cover island
b1
خانه » ۱۰ شهر جزیره‌ ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافی!

۱۰ شهر جزیره‌ ای برتر دنیا به انتخاب نشنال‌جئوگرافی!

b3

جزیره ، سرزمینی غوطه‌ور در رقص امواج و نشانهٔ امید برای گمشدگان در دریا و پایگاهی برای نویسندگان بزرگ است. روی این کرهٔ خاکی پوشیده از آب جزایر زیادی وجود دارد که در بسیاری از این جزایر شهرهایی به وجود آمده‌اند و حتی بسیاری از آنها خود تبدیل به شهری در میان آب شده‌اند. با ما در عجیب‌ترین همراه باشید تا ۱۰ شهر برتر جزیره‌ای به انتخاب نشنال‌جئوگرافی را معرفی کنیم.

10- تروگیر، کرواسی

تروگیر، کرواسی

تروگیر شهری در ایالت اسپلیت-دالماتیا کشور کرواسی است. خیابان‌های مارپیچ این شهر فضای قرون وسطی را تداعی می‌کند. با کمک طبیعتی خیره‌کننده و روالی که زندگی را آسان می‌گیرد، این دژ شناور که معصومیت خود را حفظ کرده، شاید یک نمونهٔ کوچک و بدون نقص از کرواسی باشد.

9- موکامبیک، موزامبیک

موکامبیک، موزامبیک

اگر از موکامبیک به عنوان میراث جهانی یونسکو نام ببریم شاید مقیاس کوچکی داشته باشد، اما تاریخی غنی در خود نهفته دارد. خیابان‌های سنگ فرش شده قرن ۱۶، سرگذشتشان را به عنوان مرکز تجاری و پایتخت مستعمراتی پرتغال در شرق آفریقا بر گوشمان نجوا می‌کنند.

8- لوبک، آلمان

لوبک، آلمان

لوبک، به عنوان شهری بسیار زیبا، شاید نفوذ خود را به عنوان پایتختی از قرون وسطی از دست داده باشد. اما مرکز دست‌نخوردهٔ لوبک که با رود تریو محصور شده، پیمان خود را با تاریخ خیره‌کننده‌اش حفظ کرده است.

7- ماله، مالدیو

ماله،مالدیو

ماله، پایتخت کشور مالدیو است و مانند بسیاری از اقامتگاه‌های دیگر این کشور، بر آب‌های فیروزه‌ای غوطه‌ور است. اما این تنها شباهت آن‌هاست. به عنوان قطب سیاسی و تجاری، جمعیت ماله در ۲۰ سال اخیر دو برابر شده و به ۱۰۵٫۰۰۰ نفر رسیده است.

6- کی وست، فلوریدا

کی وست، فلوریدا

دور از مرکز و دور از استرس. کی وست، نمونه‌ای از شهرهای جزیره‌ای است که به دور از محیط‌های شهری شلوغ و پر دغدغه، محیطی آرام دارد. خانه‌های صدفی و خیابان‌های مسقف آن یادآور داستان‌های جن و پری است که روزگاری تنسی ویلیامز نویسندهٔ مشهور در آن‌ها قدم می‌زد. همچنین در این منطقه کافه‌هایی وجود دارد که زمانی پاتوق ارنست همینگوی بوده‌اند.

5- مکزیکالتیتان، مکزیک

مکزیکالتیتان، مکزیک

مکزیکالتیتان، جزیرهٔ کوچک متشکل از خانه‌هایی با سقف‌های سفالین است که فقط در فصل بارانی تابستان با قایق می‌توان به آنجا سفر کرد. این منطقه به عنوان ونیز مکزیک شناخته می‌شود. بسیاری از افراد، این شهر دست‌ساز خوش منظره را جایگاه شکل‌گیری هویت مکزیکی می‌دانند. چرا که قوم آزتک برای اولین بار از اینجا به سمت تنوچیتلن افسانه‌ای حرکت کرده‌اند. این شهر بعد از آن و در قرن ۱۱ به مکزیک پیوسته است.

4- ترمژو، نروژ

ترمژو، نروژ ترمژو، نروژ
ترمژو شهری مدور، قطبی و خیره‌کننده، در جوار آبدره‌های برفی است. علاوه بر منظرهٔ مسحور کنندهٔ نورها، به خاطر ساکنان خوش چهره با ظاهری زیبا به عنوان پاریس شمال شناخته می‌شود. نورهای قطبی در مرکز شهر خانه‌های چوبی، ظاهر زیبایی به این منطقه می‌بخشند.

3- لینداو، آلمان

لینداو، آلمان لینداو، آلمان

لینداو شناور بر روی دریاچهٔ لاجوردی کنستانس است که خیابان‌های مرکزی و شیروانی‌های قدیمی، زیبایی این شهر را دوچندان می‌کند. بهترین راه ورود به این منطقه از طریق بندرگاه است که مجسمهٔ مشهور شیر باواریایی در آن خودنمایی می‌کند.

2- سانتاکروز دل ایزلاته، کلمبیا

سانتاکروز دل ایزلاته، کلمبیا سانتاکروز دل ایزلاته، کلمبیا

سانتاکروز دل ایزلاته، پایگاه کاراییبی است که بالاتر از منهتن نیویورک به عنوان متراکم‌ترین جزیرهٔ دنیا از نظر جمعیت شناخته می‌شود.

1- فلوریانوپلیس، برزیل

فلوریانوپلیس، برزیل

فلوریانوپلیس ۴۲ ساحل و سرزمینی سبز و مهارنشده دارد که با محیط شهری به طور مسحورکننده‌ای هماهنگ شده و تجار بزرگ و موج‌سواران در این شهر جنوبی برزیل احساس بودن در خانه را دارند. از این منطقه با نام جزیرهٔ جادو یاد می‌شود.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیNational Geographic

طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
b1