عکس کاور سال نو میلادی
b1
خانه » ۱۰ روز مشهوری که سراسر جهان آن را جشن می‌گیرند!

۱۰ روز مشهوری که سراسر جهان آن را جشن می‌گیرند!

b3

مردم جهان روزهای زیادی را در طول سال جشن می‌گیرند، ‌ نه فقط برای اینکه بیماری و درد را به یاد دیگران بیندازند، بلکه برای اینکه تمام مردم این کره زمین با هم یکی و متحد شوند. مراسم در هر کشوری مطابق با آداب و سنن و قوانین دولتی آنجا برگزار می‌شود اما هدف غایی و بنیادی این روزها این است که مردمان جهان با هم هماهنگ شوند به این امید که جهانی آرام و بدون جنگ و بدون بیماری داشته باشیم. در این مطلب از روزهایی نام برده‌ایم که تقریباً در تمام کشورها در این روزها مراسمی برگزار می‌شود و در تقویم به عنوان روزهای مهمی مشخص شده‌اند.

10- سال نو میلادی (اول ژانویه)

سال نو میلادی

روز اول ژانویه اولین روز از سال میلادی است و در کشورهای بسیاری با آداب خاصی این روز را جشن می‌گیرند. شب قبل از سال نو معمولاً زمانی برای نگاه کردن به گذشته و البته مهم‌تر از آن برنامه ریزی کردن برای سال آینده است. در این روز برای تغییراتی که می‌خواهند در زندگی خود ایجاد کنند و حل کردن مشکلاتشان برنامه ریزی می‌کنند.

9- روز ولنتاین (۱۴ فوریه)

روز ولنتاین

رسم روز ولنتاین از سال‌ها پیش شکل گرفت و حالا در بیشتر کشورهای جهان تبدیل به سنتی همه ساله و همیشگی شده است. در این روز تمام عاشقان جهان عشق خود را که قوی‌ترین احساس روی کره زمین است به محبوب خود ابراز می‌کنند.

8- روز زمین (۲۲ آوریل)

روز زمین

سال ۱۹۷۰ گروهی از مردم آمریکا دور هم جمع شدند تا توجه جهانیان را به مشکلات زمین که در نتیجه مدرنیته به وجود آمده بود جمع کنند. از آن زمان این روز خاص را به نام روز زمین نامیدند.

7- روز جهانی زن (۸ مارس)

روز جهانی زن

روز جهانی زن روزی است که در سراسر جهان جشن گرفته می‌شود و توجه ویژه‌ای به دستاوردهای اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در گذشته، ‌ حال و آینده زنان می‌شود.

6- روز مبارزه با دخانیات (۳۱ می)

روز مبارزه با دخانیات

هرساله مردم جهان روز ۳۱ ماه می‌ را روز مبارزه با دخانیات می‌دانند. روزی که وزارتخانه‌ها و نماینده‌های دولت بیشتر از روزهای دیگر به سلامت عمومی توجه کرده و با دخانیات مبارزه می‌کنند. در جهانی که فعالانه تلاش‌هایش را وقف آموزش سلامت در مورد ضررهای دخانیات می‌کند، آن‌ها با استفاده از روش‌های مختلفی مثل رسانه‌های گروهی از قبیل مصاحبه‌ها، خبرنامه‌ها و پوستر این کار را انجام می‌دهند.

5- روز جهانی کودک (۱۳ ژوئن)

روز جهانی کودک

در روز ۱۳ ژوئن تمام اجتماعات جهان به کودکان و حقوق آن‌ها توجه کرده و در تعهدات خود در زمینه بهتر کردن زندگی کودکان جهان بازنگری می‌کنند.

4- روز کار (اول سپتامبر)

روز کار

روز تعطیلی همه ساله‌ای به انجمن مردمان کارگر اختصاص دارد. این روز معمولاً با نمایش و سخنرانی و گردهمایی‌های سیاسی برگزار می‌شود.

3- روز جهانی گردشگری (۲۷ سپتامبر)

روز جهانی گردشگری

تعداد زیادی از مردم جهان ۲۷ سپتامبر را روز جهانی گردشگری می‌دانند. هدف از این روز افزایش آگاهی مردم و اجتماعات بین المللی از اهمیت صنعت توریسم و ارزش‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی این روز است.

2- روز جهانی ایدز (اول دسامبر)

روز-جهانی-ایدز

همه ساله در روز اول دسامبر سران کشورهای مختلف تصمیم می‌گیرند با افزایش آگاهی جامعه عمومی نسبت به ویرویس HIV در مورد اثرات وسیع این بیماری صحبت کنند. معمولاً مراسم یادبودی برای افراد برجسته‌ای که از بیماری ایدز مرده‌اند نیز برگزار می‌شود.

1- روز جهانی معلولین (۳ دسامبر)

روز جهانی معلولین

«بدون ما هیچ اتفاقی برای ما نمی‌افتد» این شعار روز جهانی معلومین جهان است. هدف از برپایی این روز جشن گرفتن موفقیت‌هایی است که در رابطه با پیشرفت قوانین مربوط به انسان‌های ناتوان شکل گرفته است. چنین کارهایی در غنی شدن زندگی اشخاص در سطح وسیع بسیار مفید واقع خواهد شد.

منبع فارسیمحشرترین

منبع خارجیList Phobia

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
4 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Immortality unlimited
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۰۱:۴۱

heart heart heart

Immortality unlimited
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۰۱:۳۹

بسیار عالی و جامع

محمد امین
۱۳ دی ۱۳۹۸ ۲۰:۴۴

چرا پس تو ایران از همچین چیزا خبری نیست؟

Immortality unlimited
۱۴ دی ۱۳۹۸ ۰۱:۳۸

به خاطر سطح تفکر پایین بعضی انسان ها است.

b1