10 worst ways to die
b1
خانه » ۱۰ تا از بدترین راه‌های مردن!

۱۰ تا از بدترین راه‌های مردن!

b3
+18

بدترین راه‌های مردن در این نوشتار معرفی می‌شوند. مرگ با عزت آرزوی هر انسانی است. ولی راه‌های مردن بسیار بد یا دل‌خراش وجود دارند که حقیقتاً هیچ‌کس دوست ندارد با آن‌ها روبه‌رو شود. در این نوشتار ۱۰ تا از بدترین راه‌های مردن را خواهید شناخت. تابه‌حال به نوع مردن به روش‌های مختلف غیر از بیماری توجه کرده‌اید؟

مذهب و سیاست موضوعاتی هستند که در گفت‌وگوهای مؤدبانه‌مان سعی می‌کنیم از آن‌ها اجتناب کنیم، ولی صحبت کردن در مورد این موضوعات حداقل باعث می‌شود یک مهمانیِ خسته‌کننده برایمان زودتر بگذرد. حال شرایطی را در نظر بگیرید که یکی از آشنایانتان جلوی‌تان را گرفته است و از شما می‌خواهد با وی گپ بزنید؛ در این صورت به شما توصیه می‌کنم این موضوع را برای گپ زدن انتخاب کنید؛ موضوعی که با بیانش، ممکن است طرف مقابل فکر کند قصد دارید دستش بیندازید: بدترین راه‌های مردن. خب، نمی‌دانید بحث را چگونه شروع کنید؟ بهتر است این مطلب را تا انتها بخوانید. مطالب زیر حاویِ اطلاعات و منابع زیاد و جزییات وحشتناکی است که هر وقت قصد داشتید جایی در مورد بدترین راه‌های مردن صحبت کنید، با خیال راحت می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

آری، از جویده شدن توسط یک حیوان وحشی که با آن چشم در چشم شده‌اید – خورده شدن با هوشیاری کامل – تا پذیرش و در آغوش کشیدنِ مرگ درحالی‌که مدت زیادی طول می‌کشد تا هواپیمایتان به زمین برخورد کند، و بسیاری اطلاعات دیگر که با آن‌ها می‌توانید هر گپ و گفت‌وگویی را آب‌وتاب دهید (و شاید برای همیشه تمام کنید). بنابراین با خیال راحت و آسوده بحث را با مردن از گرسنگی شروع کنید. (هشدار به خوانندگان: مطالب زیر واقعاً مخوف و وحشتناک هستند)

10- مردن از گرسنگی

starve to death (1)

خدا نصیب هیچ‌کس نکند. یکی از بدترین راه‌های مردن است. برای بسیاری از ما، غذا خوردن بهترین و زیباترین بخش روز است. نیاز به توضیح نیست چرا غذا نخوردن به هر میزان می‌تواند شرایط زندگی را بسیار وحشتناک کند. حتی بدتر این‌که خودتان بخواهید تا حد مرگ بدنتان را از مواد غذایی محروم کنید.

در آغاز، بدن می‌تواند به‌صورت حیرت‌انگیزی تا بیش از ۶۰ روز بدون غذا زنده بماند (اگرچه باید مایعاتی نظیر آب یا قهوه مصرف شود). ولی فکر می‌کنید بعد از دو ماه گرسنگی چه طور؟ در کم‌تر از یک هفته، بدن با تغذیه از چربی‌هایی که برای تولید انرژی ذخیره کرده است، به‌تدریج علائم خطرناکی از خود نشان می‌دهد.‌ ابتدا کبد با تولید سمومی که زیادشدنشان برای بدن بسیار مضر است، زنگ خطر را به صدا درمی‌آورد. قبل از یک ماهِ کامل، احتمالاً ۱۸ درصد وزنتان را از دست می‌دهید. و البته، بدن شروع به مصرفِ ماهیچه‌ها و دیگر اندام می‌کند تا برای ادامه زندگی، انرژی موردنیازش را تأمین کند. می‌توانید فرآیند مردن از گرسنگی را با مصرف نمک زیاد اندکی طولانی‌تر کنید، ولی نمی‌توان انکار کرد روزهای آخر چه قدر می‌تواند سخت و عذاب‌آور باشد.

9- سرگردانی و شناور شدن در دریا

adrift at sea (1) copy

این بخش هم راجع به بدترین راه‌های مردن است: البته اگر در انتهای راه به مردن فکر نکنیم، برخی از این راه‌ها آن‌چنان بد هم به نظر نمی‌رسند. مثلاً یکی از این راه‌ها سرگردانی و شناور شدن در دریا است. بسیار خب، ممکن است پیش خودتان فکر کنید سرگردانی در دریا خیلی عذاب‌آور به نظر می‌رسد، ولی حداقل در این شرایط ممکن است امیدوار باشید قایقی در حال گذر متوجهتان شود یا حتی با یک پری دریایی دوست شوید و راه تنفس زیر آب را از آن یاد بگیرید (هرکسی برای خودش آرزوهایی دارد، جدی نگیرید). ولی یادتان باشد، ما که قصد نداریم در مورد ۱۰ بهترین راهِ نجات یافتن صحبت کنیم.

بر اساس مطالعاتمان در مورد داستان‌های افرادی که در دریا گم شده‌اند – که برخی از آن‌ها شانسِ داشتن یک قایق هم نصیبشان نشد و فقط در دریای متلاطم بالا و پایین می‌رفتند – باید اول بدانید محاصره شدن در میان انواع و اقسام خطراتِ مرگ‌آفرین، چه قدر می‌تواند زجرآور باشد. آیا قرار است کوسه گازتان بگیرد… یا قرار است قایقتان در هم بشکند و در آب دست‌وپا بزنید و البته، به این شکل منتظر کوسه بمانید. آیا قرار است در این حالت هم از گرسنگی بمیرید؟ یا پس از این‌که قایقتان در توفان واژگون شد، یخ بزنید؟ احتمالات ترسناکِ متعددی وجود دارند که ممکن است شما را به فکر وادارند چرا در فهرست بدترین راه‌های مردن، سرگردانی در دریا، جزءِ بهترین راه‌ها است!؟

8- سقوط در آتش‌فشان

fall into volcano (1) copy

هم‌چنان با ما بمانید. آیا پیش خودتان می‌گویید: «چرا سقوط در آتش‌فشان؟» حق دارید زیرا پیش خودتان فکر می‌کنید «سقوط در آتش‌فشان خیلی بد است، ولی قبل از چشم‌برهم‌زدنی، به‌طورکلی نیست و نابود می‌شوید.» بسیار خب، دوستان تیره‌بخت من، یک نکتهٔ غافلگیرکننده برایتان دارم! شاید برایتان جالب باشد بدانید، به دلیل چگالی نسبیِ گدازه‌ها، اگر قرار باشد روزی در یک آتش‌فشان سقوط کنید، احتمالاً مثل یک تکه‌سنگ در آب فرو نخواهید رفت و به‌سرعت همه چیز تمام نمی‌شود. بلکه، به همان صورت و با صدای آهستهٔ خش‌خش یا هیس‌هیس روی گدازه‌ها باقی می‌مانید (می‌توانید تصور کنید؟) و بعد به‌تدریج شعله‌ور می‌شوید. اوه، خیلی غم‌انگیز و عذاب‌آور است.

البته، اگر روی پوستهٔ گدازه‌ها آتش بگیرید، آن‌قدرها هم بد نیست، ولی بهتر است بدانید یک دانشمند طیِ آزمایشی، یک کیفِ غذای ۳۰ کیلویی را در یک آتش‌فشان انداخت تا ببیند چه اتفاقی برایش می‌افتد – هوررررا! – گاهی اوقات پوستهٔ گدازه‌ها ممکن است به‌وسیلهٔ کیف مملو از مواد طبیعی (مانند انسان) شکاف بخورد، و بنابراین همین‌طور که به سوختن ادامه می‌دهید، آرام‌آرام پایین‌تر هم بروید. پس اگر واقعاً دنبال راه عذاب‌آوری برای مردن هستید، بهترین راه شاید پریدن در آتش‌فشان باشد.

7- قربانی شدن!

sacrificed! (1) copy

خب، تصور کنید: نه تنها باید با پای خودتان به سمت مرگ بروید، بلکه مجبورید خودتان هم به این نوع مردن ایمان و اعتقاد داشته باشید، یا لااقل این‌گونه وانمود کنید –ممکن است حتی به دلیل این‌که بسیار زیبا هستید و بدن کاملاً بی‌عیب و نقصی دارید، طیِ آیینِ خاصی کشته شوید. خیلی بی‌انصافی است، نه؟ و این‌گونه می‌خواهیم در مورد قربانی کردن انسان، به‌عنوان یکی دیگر از بدترین راه‌های مردن صحبت کنیم. در این مورد، قصد داریم به سنت اینکاها در قربانی کردن انسان اشاره کنیم. قربانی کردن انسان که معمولاً در مورد فرزندان یکی از روسا انجام می‌شد، حقیقتاً و به معنای واقعی کلمه کاری بسیار وحشیانه بود. این آیین بر فراز یکی از قله‌های آند انجام می‌شد. (آن‌ها در روزِ اجرای آیین، به قربانی مقداری نوشیدنی الکلی می‌دادند که احتمالاً مقاومتشان در برابر هوای سرد و درد بیشتر شود.)

باستان‌شناسان دقیقاً نمی‌دانند مرگ برای این قربانیان تا چه اندازه دردناک بوده است؛ ولی جمجمهٔ بسیاری از قربانیان دارای شکستگی‌هایی است که نشان می‌دهند اگر آن‌ها در اثر ضربهٔ اول نمی‌مردند، حداقل پیش از آن‌که در اثر سرمازدگی بمیرند، بیهوش می‌شدند؛ که حداقل با توجه به وحشیانه بودن اصل این قضیه، بازهم کمی جای خوشحالی است! ولی قربانی کردن انسان، آیینی است که شاید دیگر در جهانِ امروز رایج نباشد. بگذارید با ترس و وحشت به چیزی فکر کنیم که ممکن است برای اغلبمان پیش بیاید: مرگ دلخراش در سقوط آتشین هواپیما که یکی از بدترین راه‌های مردن در دنیای مردن است.

6- سقوط هواپیما

plane crash (1) copy

شاید فکر کنید دنبال بهانه می‌گردم ولی زبانم از بیان عذاب و وحشتِ ناشی از سقوط هواپیما قاصر است. مانند خیلی از بدترین راه‌های مردن در این فهرست، وحشتناک‌ترین صحنه در سقوط هواپیما لزوماً لحظهٔ مرگ نیست. در تمام مسیر سقوط به‌سوی زمین تا لحظه‌ای که قرار است همه چیز تمام شود، حس اجتناب‌ناپذیری مرگ با شما همراه خواهد بود.

برای آن‌که بدانید هنگامی‌که هواپیمایتان شروع به پایین رفتن می‌کند، باید با چه چیزهایی روبه‌رو شوید، لازم است حقایق وحشتناکی را با شما در میان بگذارم. اول از همه، احتمالاً در ارتفاع هزار متری در آسمان هستید. اگر واقعاً دارید سقوط آزاد می‌کنید، احتمالاً دچار هیپوکسی خواهید شد و از همان ابتدا به دلیل کمبود اکسیژن بیهوش می‌شوید. ولی نگران نباشید، به هوش می‌آیید – هوررررا – و متوجه می‌شوید هم‌چنان با سرعت ۱۹۳ کیلومتر در ساعت به سمت پایین شیرجه می‌روید، و البته برای گشت‌زنی در ارتفاعات، تا رسیدن به زمین سفت و بی‌رحم هم‌چنان دو سه‌دقیقه‌ای وقت دارید. شاید بدترین قسمتِ سقوط هواپیما، همان ترس و وحشت مشترک همهٔ انسان‌ها در چنین شرایطی است. با هم صادق باشیم؛ انتخاب بدترین راه‌های مردن، واقعاً یک مسئلهٔ شخصی است. اگر از ارتفاع و سفر هوایی می‌ترسید، در تخیلاتتان همواره از موتورهای آتش‌گرفته و بال‌های شکستهٔ هواپیما وحشت می‌کنید. ولی اگر از مار می‌ترسید….. بسیار خب، با ما همراه باشید.

5- خورده شدن توسط حیوانات

eaten by animals (1) copy

حیوانات واقعاً موجودات فوق‌العاده‌ای هستند. آن‌ها ممکن است دوست و همراه خوبی برایمان باشند و کلی با آن‌ها خوش بگذرانیم. البته، آن‌ها این قابلیت را نیز دارند که شما را بکشند و بخورند. آری، خورده شدن توسط حیوانات یکی دیگر از بدترین راه‌ها برای مردن است. این موضوع بسیار رایج و همه‌گیر است، زیرا می‌دانیم حیوانات زیادی وجود دارند که به‌شدت علاقه دارند شما را بخورند. ادامهٔ مطلب را بخوانید. برخلاف همهٔ گربه‌ها که دوست‌دارند شما را بکشند و بخورند (منظورمان شیر و ببر است)، پلنگ‌های خالدار شکارشان را با گاز گرفتن گردنش خفه نمی‌کنند. بلکه، از دندان‌های نیشِ درازشان برای شکستن استخوان گیجگاه قربانی‌شان استفاده می‌کنند. آری، آن‌ها مخمان را می‌جوند.

کفتارها هم برای آن‌که در رقابتِ آدم‌خوری از گربه‌ها کم نیاورند، روش مخصوص به خودشان را دارند. آن‌ها ستون فقرات شکارهای کوچک را با تکان‌های محکم می‌شکنند، ولی در مورد غذاهایی به بزرگیِ آدم، کمی عجول می‌شوند. همین‌طور که قربانی را به‌صورت دمر می‌خوابانند، شروع به خوردنش می‌کنند؛ حتی اگر قربانی کاملاً زنده و هوشیار باشد. با این‌که مارهای پیتون و آناکوندا آدم را خفه می‌کنند، ولی عموماً دلیل مرگ در این حالات، ایست قلبی در اثر کمبود اکسیژن گزارش می‌شود. نکته‌ای که باعث شد آن‌ها در این فهرست، جایگاه خوبی داشته باشند این است که گاهی اوقات هوس می‌کنند قربانیانشان را پس از مشت‌ومال ببلعند. به نظر من این یکی از بدترین راه‌های مردن است.

4- له‌شدگی

crushed to death (1) copy

فکر می‌کنید موجوداتی که می‌خواهند شما را بخورند، حیوانات بدی هستند؟ ولی احتمالاً حیواناتی که مأموریت دارند شما را بکشند، خیلی بدتر هستند. یکی از این موارد، مراسم اعدام با فیل است. با نگاهی به اواخر قرن نوزدهم درمی‌یابیم مجازات‌های آن دوره بسیار بی‌رحمانه بوده است. ابتدا شخصِ محکوم به مرگ را از کمر به پای فیل می‌بستند، و آن را برای یک فیل‌سواری خونین دور شهر می‌چرخاندند. سپس، شخص محکوم را مجبور می‌کردند زانو بزند و سرش را روی یک تخته‌سنگ قرار می‌دادند. فیل پایش را روی سر شخص محکوم می‌گذاشت و آن را له می‌کرد.

با این‌که له شدن به شیوهٔ بالا بسیار وحشتناک است، ولی راه ناخوشایند دیگری وجود داشت که حتی از روش بالا هم بدتر بود: له‌شدگیِ یکی از اعضای بدن. در این صورت، خطر سمومی که در اثر له‌شدگی تولید می‌شوند – مانند پتاسیم که درصد بالای این ماده در بدن باعث ایجاد ایست قلبی و میوگلوبین، و درنتیجه منجر به ازکارافتادن کلیه‌ها می‌شوند – حتی با جدا شدن عضو له‌شده نیز از بین نمی‌رود. یعنی حتی اگر عضو له‌شده هم از بدنتان جدا شود، بازهم می‌میرید؛ واقعاً یکی از بدترین راه‌های مردن است

3- سرمازدگی

freeze to death (1) copy

هیپوترمی یا یخ‌زدگی قطعاً به‌اندازهٔ اعدام با فیل، عجیب‌وغریب نیست. ولی به این دلیل آن را در این فهرست قرار دادیم که دست‌وپنجه نرم کردن با فرآیند طولانی مرگ در اثر یخ‌زدگی، بسیار دردناک است. بدن طیِ مراحل مختلف و به‌تدریج یخ می‌زند. ابتدا که دمای بدنمان به‌اندازهٔ دمای طبیعی است (۳۷ درجه)، با احساس سرمای اندکی شروع به لرزیدن می‌کنیم. این لرزش‌ها نشان می‌دهند ماهیچه‌ها به‌سرعت نیازمند گرما هستند. وقتی بدن نتواند گرمای ازدست‌رفته را جبران کند، ماهیچه‌هایمان سفت و خشکیده می‌شوند، کنترل حرکتی و هماهنگی داخلی بدنمان به‌کلی از کار می‌افتد. دقت کنید اگر در این حالت روی زمین غلت بخورید و به‌طورکلی واژگون شوید، وضعیت بدتر می‌شود. مغزتان هم دچار اختلال می‌شود؛ دیگر نمی‌توانید به‌خوبی فکر کنید یا چیزی را در ذهنتان نگه دارید. و بعد، لرزش تمام می‌شود.

این نشانهٔ بسیار بسیار بدی است. زیرا در این حالت بدنتان حتی دیگر تقریباً هیچ گرمایی تولید نمی‌کند، و همهٔ گرمای بدنتان را ازدست‌داده‌اید. اندام‌هایتان تقریباً هیچ واکنشی نشان نمی‌دهند و به نظر می‌رسد واقعاً قبل از این‌که زمان مرگ فرا برسد، مرده‌اید. البته خوشبختانه در این مرحله تا حدود زیادی هوشیاری‌تان را ازدست‌داده‌اید، بنابراین کاملاً تسلیم مرگ می‌شوید. بااین‌حال، یخ‌زدگی واقعاً راه بسیار سخت و طولانی‌ای برای مردن و یکی از بدترین راه‌های مردن است.

2- شکنجه

torture (1)

هیچ فهرستی از بدترین راه‌های مردن، بدون اشاره به برخی افراد روانی که پیش از ما زندگی می‌کردند و روش‌های نوآورانه و زشتی برای مجازات افراد دیگر اختراع می‌کردند، کامل نمی‌شود. بسیاری از پادشاهان و دولت‌های باستانی در مورد جرائم جنایی به‌شدت سختگیر بودند – البته فراموش نکنید هنوز هم در جوامع مدرن، افراد را با شکنجه و مرگ مجازات می‌کنند. ولی قصد داریم یکی از اشکال ویژه و مؤثر را برای مردن در زمان‌های گذشته معرفی کنیم.

بسیار خب، در قرون‌وسطی در انگلیس محکومان به مرگ را به درشکه می‌بستند و از دو طرف می‌کشیدند، یا شکمشان را پاره می‌کردند و روده‌ها و اندام‌های تناسلی‌شان را بیرون می‌کشیدند یا به چهار قسمت تقسیم و به چهارگوشهٔ شهر آویزانشان می‌کردند. ولی ایرانِ باستان در این مورد روش خاص و به‌نوبهٔ خود بسیار وحشتناکی داشت. یکی از این روش‌ها این‌گونه بود که قربانی را چندین روز در اتاقی پر از خاکستر نگه می‌داشتند. در برخی موارد، پس از آن‌که قربانی از خستگی بیهوش می‌شد، شش‌هایش پر از خاکستر و درنتیجه خفه می‌شد. خب، خیلی وحشتناک بود؟ پس خودتان را برای «تشت» آماده کنید. در این نوع شکنجهٔ دوران ایران باستان، قربانی را در تشت چوبیِ سرپوشیده‌ای می‌خواباندند، طوری که فقط سرش بیرون باشد. صورت قربانی را آغشته به شیر و عسل می‌کردند، به‌این‌ترتیب صورتش پر از مگس می‌شد. به‌صورت منظم به وی آب و غذا داده می‌شد، بنابراین پس از مدت کوتاهی درون تشت پر از کثافات قربانی می‌شد. به‌تدریج داخل تشت پر از کرم می‌شد و کرم‌ها بدن قربانی را می‌خوردند. گفته می‌شود یک قربانی مدت ۱۷ روز درون تشت، زنده‌زنده می‌پوسید و خورده می‌شد. این قطعاً از بدترین راه‌های مردن است که هیچ‌کس دوست ندارد نصیبش شود.

1- مردن از شرم و خجالت

die of embarrassment (1) copy

تا این‌جا مجموعه‌ای از راه‌های وحشتناک مردن را برایتان بازگو کردیم. ولی راه دیگری وجود دارد که باید آن را نیز در فهرست «بدترین راه‌های مردن» قرار دهیم، با این‌که این راهِ مردن کاملاً قابل‌پیشگیری است؛ و این راه، مردن از شرم و خجالت است. اول این‌که: آری، واقعاً این امکان وجود دارد که فردی از فرط خجالت بمیرد. وقتی استرس و اضطراب زیاد می‌شود – مثلاً اثر خجالت – موجی از آدرنالین وارد جریان خون می‌شود که می‌تواند شما را از پا درآورد. به همین دلیل است که آدم‌ها نه فقط به دلیل خجالت، بلکه حتی از روی ترس یا واکنش جنسی دچار حملهٔ قلبی می‌شوند.

ولی منظورمان از خجالت در این‌جا چیز دیگری است؛ خیلی وقت‌ها، آدم‌ها به دلیل ترس یا شرم از بیماری، از درمان و پیگیریِ مشکلاتشان سر باز می‌زنند، زیرا فکر می‌کنند این کار احمقانه یا خجالت‌آور است. خورده شدن توسط یک پیتون یا شکنجه شدن اتفاقاتی است که ممکن است برای خلاصی از آن‌ها چاره‌ای وجود نداشته باشد، ولی هرگز فراموش نکنید بدترین مرگ آن است که بتوانید جلوی‌اش را بگیرد ولی آگاهانه این کار را انجام ندهید.

32 ratings3.9/5
منبع فارسیبازده

منبع خارجیHow Stuff Works

محمدجواد حیدری

محمدجواد حیدری

متولد ۱۹۹۱، شیراز، دانشجوی مهندسی حمل و نقل جاده‌های بدون روسازی و شنی، عاشق طبیعت و مناطق بکر....

b2

7
دیدگاه بگذارید

avatar
 
smilewinkmrgreenneutraltwistedcooleviloopscrylolsadideaangrybearbigsmileblushconfuseddeveloperevilgrinexclaimfacepalmheartkittenmindblown-altquestionrolleyesstarsurprisedtongueuneasy
6 سلسله نظر
1 جواب‌های سلسله نظر
0 دنبال‌کنندگان
 
پرواکنش‌ترین نظر
داغ‌ترین سلسله نظر
جدیدترین قدیمی‌ترین بیشترین رای
Hamid sajirati
مهمان
Hamid sajirati

جالب بود

بدترین نوع مرگ
مهمان
بدترین نوع مرگ

یکی از بدترین شکنجه ها جا مونده بنویسی!!

بدترین و عذاب آورترین و به خصوص تدریجیترین نوع مرگ، دِغ مرگ شدن و زجرکش شدن از دست افکار خرافاتی و خشک مذهبی این آخوندهای مملکت است!! twisted twisted twisted

Farzan
مهمان
Farzan

همش چرت بود…نویسنده کوته فکر بدون هیچ مطالعه ای فقط ه چی تو ذهن معیوبش اومده بود رو تایپ کرده بود… خب برادر من یه کم مطالعه کن تا اینقد چرت ننویسی

علیرضا
مهمان
علیرضا

من دوست دارم مثه پدرم بمیرم
شب بخوابم فرداش بیدار نشم
ولی چ میشه کرد هر کس به نحوی بااااااید از این دنیا برود

مریم
مهمان
مریم

من نمیخوام از خجالت بمیرم

b1
error: Alert: Content is protected !!