عکس کاور جمعه سیزدهم
b1
خانه » ۱۰ خرافه معروف و خنده‌دار دنیا!

۱۰ خرافه معروف و خنده‌دار دنیا!

b3

این روزها بحث خرافه و خرافاتی‌ها، همه جا سر زبان‌هاست. اعتقاد به اموراتی که در ذات خود اتفاقات معمولی زندگی محسوب می‌شوند برای بعضی آدم‌ها آن‌چنان راسخ است که برای هرکدام، آداب و آیین خاص خودشان را دارند.

آنچه در زیر آمده، مهم‌ترین خرافه‌های معمول در بین مردم دنیا است. شر و خیرشان هم گردن کسانی که باورشان دارند!

10- جمعه، سیزدهم ماه

جمعه سیزدهم

حضور یک جمعه در تقویم که تاریخ سیزدهم را داشته باشد برای بسیاری نشانه شومی است. ریشه این خرافه را در این می‌دانند که «یهودا» حوّاری که به مسیح خیانت کرد سیزدهمین مهمان «شام آخر» بوده و روز به صلیب کشیده شدن مسیح نیز جمعه بوده است.

9- خارش کف دست

خارش کف دست

بسیاری از افراد وقتی کف دست‌شان می‌خارد آن را نشانه‌ای نیک از به دست آوردن پول در آینده‌ای نزدیک می‌دانند.

8- راه رفتن از بین نردبان

راه رفتن بین نردبان

راه رفتن از بین دو پایه نردبانی که باز است برای بسیاری از اروپایی‌ها علامت گرفتار شدن به مصیبتی خواهد بود. چرا که شکل مثلث‌گونه نردبانِ باز را تعبیری از گیر افتادن زندگی در یک مخمصه می‌دانند.

7- شکستن آیینه

شکستن آینه

آیینه را انعکاس وجود می‌دانند و شکستن آن را آسیبِ جان! برای دور ماندن از آسیب این بدیُمنی باید تکه‌های آیینه شکسته را در زیر نور ماه دفن کرد!

6- پیدا کردن نعل اسب

پیدا کردن نعل اسب

نعل را نشانه خوش‌شانسی می‌دانند. به خصوص اگر وقتی آن را پیدا می‌کنید دهنه آن رو به شما باشد. به محض پیدا کردن، آن را با دست راست بردارید آرزویی کنید و به سمت چپ خود پرتاب کنید! اگر یک نعل بر سردر خانه خود نصب کنید که دیگر شانس حسابی به شما روی آورده است.

5- باز کردن چتر در داخل خانه

باز کردن چتر داخل خانه

باز کردن چتر در خانه و زیر سقف برای خیلی‌ها نشانه مرگ و یا ورشکستگی می‌تواند باشد. چرا که با این کار خدای خورشید را از خود رنجانده‌اید!

4- دو بار ضربه زدن به چوب

ضربه زدن به چوب

ریشه این خرافه از آنجا می‌آید که عده‌ای معتقدند خدا در درختان زندگی می‌کند و باید درختان و هر چیز چوبی را همیشه به آرامی لمس کرد.

3- ریختن نمک روی شانه

ریختن نمک روی شانه

با ریختن نمک روی شانه چپ خود نقشه‌های شیطان را نقش بر آب کنید.

2- گربه سیاه

گربه سیاه

از قرون وسطی این گربه‌ها هم‌نشین و هم‌دست جادوگران محسوب می‌شده‌اند و مردم آن دوران معتقد بوده‌اند که دیدن و رویارو شدن با آنها نحسی و بدبیاری به دنبال خواهد داشت. هنوز هم گربه‌های سیاه بدجنس کنار تخت جادوگران در کارتون‌های کودکی ما تصویر آشنایی از خباثت و شرارت در ذهن بسیاری از ماست.

1- عطسه کردن

عطسه کردن

بسیاری عقیده دارند که عطسه کردن بیرون کردن شیطان از بدن است و آن را میمون و مبارک می‌دانند. در خیلی از فرهنگ‌ها هنوز هم بعد از عطسه به فرد تبریک می‌گویند.

منبع فارسیآفتاب

منبع خارجیLife Script

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
14 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
A.M
A.M
۱۴ دی ۱۳۹۹ ۲۲:۲۱

سلام اون آخری یعنی عطسه نمیشه گفت خرافیه چون با عطسه کردن میکروب های زیادی از داخل بدن شوت میشن بیرون خوب این خوبه cool smile

یاسمن
یاسمن
۳ بهمن ۱۳۹۸ ۱۰:۵۸

سلام به امیر عزیز واقع کارت جذاب خسته نباشی

یزدانی
یزدانی
۲ بهمن ۱۳۹۸ ۱۸:۲۴

سلام ممنونم از مطالب خوبتون جذابیتش باعث شد همشو بخونم لذت ببرم

آرزو رادمهری
آرزو رادمهری
۱۹ بهمن ۱۳۹۷ ۱۸:۰۵

سلام و خسته نباشی خیلی عالی و جالب بود امیدوارم روز ب روز شاهد موفقیت های بیشتر باشیم

مهديه
مهديه
۱۵ دی ۱۳۹۷ ۱۵:۲۳

سلام امير جان
خيلي عالي و مفيد بود
دستت درد نكنه

b1