کاور ۱۰ ساحلی که حتما باید ببینید
b1
خانه » ۱۰ ساحلی که حتما باید ببینید!

۱۰ ساحلی که حتما باید ببینید!

b3

سواحل زیادی در سراسر جهان وجود دارند و همچنین گردشگران بسیاری که برای سفر رفتن، ساحل‌های زیبا را انتخاب می‌کنند. همهٔ سواحل نیز زیبایی خاص خود را دارند. اما به چه ساحلی باید بروید؟ در این مقاله ۱۰ ساحل از زیباترین سواحل دنیا را از نگاه نشنال جئوگرافیک به شما معرفی خواهیم کرد. با عجیب‌ترین همراه باشید.

10- سواحل سیشل (Seychelles)

سواحل سیشل (seychelles)

این سواحل یکی از زیباترین ساحل‌ها در دنیا محسوب می‌شوند. شن‌هایی به رنگ صورتی کمرنگ که در سراسر جزیرهٔ لادیگ (La Digue) کشیده شده‌اند، تنها یکی از ۱۱۵ ترکیب زیبا در این جزیره محسوب می‌شود. شن‌ها تحت تأثیر سنگ‌های گرانیت بلند و با توجه به زمان و آب‌وهوای مختلف، درخشش زیبایی دارند. در اینجا آب، فیروزه‌ای و کم‌عمق است و در تپه‌های دریایی از ساحل در برابر موج‌های اقیانوسی محافظت می‌کنند.

9- مالدیو (Maldives)

مالدیو (maldives)

اگر در رویاهایتان سفر به سواحلی را می‌بینید که شب‌هایی فوق‌العاده و زیبا را در هتلی ۴ ستاره بگذرانید و زیر آب در عمق ۲۴ متر کنار ماهی گرمسیری شنا کنید، باید گفت که سواحل مالدیو همهٔ این‌ها را دارد. با قدم زدن در ناحیهٔ استوایی جنوب غربی سریلانکا، خواهید دید که سواحل مالدیو از میان ۱۱۰۲ ساحل و ۲۶ جزیرهٔ مرجانی، بهترین هستند. هوای فوق‌العاده که این مجمع‌الجزایر را در برگرفته، اطراف نخل‌های سراسر ساحل، مه و بخار فرا گرفته است.

8- بورا بورا (Bora Bora)، تاهیتی

بورا بورا (bora bora)، تاهیتی

بورا بورا یکی از جزایر جادویی است که در کنار یکدیگر پلی‌نزی فرانسه (French Polynesia) را در جنوب اقیانوس آرام درست کرده‌اند. پس از ۲۹ کیلومتر به زمینی کوچک و شاداب می‌رسید که در آن مرداب حفاظت‌شده‌ای وجود دارد، پوشیده از شن‌های سفید و بهترین نقطه در میان سواحل ماتیرا (Matira) است. «جزیرهٔ خیال انگیز» نام دیگری است که به بورا بورا داده‌اند. لقبی که به راحتی یادآور سواحل خلوت، هتل‌های دنج و فضای آرام و ساکت بورا بورا است.

7- همپتون (Hampton)، نیویورک

همپتون (hampton)، نیویورک

محلی بسیار عالی و مناسب برای تنفس هوای فوق‌العاده است و زیباترین ساحل در میان جزایر لانگ (Long Islands) محسوب می‌شود. خط ساحلی دست‌نخوردهٔ آن از همپتون جنوبی شروع شده و تا انتهای جزیره در مونتاک ادامه دارد. تپه‌های شنی که به وسیلهٔ باد درست شده‌اند و علف‌های بلند روی آن‌ها، مرزی با اقیانوس اطلس ساخته‌اند.

6- ساحل لانیکای (lanikai)، هاوایی

ساحل لانیکای (lanikai)، هاوایی

نیم مایل پر از شن‌های درخشان، درختان نخلی که بالای شن‌های سفید تاب می‌خورند و درخشش بی‌پایان خورشید، لانیکای را به یکی از زیباترین سواحل هاوایی تبدیل کرده‌اند. ساحل به وسیلهٔ جزیره‌ای مرجانی احاطه شده که خیزاب دریا کنار را آرام نگه داشته است. در این‌جا آب همیشه سبز است و ظاهری زیبا همانند عکس‌های روی کارت‌پستال‌ها دارد.

5- ساحل نانتاکت (Nantucket)، ماساچوست

ساحل نانتاکت (nantucket)، ماساچوست

محبوب‌ترین ساحل در این جزایر میان بچه‌ها و دیگران، سرف ساید (surfside) است. آب در این‌جا بسیار آرام است و شن‌های زیادی وجود دارد که برای ساخت قلعه‌های شنی کافی هستند. ساحل ماداکت (Madaket Beach) به خاطر خیزاب کمی سخت‌تر و طلوع خورشید که در این ساحل بی‌نظیر است، شهرت دارد.

4- جزیرهٔ فریزر (Fraser)، استرالیا

جزیره‌ی فریزر (fraser)، استرالیا

این جزیره که در ۲۵۹ کیلومتری ساحل کویینزلند استرالیا و در شمال شهر بریزبن (Brisbane) قرار دارد، بزرگ‌ترین جزیرهٔ شنی دنیا محسوب می‌شود و سواحلی فوق‌العاده دارد. این میراث جهانی یونسکو با مساحتی در حدود ۱۶۶۴ کیلومتر ساحل دست‌نخورده، به مانند بهشت است. جنگل‌های بارانی با درختانی که سر از شن برآورده‌اند و بیش از ۱۰۰۰ سال قدمت دارند، بسیار دیدنی و زیبا هستند. در اینجا محل‌های اقامتی مختلف و زیادی برای گردشگران فراهم شده‌است.

3- سن بارتلمی (St. Barts)

beach in nassau morning

سن بارتلمی یکی از جزایر دریای کارائیب است و با مکان‌های زیبا و مجلل جزیره‌ای مناسب برای استراحت و گذران اوقاتی خوش محسوب می‌شود. این جزیره با سواحلی ساکت و خلوت، غذاهای فرانسوی مجلل و راحت و زمین بازی گرمسیری‌اش میان مردم بسیار محبوب است. این جزیرهٔ ۱۳ کیلومتری با ۲۰ ساحل و پناهگاه‌های کوچک ساحلی و آب درخشان و تمیز محل مناسبی برای دوست‌داران شنا است.

2- لنکاوی (Longkawi)، مالزی

لنکاوی (longkawi)، مالزی

لنکاوی در لغت به معنای «سرزمین آرزوها» است. این جزیره در روزگاران گذشته پناهگاهی برای دزدان دریایی بوده است. لنکاوی امروزه نیز محلی مناسب برای گردشگرانی است که به دنبال جایی برای فرار هستند. اگر به دنبال جایی آرام با شن‌هایی سفید و زیبا، آب تمیز و جنگل‌های با شکوه و زیبا هستید، حتماً به این جزیره خواهید آمد. خلیج داتای (Datai Bay) در لنکاوی، خلیجی ساکت و آرام و مانند بهشت است که در نزدیکی دریای آندامان (Andaman Sea) قرار دارد.

1- خلیج کونا او آ (Kauna'Oa)، هاوایی

خلیج کونا او آ (kauna'oa)، هاوایی

این خلیج که در ساحل کوهالا واقع است، مکان و نقطهٔ اصلی جزایر هاوایی محسوب می‌شود. این خلیج که ۰٬۴ کیلومتر مساحت دارد، ساحلی هلالی شکل دارد که پوشیده از شن‌های سفید، درختان نخل و آبی آرام، تمیز و به رنگ آبی است. علاوه بر شنا، در این ساحل امکان اسنورکل (شنا زیر آب با کمک لوله‌ای در دهان) و دیگر بازی‌های آبی فراهم است. (برای شنا در اینجا احتیاط کنید. چراکه این ساحل غریق نجات ندارد). هنگام شب زیر شن‌ها رفته سپس درون آب بروید. اگر خوش‌شانس باشید می‌توانید دیو سفره ماهی‌ها را در حال شنا و زیر آب ببینید.

23 ratings4.8/5
منبع فارسیکجارو

منبع خارجیNational Geographic

وحید الوندی

وحید الوندی

علاقه‌مند به فناوری اطلاعات و شگفتی های ایران و جهان

b2
b1
error: Alert: Content is protected !!