cover mexico
b1
خانه » ۱۰ تا از بزرگ‌ترین مافیاهای جهان + ۱۰ فرمان مافیا!

۱۰ تا از بزرگ‌ترین مافیاهای جهان + ۱۰ فرمان مافیا!

b3

مافیا یا کوزانوسترا (Cosa Nostra) انجمن مخفی خلافکاران سیسیل بود. این گروه در اواسط قرن ۱۹ میلادی به دلیل بی اعتمادی مردم به حکومت و سیستم قانونی و وابستگی مردم به افراد محلی قدرتمند در سیسیل بوجود آمد و بعدها در شرق ایالات متحده آمریکا و استرالیا گسترش یافت.

تئوری‌های زیادی در مورد معنی نام مافیا مطرح است. صفت سیسیلی 'Mafioso' که احتمالاً از ریشه لغت «ماهیاس» عربی گرفته شده است، به معنای «مبارزه پرخاشگرانه» است. مردم ایتالیا اعتقاد دارند که کلمه مافیا از جمله [Morte Alla Francia Italia Anelia] (مرگ بر فرانسه درود بر ایتالیا) گرفته شده است.

+- قوانین ده گانه

ده فرمان که توسط خانواده‌های مافیایی رعایت می‌شوند:

  • هیچکس نمی‌تواند خود را مستقیماً به دوستان نشان بدهد. باید شخص ثالثی واسطه این کار شود.
  • به زن دوستتان نگاه نکنید.
  • با پلیس دیده نشوید.
  • زیاد به بارها و کلوپ‌ها نروید.
  • همواره در دسترس بودن یک وظیفه‌است حتی اگر همسرتان در حال وضع حمل است.
  • به قرارهای ملاقات احترام بگذارید.
  • با همسرتان همواره با احترام برخورد کنید.
  • وقتی سوالی پرسیده می‌شود حتماً حقیقت را بگویید.
  • ثروت اگر متعلق به خانواده دیگریست به آن چشم ندوزید.
  • این افراد نمی‌توانند عضو کوزانوسترا شوند: کلیه کسانی که خویشاوندی نزدیک در تشکیلات پلیس دارند، کلیه کسانی که خویشاوندی خائن در خانواده دارند، کلیه کسانی که بدرفتاری می‌کنند و به ارزش‌های اخلاقی پای‌بند نیستند.

امروزه مافیا به گروه‌های مخفی اطلاق می‌شود که در جنایت‌های سازمان‌یافته در سراسر دنیا دست دارند. آن‌ها اغلب با نام کشوری که در آن شکل گرفته‌اند و ملیت اکثریت اعضای گروه شناخته می‌شوند و به دنبال کسب انحصار فعالیت‌های غیرقانونی همچون فعالیت‌های مربوط با مواد مخدر، حملات با سلاح گرم و غیره هستند. این مقاله دربارهٔ گروه‌های مافیایی و فعالیت‌های آنهاست. لیستی که می‌بینید با توجه به میزان تأثیر هر کدام از این گروه‌ها بر جهان تنظیم شده است.

10- یاردی‌های جامائیکایی- بریتانیایی

jamaica

یاردی‌های جامائیکایی-بریتانیایی، جامائیکاییانی هستند که در دههٔ ۱۹۵۰ به بریتانیا مهاجرت کردند. آنان دست به خشونت‌های دسته‌جمعی می‌زدند و جنایاتی همچون تجارت مواد مخدر و اسلحه را سازمان‌دهی می‌کردند. این گروه تلاشی جهت نفوذ در دستگاه قضایی صورت نداده و از این جهت به اندازهٔ سایر گروه‌های مافیایی قدرتمند محسوب نمی‌شود. تمام جنایات این گروه با استفاده از سلاح گرم انجام گرفته است، سلاحی که استفاده از آن در بریتانیا بسیار کنترل‌شده می‌باشد.

9- مافیای آلبانی

albania

مافیای آلبانی شامل تعداد زیادی سازمان خلافکاری می‌شود که سرچشمهٔ آن در آلبانی است. آنان در ایالات متحده و کشورهای اروپایی نیز فعالیت دارند. گفته می‌شود مافیای آلبانی در دههٔ ۱۹۸۰ در سطح جهانی گسترش پیدا کرده بود. خشونت سازمان‌دهی شده از قرن پانزدهم در آلبانی قدرت گرفت. در ایالات متحده و بریتانیای کبیر، آنان به قاچاق مواد می‌پردازند و مشهور است که هنگام انتقام‌گیری، به سرعت از خشونت استفاده می‌کنند.

8- مافیای صربستان

Golubovic

این گروه مافیایی یکی از بزرگترین گروه‌های مافیایی دنیا است که در بیشتر از ۱۰ کشور دنیا همچون آلمان، ایالات متحده، بریتانیا، فرانسه و … عملیات‌های مختلفی انجام می‌دهند. عمده فعالیت‌های این گروه شامل حمل و نقل مواد مخدر، قاچاق، قرارداد قتل افراد، دزدی و … می‌باشد.

مافیای صربستان شامل ۳ گروه عمده به نام های Vozdovac، Surcin و Zemun هست که این سه گروه، گروه‌های کوچکتر را کنترل می‌کنند.

7- مافیای اسرائیل

israeli

مافیای اسرائیل در بسیاری از کشورها در حوزه‌های مربوط به مواد مخدر، قاچاق آن و نیز قاچاق انسان فعالیت دارد. اوضاع برای مافیای اسرائیلی تغییر کرده و دیگر مثل آن وقت‌ها نیست که همه نسبت به مافیای اسرائیل به دلیل پشتیبانی‌اش ترسی آمیخته با تحسین داشته باشند. امروزه آنان ظالم محسوب می‌شوند و در کشتن ناظران شک نمی‌کنند. مافیای روسی-اسرائیلی آن‌قدر خوب در سیستم سیاسی ایالات متحده نفوذ کرده که نیروهای این کشور پیشرفت چندانی در مهار آنان ندارند.

6- مافیای مکزیک

mexico

مافیای مکزیک یک گروه زندانی بسیار قدرتمند در ایالات متحدهٔ آمریکاست. این مافیا که دارای ۳۰۰۰۰ عضو در سراسر ایالات متحده است، در اواخر دههٔ ۱۹۵۰ برای محافظت از زندانیان در برابر همبندان دیگر و مأموران به وجود آمد و در اخاذی و قاچاق کالا نیز دست دارد. اعضای گروه، گاه بدن خود را با طرح مشترک نماد ملی مکزیک روی یک دایرهٔ مشتعل و چاقوهای ضربدر خالکوبی می‌کنند. گفته می‌شود بیش از ۱۵۰ عضو زندانی وجود دارند که اختیارِ دادن حکم قتل را دارند و ۲۰۰۰ هم‌قطار آنان این حکم‌ها را اجرا می‌کنند. آنان گروهای مخفی و دلالان را وادار می‌کنند مالیات محافظتی بپردازند و در صورت مخالفت، آن‌ها را می‌کشند.

5- مافیای ژاپن

japan
اعضای رده بالای یاماگوچی گومی، بزرگ‌ترین یاکوزای ژاپن
که به مراسم تشییع جنازه رییسشان می‌روند

ژاپنی‌ها هم دارای گروه‌های مافیایی هستند! این افراد معمولاً کمی با دیگران متفاوت هستند و تمامی بدن آنها خالکوبی می‌شود. گفته می‌شود که این گروه‌های مافیایی ژاپن شامل بیش از ۱۱۰٫۰۰۰ عضو فعال از ۲۵۰۰ خانواده هستند. آنان در فعالیت‌های مهاجرت غیرقانونی، واردات پورنوگرافی سانسورنشده از اروپا و آمریکا و مبادلهٔ انسان به عنوان کارگر جنسی دست دارند.

4- مافیای چین

triads-2

مافیای چین هم از گروه‌های مافیایی پر جمعیت دنیا می‌باشد و علاوه بر چین در کشورهایی مثل مالزی، سنگاپور، تایوان و هنگ کنگ و … فعال هست! عمده فعالیت‌های این افراد حمل و فروش مواد مخدر، قرار داد قتل افراد، اخاذی و دزدی و … هست. گفته می‌شود این گروه‌ها شامل بیش از ۳۰٫۰۰۰ عضو است! آنان همچنین به جعل پول چینی می‌پردازند.

3- اتحادیهٔ مواد مخدر کلمبیا

colombia-drug-traffickers

اتحادیهٔ مواد مخدر کلمبیا اساساً برای کنترل و قاچاق مواد مخدر تشکیل شده و در بسیاری از کشورها فعالیت دارد. آنان سازمان‌های فراوانی دارند که با جنبه‌های سیاسی، نظامی و قانونی اتحادیه‌ها سر و کار دارند. مهم‌ترین اتحادیه‌های کلمبیا «کالی کارتل»، «مدلین کارتل» و «نورته دل واله کارتل» هستند. یک بار این گروه‌ها به دلیل معاهدهٔ تسلیم جنایت‌کاران بین ایالات متحده و کلمبیا در معرض خطر قرار گرفتند. سران اتحادیه مخفی شدند و به اعضای گروهشان دستور دادند تا حامیان معاهده را به قتل برسانند. آنان در تروریسم و گروگان‌گیری نیز دست داشته‌اند.

2- مافیای سیسیل

Genco_Russo

مافیای سیسیل تقریباً از گروه‌های تازه کار مافیا می‌باشد. این گروه کار خود را از قرن نوزدهم و در ایتالیا شروع کرد. با وجود اینکه این گروه نسبت به گروه‌های دیگر بسیار تازه کار و جوانتر است، ولی بزرگترین و خطرناکترین کارهای عملیاتی را به راحتی انجام می‌دهد!

مافیای سیسل دارای کمترین تعداد اعضا نیز می‌باشد و اعضای آنها حدود ۳۵۰۰ تا ۴۰۰۰ نفر هستند. علاوه بر این اعضا، آنان هم‌پیوندهایی دارند که اعضای حقیقی محسوب نمی‌شوند. یک عضو گروه باید طی مراسم اولیه، کسی را بکشد تا توانایی خود را نشان دهد.

1- مافیای روسیه

russian-1 russian-2

مافیای روسیه در شوروی سابق به وجود آمد و امروزه در بسیاری از کشورهای جهان ازجمله مجارستان، اسپانیا، کانادا، آمریکا، بریتانیا و … فعالیت‌های بزرگی انجام می‌دهد. گفته می‌شود اعضای این گروه بین ۱۰۰٫۰۰۰ تا ۵۰۰٫۰۰۰ نفر هستند! مافیای روسیه دارای قوانین سرسختی نیز می‌باشد؛ مثلاً اگر هر یک از اعضا در صورتی که دستگیر شود اعترافی کند، در صورت آزادی توسط اعضای دیگر کشته خواهد شد!

منبع فارسیشگفتی‌ها

منبع خارجیBBCCrystal Kiss

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
67 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
حامد
حامد
۳۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۶:۵۵

به تیم و دار و دسته باشه تیم پویا پراوی همه جوره از همه قوی تره همه جای ایران ادمهایی داره که تا پای جونشون مریدش هستن تهران و کرمانشاه که دیگه پر از ادمهاش هستن

آرمان
آرمان
۱۲ خرداد ۱۴۰۱ ۰۵:۱۲

اگه به قدرت و تعداد باشه توی ایران هیچ کس اندازه پهلوان پویا پراوی نه آدم داره نه قدرت تازه اینا همه جانی هستند ولی اقا پویا از تیمش فقط تو کار خیر استفاده میکنه و اگه هم جنگی باشه برای دفاع از حق هستش ولی اینا همه لاشخورن

وحی
وحی
۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ۲۳:۳۸
Reply to  آرمان

داداش میشناسمش پویا رو واقعا تکه حرف نداره همه جوره همه قبولش دارن

سید حسین سیدی
سید حسین سیدی
۱۲ آذر ۱۴۰۰ ۰۰:۴۵

در حال حاضر بزرگ ترین تبهکار کیه

عرفان
عرفان
۱۳ خرداد ۱۴۰۱ ۱۷:۳۸

مافیای روسیه

مژده
مژده
۱۸ خرداد ۱۴۰۰ ۰۲:۰۱

دیگه در این باره چه سایت هایی دارید؟ 😍

ایلیا
ایلیا
۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۲۳:۲۳

قویترین مافیا cj(کارل جانسون)😂

b1