cover pilot
b1
خانه » ۱۸ تا از خطرناک‌ترین مشاغل جهان!

۱۸ تا از خطرناک‌ترین مشاغل جهان!

b3

هر شغلی سختی‌های خاص خود را دارد. اما بعضی از مشاغل علاوه بر سختی، خطراتی را هم با خود به همراه دارند. بر اساس طبقه بندی جدید کارشناسان، می‌توان از خطرناک‌ترین مشاغل دنیا به ترتیب زیر نام برد.

18- شیشه پاک‌کن‌های آسمان خراش‌ها

window-cleaner

شما باید قدرت بدنی بسیار بالایی داشته باشید تا بتوانید در دبی شیشه پاک‌کن شوید. یکی از این کارگرها بدون کمر بند ایمنی، بدون کلاه ایمنی و کلاً درحقیقت بدون هیچ وسیله‌ای کار می‌کند و تنها به فکر برق انداختن شیشه‌های ساختمان برای ساکنان آن است. این کارکنان در امارات هیچ اعتراضی به وضع کاری خود ندارند چون می‌دانند در صورت اعتراض کارگر دیگری استخدام می‌شود.

17- سیم کش هوایی

lineman

ممکنه اولین بار که این آدم هارو بالای سیم‌ها ببینید به چشم‌های خودتون شک کنید. در حالی که واقعاً این شغل مخاطره آمیز وجود داره. این آدم‌ها که تعداد آن‌ها بسیار کم هست، فوق العاده در کارشون تخصص دارند.

16- هنرنمایی باتمساح

cocodrile-wrestler

آیا شما این جرأت را دارید که سر خود را به داخل دهان تمساح بگذارید؟ بد نیست که بدانید در باغ وحشی در تایلند این هنرنمایی یا به لفظی بازی با جان به نمایش گذاشته می‌شود.

15- آموزش دهندگان شیرها

lion-trainer

حتی صدای خرنش شیرها بدن را می‌لرزاند اما لحظه‌ای به این فکر کنیم که شیر عصبانی شود و تنها با آن در یک قفس باشید. تصورش هم ترسناک است.

14- معدنچیان

chilean-minners

با توجه به خبر اخیر معدنچی‌های شیلی که در عمق ۷۰۰ متری زمین گیر افتادند خطرناک بودن این شغل واقعیتی غیر قابل انکار است.

13- استفادهٔ انسان به عنوان سیبل

target-girl

این شغل جدیداً در سیرک‌ها مرسوم شده است و به وسیلهٔ پرتاب کردن چاقو به اطراف دختر، دقت در نشانه گیری و پرتاب خود را به نمایش می‌گذارند. یعنی به نحوی با بازی کردن با جان دیگران که ارزشمندترین چیز برای هر کسی است، کسب درآمد می‌کنند.

12- قطع درخت و هیزم شکنی

logger

شاید خیلی تعجب آور باشد که این کار جز مشاغل خطرناک به شمار می‌رود اما همین تعجب است که گاهی کار دست کارگر آن می‌دهد. فشار این کار به قدری زیاد است که گاهی فشاری که به جسم وارد می‌شود نادیده گرفته می‌شود. شخص بی‌نوایی که به این کار مشغول است معمولاً متوجه این فشار نیست. ضربات مدوام با تبر بر سر چوب با اندکی نادیده گرفتن فشار بدنی، ممکن است حادثه‌ای را برای فرد به دنبال داشته باشد. به زبانی دیگر این کار، کار هر کس نمی‌باشد که آن را ساده انگاشت.

11- ماهیگیران

fisherman

ماهیگیران می‌بایست زمان بسیار زیادی را در دریاها سپری کنند و این زمان با به هم ریختن هوا و یا بادهای شدیدی همراه است که همیشه قابل پیش بینی نیست. ماهیگیرانی که در سطح بین المللی مشغول به این کار هستند بسیار از ساحل فاصله گرفته و به عمیق‌ترین نقاط دریاها سفر می‌کنند. نجات جان آن‌ها تنها به جلیقه نجاتی که برتن دارند بستگی دارد. اگر بر اثر طوفان و در شرایط متلاطم دریا به آب بیفتند نجات آن‌ها سخت می‌شود.

10- خنثی کنندگان مین

deminer

تا به امروز تشخیص دستی و بدون استفاده از ربات و ماشین بهترین روش کشف مین است زیرا اگر بخواهیم خوش بین باشیم ربات‌ها ۸۰ درصد مین‌ها را کشف می‌کنند و این درحالی است که انسان‌ها تا ۹۹/۶ درصد را کشف می‌کنند.

9- کارگران ساختمانی

construction

به انواع فلزها و آهنهایی که در کنار این کارگران جمع شده است توجه کرده‌اید؟ به ویژه آن دسته‌ای که بر روی داربست‌ها قرار می‌گیرند. در واقع نباید این کارگران زیاد تکان بخورند تا با دقت و آرامش به کار خود مشغول باشند. لحظه‌ای فراموش کردن این مسئله، معادل سقوط آنان خواهد بود و اگر چنین شود امکان زنده ماندنشان بسیار کم است.

8- کارگران دکل‌های تلفن همراه

cell-tower کارگران دکل تلفن

این شغل یکی از خطرناک‌ترین مشاغل به شمار می‌رود. زیرا شرکت‌های تلفن همراه تلاش می‌کنند تا دستگاه‌های گیرنده خود را در بالاترین نقطه ممکن نصب کنند و این کار باید به دست کسانی انجام شود که در بالاترین نقطه این دکل‌ها قرار گیرند و مبادرت به این امر کنند. خطر از دست رفتن تعادل و برق گرفتگی همیشه در این کار به قوت خود باقی است.

7- خلبانان و مهندسین پرواز

pilot

اشتباه نکنید قرار نیست کسی سقوط کند! مهندسین پرواز زمان بسیار زیادی را در معرض مواد شیمیایی هستند و نه فقط آنان بلکه خلبانان نیز زمان زیادی در حین پرواز در کنار خطوط قوی برق به سر می‌برند که با چشم غیر مسلح نیز دیده می‌شود.

6- مسئولین جمع آوری زباله‌ها

mauriceandmetcalfe

این افراد هر روزه می‌بایست تمام زباله‌ها را جمع آوری کرده و محل آن را تمیز کنند و هر روزه هم با مواد شیمیایی اسیدی سر و کار دارند. البته اگر خوش شانس باشند و فقط در شهر کار کنند. جمع آوری زباله‌های صنعتی خطر بیشتری را به همراه دارد. خطر بریده شدن دست و بدن با وسایل تیزی که خود را لابه لای آشغال‌ها پنهان کرده‌اند نیز دور از انتظار نیست. البته بگذریم از رانندگانی که نسبت به حضور رفتگران در خیابان‌ها بی‌توجه هستند، و حادثه می‌آفرینند.

5- کشاورزان و گله داران اسب

گله داران

هر روز کشاورزان با مواد شیمیایی سر و کار دارند که استفاده نابه جای آن و بی‌تجربگی در لحظه‌ای کار دستشان می‌دهد و بسیاری از کسانی که به مراقبت و پرورش اسب مشغولند گاهی با بی‌توجهی در معرض آسیب اسب قرار می‌گیرند. شاید لازم نباشد که بگوییم یک ضربه پای اسب به بدن انسان چه می‌کند.

4- سقف سازان

readyrooferappl

چیزی که شرایط کار را سخت‌تر می‌کند تنها قرار گرفتن در بلندی و جای خطرناک نیست. بلکه این کارگران باید وسایل زیادی را با خود حمل کنند. عجله اتمام کار این کارگران خطر این کار را بیشتر می‌کند. گرما و گاهی سرما، شرایط نامتعادلی که در آن قرار دارند همه مزید بر علت عجله در کارشان می‌باشد. در هر صورت یک بی‌احتیاطی کوچک می‌تواند حادثه بدی را رقم بزند.

3- کارگران خطوط برق فشار قوی

xin

علت خطرناک بودن این شغل بر همه عیان است. علاوه بر بالا رفتن از سطح زمین، حفظ تعادل در زوایای مختلف حین کار، آن هم کار با چیزی که خود خطر مرگ را نزدیک می‌کند. سالانه بیش از ۳۴ نفر از کارگران دست اندر کار در این امر در سراسر دنیا جان خود را از دست می‌دهند.

2- رانندگان کامیون

truck-driver-posture

کار در جاده‌ها، رانندگی طولانی و خسته کننده آن هم با ماشین خطر این کار را زیاد می‌کند. اگر سنگینی ماشین و خستگی به یک تصادف ساده با یک درخت یا خارج شدن از جاده و متوقف شدن با جسمی سخت ختم شود شاید بهترین حالتی باشد که اتفاق افتاده است.

1- بمب گذاران انتحاری [احتمال ۹۹٫۹۹% مرگ]

بمب گذار انتحاری

تعداد حملات با استفاده از تاکتیک‌های انتحاری از متوسط کمتر از پنج حمله در طول دهه ۱۹۸۰ به ۱۸۰ حمله در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۵ افزایش یافت. از ۸۱ حمله انتحاری در ۲۰۰۱ به ۴۶۰ حمله در سال ۲۰۰۵. این حملات به خاطر اهداف نظامی و غیر نظامی روی می‌دهند، از جمله در سریلانکا، اسرائیل، عراق، از زمان حمله به آن کشور به رهبری آمریکا در سال ۲۰۰۳، و پاکستان و افغانستان از سال ۲۰۰۵.


منبع خارجیOddeeListverse

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
3 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
نیما
نیما
۲۵ بهمن ۱۳۹۸ ۲۲:۰۵

از نظر من آتش نشانی سخت ترین و خطرناک ترین شغل جهان است و آتش نشان باید افراد باهوش،قوی و با جراتی باشد چون هر کاری را انجام میدهند،از اطفای حریق گرفته تا امداد و نجات و…

ایمان
ایمان
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۲۱

من اتش نشانم انواع کارهای بالارا یکجا باهاش سروکارداریم استرسو خطری که ماداریم شغلای دیگه ندارن

حسین علیزاده
۱۷ دی ۱۳۹۶ ۱۴:۳۸

واقعا جالب ، مفید و سرگرم کننده بود . . heart wink

b1