cover beaches
b1
خانه » ۱۰ مورد از بهترین سواحل دنیا برای گذراندن تعطیلات تابستان!

۱۰ مورد از بهترین سواحل دنیا برای گذراندن تعطیلات تابستان!

b3

سواحل زیادی در سراسر دنیا وجود دارد که هر کدام زیبایی منحصر به فردی دارند. در این مقاله بهترین سواحل دنیا را معرفی می‌کنیم.  با عجیب‌ترین همراه باشید.

10- تِنجینگ برا (TanjungBira)، جزیرهٔ سولاوسی، اندونزی

تِنجینگ برا (tanjungbira)، جزیره‌ی سولاوسی، اندونزی تِنجینگ برا (tanjungbira)، جزیره‌ی سولاوسی، اندونزی تِنجینگ برا (tanjungbira)، جزیره‌ی سولاوسی، اندونزی

ساحل تنجینگ برا در جزیرهٔ سولاوسی قرار دارد و یکی از یازده جزیرهٔ بزرگ جهان به شمار می‌رود. این منطقه به خاطر طبیعت متنوع و حیوانات منحصر به فردش با گونه‌های استرالیایی و آسیایی مشهور است. همچنین حیات دریایی این جزیره بخش مهم و با ارزشی از طبیعت آن محسوب می‌شود. ضمناً ساحل تنجینگ برا به خاطر شن‌های نرم و سفید پودر فوق‌العاده‌اش مشهور است. این ساحل مقصد مطلوبی برای گردشگری است و با وجود هتل‌ها، اقامتگاه‌ها و ویلاها سالانه گردشگران زیادی را از سراسر جهان پذیرا است.

9- ساحل هموئا (Hamoa)، مائوئی، هاوایی

ساحل هموئا (hamoa)، مائوئی، هاوایی ساحل هموئا (hamoa)، مائوئی، هاوایی

ساحل هموئا یکی از زییاترین سواحل هاوایی محسوب می‌شود. با این وجود، هیچ وقت شلوغ نیست و همین موضوع سبب شده گردشگران از این ساحل برای استراحت و لذت بردن از روزی آرام استفاده کنند. آب‌های شفاف و زلال به همراه شن‌های نرم، این ناحیه را به مکانی کلاسیک تبدیل کرده است. به علاوه، درختانی که در ساحل وجود دارند، سایه‌ای آرامش بخش فراهم می‌کنند و در همان حال امکانات اینجا برای شما اوقات خوشی را رقم خواهد زد. در پایان، طبیعت بکر و دست نخورده، امکانات و نبودن جمعیت زیاد برای کسانی که دنبال آرامشی ژرف هستند ساحل هموئا را به مکانی مناسب مبدل کرده است.

8- ساحل هالیوود، فلوریدا، ایالات متحده

ساحل هالیوود، فلوریدا، ایالات متحده ساحل هالیوود، فلوریدا، ایالات متحده ساحل هالیوود، فلوریدا، ایالات متحده

ساحل هالیوود یکی از محبوب‌ترین سواحل فلوریدای همیشه آفتابی است. این ساحل، از شن‌های نرم سفید تشکیل شده که در طول آن مسیرهایی برای دوچرخه‌سواران، اسکیت‌بازها و پیاده‌روی تعبیه شده است. طبیعت زیبای احاطه شده در میان مغازه‌ها، کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌ها باعث می‌شود که از هر ثانیهٔ تعطیلات خود لذت ببرید.

7- پلایا پریسو (PlayaParaiso)، کیو لارگو (Cayo Largo)، کوبا

پلایا پریسو (playaparaiso)، کیو لارگو (cayo largo)، کوبا پلایا پریسو (playaparaiso)، کیو لارگو (cayo largo)، کوبا پلایا پریسو (playaparaiso)، کیو لارگو (cayo largo)، کوبا پلایا پریسو (playaparaiso)، کیو لارگو (cayo largo)، کوبا

پلایا پریسو در یک جزیرهٔ اقامتی کوچک به همین نام واقع شده است. ساحلی با آرامشی بی نظیر به همراه انواع نوشیدنی. این ساحل کم عمق است و تلفیق زیبایی از رنگ آبی پدید آورده است. ضمناً به دلیل دریای آرام، شن‌های نرم و کافه‌های موجود، از آن به نام ساحل بهشتی هم یاد می‌شود. ساحل پلایا پریسو برای کسانی که دنبال لذت بردن از اوقات فراغت، حمام آفتاب و شنا کردن هستند، مناسب است.

6- ساحل پویپو (Poipu)، کائوآئی (Kauai)، هاوایی

ساحل پویپو (poipu)، کائوآئی (kauai)، هاوایی ساحل پویپو (poipu)، کائوآئی (kauai)، هاوایی

به نظر می‌رسد امتداد شنی و سفید ساحل پویپو هر نوع فعالیت و تفریح آبی را که در نظر بگیرید یک جا در خود جمع کرده است. تفریحاتی مانند غواصی و حتی گشت و گذار بالای ریف‌های مرجانی، سالانه ماجراجویان حرفه‌ای زیادی را جذب این ساحل می‌کند. وقتی که در حال شنا کردن در این منطقه هستید دیدن لاک‌پشت‌ها و میمون‌های دریایی شما را به تحسین وا می‌دارد. ضمناً در این ساحل مغازه‌ها و رستوران‌های مناسبی وجود دارد. همچنین بودن تیم نجات غریق خیال شما را از تعطیلاتی زیبا و امن آسوده می‌کند. همهٔ طول سال برای سفر به این ناحیه مناسب است. حتی در زمستان ساحل پویپو آرام است. اگر در بین ماه‌های دسامبر و می به این نقطه سفر کنید می‌توانید نهنگ‌ها را از نزدیک تماشا کنید.

5- ساحل شور (Saline)، سنت بارتس (St.Barths)

ساحل شور(saline)، سنت بارتس ( st barths) ساحل شور(saline)، سنت بارتس ( st barths) ساحل شور(saline)، سنت بارتس ( st barths)

ویژگی جزیرهٔ سنت بارتس ۱۴ ساحل بکر و دست نخوردهٔ آن است. از میان این سواحل، ساحل شور سفیدترین شن و شفاف‌ترین آب‌های فیروزه‌ای را دارد. این ساحل در میان تپه‌های سنگی و شنی محصور شده که همین موضوع سبب شده تا از شلوغی و آلودگی در امان بماند. زمانی‌که بادی در این ناحیه نمی‌وزد، بهترین وقت برای شنا کردن و حمام آفتاب است. ضمناً دو رستوران در همسایگی هم و در اقامتگاهی روباز وجود دارد که می‌توانند پذیرای شما باشند.

4- اسکالا دئی ترکی (ScalaDeiTurchi)، سیسیل، ایتالیا

اسکالا دئی ترکی(scaladeiturchi)، سیسیل، ایتالیا اسکالا دئی ترکی(scaladeiturchi)، سیسیل، ایتالیا

جزایر ایتالیایی به خاطر آب‌های فیروزه‌ای و سواحل شنی سفیدشان مشهور هستند. با این وجود، ساحل اسکالا دئی ترکی به خاطر وجود یک صخرهٔ سفید در سمت جنوبی سیسیل منحصر به فرد است. اگرچه این صخره بین دو ساحل شنی محصور شده، اما خود این صخره توریست‌های زیادی را به خود جذب می‌کند. قدم زدن روی سطح نرم این صخره علاوه بر جذابیتی که دارد شما را به تحسین افق زیبای دریا وا می‌دارد. گردشگران علاقهٔ خاصی به شیرجه زدن درون آب از روی این صخرهٔ سفید دارند. نکتهٔ جالب وجود استخری طبیعی از مارن (گونه‌ای خاک کلسیم کربنات که چندین نوع مواد معدنی و آراگونیت در خود دارد) است که گردشگران درون آن می‌نشینند. گفته می‌شود این استخر خاصیت درمانی بالایی دارد.

3- اِلِفانیسی (Elafonissi)، یونان

اِلِفانیسی (elafonissi)، یونان اِلِفانیسی (elafonissi)، یونان اِلِفانیسی (elafonissi)، یونان

الفانیسی نسبت به جزیرهٔ همسایه خود یعنی کرت کمتر شناخته شده است. با این وجود، حفاظت از محیط آن سبب شده تا با طبیعتی بکر و دست‌نخورده روبه‌رو باشیم. ساحل بِکر اِلِفانیسی دارای شن‌های صورتی و آب‌های شفاف و داغ است که برای شنا کردن و گرفتن حمام آفتاب در تمام طول روز عالی به نظر می‌رسد. نکتهٔ جالب این است که وقتی سطح آب این ساحل پایین می‌آید می‌توان با راه‌رفتن حدود ۲۰۰ متر درون آب به جزیرهٔ کرت رفت و آمد کرد.

2- ساحل دریاچهٔ مکنزی، جزیرهٔ فریزر (Fraser)، استرالیا

ساحل دریاچه‌ی مکنزی، جزیره‌ی فریزر (fraser)، استرالیا ساحل دریاچه‌ی مکنزی، جزیره‌ی فریزر (fraser)، استرالیا ساحل دریاچه‌ی مکنزی، جزیره‌ی فریزر (fraser)، استرالیا ساحل دریاچه‌ی مکنزی، جزیره‌ی فریزر (fraser)، استرالیا

دریاچهٔ مکنزی طبیعتی واقعاً شگفت‌انگیز دارد. شن‌های ساحل این دریاچه از سیلیس سفید و خیره‌کننده‌ای تشکیل شده است. آب این دریاچه به قدری خالص است که گونه‌های کمی از موجودات زنده در آن یافت می‌شود و برای حیات آبی خیلی مناسب نیست. اما خوشبختانه این مکان به محل مناسبی برای گردشگران تبدیل شده است. در واقع این جزیره یکی از بهترین مقاصد گردشگری در استرالیا محسوب می‌شود. ضمناً وجود امکانات رفاهی متعدد در ساحل مکنزی حس آرامش دوست‌داران طبیعت را دوچندان می‌کند.

1- اِنس کوکوس (AnseCocos)، لادیگ (LaDigue)، سیشل

اِنس کوکوس (ansecocos)، لادیگ (ladigue)، سیشل اِنس کوکوس (ansecocos)، لادیگ (ladigue)، سیشل اِنس کوکوس (ansecocos)، لادیگ (ladigue)، سیشل اِنس کوکوس (ansecocos)، لادیگ (ladigue)، سیشل

ساحل اِنس کوکوس در چهارمین جزیرهٔ بزرگ سیشل قرار دارد. متاسفانه ساحل این جزیره تنها با پیاده‌روی قابل دسترس است. بنابراین دارای جوی آرام و طبیعتی بکر است. گیاهان انبوه اطراف این ساحل سدی در برابر بادهای قوی و کوبنده شده است که این ساحل را برای شنا کردن در آب‌های نیلگون و گرفتن حمام آفتاب مناسب کرده است. تمام طول سال برای سفر به این مجمع‌الجزایر مناسب است. ٱب و هوای مطلوب و خوش‌آیند در تمام سال این جزایر را به یکی از بهترین مقاصد گردشگری در دنیا تبدیل کرده است. وجود سواحل و آب‌های گرم بی‌شمار، سفری به یادماندنی را برای شما رقم می‌زند.

منبع فارسیکجارو


طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
b1