عکس کاور جشنواره رنگ
b1
خانه » ۱۰ تا از کثیف‌ترین فستیوال های دنیا!

۱۰ تا از کثیف‌ترین فستیوال های دنیا!

b3

فستیوال های مختلفی هر ساله در نقاط مختلف دنیا برگزار می‌شود و برخی از آن‌ها بسیار خطرناک هستند و چندین مصدوم به جا می‌گذارند و برخی از آن‌ها بسیار کثیف هستند که نتیجه‌اش تنها یک شهر پر از زباله است.

فستیوال‌های کثیف هر ساله در زمان‌های خاص برگزار می‌شوند و میزان زیادی خرابی و زباله به جا می‌گذارند. نکته جالب در مورد این فستیوال‌ها این است که افراد بسیار زیادی از آن‌ها استقبال می‌کنند.

10- دوشنبه تمیز در یونان

دوشنبه تمیز
این فستیوال که به طور عجیبی دوشنبه تمیز نامیده می‌شود در واقع یک جشن بزرگ با آرد است که در آن شرکت کنندگان بیش از ۱۳۰۰ کیلو آرد را به سمت یکدیگر پرتاب می‌کنند. از چند روز قبل از این روز خاص مردم خود را برای یک جنگ بزرگ آماده می‌کنند و حتی تله‌هایی را نیز در معابر عمومی کار می‌گذارند.

9- چین چیلا در استرالیا

چین چیلا
این فستیوال به عنوان یکی از بزرگترین جشنواره‌های غذایی شناخته می‌شود که در آن مردم نه تنها به سمت یک دیگر هندوانه پرتاب می‌کنند بلکه کارهای خاص دیگری نیز انجام می‌دهند، برای مثال در این جشن عده‌ای به اسکی روی هندوانه مشغول می‌شوند. این فستیوال هر ساله در اواخر ماه فوریه برگزار می‌شود.

8- بزرگداشت میمون‌ها در تایلند

بزرگداشت میمون
یکی از عجیب‌ترین و همچنین کثیف‌ترین فستیوال‌های دنیا در تایلند برگزار می‌شود. در این جشنواره مردم میوه‌های مختلف و همچنین نوشیدنی‌های زیادی را برای میمون‌ها آماده می‌کنند و آن‌ها نیز با این میوه‌ها بازی می‌کنند و تنها باعث به وجود آمدن یک محیط بسیار کثیف می‌شوند.

7- جنگ پرتقال در ایتالیا

جنگ پرتقال
یکی دیگر از جشن‌های بزرگ غذایی و همچنین کثیف در یکی از شهرهای شمالی ایتالیا برگزار می‌شود. در این جشن مردم با پرتقال‌ها به یکدیگر حمله می‌کنند. در این فستیوال مردم به دو گروه تقسیم می‌شوند و با پرتقال با یکدیگر به مبارزه می‌پردازند. این مسابقه به عنوان بزرگترین جنگ خوراکی در ایتالیا شناخته می‌شود. در انتهای آن تنها هزاران تن پرتقال از بین رفته سطح شهر را می‌پوشاند. این جشن را یکی از کثیف‌ترین فستیوال‌ها در اروپا می‌دانند.

6- جشنواره رنگ‌ها در هند

جشنواره رنگ
این جشن یکی از گسترده‌ترین جشنواره‌های دنیا است و همچنین میزان زیادی نیز کثیفی به همراه دارد. در مدتی که این جشن برپا است مردم در سرتاسر هند بر روی یکدیگر رنگ می‌پاشند و کمتر کسی را می‌توانید پیدا کنید که تمیز مانده باشد. البته این رنگ‌ها به صورت پودری هستند و به راحتی پاک می‌شوند.

5- قل دادن پنیر در انگلستان

جشنواره قل دادن پنیر
با این فستیوال که هر ساله در انگلستان برگزار می‌شود حتماً آشناییت دارید چرا که نه تنها یکی از عجیب‌ترین فستیوال‌های دنیا است بلکه بسیار کثیف و خطرناک نیز هست. در این جشن از بالای یک تپه تقریباً گلی یک تکه پنیر را به پایین هل می‌دهند و شرکت کنندگان برای به دست آوردن آن باید به پایین حرکت کنند. در این میان عده بسیار زیادی در گل و لای ها می‌مانند و یا اینکه در آخر مسابقه یک دست یا پای شکسته دارند.

4- فستیوال باتلاق در کره جنوبی

فستیوال باتلاق
هیچ چیز از باتلاق کثیف‌تر نیست، حالا فرض کنید که یک جشنواره برای شنا در باتلاق وجود داشته باشد. در کره جنوبی هر ساله دو میلیون نفر برای شرکت در جشنواره باتلاق وارد این کشور می‌شوند. در این فستیوال مردم در باتلاق‌های مختلف و در گل و لای شنا می‌کنند و در یکی از کثیف‌ترین جشن‌های دنیا شرکت می‌کنند.

3- جنگ گوجه فرنگی در اسپانیا

جنگ گوجه فرنگی
شاید بتوان این جشنواره را یکی از معروف‌ترین فستیوال‌های دنیا نامید چرا که افراد زیادی در آن شرکت می‌کنند و همچنین یکی از کثیف‌ترین فستیوال‌های دنیا به شمار می‌رود. این جشن به خاطر اولین برداشت گوجه فرنگی در کشور برگزار می‌شود. در این جشنواره مردم با گوجه فرنگی به یکدیگر حمله می‌کنند و در این میان تمام شهر والنسیا قرمز می‌شود. جمع کردن پسماندهای این جشنواره یکی از سخت‌ترین کارهایی است که شهرداری باید انجام دهد.

2- جنگ شراب در اسپانیا

جنگ شراب
هر ساله شهر کوچک هارو (Haro)، یکی از بزرگترین تولید کنندگان شراب در اسپانیا، میزبان فستیوال جنگ شراب (Batalla del Vino) می‌باشد. در این مراسم شرکت کنندگان چندین تن شراب را برای تفریح بر سر یکدیگر خالی می‌کنند. این فستیوال در ۲۹ جون برگزار می‌شود. همه در این مراسم لباس سفید رنگ می‌پوشند و طی مراسم، لباس آنها با خیس شدن با شراب به رنگ قرمز در می‌آید.

1- جشن آب‌پاشی در تایلند

جشنواره سونگ کران
جشن سال نو تایلند موسوم به جشن آب پاشی که در سراسر کشور برگزار می‌شود. مردم تایلند عقیده دارند که پاشیدن آب باعث خوش یمنی است. روز سونکران که ۱۳ آپریل است به طور رسمی روز احترام به بزرگان و سالمندان نامگذاری شده است. در این روز افراد جوان‌تر خانواده به بزرگان خانواده آب مقدس و معطر هدیه می‌دهند. برای احترام به بنیان خانواده روز ۱۴ آپریل به نام روز خانواده نامگذاری شده است.

جشن سال نو تایلندی، در ۱۳ آپریل هر سال برگزار می‌شود و ۳ روز به طول می‌انجامد تا ۱۵ آپریل که نخستین روز سال جدید است. واژه Songkran در زبان تایلندی به معنی حرکت کردن و تغییر مکان است و علت نامگذاری آن حرکت خورشید در منطقه البروج است.

در این روز همچنین جشن آب برگزار می‌شود که در واقع شروع فصل باران بوده و به باور مردم تایلند، این آب بداقبالی را از آنها شسته و دور می‌کند. این سنت در جامعه تایلندی بسیار باارزش است. در روز جشن اعضای خانواده دور هم جمع می‌شوند تا احترام خود را به بزرگترها با ریختن آب خوشبو برروی دست‌های آنها نشان دهند و در مقابل از دعای آنها برای خوش بختی و سعادت برخوردار شوند.

در بعد از ظهر این روز پس از ادای احترام به بودا و شستن آن، همه مردم از پیر و جوان به یکدیگر آب می‌پاشند. معروف‌ترین جشن آب، در ایالت چیانگ مای در شمال تایلند برگزار می‌شود که مردم زیادی در این روزها از مناطق مختلف کشور برای شرکت در این جشن به چیانگ مای می‌روند.

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
....
....
۱۱ اسفند ۱۳۹۸ ۰۴:۱۳

انسان میتونه با کمک به فقرا هم شاد باشه اما بعضی از موارد کفران و اسراف نعمت هست.. کار خوبی نیست

b1