عکس کاور موزه ی زیر آبی کانکون (2)
b1
خانه » ۶ تا از تحسین برانگیزترین موزه های جهان!

۶ تا از تحسین برانگیزترین موزه های جهان!

b3

وقتی از شهر جدیدی دیدن می‌کنیم همیشه دوست داریم شگفت انگیزترین و منحصر به فردترین محل‌ها را که نشان دهندهٔ مشخصهٔ اصلی آن شهر هستند ببینیم. موزه می‌تواند همان محل خاصی باشد که می‌توانید در آن چیزهای جالبی کشف کنید. در اینجا نگاهی به بعضی از تحسین بر انگیزترین موزه‌های جهان بیاندازید و خود را برای ورود به یک قلمرو متفاوت آماده کنید.

6- موزهٔ زیر آبی کانکون

موزه ی زیر آبی کانکون (1) موزه ی زیر آبی کانکون (2) موزه ی زیر آبی کانکون (3)

اینجا تنها یک موزهٔ ساده نیست بلکه بیشتر به محل خاصی شباهت دارد که دو دنیای کاملاً متفاوت، دنیای زیر آب و هنر با هم به شکل بسیار جالبی ملاقات می‌کنند و منظرهٔ مهیجی را به وجود می‌آورند. موزهٔ زیر آبی کانکون، بزرگ‌ترین موزهٔ جهان در نوع خود است که از بیش از ۴۰۰ مجسمه در اندازهٔ واقعی تشکیل شده است. هر گالری عنوان خاص خود را دارد، مثل گرد آورندهٔ رؤیا، انسان در آتش و تکامل خاموش. این پروژه توسط جیمی گنزالز کنو از پارک آبی ملی، و برتو دیاز از انجمن دریایی کانکون و جیسون دیکارز تیلور امضاء شده است. این موزهٔ شگفت انگیزمجسمه‌هایی را به نمایش می‌گذارد که از خمیری با PH خنثی ساخته شده‌اند تا رشد مرجان‌ها و سایر موجودات دریایی را بهبود ببخشند. کل مجموعه در محلی معادل ۱۵۰ متر مربع ساخته شده و بیش از ۱۲۰ تن وزن دارد. سالانه بیش از ۷۵۰۰۰۰ نفر از این موزه دیدن می‌کنند.

5- موزهٔ گوگن‌هایم

موزه ی گوگنهایم (1) موزه ی گوگنهایم (2) موزه ی گوگنهایم (3)

موزهٔ گوگن‌هایم در بیلبائو اسپانیا، موزهٔ هنرهای معاصر و مدرن است. این موزهٔ بسیار تحسین بر انگیزکه در سال ۱۹۹۷ بروی عموم باز شد، در کنار رودخانهٔ نرویون قرار دارد و یکی از ابداعات خیره کننده ایست که زبان انسان را بند می‌آورد و به عنوان یکی از خیره کننده‌ترین بناهایی که در سبک Deconstructivism ساخته شده در دنیا شناخته شده است. بنای آن توسط مهندس آمریکایی- کانادایی، فرانک گهری طراحی شده است. موزهٔ گوگن‌هایم میزبان نمایشگاه‌های موضوعی مختلفی است که بیلبائو را به یکی از اماکن توریستی بین المللی تبدیل کرده است.

4- موزهٔ هنرهای معاصر نیتروی

موزه ی هنر های معاصر نیتروی (1) موزه ی هنر های معاصر نیتروی (2) موزه ی هنر های معاصر نیتروی (3)

موزهٔ هنرهای معاصر نیتروی در نیتروی ریو دوژانیرو توسط اسکار نیمیر طراحی شده و ۱۶ متر ارتفاع دارد، در حالی که قطر گنبد آن ۵۰ متر و سه طبقه است. این موزه که بر بالای یک صخره قرار گرفته به روی استخری به مساحت ۸۱۷ متر مربع به نام Boa Viagem (به معنی سفر خوش) خودنمایی می‌کند که به تعبیر نیمیر پایهٔ استوانه‌ای شکل آن را درست مثل گلی احاطه کرده است.

3- مرکز پمپیدو – متز

مرکز پمپیدو – متز (1) مرکز پمپیدو – متز (2) مرکز پمپیدو – متز (3)

این موزه یکی ازآن دست بناهایی است که معماری آن به حدی زیباست که کلمات قادر به وصف چنین ابتکار جالب توجهی نیستند. مرکز پمپیدو – متزکه در متز درشهر لورین فرانسه قرار گرفته شاخه‌ای از موزهٔ پاریس است که توسط مهندسین شیگروبان و ژان دو گاستین طراحی شده است. مشخصهٔ این موزهٔ بسیار جالب ساختمان مدولار (واحدی) با سقفی شش ضلعی است. مرکز پمپیدو – متز میزبان نمایشگاه‌های بسیار مهمی است و در اینجا به خاطر برنامه ریزی چند رشته‌ای شما می‌توانید تجربیات منحصر به فردی به دست آورید.

2- موزه سلطنتی اُنتاریو

موزه سلطنتی اُنتاریو (1) موزه سلطنتی اُنتاریو (2) موزه سلطنتی اُنتاریو (3)

موزه سلطنتی انتاریو یکی از جالب توجه‌ترین موزه‌های تاریخ طبیعی و فرهنگ‌های جهان در دنیا است. ساختمان اصلی موزه در ۱۹ مارچ ۱۹۱۴ به روی عموم باز شد، با این حال در سال ۲۰۰۷ ساختمان لی چین کریستال به وسیلهٔ پل به ساختمان قبلی وصل شد. قسمت جدید شامل پنج ساختار منشوری شکل مستقل است که از ۲۵% شیشه و ۷۵% extruded-brushed، نوارهای آلومینیومی با روکش نقره‌ای است. بنای کریستال توسط دنیل لیبسکایند طراحی شده است.

1- سلیمان R. موزه گوگن‌هایم

سلیمان موزه گوگنهایم (2)سلیمان موزه گوگنهایم (1)

سلیمان R. موزه گوگن‌هایم، موزه ایست که در سطح بین المللی شناخته شده است و در شهر نیویورک قرار دارد. این بنا توسط فرانک لوید رایت طراحی شده و یکی از مهم‌ترین نمادهای معماری در قرن بیستم است. ایدهٔ اصلی در پس طراحی ساختمان این موزه گالری‌ای با فضای مارپیچ است. از آنجایی که این موزه کلاً به هنر اختصاص داده شده در طول سال میزبان نمایشگاه‌های خاص مختلفی است. در واقع ساختمان این موزه به یک مجسمهٔ زیبا بیشتر شبیه است تا یک ساختمان ساده.

منبع فارسیایران‌ویج

منبع خارجیAZ Weird

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
b1