کاور ۱۰ جزیرهٔ زیبا در اقیانوس اطلس!
b1
خانه » ۱۰ جزیره زیبا در اقیانوس اطلس!

۱۰ جزیره زیبا در اقیانوس اطلس!

b3

اقیانوس اَطلَس یا اقیانوس آتلانتیک، دومین اقیانوس بزرگ دنیا است که قاره‌های آفریقا و اروپا را از قاره آمریکا جدا می‌کند. در این اقیانوس بزرگ، صدها جزیره کوچک با ویژگی‌های خاص و منحصر به فردی وجود دارد.

10- تریستان داکونا

تریستان داکونا 2تریستان داکونا 1تریستان داکونا

تریستان داکونا یک گروه جزیرهٔ دورافتاده با منشاء آتشفشانی هستند که طبیعت و حیات وحشی شگفت‌انگیز را ارائه می‌دهند. این جزایر پس از اینکه کاشفی پرتغالی به نام کریستان داکونا در سال ۱۵۰۶ میلادی آن‌ها را کشف کرد، به این نام خوانده شدند. تنها ۳۰۲ نفر در این منطقه زندگی می‌کنند. تریستان داکونا مکانی منحصر به فرد و تقریباً خالی از سکنه است. صنعت گردشگری در این ناحیه خیلی توسعه یافته نیست، بنابراین برای کسانی مناسب است که بتوانند چالش‌های پیش رو را بپذیرند.

9- جزیره پورتو سانتو، پرتغال

جزیره پورتو سانتو، پرتغال 2جزیره پورتو سانتو، پرتغال 3جزیره پورتو سانتو، پرتغال 1

جزیرهٔ پورتو سانتو در ۴۳ کیلومتری شمال شرقی مادیرا در پرتغال قرار دارد. این جزیرهٔ خالی از سکنه در اوایل قرن پانزدهم میلادی کشف شد. درست مانند مجمع‌الجزایر مادیرا، پورتو سانتو هم بافتی سنگی، سواحل شنی و زیبایی مثال‌زدنی‌ای دارد. پایتخت این جزیره یعنی شهر ویلا بالیرا زمانی خانهٔ کریستف کلمب بوده است. از این رو امروزه می‌توانید موزه‌ای هم نام با وی در این شهر پیدا کنید. این موزه بهترین نقطهٔ شهر برای خرید محسوب می‌شود. جزیرهٔ پورتو سانتو به تفرجگاه کشف نشدهٔ اروپایی شهرت دارد و سالانه گردشگران زیادی را که به دنبال مکانی زیبا با محیطی آرام برای استراحت کردن هستند به خود جذب می‌کند. زمین گلف و میدان اسب‌سواری بخشی از جاذبه‌های این جزیره به شمار می‌روند.

8- فرناندو دی نوروها، برزیل

فرناندو دی نوروها، برزیل 2فرناندو دی نوروها، برزیل 1فرناندو دی نوروها، برزیل 3

مجمع‌الجزایر فرناندو دی نوروها از ۲۱ جزیره تشکیل شده است. این جزایر ۳۵۴ کیلومتر از خط ساحلی برزیل فاصله دارند. به خاطر جریان استوای جنوبی، آب‌های این ناحیه بسیار گرم هستند، از همین رو می‌توان بدون لباس غواصی در عمق ۴۰ متری هم شنا کرد. چشم‌انداز دریایی این جزایر دارای چندین تونل، دره و صخره‌های زیبایی است که تجربهٔ گشت و گذار در آن‌ها را هیجان‌انگیز می‌کنند. آب‌های شفاف تا عمق ۵۰ متری آب و حیات دریایی غنی و باشکوه، آن را قابل رویت می‌کند. تقریباً همهٔ طول سال (به جز مارس تا آگوست که فصول بارانی به شمار می‌رود) برای سفر به فرناندو دی نوروها مناسب است.

7- جزایر قناری، اسپانیا

جزایر قناری، اسپانیا 1جزایر قناری، اسپانیا 2جزایر قناری، اسپانیا 3

مجمع‌الجزایر قناری شامل گروهی از جزیره‌های پراکنده در دریا است. لا پالما و تنریف، محبوب‌ترین جزایر این ناحیه در میان گردشگران به شمار می‌روند. هر ساله گردشگران زیادی برای لذت بردن از سواحل بیشمار، طبیعت بکر و تفرجگاه‌های بی‌عیب و نقص به این منطقه سفر می‌کنند. این جزیره‌ها همچنین اقامتگاه‌هایی عالی و خدماتی مثال‌زدنی به علاوهٔ طبیعت دست‌نخورده و زیبایی دارند که آن‌ها را به مقصدی قابل توجه تبدیل می‌کنند.

6- نیوفاندلند

نیوفاندلند 3 نیوفاندلند 2نیوفاندلند 1

نیوفاندلند جزیره‌ای بزرگ در کانادا و واقع در اقیانوس اطلس است که طبیعتی خیره‌کننده دارد. با وجود کوه‌ها، خط ساحلی چشم‌نواز، جنگل‌های انبوه و گونه‌های جانوری و گیاهی در معرض خطر، این جزیره گردشگران ماجراجوی زیادی را به خود جذب می‌کند. اگر دوست دارید کفش مناسب بپوشید و در مکانی سرسبز و بکر به پیاده‌روی بپردازید، نیوفاندلند برای شما مقصدی مناسب محسوب می‌شود.

5- آزور، پرتغال

آزور، پرتغال 2آزور، پرتغال 3

مجمع‌الجزایر آزور یکی از مناطق خودمختار پرتغال است که در ۱۳۶۰ کیلومتری سرزمین اصلی در اقیانوس اطلس قرار دارد. ریشهٔ آتشفشانی این جزیره منجر به ایجاد چشم‌اندازهای دراماتیک، خاک حاصلخیز و سرسبزی باشکوهی شده است. در مجموع ۹ جزیره در محدودهٔ ۶۰۰ کیلومتری اقیانوس پراکنده و مجمع‌الجزایر آزور را تشکیل می‌دهند. همهٔ این ۹ جزیره مکان‌هایی بسیار زیبا هستند که صنعت گردشگری در آن‌ها به خوبی توسعه‌یافته است. طبیعت بزرگ‌ترین جاذبهٔ آزور به شمار می‌رود. بازدیدکنندگان می‌توانند علاوه بر طبیعت از فعالیت‌های تفریحی متنوعی از جمله گلف، غواصی، حمام آفتاب، پیاده‌روی، قایق‌سواری، وحش‌گشت، ماهیگیری، شب زنده‌داری در شهرهای بزرگ‌تر یا استراحت در شهرهای کوچک این جزایر لذت ببرند.

4- باربادوس (Barbados)

باربادوس 3باربادوس 2باربادوس 1

جزیره بکر باربادوس در تمام طول سال هوای گرمی دارد. فرهنگ منحصر به فرد این جزیره ریشه‌ای انگلیسی، آفریقایی و هند غربی دارد؛ با این وجود، معماری، آشپزی، موسیقی و رقص متمایزی نیز دارد. گردشگران می‌توانند در میان میراث تاریخی، فروشگاه‌ها و طبیعت زیبا به گشت و گذار بپردازند و همچنین از شب‌زنده‌داری‌های این مکان لذت ببرند. تابستان‌های جزیره کاملاً مرطوب است پس بهترین زمان برای سفر به باربادوس فصل خشک و گرم بهار خواهد بود.

3- جزایر فارو

جزایر فارو 1جزایر فارو 2جزایر فارو 3

جزایر باشکوه فارو بین دریای نروژ و اقیانوس آتلانتیک شمالی واقع شده است و تحت حاکمیت پادشاهی دانمارک قرار دارد. فارو، در واقع گروهی از ۱۸ جزیره است که با طبیعت شگفت‌انگیز دست‌نخورده‌اش دلربایی می‌کند. با وجود حاکمیت دانمارک در این منطقه، ۵۰۰۰۰ ساکن آن، زبان و فرهنگشان را تاکنون حفظ کرده‌اند. شهرهای جزایر فارو به همراه خانه‌های رنگی، تمیز و جذاب به نظر می‌رسند و به زیبایی‌های چشم‌انداز این ناحیه می‌افزایند. جزایر فارو به واقع مکانی شگفت‌انگیز هستند که آرامش در جای جای آن موج می‌زند. می‌توان خود را در این مکان باشکوه سرگردان کرد و ساعت‌ها در زیبایی کوه‌ها، دره‌ها و آبشارهایش غرق شد.

2- گرینلند

گرینلند 1گرینلند 2گرینلند 3

گرینلند جزیره‌ای دورافتاده، سرد و تاریک است. این جزیره در واقع کشوری با طبیعت محافظت شدهٔ باورنکردنی، حیات وحش بی‌نظیر و فرهنگ اسکیمویی (Inuit culture) شناخته می‌شود. در گرینلد برف و یخ چشم‌اندازهای نفس‌گیر و سنت‌های خاصی را شکل داده است. سرزمین برفی، نقاطی بسیار تماشایی و شگفتی‌های طبیعی دارد که در هیچ کجای دیگری نمی‌توان مشابهش را پیدا کرد. گشت و گذار با استفاده از قایق، کایاک و سورتمه‌های سگی از بهترین تفریحات قابل انجام در گرینلند به شمار می‌روند.

1- ایسلند

ایسلند 4ایسلند 3ایسلند 2ایسلند 1

ایسلند جزیره‌ای بزرگ و مقصدی دوست‌داشتنی در میان عکاسان، ماجراجویان، کاشفان و علاقه‌مندان طبیعتی با چشم‌اندازهای عجیب و غریب است. از ویژگی‌های این کشور جزیره‌ای می‌توان به کوه‌های یخی، آبشارها، کوهستان‌ها و آتشفشان‌های زیبا اشاره کرد. ایسلند هیچ وقت دست از شگفت‌زده کردن شما برنمی‌دارد. جادهٔ بزرگ رینگ مسیری است که سراسر ایسلند را در می‌نوردد. می‌توان با پیمودن این مسیر مکان‌های مشهور بشماری را بازدید کرد.

منبع فارسیکجارو


مسعود صفایی

مسعود صفایی

سلام. مسعودم فارغ التحصیل ارشد متالورژی از دانشگاه علم و صنعت. در کنار وب گردی و کارهای حوزه وب، به تماشای فیلم و مسابقات فوتبال تیم های محبوبم هم علاقه دارم.

b2
b1