عکس کاور آب (5)
b1
خانه » ۱۰ تا از عجیب‌ترین اتفاقات در زیر آب!

۱۰ تا از عجیب‌ترین اتفاقات در زیر آب!

b3

با ما همراه باشید با یک مطلب عجیب و شگفت‌انگیز دیگر. در این مطلب به عجیب‌ترین اتفاقاتی که در زیر آب افتاده‌اند می پردازیم.

10- کنده کاری روی کدو حلوایی

آب (1)

این کار ممکن است خیلی عجیب به نظر برسد. اما حکاکی روی کدو حلوایی در زیر آب یکی از جالب‌ترین رقابتها در آمریکاست. در این رقابت از فلوریدا، کارولینای جنوبی، تاها و پنسیلوانیا شرکت کنندگانی حضور داشتند. شرکت کنندگان به عمق کمتر از ۳۰ فوت، یعنی جایی که قرار است روی کدو حلوایی‌ها به شکل ظریف کنده کاری شود و آنها به شکل فانوس دریایی دربیایند می‌روند. تمام ابزار و وسایل برای شرکت کنندگان در این رقابت فراهم است. فقط کافی است که ایده‌های زیبا داشته باشند و آنها را روی کدو حلوایی‌ها پیاده کنند. ممکن است این کار برای خیلی‌ها خنده دار باشد، اما واقعیت این است که کنده کاری روی کدو حلوایی در زیر آب کار بسیار سخت و دشواری است. زیرا ۲ قانون مهم در زیر آب حکمفرماست یکی نیروی رانش است که باعث می‌شود اجسام به سمت بالا کشیده شود و دیگری هم قانون سوم نیوتن است. طبق این قانون برای هر عمل، عکس العملی است.

9- ترتیب دادن مهمانی ۵۰۰ نفره

آب (2)

مجری تلویزیون آقای Adrian Chiles مسئول برگزاری یک مهمانی ۵۰۰ نفره در زیر آب بود. هدف او از برگزاری همچین مهمانی، آوردن اسم خود در کتاب ثبت رکوردهای گینس به عنوان اولین برگزارکننده مهمانی در زیر آب بود. در کتاب گینس به طور دقیق ذکر شده که برای چه تعداد از مهمانان نوشیدنی سرو شده و یا چه تعداد از مهمانان غذای دریایی سفارش داده‌اند. همه مهمانان باید لباس مخصوص به تن داشته باشند. از هر ۲۰ مهمان هر ۲۰ دقیقه یکبار پذیرایی می‌شود و آن‌ها می‌توانند غذای مورد علاقه خود را میل کنند. اما چطور یک نفر می‌تواند زیر آب غذا بخورد؟ اول از همه شما باید وسیله تنفسی که قبلاً داخل دهانتان گذاشته بودید را بیرون بیاورید و با عجله به سمت غذا بروید. بعد از آن وسیله تنفسی را داخل دهانتان گذاشته و دکمه‌ای را که روی آن است فشار بدهید تا آبی که داخل دهانتان رفته بیرون بیاید و بتوانید به راحتی نفس بکشید. همه مطالبی که در زیر آب باید بدانید، مثل نحوه استفاده از وسیله تنفسی، نحوه غذا خوردن یا چگونگی نفس کشیدن توسط متخصصین به شما آموزش داده می‌شود. عواید حاصل از این کار که حدود ۲۰۰۰۰۰ پوند یا ۴۰۰۰۰۰ دلار بود را به یک موسسه خیریه نگهداری از کودکان، یک آسایشگاه معلولین، مرکز نگهداری از بیماران سرطانی و یک موسسه علمی قلب در بریتانیا اختصاص دادند.

8- تشکیل جلسه اعضای کابینه

آب (3)

در سال ۲۰۰۹، اعضای کابینه مالدیو، جهت آگاه کردن مردم از خطرات ناشی از گرم شدن زمین تصمیم گرفتند جلسه‌ای در زیر آب تشکیل دهند. به همین منظور رئیس جمهور محمد ناشید، به همراه ۱۳ تا از مقامات دولتی برای تشکیل جلسه به زیر آب رفتند. آن‌ها به زیر دریاچه‌ای به اسم Girifushi رفتند. این دریاچه در جزیره‌ای است که بیشتر حالت نظامی دارد و از آن برای تعلیمات نظامی استفاده می‌شود. مهم‌ترین موضوعی که راجع به آن در این جلسه صحبت شد بالا آمدن سطح آب دریاها بود که دلیل آن ذوب شدن تدریجی یخ‌های قطبی است. این اتفاق طی سال‌های آینده ممکن است برای مجمع الجزایری که اطراف اقیانوس هند واقع شده بسیار خطرناک باشد. این مجمع الجزایر حدوداً ۷ فوت از سطح دریا بالاتر است. در انتهای این جلسه رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور، منشی جلسه و ۱۱ عضو دیگر بیانیه‌ای را خطاب به دیگر کشورها مبنی بر توقف انتشار دی اکسید کربن امضاء کردند.

7- جشنواره موسیقی

آب (4)

جشنواره موسیقی در زیر آب یک برنامه عادی نیست. بیش از ۵۰۰ شناگر و غواص برای شرکت در بیست و هفتمین فستیوال موسیقی، خود را به National Marine Sanctuery در فلوریدا می‌رسانند. موزیسین‌ها برای شرکت در این مسابقه لباس‌های عجیب و غریب که بیشتر شبیه لباس‌های بالماسکه است را می‌پوشند. آن‌ها برای هر کدام از اجراهایشان یک اسم گذاشتند مثل الویس پریسلی، باب مارلین و جوس استون کرب. ابزارهای موسیقی که در این فستیوال از آنها استفاده می‌شود بیشتر شبیه حیوانات دریایی است. مثلاً گیتارها همه شبیه به ستاره دریایی هستند. در طول برگزاری جشنواره، حیوانات زیر آب هم از این صداها لذت می‌برند. هدف از برگزاری این فستیوال عجیب و غریب ارزش نهادن به دریا و اقیانوس و همچنین همه عواملی است که سبب شده سواحل آمریکای شمالی یکی از زیباترین صخره‌های مرجانی را داشته باشد. Bill Becker کارگردان این جشنواره خطاب به BBC اعلام کرده که: در طول برگزاری جشنواره خیلی به ما خوش گذشت. ما لباس‌های عجیب و غریب پوشیدیم. اما یک چیز خیلی مهم است و آن نگهداری و محافظت از صخره‌های مرجانی است.

6- کارت بازی

آب (5)

غواصان بعد از ۳۶ ساعت کارت بازی در زیر آب توانستند رکورد جدیدی در دنیا به نام خود ثبت کنند. ۱۶ شناگر به صورت نوبتی بازی می‌کردند تا بتوانند ماسک‌های اکسیژن را با هم عوض کنند. این مسابقه در استخر Geiselhoering در آلمان برگزار شد. Eric Schlegelmilch مسئول برگزاری این مسابقه می‌گوید: ما امتیازها را هر ۱ ساعت یکبار بررسی می‌کنیم. مسئولین برگزاری این مسابقه اسم خود را در کتاب ثبت رکوردهای گینس ثبت کردند.

5- مسابقه تنیس

آب (6)

آیا تا به حال چیزی راجع به تنیس بازی با کوسه‌ها شنیده بودید؟ با نگاه کردن به تصویر بالا متوجه می‌شوید که این حیوانات عاشق بازی کردن هستند. اما اشتباه نکنید! آقایی که در عکس بالا مشغول بازی کردن با کوسه است طعمه او نیست بلکه انسان بسیار باهوش و مسئول برگزاری یکسری مسابقات دیگر در آکواریوم لندن است. با دیدن تنیسی که جنس آن از پوست کوسه بود فکر برگزاری این مسابقه به ذهن Dunlop رسید. این فکر بسیار جالبی است که یک نفر را داخل آب بیندازیم و از او بخواهیم که در یک مسابقه با کوسه شرکت کند و بعد از آن احساسش را از این کار بپرسیم. البته اگر زنده مانده باشد!

4- برگزاری مراسم عروسی

آب (7)

April Pignato & Michael Curry از نیویورک سیتی در ژوئن ۲۰۱۰ با هم ازدواج کردند. عروس یک لباس سفید غواصی و داماد هم یک لباس غواصی قدیمی مشکی پوشیده بود. آن‌ها تصمیم گرفتند که مراسم ازدواج خود را در Atlantis Marine World در Riverhead N.Y برگزار کنند. هر دو آنها شناگران ماهرانی بودند و چون در آنجا تعداد زیادی کوسه وجود داشت عروس و داماد توسط قفس‌هایی محافظت می‌شدند. آن‌ها ماسک اکسیژن زده بودند و با میکروفون با دوستان و آشنایانشان صحبت می‌کردند.

3- هاکی بازی کردن

آب (8)

هاکی بازی‌ای است که مردم اطلاعات کمی راجع به آن دارند. بازی هاکی در زیر آب، در فصل زمستان که هوای بیرون آب خیلی سرد است برای شناگران بسیار لذت بخش است. این بازی برای اولین بار در بریتانیای کبیر و در سال ۱۹۵۰ انجام شد. برای انجام این بازی فقط یک لوله تنفسی، دستکش و یک چوب لازم است. مهم‌ترین عامل در این بازی،‌ نگه داشتن نفس به مدت طولانی است. در این بازی از صفحه‌های که وزن آنها بیشتر از یک کیلوگرم است استفاده می‌شود. این بازی بسیار سخت و طاقت فرساست و فقط شناگرانی که بسیار ماهر هستند می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند. امروزه، این بازی تقریباً در سراسر دنیا انجام می‌شود. حتی بعضی از کشورها برای شرکت در مسابقات تیم ملی دارند.

2- بلعیدن شمشیر

آب (9)

در روز جمعه، ۱۸ می ۲۰۰۷، Dan Meyer برای بلعیدن شمشیر به میان کوسه‌ها و سفره ماهی‌های خطرناک به زیر آب در آکواریوم Ripleys رفت تا اسم خود را به عنوان اولین نفری که در زیر آب شمشیر قورت داده ثبت کند. مسئول آکواریوم Ripley معتقد است که این کار Dan Meyer به معروفیت و شهرت این آکواریوم کمک بسیار زیادی کرده است. Meyer برای این که هنر خود را بیشتر نشان بدهد یک وسیله آهنی تیز که طول آن ۳۰ اینچ بود و توسط بیش از ۸۰ کوسه احاطه شده بود را به یکباره داخل دهان خود فرو برد.

1- رقصیدن

آب (10)

در ۲۷ اکتبر ۲۰۰۶، ۷۴ شناگر و غواص برای رقصیدن به زیر آب در رودخانه‌ای که در پارک المپیک سیدنی بود رفتند. این شناگران به مدت ۱۰ دقیقه در زیر آب بودند. عواید حاصل از این کار به یک خیریه اختصاص داده شد.

منبع فارسیایران‌ویج

منبع خارجیOddee

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
سلیمان رستمی
۱۱ شهریور ۱۳۹۹ ۱۵:۳۴

چجوری زیر آب برای همدیگه نوشیدنی میریختن.

جواد یوسفی
جواد یوسفی
۲۴ خرداد ۱۳۹۹ ۲۱:۴۶

جالب بود

b1