کاور سفر دریایی رودخانه دانوب
b1
خانه » ۱۰ سفر دریایی به برترین رودخانه‌های جهان!

۱۰ سفر دریایی به برترین رودخانه‌های جهان!

b3

برای بسیاری از مسافران سفر دریایی به معنای قایقی بزرگ و اقیانوس‌پیما و رفتن از یک جزیرهٔ گرمسیری به دیگری است. با این حال نوعی دیگر از سفر دریایی دوست‌داشتنی که تنها محبوب مسافران امروز است، تور رودخانه می‌باشد. قایق‌ها برای این سفر دریایی معمولاً بسیار کوچکتر از سفرهای دریایی عظیم هستند. در اینجا مروری بر بهترین تورهای رودخانه در سراسر جهان خواهیم داشت.

10-  سفر دریایی دورو (Douro River)

10سفر دریایی دورو

ممکن است رودخانه دورو به اندازهٔ دیگر مقصدهای دریایی اروپا شناخته‌شده و محبوب نباشد، اما این بدان معنا نمی‌باشد که مقصدی بی‌ارزش است. این سفر دریایی کوتاه و فوق‌العاده می‌باشد که مسافران در آن از طریق پرتغال و اسپانیا از تاکستان‌های زیبا و روستاهای قرون‌وسطی می‌گذرند. برنامهٔ سفر دریایی رودخانه دورو به طور معمول از خروجی رودخانه در پورتو شروع می‌شود و می‌تواند شامل بازدید از باغ‌های انگور محلی، کاخ‌ها و کلیساهای بزرگ باشند.

9-  سفر دریایی رودخانه می‌سی‌سی‌پی (Mississippi River Cruise)

9سفر دریایی رودخانه می سی سی پی

می‌سی‌سی‌پی قدرتمند، چهارمین رود بزرگ در جهان، از قلب آمریکا و برخی از زیباترین مناظر این کشور می‌گذرد. بسیاری از کشتی‌ها که برای رفت‌وآمد در این رودخانه طراحی شده‌اند، مانند قایق‌های بخار قدیمی می‌باشند، که می‌تواند این احساس را به مسافران بدهد که در زمانی زندگی می‌کنند که از سرعت آهسته لذت می‌بردند. بسته به برنامهٔ سفر، مسافران رودخانه می‌سی‌سی‌پی می‌توانند از شهرهای عجیب و جالب و شهرهای بزرگ مانند سنت لوئیس و لوئیزویل بگذرند. سفر در رودخانه می‌سی‌سی‌پی می‌تواند از چند ساعت تا سه هفته یا بیشتر متغیر باشد.

8-  سفر دریایی مرداب‌های کرالا (Kerala Backwaters Cruise)

8سفر دریایی مرداب های کرالا

مسافرانی که مایل به تجربه کردن مرداب‌های زیبا و جذاب هند هستند، باید به منطقه شگفت‌انگیز مرداب کرالای هند بروند. درحالی‌که از طریق کانال‌ها و دریاچه‌های دوست‌داشتنی این منطقه که متعلق به مرداب‌های کرالا می‌باشد سفر می‌کنند، این سفر دریایی می‌توانند برای آن‌ها مانند مردم محلی لذت‌بخش باشد. منطقه کرالا دارای اکوسیستمی منحصربه‌فرد به همراه آب تازه از رودخانه و مخلوطی از آب شور دریای فارس می‌باشد. مسافران می‌توانند از چندین مدل قایق برای گشتن در این منطقه استفاده کنند از جمله کتووالام معروف و یا قایق موتوری با سقف کاهگلی.

7-  سفر دریایی رودخانه ولگا (Volga River Cruise)

7سفر دریایی رودخانه ولگا

رودخانه ولگا، طولانی‌ترین رودخانه در اروپا می‌باشد، و اغلب از آن به عنوان رودخانه ملی روسیه یاد می‌شود. بسته به برنامهٔ سفر، مسافران ممکن است از سنت پترزبورگ و مسکو و یا شهرهای حلقه طلایی دیدن کنند. سفر به پایین رودخانه ولگا راهی عالی برای تجربه کردن روسیه مدرن و قدیمی می‌باشد. بازهم بسته به برنامه سفر، این سفر دریایی می‌تواند گشت‌وگذار در سیرک و یا دیدن یکی از کاخ‌های باشکوه روسیه را ارائه دهد.

6-  سفر دریایی رودخانه راین (Rhine River Cruise)

6سفر دریایی رودخانه راین

جای تعجب نیست که سفر کردن در رودخانه راین، یکی از محبوب‌ترین سفرهای دریایی در اروپا است. رودخانه راین از بسیاری از کشورها از جمله سوئیس، فرانسه، آلمان و هلند عبور می‌کند. در نظر بسیاری از افراد بخش بین کوبلنز به بینگن در آلمان زیباترین قسمت رودخانه راین می‌باشد. در اینجا مسافران از زیباترین مناظر و مکان‌های باشکوه در اروپا از جمله قلعه قرون‌وسطی، تاکستان‌های سرسبز و عبور از شهرهای زیبا که واقعاً شبیه به افسانه هست لذت می‌برند. سفر به رودخانه راین می‌تواند برای آن‌هایی که وقتشان محدود است کوتاه و نصف روز باشد و یا سفر به چند کشور که یازده روز یا بیشتر طول می‌کشیده است.

5-  سفر دریایی رودخانه مکونگ (Mekong River Cruise)

5سفر دریایی رودخانه مکونگ

رودخانه مکونگ از چین، برمه، لائوس، ویتنام، کامبوج و تایلند عبور می‌کند. درحالی‌که به سمت پایین مکونگ زیبا و جذاب حرکت می‌کنیم، مسافران ترکیب جالبی از شهرهای مدرن و روستاهای شناور گذشته را خواهند دید. سفر دریایی می‌تواند شامل بازدید از مکان‌های خیره‌کننده باستانی مانند معبد آنگکور وات در کامبوج و یا دیدن روستاهای شناور و یا بازارهای رنگارنگ دلتای مکومگ در ویتنام جنوبی باشد. سفر دریایی به رودخانه مکونگ راهی عالی برای تجربه کردن و دیدن آسیای واقعی می‌باشد.

4- سفر دریایی رودخانه دانوب (Danube River Cruise)

4سفر دریایی رودخانه دانوب

برای بسیاری سفر به رودخانه دانوب رؤیایی است که به حقیقت می‌پیوندد. دانوب که دومین رودخانه طولانی در اروپا است، از ۹ کشور متفاوت شامل اتریش، بلغارستان، کرواسی، آلمان، مجارستان، رومانی، اسلواکی، صربستان و اوکراین عبور می‌کند. این سفر می‌تواند از یک روز تا یک هفته و یا بیشتر طول بکشد، سفر در امتداد رودخانه باشکوه دانوب می‌تواند مسافران را به قلعه‌ها، دژهای باابهت و زیباترین شهرهای اروپا ببرد. به عنوان مثال در برخی از این سفرهای دریایی از سه پایتخت اروپایی مانند بوداپست در مجارستان، وین در اتریش، و براتیسلاوا در اسلواکی بازدید می‌شود.

3-  سفر دریایی رودخانه یانگ تسه (Yangtze River Cruise)

3سفر دریایی رودخانه یانگ تسه

یانگ تسه، سومین رودخانه طولانی در جهان و اولین در آسیا می‌باشد. در این سفر از برخی از جالب‌ترین و معروف‌ترین مکان‌های چین از جمله سه دره خیره‌کننده عبور می‌کنید. مسافران می‌توانند از جذاب‌ترین مناظر کشور دیدن کنند و یا ممکن است برای آن‌ها گزینه سفرهای تفریحی ساحلی به مکان‌های جالب از جمله معابد باستانی و شهر ارواح قدیمی در نظر گرفته شود. همچنین رودخانه یانگ تسه محل زندگی تعدادی از گونه‌های در معرض خطر این کشور از جمله تمساح چینی و دلفین می‌باشد. این سفر دریایی معمولاً بین چهار تا سیزده روز طول می‌کشد.

2- سفر دریایی رودخانه آمازون (Amazon River Cruise)

2سفر دریایی رودخانه آمازون

در گذشته تنها افرادی که روحیه‌ای ماجراجو داشتند جرات می‌کردند وارد حوزه آمازون شوند اما خوشبختانه امروز بازدید گردشگران از این جهان مرموز بسیار آسان‌تر شده‌است. بسیاری از قایق‌ها بی‌هدف رودخانه آمازون را طی می‌کنند. وسایل راحتی در این قایق‌ها از محدودهٔ متوسط تا مجلل می‌باشد. برخی از قایق‌ها کابین‌هایی دارند که دارای پنجره‌های بزرگی می‌باشند به طوری که مسافران می‌توانند محیط اطراف را از اتاق راحت خود ببینند. اگرچه رودخانه آمازون در محدوده هشت کشور آمریکای جنوبی می‌باشد، برنامه سفر با کشتی‌های بزرگ بین بنادر مانائوس (Manaus)، برزیل و بلم (Belém) محدود می‌شود.

1- سفر دریایی رودخانه نیل (Nile River Cruise)

1سفر دریایی رودخانه نیل

از آنجا که اساساً مصر از سواحل رود نیل گسترش یافته است، این سفر دریایی یکی از بهترین راه‌ها برای تجربه کردن مصر و همه مکان‌های باستانی باشکوه آن از جمله اهرام و مجسمه ابوالهول می‌باشد. تخمین زده شده که بیش از ۴۰۰ کشتی رودخانه بزرگ نیل را می‌پیمایند بنابراین مسافران می‌توانند از بین آنها کشتی‌های زیادی را انتخاب کنند. برخی از کشتی‌های سفر دریایی امکاناتی از قبیل استخر، ایوان آفتاب‌گیر و آب‌گرم دارند. قیمت غذاها و برخی از گردش‌ها در سفر دریایی گنجانده می‌شوند. متوسط این سفر دریایی سه تا هفت روز طول می‌کشد و بین‌ اقصر و اسوان (Aswan) می‌باشد.

منبع فارسیپارسا سیتی

منبع خارجیTouropia

رها ممبینی

رها ممبینی

رها ممبینی هستم. مدرس کامپیوتر و علاقمند به ترجمه و فعالیت های تولید محتوا هستم.

b2
b1