عکس کاور داستان زندگی رابین هود
b1
خانه » ۱۰ رشته تحصیلی عجیب و غریب در دنیا!

۱۰ رشته تحصیلی عجیب و غریب در دنیا!

b3

بسیاری از شما ممکن هست که رشته تحصیلی بسیار سختی را گذرانده باشید. اما واقعاً تعجب خواهید کرد که بدانید بعضی واحدهای دانشگاهی وجود دارد که حتی ممکن نبوده در خواب هم به آن‌ها فکر کنید. اگر باور ندارید با ما در این پست همراه شوید تا به یقین برسید.

در این پست ۱۰ واحد درسی دانشگاهی عجیب‌وغریب در دنیا را به شما معرفی خواهیم کرد.

10- مطالعات دیوید بکهام

مطالعات دیوید بکهام

بله! واحد درسی‌ای به نام دیوید بکهام وجود دارد که در دانشگاه Staffordshire ارئه می‌شود و زیر مجموعه‌ای از تحصیلات دوره BA هست. این واحد درسی به خصوصیات، ازدواج و تلاش‌های بکهام در زمینه ورزش و زندگی اجتماعی می‌پردازد.

9- مطالعات زامبی

مطالعات زامبی

این واحد درسی توسط دانشگاه بالتیمور ارائه شده که در آن به دانش‌آموزان اجازه می‌دهند که خود را با نوشتن اسکریپت‌های ترسناک، ساخت هیولاهای وحشتناک و تماشای گریم‌های زامبی آماده آخرالزمان و زامبی‌ها کنند.

8- داستان زندگی رابین هود

داستان زندگی رابین هود

این دوره عجیب‌وغریب را دانشگاه ناتینگهام ارائه می‌دهد که در آن به دانش‌آموزان در مورد رابین هود و قواعد زندگی او آموزش می‌دهند. به دانشجویان یاد می‌دهند که از ثروتمندان بدزدند و به فقرا بدهند.

7- لیدی گاگا و جامعه‌شناسی و مطالعات اجتماعی مشاهیر

لیدی گاگا و جامعه شناسی و مطالعات اجتماعی مشاهیر

دانشگاه کارولینا واحد درسی‌ای را ارائه کرده است که در آن آموزش‌هایی برای به دست آوردن شهرت و یا هر چیزی که در ذهن فرد می‌گذرد می‌دهند. آن‌ها معتقد هستند که این دوره به دانش‌آموزان تجزیه و تحلیل جامعه‌شناختی از مسائل مربوط به کار زندگی لیدی گاگا را بیاموزد.

6- سیاست کاری Beyonce

سیاست کاری beyonce

دانشگاه Rutger’s University در نیوجرسی واحد درسی جالب توجهی را ارائه می‌دهد که در آن یاد خواهید کرد که در آمریکایی که نژادپرستی به شدت رواج دارد چگونه با استفاده از جنسیت، سیاست جنسی و موسیقی حرفه‌ای می‌توان موفق بود. این واحد درسی از موفقیت ستاره موسیقی آمریکا Beyonce الهام گرفته شده‌است.

5- هری پاتر و دوران مطالعات متوهم

هری پاتر و دوران مطالعات متوهم

یکی از رشته‌های تحصیلی عجیب‌وغریب در دانشگاه دورهام ارائه می‌شود که بیشتر از این‌که یادآور فیلم‌های هری پاتر و آموزش‌های جادوگری و … باشد بیشتر مطالعه در مورد جی کی رولینگ و تاثیرات او در زندگی مدرن امروزی جوامع است.

4- واحد درسی بیتلز

واحد درسی بیتلز

در دانشگاه لیورپول واحدی ارائه می‌شود که در آن دانش‌آموزان به موسیقی بیتلز گوش می‌کنند و سعی می‌کنند به درکی درست از مفاهیم و موسیقی گروه بیتلز برسند.

3- چاقی

چاقی

شاید این یکی چندان بی راه هم نباشد اما اگر بدانید که در دانشگاه جورج واشنگتن، کلاسی برپا می‌شود و چاقی را از لحاظ مفاهیم، ادبیات، فیلم، انسان‌شناسی و تاریخ مورد مطالعه قرار می‌دهند با ما هم عقیده می‌شوید که این هم شگفتی خاصی است.

2- روان‌شناسی جنگ‌های ستاره‌ای

روان‌شناسی جنگهای ستاره‌ای

در Queen’s University با استفاده از روان‌شناسی موجود در فیلم جنگ‌های ستاره‌ای! به دانشجویان برای بهبود مهارت‌های ارتباطی و توسعه شخصی و روان‌شناختی آموزش داده می‌شود.

1- مطالعات سوارکاری

مطالعات سوارکاری

شاید همواره در رویاهایتان می‌دیدید که می‌توانید با یک اسب صحبت کنید و او همان کارهایی که شما خواسته‌اید را انجام بدهد. اما دانشگاه Glyndwr واحد درسی‌ای را ارائه می‌کند که شما می‌توانید این امر را یاد بگیرید.

منبع فارسیشگفتی‌ها

منبع خارجیList Phobia

هومن نوربخش

هومن نوربخش

دانشجوی کامپیوتر، علاقه‌مند به دنیای وب و سابقه ۶ سال وبلاگ‌نویسی و نویسندگی در سایت و همچنین در زمینه Front-end فعالیت می‌کنم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید.

b2
b1