Cover Baghdad-Bank-Robbery
b1
خانه » ۱۰ دزدی از مشهورترین دزدی‌های دنیا!

۱۰ دزدی از مشهورترین دزدی‌های دنیا!

b3

در سراسر دنیا، هستند کسانی که دست به دزدی می‌زنند و اگر بتوانند از دست پلیس فرار کنند، خود را صاحب مال می‌کنند و صاحب اموال مسروقه را دست خالی باقی می‌گذارند. اما هستند در این میان که به دزدی‌هایی دست زدند که کمی متفاوت‌تر بوده است.

10- هری وینستون

Harry-Winston

این دزدی در دسامبر سال ۲۰۰۸ صورت گرفته است. در آن ۴ مرد که سه تای آن‌ها لباس زنانه به تن داشتند وارد مغازه طلافروشی شده و به زور مغازه را خالی می‌کنند. آن‌ها به ارزش ۱۰۸ میلیون دلار از این طلا فروشی سرقت کردند.

9- آنتورپ دایموند سنتر

Antwerp-Diamond-Center

الماس‌های نتراشیده قرار بود برای پردازش از مرکز آنتورپ دایموند سنتر منتقل شوند که لئوناردو نوتاربارتولو، سردسته حمله کنندگان به محموله الماس‌ها دستبرد می‌زند و با خالی کردن ۱۲۳ صندوق از ۱۸۹ جعبه مملو از الماس‌ها، به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار، سرقت را انجام می‌دهد. این الماس‌ها هرگز پیدا نشدند.

8- دزدی بانک متحده کالیفرنیا

United-California-Bank-Robbery

گروهی به سرکردگی آمیل دینسیو اقدام به این دزدی کردند. آن‌ها گاو صندوق این بانک را کاملاً خالی کرده و بدین ترتیب ۳۰ میلیون دلار را به سرقت بردند. شاید در مقایسه با سایر مبالغی که در این لیست ذکر شده است، ۳۰ میلیون دلار در نظر اول کم به نظر برسد اما اگر بدانید که این دزدی در سال ۱۹۷۲ صورت گرفته است، آنگاه خواهید دانست که این مبلغ در زمان خود بسیار ارزشمندتر از ۱۰۰ میلیون دلار بوده است.

7- سرقت مسلحانه فرودگاه اس خیپ هول

Schiphol-Airport-Heist

هدف این دزدی، سرقت مقدار زیادی الماس بوده است که با ثبت بزرگ‌ترین دزدی الماس و جواهرات به نام خود، به ارزش ۱۱۸ میلیون دلار همراه بوده است. برخلاف سایر سرقت‌ها که بسیار برنامه ریزی شده بوده این دزدی تنها با تهدید اسلحه، درگیری و در نهایت ربایش انجام شده است.

6- بریتیش بنک در خاورمیانه

British-Bank-of-the-Middle-East

در سال ۱۹۷۰، یک گروه تروریستی به نام «پی آل او» به جهت نیاز مالی تصمیم به سرقت از چند بانک گرفتند که بزرگ‌ترین آن از بانک بریتیش بنک خاورمیانه بود. در این سرقت ۲۵ میلیون دلار پول نقد، دلار و سهام به سرقت رفت که معادل ارزش ۱۰۰ میلیون دلار امروز است.

5- صندوق امانات نایتس بریج

Knightsbridge-Security-Deposit

والریو ویس دزد مشهوری بود که از ایتالیا به انگلیس نقل مکان می‌کند و تصمیم می‌گیرد به فعالیت خود ادامه دهد. وی در کنار گروهش به صندوق امانات بانک نایتس بریج دستبرد زد و ۱۷۴ میلیون دلار را به سرقت برد. در واقع کل مقادیر موجود در صندوق‌ها را خالی کرد، هر چند که وی در بازگشت مجدد خود به انگلیس برای خرید و تحویل گرفتن ماشین فراری‌اش دستگیر شد و به ۲۰ سال زندان محکوم گردید. او را در سال ۲۰۰۰ به قتل رساندند.

4- سرقت بانک بغداد

Baghdad-Bank-Robbery

این سرقت در سال ۲۰۰۷ توسط سه نگهبان از نگهبان‌های خود بانک صورت گرفته است. آن‌ها که به نظر می‌رسید توسط گروهکی نظامی حمایت می‌شدند طی برنامه‌ای ۲۸۲ میلیون دلار از بانک بغداد را به سرقت بردند. هرگز این پول پیدا نشد و رسانه‌های عراق نیز پوشش مناسبی به این خبر ندادند و موضوع در هاله‌ای از ابهام فرو رفت و فراموش شد.

3- موزه بوستن

Boston-Museum

دو مرد خود را به مسئولین امنیتی موزه معرفی می‌کنند و تحت این عنوان که یک بازرسی معمولی خواهند داشت، طی ۸۱ دقیقه‌ای که در اختیار داشتند، ۱۲ تابلوی نفیس نقاشی را به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار به سرقت می‌برند. این سرقت ۲۰ سال پیش انجام شده است.

2- سرقت اوراق بهادار

City-Bonds-Robbery1

در اواخر تابستان سال ۱۹۹۰ شخصی که پیک اوراق بهادار در وجه حامل بود، مورد سرقت قرار می‌گیرد. فردی که دست به این سرقت زده است بسیار خوش شانس بوده است زیرا این اوراق بهادار به ارزش ۲۹۲ میلیون پوند در زمان خود ارزش داشت و همانند پول نقد در دستان این دزد خوش شانس قرار می‌گیرد.

1- بانک مرکزی عراق

Central-Bank-of-Iraq

صدام حسین همیشه تصور می‌کرد که بانک مرکزی عراق متعلق به او است و او اجازه دارد به هر میزانی که می‌خواهد از آن برداشت کند. بدین ترتیب او ۱ میلیارد دلار از بانک مرکزی به حساب پسرش واریز می‌کند. البته مدتی بعد دستگیر و سرنگون شد.

منبع فارسیایران‌ناز

منبع خارجیTop 10 List

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
4 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
دزد اصلی
دزد اصلی
۲۱ دی ۱۳۹۸ ۱۷:۵۸

پس بابک زنجانی چی
پس رئیس بانک مرکزی سابق چی
پس او زنی که تازه اختلاس کرد رفت کانادا چی
اینا دزد نیستن

یه ایرانی مال برده
یه ایرانی مال برده
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ ۲۰:۲۲

خوشم میاد دهتای اول دنیارو جمع بزنی،به گرد پای دزدیای ایرانم نمیرسه،حیف فقط تحریمیم که تو گینس ثبتشون کنیم. حرومتون باشه

محمد
محمد
۶ تیر ۱۳۹۶ ۰۰:۰۸

اگه بخواییم اختلاس های ایران رو هم بهش اضافه کنیم قطعا در صدر جدول قرار میگیرن facepalm

رصا
رصا
۳۰ فروردین ۱۳۹۶ ۱۶:۳۷

عالی

b1