۱۰ جای دنیا که امکان حمله دزدان دریایی وجود دارد!

شاید دزدان دریایی برای خیلی‌ها به یک افسانه تبدیل شده و تنها در فیلم‌ها شاهد آنها باشیم، اما این جرم هم‌اکنون نیز صورت می‌گیرد. قصد داریم ۱۰ جای دنیا را که احتمال حمله دزدان دریایی به کشتی‌های باربری وجود دارد به شما نشان دهیم. با عجیب‎ترین همراه شوید.

طبق گزارش‌ها، دزدان دریایی در سال ۲۰۱۵ بیش از یک میلیارد دلار از کشتی‌ها سرقت کرده‌اند. فقط در سال اخیر، هزاران نفر مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفته و صدها نفر از آنها نیز گروگان گرفته شده‌اند.

برای کمک به نیروی دریایی آمریکا، کمپانی‌های کشتی‌رانی و سازمان‌های مجری قانون، کمپانی بین‌المللی نقشه برداری ESRI تکنولوژی‌ای ساخته به نام ArcGIS که امکان حمله دزدان دریایی را پیش‌بینی می‌کند. هدف از ساخت این تکنولوژی، کمک به حمل ایمن‌تر محموله‌ها از طریق دریا است.

ESRI با توجه به اطلاعات جمع‌آوری شده از جولای ۲۰۱۵ تا جولای ۲۰۱۶، در مقاله‌ای ۱۰ نقطه از کره زمین که احتمال حمله دزدان دریایی به کشتی‌ها وجود دارد را معرفی کرده است.

10- دریای سلب: ۱۴ بار گزارش حمله دزدان دریایی

10 celebes sea 14 acts of piracy

دریای سلب، بخشی از آب‌های غربی اقیانوس آرام به شمار می‌رود که کشورهای مجاور آن شامل مالزی، فیلیپین و اندونزی است. در تصویر بالا سربازان مالزیایی را مشاهده می‌کنید که سوار بر قایق‌های پرسرعت در حال گشت زنی هستند.

9- دریای زرد شمالی: ۱۶ بار گزارش حمله دزدان دریایی

9 north yellow sea 16 acts of piracy

دریای زرد در نزدیکی اقیانوس آرام قرار دارد و با کشورهایی مانند چین، کره شمالی و کره جنوبی احاطه شده‌است. در تصویر بالا می‌توان کشتی نیروی دریایی کره جنوبی را مشاهده کرد که در حال گشت زنی در دریای زرد شمالی است.

8- دریای عرب: ۲۲ بار گزارش حمله دزدان دریایی

8 arabian sea 22 acts of piracy

دریای عرب در شمال شرق اقیانوس هند واقع شده و با کشورهای عمان، ایران، یمن، پاکستان، هندوستان و امارات متحده عربی احاطه شده‌است. در تصویر بالا ماهیگیرانی را مشاهده می‌کنید که توسط نیروی دریایی آمریکا از دست دزدان دریایی آزاد شده‌اند.

7- دریای جاوه: ۲۴ بار گزارش حمله دزدان دریایی

7 java sea 24 acts of piracy

دریای جاوه در آب‌های غربی اقیانوس آرام واقع شده و میان جزایر جاوه و بورنئو قرار دارد. تصویری که مشاهده می‌کنید مربوط به گشت زنی نیروی دریایی اندونزی و آمریکا در دریای جاوه است.

6- خلیج بنگال: ۳۰ بار گزارش حمله دزدان دریایی

6 bay of bengal 30 acts of piracy

خلیج بنگال واقع در شمال اقیانوس هند است. در تصویر بالا تمرینات نیروی دریایی هند را مشاهده می‌کنید که موفق به تسلط بر قایق دزدان دریایی فرضی شده‌اند.

5- تنگه مالاکا: ۳۶ بار گزارش حمله دزدان دریایی

5 malacca strait 36 acts of piracy

تنگه مالاکا در واقع دریای آندامان در اقیانوس هند را به دریای چین جنوبی در اقیانوس آرام متصل می‌کند. در تصویر بالا مشاهده می‌کنید که گشت ساحلی در حال نزدیک شدن به تانکر نفت ژاپنی است. این تانکر مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفته بود.

4- دریای کارائیب: ۳۸ بار گزارش حمله دزدان دریایی

4 caribbean sea 38 acts of piracy

دریای کارائیب واقع در غرب اقیانوس اطلس، در منطقه‌ای به نام کارائیب واقع شده‌است. دریای کارائیب یکی از مناطقی به شمار می‌رود که امکان حمله دزدان دریایی بسیار زیاد است.

3- تنگه سنگاپور: ۶۰ بار گزارش حمله دزدان دریایی

3 singapore strait 60 acts of piracy

تنگه سنگاپور یکی از مناطقی به شمار می‌رود که سرقت از محموله‌های باری و کشتی‌ها در آن بارها تیتر اول خبرگزاری‌ها شده‌است. در تصویر بالا عبور کشتی‌های تجاری از این تنگه را مشاهده می‌کنید. این منطقه یکی از گذرگاه‌های تجاری و مهم محسوب می‌شود.

2- دریای چین جنوبی: ۶۲ بار گزارش حمله دزدان دریایی

2 south china sea 62 acts of piracy

دریای چین جنوبی نیز کمین‌گاهی برای دزدان دریایی بوده که تاکنون گزارش‌های زیادی از حمله به کشتی‌های باربری در این منطقه منتشر شده‌است. در تصویر بالا تمرینات نیروی ساحلی فیلیپین را مشاهده می‌کنید که در حال به دست گرفتن کنترل کشتی هستند که توسط دزدان دریایی فرضی ربوده شده است.

1- خلیج گینه: ۱۱۶ بار گزارش حمله دزدان دریایی

1 gulf of guinea 116 acts of piracy

بیشترین آمار حمله دزدان دریایی به کشتی‌های باربری و مسافربری در جهان در منطقهٔ خلیج گینه گزارش شده‌است. همین امر باعث شده خلیج گینه به خطرناک‌ترین منطقه برای گذر کشتی‌های بدون دفاع تبدیل شود.

  • 4 امتیاز
  • 4/5
4 امتیازX
افتضاح!بد!بد نیست!خوب!عالی!
25%0%0%0%75%
منبع فارسیزومیت

منبع خارجیBusiness Insider

الهه خزلی

الهه خزلی

باستان شناس هستم، کارشناسی ارشد از دانشگاه سیستان و بلوچستان، به باستان شناسی و گردشگری علاقه خاصی دارم.

ممکن است از این مطالب هم خوشتان بیاید!

دیدگاه بگذارید

avatar
 
smilewinkmrgreenneutraltwistedcooleviloopscrylolsadideaangrybearbigsmileblushconfuseddeveloperevilgrinexclaimfacepalmheartkittenmindblown-altquestionrolleyesstarsurprisedtongueuneasy
error: Alert: Content is protected !!

عجیب‌ترین‌های جهان را در ایمیلتان داشته باشید