عکس کاور مخفی شدن در چمدان
b1
خانه » ۱۰ فرار جالب از زندان!

۱۰ فرار جالب از زندان!

b3

زندان باید جایی برای نگه داری افراد مجرم و خلافکار باشد چرا که این افراد برای تنبیه شدن در آنجا هستند ولی برخی از این خلافکاران با روش‌های عجیبی از زندان فرار می‌کنند.

فرارهای بزرگ را در فیلم‌ها دیده‌ایم ولی بعضی از آن‌ها در واقعیت رخ داده‌اند و در ادامه این مطلب به بررسی جالب‌ترین این فرارها می‌پردازیم.

10- کرجی ساخته شده از بارانی

آلکاتراز
طولانی‌ترین و بهترین فرار از زندان متعلق به سال ۱۹۶۲ است وقتی سه زندانی توانستند از زندان معروف آلکاتراز که در جزیره‌ای در سان فرانسیکو واقع است فرار کنند. شیوهٔ فرار آن‌ها به نظر باورنکردنی می‌آید. آن‌ها از بارانی زندانی‌ها برای خود کرجی ساختند تا بتوانند با آن خود را به ساحل برسانند.

البته فرانک موریس، جان و کلرنس انگلین ابتدا به مدت یک هفته مشغول کندن دیوار بتی سلولشان بودند. آن‌ها جدای از قاشق از یک مته هم استفاده کردند. مته‌ای که آن را از موتور جارو برقی درست کرده بودند. از طریق هواکش‌ها به سقف ساختمان رسیدند و از آن جا توانستند از محوطه زندان خارج شوند. برای این که نگهبانان از فرارشان مطلع نشوند چیزی شبیه سرشان درست کردند و آن را در تختخواب گذاشتند.

تا امروز کسی خبری از آن‌ها ندارد. تنها اثری که از آن‌ها به دست آمده بخش‌هایی از کرجی‌شان است که کنار ساحل پیدا شده است. شاید هم اصلاً سالم به ساحل نرسیده و در آب‌های اقیانوس آرام غرق شده باشند.

9- فرار با هلی‌کوپتر

فرار با هلیکوپتر
آدم انتظار دارد چنین فراری را فقط در فیلم‌ها ببیند. فراری که یک مجرم یونانی به نام واسیلیس پالئوکوستا توانست در سال ۲۰۰۹ از زندان کریدالوس یونان به آن دست یابد. زمان هواخوری زندانیان در حیاط زندان، هلی‌کوپتری به حیاط نزدیک می‌شود و پالئوکوستا با آن از زندان می‌گریزد. او طنابی را که از هلی‌کوپتر آویزان بود می‌گیرد و طعم آزادی را با پرواز از فراز زندان می‌چشد.

8- نارنجک پرتقالی


میشل وژور با خلاقیت بالایی که دارد توانسته تا به حال ۵ بار از زندان‌های فرانسه فرار کند. یک بار از پرتقال به عنوان نارنجک دستی استفاده کرد. او با پرتقال کاری کرد که شبیه نارنجک دستی شود و با آن توانست کلیه نگهبانان را بترساند و از زندان فرار کند. هر چند که بعداً دوباره دستگیر شد.

7- نقش معلول بازی کردن


در سال ۲۰۰۰ نورالدین بن الال به راحتی هر چه تمام‌تر و بدون نیاز به مقدمات از زندان فرار کرد. این زندانی بلژیکی خود را به فلجی زد و با این روش توانست از زندان فرار کند. البته پلیس پس از مدت کوتاهی او را دستگیر کرد.

6- مخفی شدن در چمدان

مخفی شدن در چمدان (2)
در سال ۲۰۱۱ همسر یک زندانی مکزیکی در زندان چتومال مکزیکو سیتی به ملاقات شوهرش جوآن رامیرز می‌رود و همراه خود چمدانی می‌برد تا همسرش را در آن مخفی کند و فراری دهد. جالب اینجاست که این خانم ۱۹ ساله موفق به انجام این کار هم شد اما اضطرابش باعث شد که ماموران به او مشکوک شوند و چمدانش را مورد بازرسی قرار دهند. ماموران از دیدن زندانی که خود را در کیف مچاله کرده بود خیلی هم تعجب نکردند.

5- مردن از ایدز

مردن از ایدز
استوان جی راسل در سال ۱۹۹۸ در زندان هریس کونتی در هوستون نقش بیمار مبتلا به ایدز را بازی کرد. او توانست با خوردن قرص‌های مسهل نشانه‌های بیماری ایدز را به وجود بیاورد. او همچنین مدارک بیماری‌اش را دستکاری کرد به گونه‌ای که مدارکش کاملاً گواهی می‌دادند او به ایدز مبتلاست. این زندانی برای درمان به بیمارستان فرستاده می‌شود و در آن جا خود را به جای یکی از دکترها جا می زند و گزارش مرگ خود را به مسئولان زندان می‌دهد. البته پلیس او را پس از مدت کوتاهی دوباره دستگیر می‌کند و دادگاه او را به ۱۴۴ سال زندان محکوم می‌کند.

4- فرار با جرثقیل


فرار جسورانهٔ بعدی متعلق به یک زندانی آلمانی است. کریستین ب. در سال ۲۰۰۴ از زندان لوبک فرار می‌کند. او توانست به کمک یک چرثقیل و نردبانی که خودش در آهنگری زندان ساخته بود از دیوار زندان فرار کند. جالب این جاست که برنامهٔ فرارش را به گونه‌ای ترتیب داده بود که پس از بیرون آمدن از زندان با خیال راحت سوار یک مرسدس بنز لیموزین شود. البته او بیشتر از ۴ روز نتوانست از آزادی‌اش لذت ببرد برای این که دوباره دستگیر شد.

3- ملافه در نقش طناب


در سال ۱۷۲۴ جک شپارد توانست خیلی راحت از زندان نیوگیت انگلیس فرار کند. با یک سوهان زنجیرهایش را باز کرد، سپس دیوار را سوراخ کرد و بعد به کمک ملحفه‌هایش که به هم گره زده بود از سلولش خارج شد و به زمین رسید. البته او این کارها را بسیار ماهرانه انجام داد. اما این فراری هم دوباره دستگیر شد و مدتی بعد اعدام شد.

2- چاقوی ساخته شده از رادیو


پیتر اس توانست در سال ۱۹۷۸ در بهداری زندان برای خود از تکه‌های یک رادیو چاقویی بسازد و با آن دو پرستار مرد را زخمی کند و فرار کند. اما جالب این جاست که بعد از دو روز او خود را به صورت داوطلبانه به پلیس معرفی کرد.

1- فرار تخم مرغی


یکی از بامزه‌ترین موارد فرار از زندان متعلق به والتر اس است. این زندانی سوئیسی از سال ۱۹۸۱ از زندان رگندورف در شرق سوئیس گریخت و در یادداشتی که در سلولش باقی گذاشته بود نوشته بود: رفته‌ام دنبال تخم مرغ.

این فراری توانسته بود میله‌های پنجرهٔ زندان را با سوهان باز کند و به حیاط زندان برسد. از قبل هم نردبانی برای فرار مهیا کرده بود که با کمک آن از دیوار زندان می‌گریزد. البته والتر نیز دوباره دستگیر می‌شود.


منبع خارجیBluewin

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Yousef
Yousef
۱۲ مهر ۱۳۹۸ ۲۲:۴۷

بهترين سايتى كه تو عمرم ديدم براى شماست ممنون

مهدی مهدی
۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ۱۴:۰۸

فرار فقط فرار مایکل اسکافیلد :uneasy: :uneasy: :bigsmile:

b1