عکس کاور خفه شدن خودانگیزی جنسی
b1
خانه » ۱۰ آمار از عجیب و غریب‌ترین مرگ و میرها!

۱۰ آمار از عجیب و غریب‌ترین مرگ و میرها!

b3

ما همه آمارهای مرگ و میر عمده را می‌شناسیم، به عنوان مثال هزاران نفر به علت عواملی چون سرطان، تصادفات، یا انواع بیماریها جان خود را روزانه از دست می‌دهند. اما آیا می‌دانستید که تعداد زیادی هم در اثر حادثه‌های عجیبی مثل افتادن از تخت خواب هنگام خواب یا گرفتن مواد خوراکی از دستگاه‌ها با انداختن پول در سوراخ آن جان خود را از دست می‌دهند؟ اینها شایستگی پیدا کرده‌اند که به عنوان عجیب‌ترین آمار مرگ و میر مورد بررسی قرار گیرند.

10- فرستادن پیامک هنگام رانندگی

فرستادن پیام کوتاه

تعداد قربانی‌ها: سالانه ۶۰۰۰ نفر تنها در آمریکا
یک مطالعه در موسسه حمل و نقل ویرجینیا تِک (VTTI) نشان می‌دهد که ریسک تصادف یک راننده در هنگام فرستادن مسیج ۲۳ بار بیشتر از حالات عادی می‌شود.

9- اسب آبی

اسب آبی

تعداد قربانی‌ها: سالانه ۲۹۰۰ نفر تنها در آفریقا
بسیاری از کارشناسان معتقد هستند که اسب آبی (هیپوپوتاموس) خطرناک‌ترین حیوان در آفریقا می‌باشد. وزنش به ۳۶۰۰ کیلوگرم می‌رسد و می‌تواند با سرعت ۱۸ مایل در ساعت بتازد. دیده شده که این حیوان بدون دلیل قایق‌ها را واژگون می‌کند و بدون دلیل مسافران را با دندان‌های عظیم و تیز خود گاز می‌گیرد. این حیوان همچنان حالتی تهاجمی دارد و غیر قابل پیش‌بینی است و هیچ ترسی از انسان‌ها ندارد. اکثر افرادی که توسط این حیوان کشته می‌شوند بین آب عمیق و اسب آبی یا در میان او و بچه‌اش قرار دارند.

8- خود-اختناقِ شهوانی

خفه شدن خودانگیزی جنسی

تعداد قربانی‌ها: سالانه ۶۰۰ نفر
Autoerotic asphyxiation عمل خفه سازی خود برای زیاد کردن انگیزهٔ جنسی و حالت انزال می‌باشد. محروم کردن مغز از اکسیژن به شخص، حالت گیجی و احساس سبکی می‌دهد هر چند که بسیار آسان است تا با یک اشتباه به طور تصادفی خودتان را بکشید. فقط کافیست تا از ۶۰۰ نفری که در طول یکسال جان خود را از دست می‌دهند بپرسید که چگونه این عمل را انجام دهید! اوه صبر کنید، شما نمی‌توانید از آنها بپرسید… چون آنها مرده‌اند!

عمل برانگیختگی جنسی از طریق ایجاد اختناق و حالت خفگی، در راهنمای تشخیصی و آماری اختلال‌های روانی از سوی انجمن روان‌پزشکی آمریکا، انحراف جنسی به حساب می‌آید.

7- افتادن از تخت خواب

افتادن از تخت خواب

تعداد قربانی‌ها: سالانه ۴۵۰ نفر تنها در آمریکا
بر اساس گزارش مرکز کنترل بیماری‌ها (Center for Disease Control)، افتادن از تخت خواب سبب ۱٫۸ میلیون مراجعات اورژانس و ۴۰۰ هزار مراجعه به بخش پذیرش بیمارستان‌ها در هر سال می‌شود. کم سن و سال‌ترین‌ها و پیرترین‌ها بیشتر در معرض خطر قرار دارند، همچنین افرادیکه بالای سن ۶۵ سال قرار دارند، در اثر افتادن بدترین حالت برای این گروه ایجاد می‌شود.

6- قندیل یخ

قندیل

تعداد قربانی‌ها: سالانه ۱۰۰ نفر تنها در روسیه
همه ساله در اثر افتادن قندیلِ تیزِ یخ، که از سقف‌های برفی آویزان هستند، به روی سر قربانی بیچاره که در حال راه رفتن است، جان ده‌ها نفر گرفته می‌شود.

5- عروس دریایی

ستاره دریایی

تعداد قربانی‌ها: سالانه ۲۰-۴۰ نفر تنها در فیلیپین
اکثر عروس‌های دریایی مرگ آور نیستند اما گونه‌هایی از آن‌ها می‌توانند سبب آنافیلاکسیز شوند که می‌تواند مرگ آور باشد.

4- سگ‌ها

سگ

تعداد قربانی‌ها: سالانه ۳۴ نفر
تقریباً ۴٫۷ میلیون گاز گرفتن سگ سالانه در آمریکا صورت می‌گیرد و ۱۰۰۰ نفر آمریکایی در اتاق‌های اورژانس به دلیل گاز گرفتگی توسط سگ معالجه می‌شوند. اکثر این قربانیان بچه‌هایی هستند که از صورت گاز گرفته شده‌اند.

3- مورچه‌ها

مورچه

تعداد قربانی‌ها: سالانه ۳۰ نفر
بیش از ۲۸۰ نوع مختلف از مورچه‌هایی که می‌توانند بکشند وجود دارد و مورچه‌های آتشی و مورچه‌های سیافو که آفریقایی هستند مرگ آورترین مورچه‌ها می‌باشند. از آنجاییکه آنان در کلونی‌های ۲۰ میلیونی زندگی می‌کنند بسیار قدرتمند هستند، زمانیکه یک حمله شروع می‌شود مورچه‌ها می‌توانند به آسانی بر قربانی خود غالب شوند. اکثر گزارش‌های مرگ در اثر خواب رفتن افراد نزدیک تپهٔ مورچه‌ها به علت گازهای بیشمار زهری آنان که باعث شوک آنافیلاکتیک می‌شود ایجاد می‌شود.

2- ماشین‌های فروش مواد غذایی

ماشینهای فروش غذا

تعداد قربانی‌ها: سالانه ۱۳ نفر
هر سال این ماشین‌ها واژگون می‌شوند و ۱۰-۱۳ نفر را له می‌کنند. مرگ غذایی!

1- ترن هوایی

raptor

تعداد قربانی‌ها: سالانه ۴ نفر
به طور کلی خطر زخمی شدن در هنگام سوار بودن در این قطار هوایی خیلی اندک است. در ایالات متحدهٔ آمریکا مردم سالانه ۹۰۰ میلیون بار سوار این وسیله می‌شوند و فقط ۱ در ۱۲۴۰۰۰ نفر زخمی می‌شود.

منبع فارسیدنیای سبز

منبع خارجیOddee

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
5 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Mani
Mani
۱۴ خرداد ۱۳۹۸ ۲۱:۱۷

اون عروس دریاییه نه ستاره دریایی

kazem
kazem
۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۰۰:۳۳

سلام
اگه بشه از سایتتون کپی برداری بشه ممنون میشم
من نمی تونم مطالب سایت رو کپی کنم

مهرانم
مهرانم
۵ فروردین ۱۳۹۵ ۱۹:۳۵

3500 کیلوگرم اشتباهه وزن اسب های آبی تا 1800 کیلوگرم میرسه

b1