cover grimm world, kassell, germany
b1
خانه » ۱۰ مورد از بهترین موزه های جدید جهان!

۱۰ مورد از بهترین موزه های جدید جهان!

b3

گاردین در گزارشی ۱۰ مورد از بهترین موزه‌های جدید و متفاوت جهان را اعلام کرده است. با ما همراه باشید تا این ۱۰ موزه را به شما معرفی کنیم.

10- موزه دو آمانها (موزه فردا)، ریو دو ژانیرو، برزیل

museu do amanha, rio de janeiro, brazil

این ساختمان خاص که سانتیاگو کالاتراوا آن را طراحی کرده، یک موزه علم است. این منطقه که ۱۵ هزار متر مربع وسعت دارد و روی یک اسکله قرار دارد پر از باغ‌ها، استخرها و راه‌های دایره‌ای است. این موزه زاییده افکار لوئیز آلبرتو اولیویرا، یک فیزیکدان و کیهان شناس، است. این موزه از طریق بعضی آزمایش‌ها و تجربیات مردم را به سمت کیهان، زمین، عصر انسان‌ها (مداخلت انسان‌ها در طبیعت)، آینده و حال می‌برد.

این موزه که دو روز پیش ساخته شده است و انسان‌ها را تشویق می‌کند که در رابطه با هستی و آینده‌ای که روبرو ما است سؤال کنیم.

9- موزه تندرلوین، سان فرانسیسکو، آمریکا

tenderloin museum, san francisco

محله تندرلوین از گذشته تاکنون مشکلات زیادی با فقر و جرم دارد، ولی الان امیدهایی وجود دارد، که این موزه ۳۰۰ متر مربعی نکات منفی این منطقه را کم‌رنگ کند و از کار های مهم فرهنگی این منطقه بگوید. یک تور پیاده روی هم در کنار بازدید از موزه وجود دارد.

8- جهان گریم، کاسل، آلمان

cover grimm world, kassell, germany

طرفداران افسانه‌ها، عاشق این موزه که مربوط به برادران گریم است خواهند شد، این شهر برای سال‌ها خانه آنها بوده است. در این موضوع بیشتر به نقش اصلی برادران به عنوان نویسنده سفید برفی، هانسل و گرتل و.. در فرهنگ اشاره شده است. این موزه شامل نسخه‌های خطی اصلی، نامه‌ها، فیلم‌ها، صداها و آثار هنری دیگر است.

7- موزه فرودگاه قاهره، مصر

cairo airport museum, egypt

در ترمینال سوم فرودگاه قاهره موزه‌ای جدید افتتاح شده است، به این هدف که مسافرانی که برای سفر به کشوری دیگر به فرودگاه مصر می‌روند، جذب شوند. این موزه هفته پیش افتتاح شد و هنوز کامل نشده است.

خوشبختانه این موزه شامل ۳۸ قطعه باستانی است، یکی از آنها یک مجسمه معروف است که ۲۳۲۵ تا ۲۴۵۰ سال قبل میلاد آن را ساخته‌اند. صنعت گردشگری مصر هم اکنون در یک بحران است، آن‌ها امیدوارند این موزه توریست‌های بیشتری را برای آمدن به کشورشان جذب کند.

6- مرکز هنرهای آزار و اذیت، سولینگن، آلمان

zentrum für verfolgte künste (centre for persecuted arts), solingen, germany

این موزه از کارهای ممنوعه که دو هفته پیش افتتاح شد، به کارهای نقاش‌ها، مجسمه سازها، موسیقی سازهایی می‌پردازد که توسط رژیم نازی، فاسد به نظر می‌آمدند. این موزه درون ساختمانی از سال‌های ۱۹۰۰ قرار دارد و شامل کارهای ممنوع هنرمندانی است که آخرین سال جنگ را در زندان سپری کردند.

5- موزه شیشه‌ای ویتاریا «آ مثبت»، ونیس

vitraria glass a museum, venice

برای ساخت موزه‌ای شیشه‌ای احتمالاً هیچ جایی بهتر از یک ساختمان مجلل قدیمی در ونیس نیست. این موزه که سال گذشته افتتاح شد از مشخصات شیشه برای نشان دادن استفاده تزئینی آن در قرون مختلف استفاده می‌کند. ولی به نظر می‌رسید با آوردن آثاری از پیکاسو و هنرمندان دیگر این موضوع از اوایل امسال مجلل‌تر شده است.

4- موزه آرتور ربمو، شارل مزیرس، فرانسه

arthur rimbaud museum, charleville mezieres, france

رمبو شاعری است که یکی از معروف‌ترین اهالی شارل مزیرس بود. این موزه به مردم بعضی از با ارزش‌ترین دست نوشته‌ها را برای اولین بار ارائه می‌دهد. همچنین موزه توسط کارها و وسایل، زندگی کوتاه شاعر را هم بیان می‌کند. (او در ۳۷ سالگی مرد) بازدید کنندگان همچنین از بلندگو بعضی از شعرهایش را هم می‌شنوند.

3- موزه هنرهای آمریکایی ویتی، نیویورک، آمریکا

whitney museum of american art, new york

این موزه را رنزو پیانو طراحی کرده است، حدود ۴ هزار متر مربع وسعت دارد و هنرهای مدرن آمریکا را نشان می‌دهد. این موزه برای زیر ۱۸ سال رایگان است و برای بالای این سن ۲۲ دلار قیمت دارد.

2- موزه آیشتی، بیروت

aishti foundation, beirut

این موزه که به عنوان ساختمان هنرهای معاصر لبنان شناخته شده است، حدود ۳۷۰۰ متر مربع ارتفاع دارد. موزه جدید توسط ماسیمیلیانو گیونی سرپرستی می‌شود. موزه شامل ۴ طبقه است و آثار هنرمندان بین المللی هم در آن قرار دارد.

1- موزه زادگاه جان وین، وینترست، آییوا

john wayne birthplace museum, winterset, iowa

فقط ۵ هزار نفر در وینترسِت (محل تولد جان وین) زندگی می‌کنند، ولی جان وین طرفداران زیادی دارد و به همین دلیل امسال موزه‌ای برای او ساخته شد.

منبع فارسیخبرآنلاین

منبع خارجیThe Guardian

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
b1