cover
b1
خانه » ۱۰ دریاچه یخی زیبا!

۱۰ دریاچه یخی زیبا!

b3

اکثر انسان‌ها دریاچه ها را در فصول خوش آب و هوا با چشم‌اندازی گرم و بهاری تصور می‌کنند، اما با نزدیک شدن زمستان، بسیاری از این جاذبه‌های زیبا به صفحه‌ای از یخ تبدیل می‌شوند. این دریاچه‌های یخی که هر کدام زیبایی منحصربه‌فرد خود را دارند، علاوه بر فراهم آوردن فعالیت‌های تفریحی و ورزشی متنوع، فرصتی عالی را برای عکاسی به وجود آورده‌اند. درادامه مطلب با عجیب‌ترین همراه باشید.

10- دریاچه Paterswoldse Meer، هلند

paterswoldse meer, the netherlands paterswoldse meer, the netherlands1 paterswoldse meer, the netherlands2 paterswoldse meer, the netherlands3

دریاچه Paterswoldse Meer در بخش جنوب غربی شهری به همین نام که یکی از شهرهای بزرگ کشور هلند است، قرار دارد. درحالی‌که در تابستان، این دریاچه مکانی خوب برای استراحت، قایقرانی و کایاکینگ (نوعی قایق‌سواری) است، اما در زمستان تبدیل به پیست اسکیت طبیعی بزرگی می‌شود. این مکان تفریحی بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب می‌کند، مکانی که هم در میان محلی‌ها و هم توریست‌ها از محبوبیت بالایی برخوردار است. با وجود محیط‌های طبیعی و تماشایی اطراف، اسکیت‌سواری روی دریاچه به تجربه‌ای خاص تبدیل شده است. این دریاچه در تمام طول سال منطقهٔ تفریحی محبوبی است. در ضمن در طول زمستان به یکی از بهترین پیست‌های اسکیت این کشور تبدیل می‌شود.

9- دریاچهٔ Superior، ایالات متحده آمریکا

superior, usa superior, usa1 superior, usa2

همزمان با افت دما، دریاچه سوپریور یخ می‌زند، بنابراین امکان پیاده‌روی روی سطح آن و دسترسی به غارهای یخی جرایز Apostle را فراهم می‌کند. این جزایر کاملاً یخ‌زده، شامل ساختارهای عظیم یخی که صخره‌ها را پوشانده است و آبشارهای یخ‌زده درون غارها می‌شوند. سال گذشته، دو هفته پس از اینکه اداره خدمات پارک ملی این مکان را افتتاح کرد، حدود ۱۰٫۰۰۰ نفر از غارها بازدید کردند. زمستان فرصت بسیار باارزشی است تا از این غارهای یخی زیبا دیدن کنید.

8- دریاچه میشیگان (Michigan)، ایالات متحده آمریکا

lake michigan, usa3 lake michigan, usa1 winter sunrise over lake michigan lake michigan, usa lake michigan, usa4 aptopix illinois daily life wintry weather

دریاچهٔ بزرگ میشیگان، در طول تابستان دمای بسیار پایینی را تجربه می‌کند. بنابراین، خط ساحلی دریاچه منجمد و مانند اسکلهٔ شمالی سنت جوزف که تبدیل به یک مجسمهٔ یخی می‌شود یا دریاچه شیگاگو که خطوط ساحلی‌اش با لایه‌های ضخیم یخ پوشیده شده است، مناظری تماشایی را به وجود می‌آورد. در اینجا می‌توانید نیروی حیات و طبیعت وحش واقعی را تجربه کنید. به‌علاوه، اسکیت‌سواری و هاکی روی یخ از فعالیت‌های زمستانی محبوب در این منطقه هستند.

7- اونتاریو (Ontario)، مرز مشترک بین کانادا و ایالات متحده

ontario, canada, usa ontario, canada, usa1 ontario, canada, usa2pjt islandskate 12 jpg

دریاچه اونتاریو یکی از پنج دریاچهٔ بزرگ آمریکای شمالی است و در همسایگی اونتاریو (یکی از بزرگترین شهرهای کانادایی) قرار دارد. این دریاچه که محل مناسبی برای شهروندان گرماگریز به شمار می‌رود، فرصت انجام فعالیت‌های تفریحی متنوعی را فراهم می‌کند. در ضمن دریاچه اونتاریو در زمستان به میدان مبارزه‌ای برای برف و یخ تبدیل می‌شود. این مکان همچنین محل انجام رقابت‌های سرگرم‌کنندهٔ ماهیگیری زمستانی است. بخش قابل توجهی از پنج دریاچه شگفت‌انگیز طبیعی که انتاریو هم یکی از آن‌ها به شمار می‌رود در مرز کانادا و ایالات متحده واقع شده است.

6- دریاچهٔ پراگز، ایتالیا

prags, italy prags, italy1 prags, italy2

دریاچهٔ پراگز در منطقه‌ای به همین نام واقع در جنوب تیرول قرار دارد. این دریاچه به واقع یکی از زیباترین نقاط این نواحی است که توسط سنگ‌های دولومیتی احاطه شده و در طول تابستان واحه‌ای عاشقانه را برای بازدیدکنندگان فراهم می‌آورد. علاوه بر این، در زمستان هم دارای منظره‌ای تماشایی است. دریاچه پراگز، جواهر واقعی طبیعی و واحه‌ای آرام در میان کوه‌ها است که این فرصت را در اختیار بازدیدکنندگان می‌گذارد تا در صخره‌های دلومیتی به کوهنوردی بپردازند.

5- دریاچه آبراهام، کانادا

abraham, canada abraham, canada2 abraham, canada3 sunset at abraham lake abraham, canada5

دریاچه مصنوعی ابراهام، درمحیط‌های آرام قرار دارد که در طول زمستان تبدیل به محلی تماشایی می‌شود. در اینجا دمای هوا ممکن است به پایین‌تر از (۳۰-) درجه سیلسیوس برسد که این موضوع باعث یخ زدن این دریاچهٔ بزرگ می‌شود. در نتیجهٔ تولید گاز قابل اشتعال متان بر اثر تجزیهٔ مادهٔ ارگانیک باکتری‌ها درعمق دریاچه، این حباب‌های منجمد مدور منحصربه‌فرد شکل گرفته‌اند. این موضوع باعث به وجود آمدن این پدیدهٔ غیر معمول شده است که در طول زمستان بسیار خارق‌العاده به نظر می‌رسد. دریاچه و محیط طبیعی اطراف آن مکانی زیبا برای بازدید و پیاده‌روی در طبیعت به شمار می‌روند و البته تماشای این حباب‌های منحصربه‌فرد به ارزش آن می‌افزاید.

4- دریاچهٔ Druzhby، قطب جنوب

druzhby, antarctica druzhby, antarctica1 druzhby, antarctica2 druzhby, antarctica3 druzhby, antarctica4

در سرزمین دور افتاده‌ای از برف و یخ دائمی می‌توان دریاچهٔ Druzhby را پیدا کرد. این دریاچه به خصوص وقتی که یخ می‌زند یک شگفتی طبیعی واقعاً زیبا به شمار می‌رود. پس از به ثبت رسیدن عکس‌هایی از گل‌های یخی (ساختارهای یخی منحصربه‌فرد پراکنده در سطح آب) توسط Matthias Wietz این دریاچه به سرعت مشهور شد. همچنین مانند دریاچهٔ ابراهام، حباب‌های بسیار زیبایی درون این دریاچه شکل گرفته است. سفر به قطب جنوب چالشی همیشگی است، اما بدون شک ارزش وقت و هرینه‌ای را که صرف می‌کنید، دارد.

3- دریاچهٔ بایکال، سیبری، روسیه

baikal, siberia, russia2 baikal, siberia, russia baikal, siberia, russia3 baikal, siberia, russia4 baikal, siberia, russia5

بایکال، عمیق‌ترین و قدیمی‌ترین دریاچهٔ جهان است که عمق آن به ۱۶۴۲ متر می‌رسد، و زمانی که یخ می‌زند به مکانی باشکوه تبدیل می‌شود. بایکال با دست کم ۲۵ میلیون سال قدمت یکی از قدیمی‌ترین دریاچه‌های آب شیرین جهان به شمار می‌رود. ۲۰ درصد آب شیرین مایع جهان دراین دریاچه قرار دارد. عکس‌هایی که در فصل سرما گرفته شده، به خوبی شگفتی حکاکی‌های یخی این دریاچه را به تصویر کشیده‌اند. شما می‌توانید از سیبری بازدید کنید و به تحسین طبیعت باشکوه و بکر آن که دخالت انسان درآن بسیار ناچیز است، پردازید. همچنین اسکیت‌سواری و یا حتی رانندگی روی دریاچه، فعالیت‌های منحصربه‌فرد و سرگرم‌کننده‌ای را فراهم می‌کند.

2- دریاچهٔ چاکماکتین (Chaqmaqtin)، افغانستان

chaqmaqtin lake, afghanistan chaqmaqtin lake, afghanistan1 chaqmaqtin lake, afghanistan2 winter expedition through the wakhan corridor and into the afghan pamir mountains, to document the life of the afghan kyrgyz tribe, the remotest high altitude community in the world winter expedition through the wakhan corridor and into the afghan pamir mountains, to document the life of the afghan kyrgyz tribe, the remotest high altitude community in the world

دریاچهٔ چاکماکتین دره‌ای محصور شده در میان کوه‌های پامیر است که از طریق تعدادی رودخانه تغذیه می‌شود. در ضمن این دریاچه در طول زمستان منجمد و تبدیل به مسیری برای سفر مردم و همچنین مهاجرت حیوانات می‌شود. پامیر، مکانی جادویی است، دنیایی دورافتاده و به دور از تمدن که مردم بومی آن هنوز سبک زندگی سنتی خود را حفظ کرده‌اند.

1- نامتسو (Namtso)، تبت، چین

namtso, tibet, china namtso, tibet, china1 namtso, tibet, china2 namtso, tibet, china3

نامتسو، دریاچه‌ای در کوه‌های هیمالیا است که مکان مقدسی به شمار می‌رود. برای قرن‌ها، در طول زمستان، زمانی که دریاچه یخ می‌زند، زائران روی دریاچه قدم‌زنان به سوی جزیره‌ای که در آن واقع شده است، حرکت می‌کنند. با این وجود، امروزه دولت چین این عمل را ممنوع اعلام کرده است. تبت واقعاً مکان خاص و مقدسی محسوب می‌شود. این کشور و محیط اطرافش ارزش حداقل یک بار بازدید را دارد.

منبع فارسیکجارو


مهرداد قربانی

مهرداد قربانی

با سلام. من مهرداد هستم، نویسنده سایت و علاقه‌مند به کارهای گرافیکی و نویسندگی و طراحی وبسایت.

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Mohib
Mohib
۲۵ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۷

کار تان عالیست، تشکر از ویب سایت سودمند تان من همه روزه مطالب زیبایی ویب سایت تان را دنبال میکنم.
باز هم تشکر(ممنون).

b1