کاور بوینس آیرس
b1
خانه » ۱۷ تا از معروف‌ترین ترافیک های دنیا!

۱۷ تا از معروف‌ترین ترافیک های دنیا!

b3

ترافیک پدیدهٔ نسبتاً طبیعی و ناخوشایندی است که ممکن است هر از گاهی با آن سر و کار پیدا کنیم. با این حال بعضی از مردم بیش از سایرین ترافیک را تجربه کرده و زمان بیشتری از حد معمول را در آن سپری می‌کنند. در این مطلب قصد داریم که به ترافیک‌های معروفی اشاره کنیم که مدت زمان بعضی از آن‌ها از یک روز فراتر رفته است. در ادامه با عجیب‌ترین همراه باشید.

17- به تل، نیویورک

17بتل، نیویورک

وقتی قرار شد جشنوارهٔ موسیقی ووداستاک در نزدیکی به تل نیویرک افتتاح شود، یک ترافیک ۳۲ کیلومتری صورت گرفت که باعث مسدود شدن مسیر خودروها شد. بیش از ۵۰۰٫۰۰۰ نفر از مردم سعی داشتند که در فاصلهٔ زمانی ۱۵ تا ۱۸ اوت خود را به این جشنواره برسانند. حتی مسیرهای فرعی هم نتوانست پاسخ‌گوی حجم بالای این همه خودرو باشد. از این رو مردم زیادی خودروهای خود را رها کرده و پیاده به سمت جشنواره راه افتادند. ازدحام جمعیت در جاده‌ها به قدری بود که برخی از نوازندگان مجبور شدند با هلیکوپتر خود را به مراسم برسانند.

16- استانبول

16استانبول

به نقل از نظرسنجی‌های انجام شده توسط تام‌تام، شهر استانبول ترکیه بیشترین تراکم ترافیک را در سال ۲۰۱۵ داشته است. در این شهر یک مسیر نیم‌ساعته به مدت یک ساعت طول می‌کشد که همین امر باعث می‌شود سالانه ۱۲۵ ساعت از زمان افراد در ترافیک هدر برود.

15- مکزیکوسیتی

15مکزیکوسیتی

جمعیت شهر مکزیکوسیتی در طول ۴ دهه از ۵ میلیون نفر به ۲۲ میلیون نفر رسیده است. میزان آلودگی هوا در این شهر آن قدر بالا است که بو و مزهٔ آن کاملاً محسوس است. در تلاش برای کاهش این شرایط، افراد تنها در روزهای خاصی مجاز به رانندگی هستند و در صورت نقض محدودیت‌ها با جریمه‌های سختی مواجه خواهند شد.

14- آتلانتا

14آتلانتا

ژانویهٔ ۲۰۱۴ برف بی‌سابقه‌ای در آتلانتا شروع به بارش کرد و رانندگان را غافلگیر کرد. این برف باعث شد یک میلیون راننده در جاده به مدت ۱۲ ساعت توقف کامل داشته باشند. در میان این ترافیک، یک خانم باردار فرزندش را زایمان کرد.

 13- بوئنوس آیرس

13بوینس آیرس

بنا بر مطالعهٔ شرکت کاسترول، آرژانتین جزو ۱۰ کشور نخستی است که بدترین بن‌بست‌های ترافیکی را دارد. اخیراً مسیرهای مخصوص دوچرخه در این شهر ایجاد شده‌است تا افراد را ترغیب کند، کم‌تر سراغ رانندگی با خودروی شخصی بروند.

12- شهر هوستون، ایالت تگزاس آمریکا

12شهر هوستون، ایالت تگزاس آمریکا

۲۱ سپتامبر ۲۰۰۵ ترس از طوفان ریتا، اهالی هوستون را بر آن داشت هر چه سریع‌تر این شهر را تخلیه کنند. حدود ۲٬۵ میلیون نفر سعی به ترک شهر داشتند و در نتیجه یک ترافیک ۱۶۰ کیلومتری در جادهٔ ایالتی ۴۵ اتفاق افتاد. برخی رانندگان در مسیر گالوستون به دالاس به مدت ۴۸ ساعت در ترافیک گیر کردند. از این رو خیلی از رانندگان از خودروهای خود پیاده شدند و با یکدیگر به گفتگو پرداختند!

11- بانکوک

11بانکوک

ترافیک بانکوک به حدی شدید است که به راحتی می‌توانید طعم دود را در آن احساس کنید! مالکیت خودرو یکی از نمادهای رفاه در پایتخت تایلند محسوب می‌شود. امروزه ۵ میلیون خودرو در بزرگراه‌ها و خیابان‌های این شهر وجود دارد حال آنکه ظرفیت این شهر نهایتاً تا دو میلیون خودرو را جواب می‌دهد. نتیجه این می‌شود که یک مسیر ۱۰ دقیقه‌ای در این شهر یک ساعت طول می‌کشد. در فصل بارندگی، آب گرفتگی هم به یکی از دلایل ترافیک اضافه می‌شود.

10- رم

10رم

ایتالیا یکی از بالاترین آمار تراکم خودرو در جهان را دارد. بی‌ملاحظگی رانندگان نسبت به قوانین و عدم رعایت حقوق عابران پیاده، علت اصلی تصادفات در این کشور تشخیص داده شده‌است. شاید نتوان گفت مردم شهر رم بدترین رانندگان دنیا هستند، اما بدون شک بدترین رانندگی را در ایتالیا دارند. اتومبیل‌ها، موتورسیکلت‌ها و سایر وسایل نقلیه به راحتی در کوچه‌ها و مسیرهای باریک تردد می‌کنند و هیچ توجهی به علایم رانندگی ندارند.

9- لیون به پاریس

9لیون به پاریس

ترافیک فوریهٔ ۱۹۸۰ یکی از طولانی‌ترین ترافیک‌های تاریخ فرانسه بود که در مسیر آزادراه لیون به پاریس به طول ۱۷۶ کیلومتر ادامه داشت. رانندگان در حال بازگشت به پایتخت با طوفان شدیدی مواجه شدند که باعث بروز تصادف و مسدود شدن راه شد. در آن روز مردم ۲۴ ساعت در ترافیک منتظر باز شدن راه بودند.

8- نیویورک

8نیویورک

روز ۱۱ سپتامبر (انفجار برج‌های دو قلو) مردم نیویورک عجله داشتند تا هر چه سریع‌تر از شهر خارج شوند. پل‌ها و تونل‌ها فقط برای وسایل نقلیهٔ اضطراری قابل دسترس و خیابان‌های شهر از خودرو مسدود شده بود. در مجموع مردم نیویورک هنوز هم ساعات زیادی را در ترافیک طی می‌کنند.

7- جاکارتا

7جاکارتا

بنا بر یک مطالعهٔ انجام شده توسط شرکت کاسترول، جاکارتا بدترین شهر جهان از نظر ترافیک است. نتیجهٔ این مطالعه نشان داده است که هر راننده به طور متوسط ۳۳۲۴۰ مرتبه لنت ترمز خود را فشار می‌دهد که همین عامل نشان از وضعیت بد ترافیکی این شهر دارد. برنامهٔ محیط زیست ملل متحد (UNEP) شهر جاکارتا را سومین شهر آلودهٔ دنیا اعلام کرد (مکزیکو سیتی اولین شهر و بانکوک دومین شهر است) که ۶۷ درصد این آلایندگی این شهر مربوط به اتومبیل‌ها است.

6- غرب ژاپن

6غرب ژاپن

اهالی شهرهای پر جمعیت توکیو و اوزاکا با مقولهٔ ترافیک کاملاً آشنا هستند و حتی در حمل‌ونقل قطار هم این موضوع را تجربه کرده‌اند. مناطق روستایی اطراف این دو شهر نیز با ظرفیتی بیش از حد مواجه شده‌است. یکی از بدترین ترافیک‌ها در اوت ۱۹۹۰ بین دو استان هیوگو و شیگا اتفاق افتاد. در این روز مردم نه تنها به مناسبت جشن او-بون به دیدن خانواده‌های خود می‌رفتند، بلکه از ترس ماندن در ترافیک عجلهٔ بیشتری به خرج دادند. نتیجهٔ این موضوع یک ترافیک ۱۳۰ کیلومتری بود که هیچ‌کس تا ۴۸ ساعت نتوانست جابه‌جا شود.

5- شیکاگو

5شیکاگو

اول فوریهٔ سال ۲۰۱۱ تصادفات جاده‌ای به علت بارش برف در شیکاگو اتفاق افتاد و رانندگان زیر نیم متر برف در خودروی خود زندانی شده بودند!

 4- آلمان شرقی و غربی

4آلمان شرقی و غربی

هنگامی که دیوار برلین فرو ریخت، مردم زیادی برای دیدن خانواده و خویشاوندان خود از آلمان شرقی و غربی به سمت هم شتافتند. در آوریل ۱۹۹۰، روز عید پاک، قریب ۱۸ میلیون وسیلهٔ نقلیه به سمت جاده‌ها سرازیر شدند. نیازی به گفتن نیست که این حجم از خودرو چه ترافیک شدیدی در این مسیر به بار آورد.

3- سائوپائولو

3سائوپائولو

سائوپائولو بزرگ‌ترین شهر برزیل است که عنوان بدترین ترافیک‌های کرهٔ زمین را دارد! اقتصاد پر رونق این منطقه باعث شکل‌گیری جمعیت ۲۰ میلیونی در آن شده‌است و همین موضوع باعث شده که متوسط زمان رفت‌وآمد اشخاص ۴ ساعت باشد. در ۱۰ ژوئن ۲۰۰۹ بود که ترافیکی به طول ۲۹۳ کیلومتر در این شهر ایجاد شد.

2- مسیر مسکو به سنت پترزبورگ

2مسیر مسکو به سنت پترزبورگ

بزرگراه M-10 یکی از شلوغ‌ترین جاده‌های روسیه است که ارتباط بین مسکو و سنت پترزبورگ را برقرار می‌کند. در ۳۰ نوامبر ۲۰۱۲ کولاک در این جاده ایجاد ترافیک کرد و وسایل نقلیه را تا ۳ روز متوقف ساخت. در این مدت کارگران سعی در تعمیر جاده برای به حرکت درآوردن خودروها داشتند. مسئولان ذی‌ربط هم با ارائهٔ چادر و دیگر امکانات به رانندگان مانده در راه کمک کردند تا این مدت زمان را سپری کنند.

1- پکن

1پکن

آمارها حاکی از آن است که ۷۵۰ میلیون مسافر چینی در تعطیلاتی مثل روز ملی و سال نوی قمری وارد جاده‌های این کشور می‌شوند. در هفته طلایی تعطیلات آخر اکتبر ۵۰ خط ترافیکی به طول ۲۲۷۳ کیلومتر در مسیر بزرگراهی پکن- هنگ کنگ- ماکائو ایجاد شد. از این رو خودروهای این ۵۰ ردیف برای خارج شدن از این وضعیت مجبور شدند که در ۲۰ خط خود را جای دهند که همین مسئله باعث ایجاد تلفات شد.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیDestination Tips

محمد ممبینی

محمد ممبینی

محمد ممبینی هستم. به فعالیت در حوزه تولید و ارائه متون بر روی اینترنت علاقمند هستم.

b2
b1