cover ultimate automotive themed watches
b1
خانه » ۱۰ تا از زیباترین ساعت های تولید شده با همکاری خودروسازان!

۱۰ تا از زیباترین ساعت های تولید شده با همکاری خودروسازان!

b3

ساعت و خودرو از ابتدای صنعت خودروسازی ارتباط نزدیکی با یکدیگر داشته‌اند. این ارتباط تنگاتنگ باعث شده تا بهترین شرکت‌های ساعت‌سازی اقدام به تولید نمونه‌های خاص برای بزرگداشت برندهای برتر خودرو کنند. در ادامه به معرفی چند نمونه از این ساعت‌های خاص و زیبا خواهیم پرداخت. با عجیب‌ترین همراه باشید.

عاشقان خودرو همواره علاقهٔ وصف‌ناپذیری به ساعت‌های خاص دارند. ساعت‌هایی با حرکت اجزای مکانیکی درون خود و نمایش مکانیزم کارکردشان، هوش هر فردی را خواهد برد و هر سلیقه‌ای را به خود جذب می‌کند. شاید دلیل این جذب استفاده از قطعات مینیاتوری است که با نظم فوق‌العاده‌ای چیده شده‌اند، شاید هم همکاری، نظم و تکان خوردن عقربه‌های ساعت‌ها به عاشقان خودرو نحوهٔ کار کردن پیشرانه و احتراق را یادآوری می‌کند.

درحالی‌که ساعت‌های مکانیکی معمولی حدود ۲۰۰ دلار قیمت دارند، ساعت‌های خاص با بهره بردن از مهندسی سطح بالا و طراحی فوق‌العاده، گاهی با قیمت خودرویی که برند آن را به یدک می‌کشند نیز هم‌قیمت هستند. در ادامه به معرفی ۱۰ ساعت خاص و بسیاز زیبا در این حوزه خواهیم پرداخت. این ساعت‌ها گاهی از خود خودروها بیشتر جلب نظر می‌کنند.

10- ریچارد میل Rm056 (قیمت ۱.۷۰۰.۰۰۰ الی ۲.۰۰۰.۰۰۰ دلار)

ریچارد میل rm056 (قیمت ۱ ۷۰۰ ۰۰۰ الی ۲ ۰۰۰ ۰۰۰ دلار)

برند ریچارد میل پس از تأسیس در سال ۲۰۰۵ همواره با طراحی‌های خاص و زیبا شناخته می‌شود. این برند از اسپانسرهای رسمی مسابقات لمانز است، که بدین وسیله می‌توانیم به علاقهٔ وافر آن به صنعت خودروسازی نیز پی ببریم. ریچارد میل تاکید زیادی بر ورزشکاران تحت اسپانسری خود مانند رافائل نادال و فیلیپه ماسا دارد که در حین مسابقات خود از این ساعت‌ها استفاده کنند که بدین ترتیب می‌تواند از عملکرد مؤثر محصولات خود حتی تحت نیروهای زیاد نیز اطمینان حاصل می‌کند. RM056 پس از همکاری ۱۰ ساله با فیلیپه ماسا تولید شده‌است. بدنه این ساعت تماماً از یاقوت کبود تولید شده‌است که این پروسه به ۱۰۰۰ ساعت زمان نیاز دارد. داخل ساعت نیز ۵۰۰ قطعه محرک وجود دارد.

9- برایتلینگ بنتلی ۶.۷۵ میدنایت کربن (قیمت ۱۰.۹۹۰ دلار)

بریتلینگ بنتلی ۶ ۷۵ میدنایت کربن (قیمت ۱۰ ۹۹۰ دلار)

همانند مرسدس بنز ۶.۳ و یا کوروت ۴۲۷، عدد ۶.۷۵ نیز یادآور مفهوم خاصی است. ساعت سیاه رنگ برایتلینگ که عموماً به تولید ساعت‌هایی با رنگ سفید می‌پردازد، با عدد ۶.۷۵ که میزان حجم موتور بنتلی است، نام‌گذاری شده‌است. حاشیه دور ساعت از طرح جلوپنجره بنتلی الهام گرفته است و قاب پشتی آن نیز رینگ‌های پنج‌پرهٔ معروف این خودروساز را به ما یادآوری می‌کند. این ساعت خاص به تعداد محدود ۱۰۰۰ عدد تولید خواهد شد.

8- اُدِمار پیگه لپ‌تایمر (قیمت ۲۲۹.۵۰۰ دلار)

اُدِمار پیگه لپ‌تایمر (قیمت ۲۲۹ ۵۰۰ دلار)

سال‌ها پیش از حادثهٔ اسکی، مایکل شوماخر از برند ساعت اُدِمار پیگه (Audemars Piguet) درخواست کرده بود که ساعتی مکانیکی برای اندازه‌گیری زمان دورهای مختلف مسابقه و مقایسه آن‌ها با یکدیگر بسازد. همواره برای اندازه‌گیری و مقایسه دورهای مختلف مسابقات به دو عدد ساعت نیاز بود. بااین‌حال اُدِمَغ پیگه پس از ۵ سال توسعه توانست ساعتی را تولید کند که بتواند به اندازه‌گیری دورهای مختلف بپردازد و کاربر می‌تواند زمان‌های به دست آمده را با یکدیگر مقایسه کند. اُدِمار پیگه این ساعت زیبا را به تعداد محدود ۲۲۱ عدد تولید خواهد کرد که این نام‌گذاری به افتخار ۲۲۱ مسابقه میشائیل شوماخر در فرمول یک که توانسته بود امتیاز کسب کند، انجام شده‌است.

7- هابلوت فراری بیگ بنگ اِسپشیال (قیمت ۲۹.۸۰۰ دلار)

هوبلو فراری بیگ بنگ اِسپسیال (قیمت ۲۹ ۸۰۰ دلار)هوبلو فراری بیگ بنگ اِسپسیال (قیمت ۲۹ ۸۰۰ دلار)1

اگر احساس می‌کنید قیمت زیر ۳۰.۰۰۰ دلاری برای ساعتی که برند فراری را به یدک می‌کشد بسیار مناسب است، بد نیست بدانید تمام نمونه‌های ۳۰۰.۰۰۰ دلاری این ساعت به فروش رفته است. می‌توانید این ساعت را در دو رنگ مشکی و طوسی تهیه کنید. پشت قاب این ساعت نیز از طرح رینگ‌های مخصوص فراری الهام گرفته شده‌است. هابلوت فراری بیگ بنگ اسپشیال به تعداد محدود ۲۵۰ عدد تولید و عرضه خواهد شد.

6- MB&F مدل HMX (قیمت ۳۰.۰۰۰ دلار)

mb&f مدل hmx ( قیمت ۳۰ ۰۰۰ دلار) mb&f مدل hmx ( قیمت ۳۰ ۰۰۰ دلار)1

مؤسس برند ام‌بی اَند اِف (MB&F) ماکسیمیلیان بوسه از کودکی علاقهٔ بسیاری به صنعت خودروسازی داشته و همواره آرزوی طراحی سوپراسپرت‌ها را در سر داشته است. اما مدل اچ‌ام‌ایکس (HMX) دهمین سالگرد تولد خود را با طرح الهام گرفته از ابرخودروها، جشن گرفته است. پیش‌تر نیز اچ‌ام‌ایکس با طرح‌هایی با الهام از جت‌های جنگنده و فضاپیماها به بازار عرضه شده بودند. با مشاهدهٔ طرح این ساعت اولین چیزی که به ذهن کاربر القاء می‌شود، شمای پیشرانهٔ خودروهای موتور عقب از پشت شیشهٔ محفظه آن‌ها است. یکی از قابلیت‌های فوق‌العاده این ساعت، امکان مشاهده زمان بدون چرخش مچ دست و از لبهٔ بالایی ساعت است. می‌توانید این ساعت زیبا را در رنگ‌های سبز ریسینگ بریتانیا، مشکی لوتوس، قرمز فراری و آبی بوگاتی تهیه کنید.

5- 78-44-GU BRM گلف (قیمت ۹.۵۵۰ دلار)

v8 44 gu brm گلف (قیمت ۹ ۵۵۰ دلار)

شاید ظاهر این ساعت به زیبایی نمونه‌های معرفی شده قبلی نباشد؛ اما با اولین نگاه به این ساعت به خصوص خطوط نارنجی و آبی رنگ آن، پورشه‌های ۹۱۱ دهه‌های گذشته تداعی می‌شوند. هم‌چنین سوراخ‌هایی موجود در سرتاسر ساعت، با الهام از خط مشی پورشه جهت سبک‌سازی محصولات، ایجاد شده‌اند.

4- رالف لورن اتوموتیو اِسکلتون (قیمت ۵۰.۰۰۰ دلار)

رالف لورن اتوموتیو اِسکلتون (قیمت ۵۰ ۰۰۰ دلار)

رالف لورن که پیش‌تر با تولید نمونهٔ ۱۹۳۸ بوگاتی آتلانتیک محصولی فوق‌العاده زیبا خلق کرده بود و به گفتهٔ بسیاری از کارشناسان جزء زیباترین ساعت‌های تولیدی بود، اکنون با عرضهٔ مدل اتوموتیو اِسکلتون مجدد تبحر خود را در زمینهٔ مد و زیبایی به رخ همگان کشیده است. این ساعت که از موتور ساخته‌شده توسط IWC و حلقهٔ دایروی چوبی ساخت امبوینا بهره می‌برد، با استفاده از شیشه‌های محافظ یاقوت کبود و بدنهٔ تراش خورده به رنگ مشکی مات، قطعاً هر نگاهی را به خود جلب خواهد کرد.

3- IWC اینجنیو اتوماتیک AMG GT اِدیشن (قیمت ۲۶.۴۰۰ دلار)

iwc اینجنیو اتوماتیک amg gt اِدیشن (قیمت ۲۶ ۴۰۰ دلار)

پس از شنیدن نام IWC، اولین چیزی که در ذهن تداعی می‌شود، ساعت‌های لوکس قرار گرفته در وسط داشبود مرسدس بنزهای اس کلاس است. آخرین شاهکار تولیدی این شرکت از کاربید بور خالص ساخته‌شده‌است. این نوع خاص از سرامیک یکی از مقاوم‌ترین مواد روی زمین نسبت به خراش است که عموماً در مته‌های حفاری چاه نفت به کار می‌رود. هم‌چنین IWC در اینجنیو (Ingenieur) که به معنی مهندس است، از دوخت‌هایی به رنگ زرد همانند مدل‌های AMG مرسدس بنز استفاده کرده است.

2- Blancpain L Evolution R Chronograph (قیمت ۵۵.۷۰۰ دلار)

blancpain l evolution r chronograph (قیمت ۵۵ ۷۰۰ دلار)

معمولاً خودروها برای تولید این سبک از ساعت‌ها به همکاری با خودروسازی مشهور خواهند پرداخت. اما بعضی از شرکت‌ها در این زمینه پا را فراتر نیز می‌گذارند و به اسپانسر رسمی بعضی از مسابقات تبدیل می‌شوند. شرکت بلنک‌پین نیز اسپانسر رسمی مسابقات Blancpain GT است که در این مسابقات خودروهای فراری، مک‌لارن، پورشه، بنتلی و استون مارتین به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

1- رولکس کاسموگراف دایتونا (قیمت ۳۷.۴۵۰ دلار)

رولکس کاسموگراف دایتونا (قیمت ۳۷ ۴۵۰ دلار)

در میان تمام شرکت‌های ساعت‌سازی، رولکس با توجه به حضور فعال در مسابقات فرمول یک، نسبت به سایر برندها ارتباط نزدیک‌تری با صنعت خودروسازی دارد. اما مدل کاسموگراف دایتونا (Cosmograph Daytona) که نام آن از پیست معروف بین‌المللی دایتونا برگرفته شده‌است، یکی از زیباترین مدل‌های تولیدی این شرکت است. عموماً این مدل از رولکس به رانندگان برتر رقابت‌های ۲۴ ساعته اهدا می‌شود.

منبع فارسیزومیت

منبع خارجیRoad And Track

طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Mst
Mst
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۱۶:۵۰

عالي ، اگر ترتيب شماره گزاري به اين شكل بود كه ارزان ترين شماره ١٠ و گرانترين شماره ١ بودن به نظر من جالبتر هم ميشد smile

b1