۱۰ تا از کشور هایی که وجود دارند اما ممکن است شما ندانید!

در جهان تعدادی کشور بسیار کوچک است که شاید تاکنون اسم آن‌ها را هم نشنیده باشید. کشورهایی که شاید کوچک و جمعیت کمی داشته باشند، و این باعث شده باشد که درباره آن‌ها چیزی ندانید اما آن‌ها در این جهان وجود دارند. در اینجا ما ۱۰ مورد از آن‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

10- وانواتو

vanutu-small-country
جمعیت: ۲۴۳۳۰۰
مساحت: ۱۲۱۸۸ کیلومترمربع
پایتخت: پورت ویلا
در اینجا ۹۰ درصد مردم به فروش ماهی برای گذاران زندگی مشغولند و ۸۰ درصد از جمعیت در روستاهای دورافتاده زندگی می‌کنند. غواصی از جاذبه‌های اصلی توریستی است. صادرات وانوآتو را نارگیل، ماهی و کاکائو تشکیل می‌دهند. انگلیسی و فرانسوی از زبان‌های رسمی به حساب می‌آیند.

9- نائورو

nauru-small-country
جمعیت: ۱۴۰۱۹
مساحت: ۲۰ کیلومترمربع
مرکز: آرون
نائورو زمانی مستعمره امپراطوری آلمان بود. پارلمان ۱۸ نفره با رأی تمامی افراد بالغ هر سه سال انتخاب می‌‏گردد. مردم در ماه‌های نوامبر تا فوریه به جمع‌آوری آب باران می‌پردازند زیرا آب شرب در این کشور بسیار کمیاب است. در این کشور نیروی مسلحی وجود ندارد و استرالیا مسئول دفاع از نائورو است.

8- تووالو

tuvalu-small-country
جمعیت: ۱۲۳۷۳
مساحت: ۲۵ کیلومترمربع
مرکز: فونافوتی
تووالو کشوری جزیره‌ای در اقیانوس آرام است. این جزیره که در گروه جزایر پلی‌نزی قرار دارد، سابقا جزایر الیس نامیده می‌شده‌ است. این کشور در قرن نوزدهم میلادی مستعمره انگلیس شد و در سال ۱۹۷۸ استقلال خود را به دست آورد. حکمران را ملکه انگلیس با پیشنهاد نخست‌وزیر تووالو انتخاب می‌کند. مجلس نمایندگان این کشور ۱۵ کرسی دارد که نمایندگان آن با رای مردم برای دوره‌ای چهارساله انتخاب می‌شوند. این کشور که تماما مسطح است، هیچ نقطه‌ای با ارتفاعی بیش از ۴.۵ متر ندارد. به همین دلیل مسئله گرم شدن جهانی به معضلی مهم برای این کشور تبدیل شده‌است.

7- کومور

comoros-number-7
جمعیت: ۷۹۸۰۰۰
مساحت: ۲۲۳۵ کیلومترمربع
مرکز: Moroni
کومور یک کشور جزیره‌ای در آفریقا، بین موزامبیک و ماداگاسکار در اقیانوس هند واقع شده است. زمانی یک مستعمره فرانسه بود و در حال حاضر حدود ۳۰۰.۰۰۰ نفر فرانسوی در کومور زندگی می‌کنند. ۹۸ درصد از جمعیت این کشور مسلمان است.

6- Guernsey

guernsey-small-country
جمعیت: ۶۵۵۷۳
مساحت: ۷۷ کیلومترمربع
پایتخت: سنت پیتر پورت
جزیره‌ای پر از صخره‌های شیب‌دار، به خصوص در جنوب آن، که مکانی مناسب برای دامپروری و باغبانی به وجود آورده است. این جزیره مقصد توریست‌های دوست‌دار طبیعت و پرندگان است. آب و هوای این منطقه تقریبا مدیترانه‌ای و درجه حرارت آن به ندرت به زیر صفر و در تابستان‌ها هم کمتر به بیش از ۲۰ درجه می‌رسد، در نتیجه این جزیره مکان مناسبی برای رشد درخت سرو، موز و نخل است.

5- جزیره مرد

isle-of-man-small-country
جمعیت: ۸۰۰۸۵
مساحت: ۸۷۸ کیلومترمربع
مرکز: داگلاس
جزیره مرد بین بریتانیا و ایرلند، در دریای ایرلند است. منبع اصلی درآمد آن‌ها گردشگری است. قدمت زندگی مردم در این جزیره به ۶۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح می‌رسد.

4- توکلائو

tokelau-small-country
جمعیت: ۱۴۱۶
مساحت: ۱۳ کیلومترمربع
مرکز: ندارد
توکلائو یک کشور با حداقل درآمد در جهان است. بنابراین، مردمانش بیشتر با کمک‌های نیوزیلند زندگی می‌کنند. ۹۶% از جمعیت توکلائو مسیحی هستند.

3- جزایر کوک

cook-islands-number-3
جمعیت: ۱۹۵۶۹
مساحت: ۲۳۵ کیلومترمربع
مرکز: Avarua
جزایر کوک سالانه پذیرای ۹۰۰۰۰ گردشگر است. بنابراین گردشگری، صنعت و منبع اصلی درآمد ساکنانش است. از دیگر منابع درآمد صادرات غذاهای دریایی و میوه می‌باشد.

2- جزایر پیتکرن

pitcairn-islands-small-island
جمعیت: ۵۰
مساحت: ۴۷ کیلومترمربع
مرکز: آدم هوستون
جزایر پیتکرن یک مجمع‌الجزایر آتشفشانی شامل چهار جزیره، که قبلا مستعمره انگلیس بودند، می‌باشد. زبان رسمی آن‌ها انگلیسی و تاهیتی است. در سال‌های اخیر کلیساهای این جزیره را بسته‌اند چرا که تنها هشت نفر در هر هفته برای عبادت به آن‌ها مراجعه می‌کردند. همچنین این جزیره فقط یک رستوران دارد.

1- ناگورنو قره‌باغ

soviet-republic-unknown
جمعیت: ۱۱۰۰۰۰
مساحت: ۱۱ میلیون و پانصدهزار کیلومترمربع
مرکز: استپاناکرت
این جمهوری بین ارمنستان و آذربایجان قرار دارد، این منطقه یکی از مناطقیست که در جنگ قره‌باغ در فواصل سال‌های ۱۹۹۱ تا ۱۹۹۴ در آن به شدت مین‌گذاری شده است، هنوز هیچ کشوری این کشور را به رسمیت نمی‌شناسد، در جایی که ۹۵ درصد از جمعیت ارمنی است و ما بقی یونانیان و کرد‌ها هستند. (به خاطر اینکه این منطقه در واقع یک کشور نیست، خواستم از مطلب حذفش کنم، اما ترجیح دادم بمونه و در موردش بخونید)

  • 1 امتیاز
  • 3/5
1 امتیازX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 100% 0% 0%
1 امتیازX
Very bad! Bad Hmmm Oke Good!
0% 0% 100% 0% 0%
منبع فارسی وزوزک

منبع اصلی This Blog Rules

درباره نویسنده

من امیر هستم، موسس این سایت. ۲۶ سال سن دارم و همیشه آرزو داشتم سایتی داشته باشم درباره عجیب‌ترین چیزهای دنیا. شاید این همون فرصت باشه.

مطالب مرتبط

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه می‌گذارد

avatar
 

wpDiscuz
error: Alert: Content is protected !!

عجیب‌ترین‌های جهان را در ایمیلتان داشته باشید