عکس کاور گران‌قیمت‌ترین همبرگر
b1
خانه » ۱۲ تا از گران‌قیمت‌ترین های دنیا!

۱۲ تا از گران‌قیمت‌ترین های دنیا!

b3

از گران‌قیمت‌ترین اتومبیل دنیا گرفته تا گران قیمت‌ترین خانه دنیا، تعدادی از گران‌قیمت‌ترینهای دنیا را می‌توانید در زیر ببینید. این‌ها ثابت می‌کنند که مشکلات اقتصادی جهان بر تمامی افراد اثر نمی‌گذارد!

12- گران‌قیمت‌ترین خانهٔ دنیا

گران‌قیمت‌ترین خانه

(۱۵۰ میلیون دلار)
آپداون کُرت (Updown Court) هم اکنون گران قیمت‌ترین محل مسکونی در جهان است، که ۵۰ میلیون دلار از گران‌قیمت‌ترین خانه در آمریکا هم گران‌تر است. این خانهٔ کاملاً نو با داشتن ۱۰۳ اتاق، ۵ استخر شنا، اتاق مطالعه با کف موزاییکی از طلای ۲۴ عیار، زمین بازی اسکواش، محل بازی بولینگ، میدان تنیس، سینما با ۵۰ صندلی، راهی پوشیده از سنگ مرمر از داخل خانه تا جادهٔ بیرون و سکوی فرود هلیکوپتر ثابت کرده که ارزش چنین قیمت گذاری‌ای را دارد. در این خانه ۸ اتومبیل لیموزین می‌توانند در گاراژ زیرزمینی‌اش جا شوند. از همسایه‌های این خانه هم نگوئید که شامل ملکه (در قلعهٔ ویندسور) و جان التون می‌شوند. بنابراین با زندگی در اینجا می‌توانید از همجواری با خانوادهٔ سلطنتی هم بهره مند شوید.

11- گران‌قیمت‌ترین ماشین دنیا

گران‌قیمت‌ترین ماشین

(۱۲٫۱۵ میلیون دلار)
یک فراری ۲۵۰ تستا روزا متعلق به سال ۱۹۵۷ به قیمت ۱۲٫۱۵ میلیون دلار در حراج آر اِم (RM Auctions) فروخته شد و رکورد جهانی گران‌قیمت‌ترین ماشین فروخته شده در یک حراجی را به خود اختصاص داد. گفته می‌شود که این قیمت تقریباً ۲ میلیون یورو بیشتر از رکورد قبلی آن است که در حراجی مشابه برای یک ماشین فراری صورت گرفته بود.

10- گران‌قیمت‌ترین گیتار دنیا

گران‌قیمت‌ترین گیتار

(۲٫۸ میلیون دلار)
یک گیتار که روی آن چندین امضاء صورت گرفته در یک حراجی در شهر دوحه کشور قطر با قیمت باورنکردنی ۲٫۸ میلیون دلار فروخته شد. این گیتار در سال ۲۰۰۴ برای کمک به آسیب دیدگان فاجعهٔ سونامی به حراج گذاشته بود که توانست رکورد قبلی را که در دست اریک کلپتون به قیمت ۹۵۹۵۰۰ دلار بود را بشکند. بر اساس گفته‌های وبسایت Fender ایده از آنجایی شروع شد که Fender اروپایی، جیمی کرامپتون، با برایان آدامز تماس گرفت تا بفهمد که چگونه مردمانیکه در صنعت موسیقی کار می‌کنند می‌توانند به قربانیان چنین حادثهٔ طبیعی وحشتناکی کمک کنند. برایان دفترچه تلفنش را برمیدارد و به ۱۹ تا از هنرمندان Rock معروف زنگ میزند و از آن‌ها می‌خواهد تا یک گیتار سری استاندارد فندر استراتوکستر را امضاء کنند تا توسط جیمی و فندر یوروپ اهدا شود.

بعضی از هنرمندانی که روی گیتار را امضاء کرده‌اند افرادی چون: جیمی پیج، اریک کلپتون، میک جَگر، برایان آدامز، کیت ریچاردز، پول مک کارتنی، و استینگ می‌باشند.

9- گران‌قیمت‌ترین آیفون دنیا

گران‌قیمت‌ترین آیفون

(۳٫۲ میلیون دلار)
گران‌قیمت‌ترین آیفون جهان ۳٫۲ میلیون دلار می‌ارزد که توسط یک طراح بریتانیایی ساخته شده است. این iPhone منحصر به فرد ۳GS Supreme شامل تقریباً ۲۰۰ قطعه الماس می‌شود و پوشش آن از ۲۷۱ گرم طلای ۲۲ عیار ساخته شده است. خانه‌های گود جلوی آن از ۱۳۶ الماس بی عیب ساخته شده و لوگوی Apple پشت سر آن نیز شامل بیش از ۵۳ گرم جواهر می‌باشد. دکمهٔ جلوی آن نیز از یک الماس با وزن بیشتر از ۷ قیرات ساخته شده است.

8- گران‌قیمت‌ترین نوشیدنی کریسمس دنیا

گران‌قیمت‌ترین نوشیدنی کریسمس

(۲۱۰ هزار دلار)
بیوت دی سیکل (Beaute de Siecle) نسخهٔ جدید کنیاک می‌باشد که هر بطری آن ۲۱۰ هزار دلار می‌ارزد. از این گران‌قیمت‌ترین نوشیدنی جهان تنها ۱۰۰ بطری در دنیا موجود است که برای صدمین سالگرد کیلیان هنسی (Killian Hennessy) ساخته شده که این فرد ششمین نسل از نوادگان بنیانگذار این کمپانی می‌باشد.

این کنیاک در یک بطری کریستال که سازندهٔ آن شرکت شیشه سازی باکارات گلاس در فرانسه می‌باشد قرار دارد و این بطری در یک جعبهٔ چوبی مزین به آینه و خطوط آلومینیومی است. یک کلید برنزی در این جعبه را باز می‌کند که باعث می‌شود بطری‌ها در داخل آن از پائین به بالا بیآیند. این نوشیدنی‌ها بین ۵۰ الی ۱۰۰ سال قدمت دارند.

7- گران‌قیمت‌ترین فضای پارکینگ دنیا

گران‌قیمت‌ترین پارکینگ

(۳۰۰ هزار دلار)
بر اساس معلومات شبکهٔ اطلاعاتی لیستینگ (Listing Infromation Network) یک فضای پارکینگ خصوصی در بَک بِی (Back Bay) به قیمت ۳۰۰۰۰۰ دلار فروخته شد و به گران‌قیمت‌ترین پارکینگ دنیا در بوستون مبدل گشت. دبرا سوردیلو مأمور حراج و کسیکه این محل را به فروش رساند گفت که چندین ساکن خیابان شماره ۴۸ کامان ولث در این مزایده برای خرید پارکینگ درگیر بودند تا اینکه قیمت از ۲۵۰۰۰۰ دلار به ۳۰۰۰۰۰ دلار رسید. کسیکه برندهٔ این حراج شد و یک خانم است نیمخواهد که شناسایی گردد. این محل پارکینگ بیرون از خانه و غیر پوشیده می‌باشد.

6- گران‌قیمت‌ترین لباس عروس دنیا

گران‌قیمت‌ترین لباس عروس

(۱۲ میلیون دلار)
این لباس ۱۲ میلیون دلاری آمریکایی به عنوان جامهٔ الماس جشن عروسی نامیده می‌شود و گران‌قیمت‌ترین لباس عروس دنیا است. این طراحی اشرافی حاصل همکاری رِنی استراوس (مالک یک سالن عروسی بسیار موفق در بورلی هیلز) و مارتین کاتز (یک فروشندهٔ جواهرات کهنه کار) می‌باشد. در این لباس بیش از ۱۵۰ قیراط الماس استفاده شده و برای اینکه بدانید این ۱۵۰ قیراط یعنی چه باید بگوییم که یک حلقهٔ نامزدی به ندرت یک قیراط کامل می‌شود و بیشتر نزدیک به نیم قیراط است.

5- گران‌قیمت‌ترین سگ دنیا

گران‌قیمت‌ترین سگ

(۵۸۲ هزار دلار)
باور بر این است که این سگ بزرگ تبتی رکورد گران‌قیمت‌ترین سگ دنیا را شکسته است. این سگ به قیمت باور نکردنی ۵۸۲۰۰۰ دلار به یک دختر میلیونر چینی در سپتامبر سال ۲۰۰۹ میلادی فروخته شد. مالک آن که وی را فقط به نام خانم وَنگ می‌شناسیم به شهر Qinghai که در شمال غرب چین موقعیت دارد سفر کرد تا بتواند این سگ ۱۸ ماهه را که یانگتِزِ ریور نامبر تو (Yangtze River Number Two) نام دارد بخرد.

یانگتِزِ از فرودگاه ژیان واقع در شانکسی چین به خانه آمد و این همان جایی بود که توسط دوست داران بیشمار سگ‌ها مورد استقبال قرار گرفت. سپس توسط کاروان موتوری شامل ۳۰ مرسدس بنز سیاه برداشته شد. گاهی اوقات زندگی سگی آنقدرها هم که میگویند بد نیست، مگه نه؟!

4- گران‌قیمت‌ترین همبرگر دنیا

گران‌قیمت‌ترین همبرگر

(۲۰۰ دلار)
در سال ۲۰۰۸، برگر کینگ (Burger King) غول غذاهای Fast Food برگری به قیمت ۲۰۰$ را به نام صدقه آماده کرد. این برگر به عنوان گران‌قیمت‌ترین برگر دنیا لقب گرفت که تنها در رستورانی در غرب لندن یافت می‌شد. مردم می‌توانند این برگر را که هفته‌ای یک بار آماده می‌شود بخرند یا اینکه آن را از طریق خطوط تلفن سفارش دهند.

موادی که در این برگر بکار گرفته شده شامل: گوشت گاو وگیو، قارچ سفید، قطعه‌های ژامبون پاتا نگرا، مقدار ناچیزی پیاز کریستال، یکنوع سرکه به نام Modena balsamic vinegar، گوشت بره، کاهو، نمک صورتی سنگ‌های هیمالایا، شراب اُرگانیک سفید و موسیر ریخته شده در مایونز با زعفران ایرانی و قارچ دنبلان با کماج روی نان برگر.

3- گران‌قیمت‌ترین کارت بیسبال دنیا

گران‌قیمت‌ترین کارت بیسبال

(۲٫۸ میلیون دلار)
این کارت خارق العاده اخیراً به قیمت ۲٫۸ میلیون دلار فروخته شد و رکورد قبلی حراج خود را که ۶ ماه پیش به قیمت ۲٫۳۵ میلیون دلار بود بهبود بخشید. کارت بیسبال T206 که در میان کارت‌های مختلف بیسبال به مونالیزا نیز مشهور است شامل عکس ونگر (Wanger) در زمان جوانی‌اش است که یک یونیفورم پیترزبورگ پیریت به تن دارد و جمع آوری این کارت تنها آرزوی جمع کنندگان کارت بیسبال گردیده است.

تولید کارت‌های بیسبال به دهه‌ها قبل می‌رسد اما نکتهٔ جالب و خاص راجع به کارت‌های T206 هونوس وگنر (Honus Wagner) چیست؟ در دوره‌های نخستین این کارت‌ها توسط شرکت‌های تمباکو تولید و در ترکیب سیگارها به کار گرفته می‌شدند. در سال ۱۹۰۹ هونوس وگنر در زمرهٔ افراد موفق و مشهوری بود که نمی‌خواست سیگار کشیدن در میان افراد جامعه را توسعه بخشد، بنابراین او این کارت‌ها را تولید کرد. تنها ۵۰ الی ۶۰ نمونه از اینها انتظار می‌رود که موجود باشند. در جولای سال ۲۰۰۰ این کارت متعلق به بروس مکنال و وین گرتسکی بود که در ebay به یک شخص ناشناس در کالیفرنیای جنوبی به قیمت ۱٫۲۷ دلار فروخته شود.

2- گران‌قیمت‌ترین کت و شلوار دنیا

گران‌قیمت‌ترین کت و شلوار

(۱۰۳ هزار دلار)
چه چیزی با گران‌قیمت‌ترین لباس عروس دنیا همخوانی دارد؟ بله درست حدس زدید البته که آن چیز باید گران‌قیمت‌ترین کت و شلوار دنیا باشد! این کت و شلوار در پال‌مال لندن رونمایی شد. از هر کت و شلوار فقط یکی ساخته شده که مواد آن را طلا و پلاتینیوم، نادرترین نخ ابریشم، تار پشمینهٔ هیمالیایی، کیویوک (Qiviuk) و ویکیونا (Vicuna) تشکیل می‌دهند. و برای اینکه همه چیز تکمیل باشد ۹ طلای ۱۸ عیار و سِت سنگفرشی دکمه‌های الماس در این کت و شلوار به کار رفته‌اند. همچنین یک سیستم خدمات دهی مشتری اغراق آمیز نیز وجود دارد که در آن الکساندر و خیاطش به سمت مشتری در هر جای جهان که باشد سفر می‌کنند تا اندازه‌هایش را برای دوخت بگیرند.

1- گران‌قیمت‌ترین شلوار لی دنیا

گران‌قیمت‌ترین شلوار لی

(۲۷ هزار دلار)
فقط ۸ نمونه از این شلوار لی در دنیا وجود دارد که با قیمت ۲۷۰۰۰ دلار آمریکا پیشنهاد شده است. به معنای حقیقی اصل است ولی چه کسی دلش می‌آید که آن را بپوشد؟ شلوار لی که اینجا دیده می‌شود بیشتر شبیه به یک اثر هنری است تا یک مُد. یک طرح چند رنگه هر اینچ مربع از شمایل این پارچهٔ کتانی را پوشش می‌دهد. این‌ها باعث شده تا سال ۲۰۰۸ این شلوار جزء موفق‌ترین شوهای هنری باشد.

منبع فارسیدنیای سبز

منبع خارجیOddee

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
شروین
شروین
۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲۲:۰۱

من عاشق پنتاس خونه ها بودم برا اینکه یاد
خونه قبلی مون می افتم

امیر جباری
۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۴:۱۳
Reply to  شروین

انقدر پز نده بابا پولدار mrgreen mrgreen mrgreen

b1