتیلا فعالیت‌های سازمان‌یافته‌ای مانند ماهی‌گیری در یخ، سفرکردن با سگ و اتومبیل برفی را ارائه می‌دهد.

9- استراحتگاه هوشینو برج تومامو (Hoshino Resort Tomamu the Tower)

9استراحتگاه هوشینو برج توما

استراحتگاه آلفا تومامو در ژاپن، ویژگی یک روستای یخی را دارد که مهمان‌ها می‌توانند در هتلی که اتاق غذاخوری، اتاق‌خواب و حمام همه از یخ ساخته شده‌اند اقامت کنند. حتی شام هم در بشقاب یخی سرو می‌شود. روی میز و صندلی‌های یخی همه با پوست گوسفند پوشانده شده است. به همه میهمانان لباس خاصی از پوست گوسفند داده می‌شود تا احساس سرما نکنند و در آخر می‌توانند این لباس‌ها را به همراه خودشان به خانه ببرند هرچند که اقامت در این هتل نمی‌تواند ارزان باشد، و حدود ۶۰۳ دلار در هرشب است.

8- روستای برفی کانادا (Snow Village Canada)

8روستای برفی کانادا

روستای برفی کانادا واقع در جزیره سنت هلن (Saint Helen's Island) می‌باشد و حدود ۵ کیلومتر از مرکز شهر مونترال فاصله دارد. هر ساله هتل شهر بزرگ و متفاوتی را از یخ و برف تولید می‌کند و ساختمان‌ها به صورت رنگارنگ در شب روشن می‌شوند. مهمان‌ها می‌توانند در یکی از وان‌های آب گرم استراحت کنند و یا یک نوشیدنی در لیوان یخی بنوشند. اتاق‌ها و خانه‌های اسکیموها کاملاً از یخ ساخته شده‌اند. تخت‌ها از یخ، یک چهارچوب چوبی و یک تشک تشکیل شده‌اند. کیسه خواب حرارتی برای شب گرم نگه داشته می‌شود.

7- کلبه اسکیموهای روستای کاک اسلوتانن (Igloo Village Kakslauttanen)

7روستای اسکیموهای کاک اسلوتانن

کلبه اسکیموهای روستای کاک اسلوتانن در بالای مدار قطب شمال در لاپلند، فنلاند قرار دارند و محل‌های اقامتی از شیشه و برف را ارائه می‌دهند. و همچنین دارای بزرگترین سونای بخار در جهان می‌باشند. این روستا دارای ۴ رستوران می‌باشد، هر رستوران غذای لاپلندی مخصوص خودش مانند گوزن شمالی و ماهی قزل آلای کبابی را ارائه می‌دهد. حتی سونای بخار هتل هم دارای رستوران می‌باشد. در طول اقامت مهمان‌ها می‌توانند سفر زمستانی و هیجان‌انگیز خودشان را با گوزن شمالی نیرومند و یا اتومبیل برفی آغاز کنند.

6- هتل یخی بالا (Balea Ice Hotel)

6هتل یخی بالا

هتل یخی بالا تنها هتل یخی رومانی است که ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است. این هتل هرساله با طراحی جدید با آجرهای یخی بازسازی می‌شود. تمامی اتاق‌ها دارای تخت یخی با تشک راحت پوشیده شده از ملحفه و خز نرم می‌باشد. همچنین به مهمان‌ها یک کیسه خواب برای شب داده می‌شود. این محل تنها با ماشین‌های کابلی قابل دسترسی می‌باشد و همچنین دارای رستورانی است که در آن غذاهای بین‌المللی ارائه می‌شود.

5- هتل برفی (Snow Hotel)

5هتل برفی

این هتل به طور کامل از برف و یخ ساخته شده است و بخشی از قلعه برفی در فنلاند است که بزرگترین قلعه برفی در جهان می‌باشد. از سال ۱۹۹۶، هر زمستان با طراحی‌های متفاوت بازسازی می‌شود. با وجود تنظیمات مختلف آن، قلعه برفی عناصر تکرارشونده کمی دارد: یک کلیسای کوچک، یک رستوران و هتل. با درجه حرارت متوسط ۵-، تمام اتاق‌های هتل دارای تخت پوشیده شده از پوست بره و کیسه‌های خواب هستند. برخی از اتاق‌ها با کنده‌کاری زیبا روی یخ تزئین شده‌اند.

4- هتل برفی کرکنس (Kirkenes Snow Hotel)

4هتل برفی کرکنس

هتل برفی کرکنس، برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ باز شد و از آن به بعد برای مهمان‌های خود تجربه‌ای فوق‌العاده را در یکی از زیباترین محیط‌های نروژ فراهم کرد. این هتل در شهری از قطب شمال نزدیک مرز روسیه واقع شده است، و هر زمستان بازسازی و حدود ۲۰ دسامبر باز می‌شود. این مکان به طور انحصاری با برف و یخ ساخته شده است و تخت‌هایی طبیعی با تشک برای خوابی راحت و سالم وجود دارند. کنار هتل یک ساختمان خدمات گرمایشی و یک رستوران عجیب و غریب گرم وجود دارد.

3- هتل یخی (Hotel de Glace)

3هتل یخی

هتل یخی در ۵ کیلومتری شمال شهر کبک، در اولین دامنه کوه‌های لورنشن واقع شده است. این مکان اولین هتل یخی در شمال آمریکا می‌باشد و از سال ۲۰۰۱ از یک میلیون نفر از سراسر جهان استقبال می‌کند. این هتل هر ساله اوایل ژانویه باز می‌شود و فقط حمام‌ها گرم می‌باشند و در ساختار عایق جداگانه قرار دارند. همچنین کلیسایی کوچک وجود دارد که مراسم عروسی در آن برگزار می‌شود. در ساخت اتاق‌های این هتل از طراحی و مجسمه‌های زیبایی استفاده شده و نورپردازی هم تأثیر به‌سزایی در زیبایی آن داشته است.

2- هتل کلبه اسکیموهای آلتا (Alta Igloo Hotel)

2هتل کلبه اسکیموهای آلتا

یکی دیگر از هتل‌های یخی نروژ، هتل آلتا می‌باشد که هر ساله به طور کامل از برف و یخ ساخته می‌شود، و به مسافران تجربه‌ای منحصربه‌فرد را از کشور شمال دور ارائه می‌دهد. تشک چرم گوزن شمالی و کیسه خواب‌های فوق‌العاده گرم در هر اتاق ارائه می‌شود، اما یک درجه حرارت ثابت بین ۴- و ۷- به مهمان‌ها اجازه می‌دهد تا حرارتی را در زیر لباس‌های خود داشته باشند. همچنین این هتل دارای یک سونا و ۲ حمام آبگرم فضای باز برای گرم کردن و تمدد اعصاب است. اتومبیل‌های برفی برای کشف محیط اطراف در دسترس می‌باشند.

1- هتل یخی (Ice Hotel)

1هتل یخی

این هتل در روستای کوچک جوکاسجاروی قرار دارد که اولین هتل یخی جهان بود. بعد از اولین بازگشایی در سال ۱۹۹۰، هتل هر ساله از دسامبر تا آوریل بازسازی شده است. کل هتل از بلوک‌های یخ و برف ساخته شده که از رودخانه منجمد تورن آورده می‌شوند. حتی لیوان‌هایی که در کافه هستند از یخ ساخته شده‌اند!

منبع فارسیپارسا سیتی

منبع خارجیTouropia

رها ممبینی

رها ممبینی

رها ممبینی هستم. مدرس کامپیوتر و علاقمند به ترجمه و فعالیت های تولید محتوا هستم.

b2
b1