۱۰ تا از عجیب‌ترین مشاغل دنیا!

فکر می‌کنید شغل‌تان خیلی عجیب و غریب است؟ شاید بعد از شناختن این ۱۰ شغل عجیب دنیا متوجه بشوید که شغل شما کاملاً عادی و معمولی است!

بیایید شمارش معکوس را شروع کنیم.

10- توپِ گلف‌جمع‌کن

توپ گلف جمع کن
توپِ گلف‌جمع‌کن‌ها کسانی هستند که به دنبال توپ‌های گم شده در بسترهای آبی در زمین‌های گلف می‌گردند. حدود ۲۰۰۰ تا ۵۰۰۰ توپ گلف در روز توسط آنها جمع‌آوری می‌شود.

9- کنترل‌کنندهٔ کیفیت تاس

بازرس تاس
تاسی که یک عدم توازن کوچک در مرکز داشته باشد می‌تواند در نتیجهٔ بازی‌هایی که در آنها از تاس استفاده می‌شود تأثیر بگذارد. بنابراین هر تاس باید یک سری آزمایش‌های کنترل کیفیت را تحت نظر یک کنترل‌کنندهٔ حرفه‌ای بگذراند. این «بازرس» را دست کم نگیرید!

8- کنترل‌کنندهٔ غذای حیوانات خانگی

تست کننده غذای حیوانات
کار این کنترل‌کننده، تضمین بو و مزهٔ غذای حیوانات خانگی است. دفعهٔ بعدی که به حیوان خانگی‌تان غذا می‌دهید، به یاد آنها بیفتید.

7- کرم جمع‌کن

کرم جمع کن
تا حالا به این فکر کرده بودید که کرم‌های مورد استفاده توسط ماهی‌گیرها، از کجا می‌آیند؟ کرم‌جمع‌کن‌ها روزهای بارانی و شب‌ها به دنبال کرم می‌گردند و آنها را در بازارهای سراسر جهان به ماهی‌گیران می‌فروشند.

6- جداکنندهٔ جوجه‌های نر و ماده

جداکننده جوجه نر و ماده
کار آنها تشخیص جنسیت جوجه‌های تازه از تخم درآمده است. این کار برای آسان‌تر شدن دسته‌بندی محصولات مرغداری مثل مرغ و تخم‌مرغ است.

5- دوشندهٔ سم مار

دوشنده سم مار
این یکی را می‌توان از مشاغل خطرناک دانست زیرا سم از مار زنده گرفته می‌شود. سم مار امروزه در تحقیقات پزشکی و علمی برای توسعهٔ دارو و واکسن به کار می‌رود.

4- چپانندهٔ مسافران قطار

قطارجاکن
دولت ژاپن افرادی را برای چپاندن مسافران به داخل قطار استخدام می‌کند تا مطمئن شود که فضای داخل قطار به طور کامل استفاده شده است.

3- کنترل‌کنندهٔ شیرین‌کاری‌های ترسناک

کنترل کننده شیرین کاری ترسناک
آن‌ها باید مطمئن شوند شیرین‌کاری‌های خطرناکی که در برنامه‌های تلویزیون انجام می‌شوند مانند شنا در استخری که مار دارد یا خوردن سوسک ایمن هستند، قبل از این‌که شرکت‌کننده‌ها یا افراد مشهور حاضر در برنامه آنها را انجام بدهند.

2- بوکنندهٔ گاو

بو کننده گاو
یکی دلیل علمی برای بو کردن بادی که از بدن گاو خارج می‌شود، وجود دارد. این کار برای این انجام می‌شود که مشخص شود گاو غذای خوب می‌خورد و سالم است یا نه.

1- کارشناس عطر

کارشناس عطر
کارشناس‌های عطر زیر بغل آدم‌ها را بو می‌کنند! این کار برای اطمینان از خوب فروش رفتن بو زداها (دئودورانت) زمان ورود به بازار است.

  • 0 امتیاز
  • 0/5
0 امتیازX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
0 امتیازX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 0% 0% 0%
منبع فارسی بازده

منبع اصلی Lifehack

درباره نویسنده

من امیر هستم، موسس این سایت. ۲۶ سال سن دارم و همیشه آرزو داشتم سایتی داشته باشم درباره عجیب‌ترین چیزهای دنیا. شاید این همون فرصت باشه.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

avatar
 

wpDiscuz
error: Alert: Content is protected !!

عجیب‌ترین‌های جهان را در ایمیلتان داشته باشید