۷ جشنواره‌ی شب‌های سفید، روسیه
b1
خانه » ۱۵ جشنواره شگفت‌انگیز دنیا!

۱۵ جشنواره شگفت‌انگیز دنیا!

b3

جشنواره های هر کشوری نشان‌دهندهٔ فرهنگ و گاهی تاریخ هر ملت است. این جشنواره‌ها به یکی از جاذبه‌های گردشگری در جهان تبدیل شده‌اند. اگر می‌خواهید بدانید مشهورترین جشنواره‌های دنیا کدامند و در چه زمانی از سال برگزار می‌شوند، با عجیب‌ترین همراه باشید.

شما به سفر رفتن نیاز دارید. اما چطور باید مقصد سفر خود را مشخص کنید؟ در این مقاله ۱۵ جشنواره در سراسر دنیا را به شما معرفی می‌کنیم که می‌تواند در لیست مقاصد گردشگری شما قرار بگیرد.

15- جشنوارهٔ گوجه فرنگی، اسپانیا

the world's biggest tomato fight at tomatina festival bunol, s

بونل اسپانیا محل برگزاری جشنوارهٔ گوجه‌فرنگی به نام «توماتینا» است. چندین سال است که مردم در این جشنواره به هم گوجه‌فرنگی پرتاب می‌کنند. این جشنواره یک جنگ غذایی است که قطعاً دوست ندارید آن را از دست بدهید.

14- جشنوارهٔ بین‌المللی برف و یخ هاربین، چین

۲ جشنواره‌ی بین‌المللی برف و یخ هاربین، چین

از ۱۶ سال پیش استان هیلونگجیانگ چین محل برگزاری جشنوارهٔ بین‌المللی برف و یخ هاربین شده‌است. شما می‌توانید در این جشنواره سورتمه‌سواری کنید اما نیازی به سورتمه ندارید. این اتفاق تجربه‌ای است که یک بار در طول عمر اتفاق می‌افتد و ارزش مسافرت چند روزه به این منطقه را دارد.

13- جشنوارهٔ ریودوژانیرو، برزیل

۳ جشنواره‌ی ریودوژانیرو، برزیل

یکی از حماسی‌ترین رژه‌های حماسی کارناوال است. در رژهٔ جشنوارهٔ دو شبهٔ ریودوژانیرو نمایش‌های متعدد و حتی آتش بازی اجرا می‌شود.

12- جشنوارهٔ عروسک‌های میکونی، ژاپن

۴ جشنواره‌ی عروسک‌های میکونی، ژاپن

کودکان ژاپنی ستاره‌های این جشنواره هستند که در ماه می برگزار می‌شود. مردم با لباس‌های سنتی ژاپن چرخ دستی را حمل می‌کنند که عروسک‌های ۶ متری شخصیت‌های تاریخی ژاپنی روی آن‌ها قرار دارند. این جشنواره واقعاً شگفت‌انگیز است و برای درک زیبایی آن حتماً باید در این جشنواره شرکت کنید.

11- جشنوارهٔ دیوالی، هند

۵ جشنواره‌ی دیوالی، هند

جشنوارهٔ دیوالی که جشنوارهٔ نور و چراغ است، هر ساله در پاییز (نیم‌کرهٔ شمالی) یا در بهار (نیم‌کریهٔ جنوبی) برگزار می‌شود. در این جشنواره پیروزی روشنایی بر تاریکی، دانش بر جهل، خیر بر شر و امید بر ناامیدی را جشن می‌گیرند. صحنه‌های این جشنواره واقعاً زیبا است.

10- جشنوارهٔ گِل سئول، کرهٔ جنوبی

۶ جشنواره‌ی گِل سئول، کره‌ی جنوبی

از بیش از ۱۸ سال پیش جشنوارهٔ گِل در «ساحل دائچون» به‌منظور ترویج استفاده از گل برای مراقبت از پوست (و هم‌چنین ترویج گردشگری) برگزار می‌شود. امسال این جشنواره در اواسط ماه جولای برگزار شد.

9- جشنوارهٔ شب‌های سفید، روسیه

۷ جشنواره‌ی شب‌های سفید، روسیه

بادبان‌های سرخ که یک جشن در سنت پترزبورگ روسیه است، از محبوب‌ترین رویدادهای جشنوارهٔ شب‌های سفید است. بیش از یک میلیون نفر در این جشنواره شرکت کرده و جشنی بسیار باشکوه برگزار می‌کنند.

8- جشنوارهٔ روز مردگان، مکزیک

۸ جشنواره‌ی روز مردگان، مکزیک

در جشنوارهٔ روز مردگان که از ۳۱ اکتبر آغاز می‌شود و ۲ نوامبر به پایان می‌رسد، همان‌طور که از اسم آن پیدا است، مردگان را گرامی می‌دارند. اما این یک جشنوارهٔ غم‌انگیز نیست. به جای غم و اندوه، این جشنواره پر از شادی و نشاط است.

7- جشنوارهٔ دوندگی گاوها، اسپانیا

۹ جشنواره‌ی دوندگی گاوها، اسپانیا

جشنوارهٔ «سان فرمین» پامپلونای اسپانیا یک جشنوارهٔ یک هفته‌ای در ماه جولای است. ده‌ها هزار نفر در خیابان‌ها گاوها را تعقیب می‌کنند تا به استادیوم برسند. شاید این جشنواره را از کتاب «خورشید هم طلوع می‌کند» ارنست همینگوی به‌خاطر داشته باشید. این جشنواره از طرف سازمان حمایت از حقوق حیوانات PETA، وحشیانه تلقی شده‌است، اما ریشه در فرهنگ مردم اسپانیا دارد (مردم از آن به‌عنوان سرگرمی گردشگران یاد نمی‌کنند که از گوشه کنار جهان برای شرکت در این جشنواره به اسپانیا بیایند.).

6- جشنوارهٔ آتش سامهوئین، اسکاتلند

۱۰ جشنواره‌ی آتش سامهوئین، اسکاتلند

سامهوئین یک جشنوارهٔ آتش اسکاتلندی است که در آخر ماه اکتبر برگزار می‌شود. مردم در این جشنواره داستان سنتی شکست تابستان از زمستان را جشن می‌گیرند و آن را نشانه‌ای از آمدن زمستان می‌دانند.

5- جشنوارهٔ هولی، هند

۱۱ جشنواره‌ی هولی، هند

هولی یک جشنوارهٔ مذهبی هندو است و با آتش بازی هولیکا در شب شروع می‌شود. صبح روز بعد غوغایی از رنگ‌ها به‌پا است. همه با هم بازی می‌کنند و با پودرهای رنگی دنبال یکدیگر می‌دوند و همه با هم آواز می‌خوانند و می‌رقصند.

4- جشنوارهٔ آب سانگکران، تایلند

۱۲ جشنواره‌ی آب سانگکران، تایلند

این جشنوارهٔ آبی که در تمام شهر برگزار می‌شود، بخشی از جشن سال نوی تایلندی است که در اواسط ماه آوریل به‌پا می‌شود. در طول جشنواره، ریختن آب روی یکدیگر نشانهٔ احترام و داشتن آرزوهای خوب برای همدیگر است.

3- جشنوارهٔ میهمانی ماه کامل، تایلند

۱۳ جشنواره‌ی میهمانی ماه کامل، تایلند

جشنوارهٔ میهمانی ماه کامل از اواخر سال ۱۹۸۸ در تایلند آغاز شد و پناه‌گاه افرادی است که با کوله پشتی سفر می‌کنند.

2- جشنوارهٔ نبرد پرتقال‌ها، اسپانیا

۱۴ جشنواره‌ی نبرد پرتقال‌ها، اسپانیا

نبرد پرتقال‌ها بخشی از جشنوارهٔ «ایوریا» در نزدیکی تورین است. این جشنواره نمادی از شورش علیه اربابان ستمگر است که در قرون‌وسطی بر شهر حکومت می‌کردند.

1- جشنوارهٔ ونیز، ایتالیا

۱۵ جشنواره‌ی ونیز، ایتالیا

در ماه فوریه مردم با این نقاب‌ها و لباس‌های پر زرق‌وبرق در این جشنواره در شهر ونیز شرکت می‌کنند. این یک جشنوارهٔ بزرگ و باشکوه است که در کانال‌های آبی و خیابان‌های ونیز برگزار می‌شود.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیAll Day

فاطمه میرزائی

فاطمه میرزائی

فاطمه هستم دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری.

b2
b1