عکس-کاور-مرد-رودخانه
b1
خانه » ۶۲ تصویر اسرارآمیز ثبت‌شده در گوگل!

۶۲ تصویر اسرارآمیز ثبت‌شده در گوگل!

b3

سایت کامپیوتری «پی سی ورلد» تعدادی از تصاویر عجیب و اسرارآمیزی را که در «گوگل ارث»، «گوگل مپ» و «گوگل استریت ویو» به ثبت رسیده، جمع‌آوری کرده است. این تصاویر به صورت اتفاقی و در حالیکه دوربین‌های گوگل برای به‌روز کردن خود، تصاویری را از کره زمین و خیابان‌ها برمی‌داشتند، ثبت شده‌اند.

62- مرد اسب‌نما

مرد-اسبی

این مرد که ماسک اسب به چهره دارد در چند تصویر از نمای خیابان‌های شهر «آبردین» در اسکاتلند پدیدار شد و توجه ویژه‌ای را در اینترنت به خود جلب کرد. چهره ماسک‌دار او در دو مورد از تصاویر خیابان‌های این شهر مشخص بود ولی بعد‌ها گوگل این تصاویر را حذف کرد که همین امر به اسرارآمیز بودن آن افزود. هیچکس نمی‌داند که این مرد کیست و چرا ماسک اسب بر چهره دارد ولی پدیدار شدن او روی نمای خیابانی گوگل توجه فراوانی را به خود جلب کرد.

61- هیولای دود

دود

دوربین‌های گوگل، تصویر این ابر عجیب از دود یا بخار را بر فراز آسمان یکی از شهرهای ایتالیا به ثبت رسانده‌اند. مشخص نیست که این شکل هیولا مانند غبار روی عدسی دوربین است و یا انعکاس یک سایه بزرگ در آسمان، اما در هر حال این شکل شباهت فراوانی به «هیولای دود» در سریال تلویزیونی «لاست» یا «گمشده» دارد.

60- پرواز ۸۱۵ سریال «لاست»

oceanic815

در سریال تلویزیونی «لاست»، هواپیمایی به شماره ۸۱۵ هنگام پرواز بر فراز اقیانوس آرام، در یک مکان نامعلوم سقوط می‌کند و عده‌ای در اثر این سقوط جان سالم به در می‌برند. تصویری که توسط «گوگل ارث» به ثبت رسیده اگرچه بر فراز اقیانوس اطلس گرفته شده است، اما یادآور سریال «لاست» است. تصویر این هواپیما در آب‌های اقیانوس اطلس و در نزدیکی نیویورک در سال ۲۰۱۰ به ثبت رسید، اما پس از به‌روز شدن تصویر این منطقه توسط گوگل، این شکل دیگر مشاهده نمی‌شود.

59- موجودات آسمانی

رودخانه-سوییس-مسیح

این شکل عجیب و نامفهوم توسط دوربین‌های گوگل، بر فراز یک دریاچه به نام «کوارتن» در کشور سوئیس گرفته شده است و تا حدی شبیه به دو پیکری است که شانه به شانه یکدیگر ایستاده‌اند.

58- عیسی مسیح در دشت

حضرت-مسیح

برخی مدعی‌اند که چهره عیسی مسیح را در چیزهای مختلفی دیده‌اند؛ از شکلات کیت کت و شیشه‌های مربا گرفته تا پوست سبزیجات و شکل صیفی‌جاتی نظیر گوجه‌فرنگی و بادمجان. این تصویر نیز از فراز دشتی واقع در مجارستان توسط دوربین‌های گوگل به ثبت رسیده است و بسیاری تأکید دارند که این تصویر نیز، چهره عیسی مسیح است. این تصویر در جریان به‌روز شدن عکس‌های گوگل تغییر کرده است و در تصاویر جدید از این منطقه، دیگر این شکل دیده نمی‌شود.

57- انبردست غول‌پیکر

سفینه-فضایی

این انبردست که به نظر می‌آید در حال اصابت کردن به دودکش این خانه است، دیگر در عکس‌های گوگل نیست. مسئولین گوگل گفتند که این عکس عجیب حاصل یک اشتباه در بخش فنی ماشینی بود که دوربین روی آن سوار شده بود.

56- کراکن

هیولای-آب

یک موجود دریایی در دیترویت در عکس‌های گوگل مشخص شد. این موجود و یا حتی شی به طور واضح در زیر سطح آب مشخص است. و اگر که هیولایی خفته در دریا نیست، پس چیست؟!

55- آتلانتیس گمشده

آتلانتیس

شبکه‌ای از خط‌هایی در هم تنیده در کنار جزایر قناری در زیر آب در گوگل ارث ثبت شد که آدم را یاد خیابان‌هایی قدیمی می‌اندازند. این خطوط که شکل مستطیلی بزرگ داشتند، تقریبا همان جایی بودند که آتلانتیس می‌بایست حضور می‌داشت که این طور فرض می‌شود که ۹۰۰۰ سال قبل از میلاد به زیر اقیانوس رفته است. علی‌رغم این تصادف، گوگل پرده از این راز برداشت و اعلام کرد که این خطوط در اثر حرکت زیر دریایی‌ایست که اطلاعات عمق را انداره گیری می‌کرده.

54- دوقلوهای به هم چسبیده؟ شاید!

مرد-دوکله

شاید نه به اندازه نادر بودن مرد اسب‌نما، ولی مردی با سه دست و چهار پا و دو سر در گوگل استریت ویو دیده شد. به نظر می‌آمد که مرد در حال کاری شبیه به تمیز کردن پنجره است. تا به حال هیچ‌کس تایید نکرده که این عکس حاصل خطا در دوربین‌هاست یا دوربین‌ها همه چیز را همون‌طور که بوده ثبت کردند!

53- مرد لخت در صندوق عقب

مرد-لخت-صندوق-عقب

واقعا شب سختی برای این مرد بوده یا اینکه این عکس فقط یک شوخی کثیف هست؟! این مرد لخت در صندوق عقب در کنار سگی که اونم ظاهرا مرده در آلمان دیده شد.

52- جسدی در خیابان

دختر-مرده

دوربین‌های گوگل استریت در پیاده‌رویی در انگلستان عکس این فرد را ثبت کردند. البته دیلی میل اعلام کرده که نگران نباشید، حال این شخص خوبه. اما سوال اصلی اینجاست که یک آدم تنها در خیابان چرا باید ادای یک شخص مرده را در بیاورد؟!

51- موشک کروز در حال شلیک

اژدر

این شی که به نظر می‌آید یک موشک در حال شلیک هست در یوتا در گوگل ارث ثبت شده. بعضی‌ها اعتقاد دارند که این شی یک جت با بال‌هایی به رنگ تیره هست.

50- هواپیما در بروکلین

هواپیما-پارک

این هواپیمای غول‌پیکر عجیب پشت یک مشت درخت در محوطه‌ای که به نظر می‌آید زمین بازی هست، چی کار می‌کند؟ این عکس عجیب هم در گوگل مپ و هم در گوگل ارث دیده شده. و در حالیکه همچنان تایید نشده‌است، بعضی مردم معتقدند که این هواپیما در اصل در هواست و رنگ خاصشم به دلیل تاثیر نور رنگین کمانه.

49- پایگاهی ناشناخته در برمه

کارخانه-برمه

گفته می‌شود که این ساختمان در جایی در جنگل‌های برمه، مکانیست برای تحقیقات هسته‌ای. هنوز واقعیت این امر ناشناخته مانده که این ساختمان‌ها و خانه‌ها دقیقا به چه منظوری ساخته شده‌اند.

48- یوفو در سیدنی

سیدنی-یوفو

این شی بشقاب‌پرنده‌ای‌شکل در استریت ویو در نزدیک پل هاربر سیدنی در استرالیا ثبت شده. یک انعکاس معمولی نور در لنز یا حیاتی ناشناخته؟ جواب همچنان مبهم است.

47- فقط از آسمان

صورت-هندی

Badlands Guardian یک شگفتی زمین‌شناسی است که به سر یک انسان با سری که شبیه بومیان آمریکایی آراسته شده و یک هدفون به گوش شباهت دارد. این شگفتی طبیعی در کانادا واقع شده است.

46- عظیم و یگانه

5-bunny

پیدا کردن چیزهای عظیم و جالب توسط گوگل ارث یکی از جالب‌ترین سرگرمی‌هاییست که می‌توان با آن انجام داد. این خرگوش صورتی بزرگ توسط گروهی هنرمند در ایتالیا ساخته شده است.

45- حلقه‌های کشتزار

ستاره-دایره

بدون شک یکی از بهترین اتفاقاتی که برای حلقه‌های کشتزار افتاده، همین گوگل ارث هست. این شکل در صحرای نوادا پدید آمده.

44- علاقه‌مندی بیش از اندازه به مشاهیر

میز-اپراه

شکل ۴ هکتاری بالا که نمایی از اپرا وینفری هست، توسط یک کشاورز در «Arizona» درست شده است.

43- فاش شدن راز‌ها

چین-کوچک

با گوگل ارث خیلی از مکان‌های سری در سراسر جهان فاش شده‌اند. این مکان که ۴.۶ کیلومترمربع مساحت دارد و در منطقه شمال چین ثبت شده، یک ماکت از نمونه اصلیش در مرز بین هند و چین هست. اما سوال اینجاست که چرا باید چنین ماکتی با این ابعاد درست کنند؟ جواب یک نشریه استرالیایی به این سوال اینه که در اینجا رانندگان تانک‌ها را آموزش می‌دهند.

42- لختی‌ها از فضا

ساحل

دیگه چه توضیحی می‌خواهید؟!

41- زمان استراحت آفریقایی‌ها

چاه-آب

در پروژه‌ای نشنال‌جئوگرافیک و گوگل ارث با هم همکاری داشتند که نشنال‌جئوگرافیک ۵۰۰ عکس با کیفیت فوق‌العاده بالا ثبت کرد. این هم یکی از اون عکس‌هاست.

40- خودروهای آنتیک

ماشین-پارک-سقف

پارک کردن در جایی که شما زندگی می‌کنید سخته؟ در هلند ظاهرا مردم مجبورند روی دیوار‌ها هم پارک کنند!

39- اجتماع بزرگ

فیل

اجتماع ۱۰ فیل آفریقایی هم در نوع خودش جالبه!

38- منظره‌ای مجازی

آبشار-ویکتوریا

هیچ‌چیز جایگزین این آرزو نمی‌شود که سوار هواپیما شوید و به جاهای دیدنی سفر کنید. اما گوگل ارث یک کمی از آنچه را که ممکن هست شما در یک سفر هوایی تجربه کنید نشانتان می‌دهد. این عکس، آبشار ویکتوریا را در مرز زامبیا و زیمباوه نشون می‌دهد.

37- یک علامت به من نشان بده

فورد

«Google Earth» تبلیغ نمی‌کند، مگر آنکه شما لوگوی شرکت خود را به قدری بزرگ طراحی کنید که از فضا هم دیده شود. این هم لوگوی فورد!

36- هواپیما‌ها در پرواز

بمب-افکن

هواپیمای بمب‌افکن متعلق به جنگ جهانی دو.

35- شکست در شناور بودن

لاشه-کشتی

این کشتی در اثر حادثه‌ای در عراق واژگون شده است.

34- گرفته شده از ماهواره

تصادف-کامیون

این کامیون در داکوتای شمالی تصادف کرده.

33- اسرار نقشه

جت-پارک

بعضی از مناطقی که در «Google Earth» دیده می‌شوند بسیار مرموز هستند. مثلا به نظر شما چرا این جت در حیاط این خانه در یک محله‌ی مسکونی در پاریس پارک شده است؟

32- چشم گربه همه‌چیزبین

ایستگاه-قطار-بیجینگ

ایستگاه قطار جنوب بیجینگ چین.

31- آیا اینجا کره زمین است؟!

درزمین

تصویری هوایی از صحرای الجزیره.

30- دو و نیم کیلومترمربع از سرزمین گاوچران‌ها

گاوچران

هنرمندی به نام اندو از صحرا به عنوان بومش استفاده کرده و چهره یک گاوچرون را روی آن کشیده.

29- هواپیما‌ها، جت‌ها و موشک‌ها

گورستان-هواپیما

این محوطه حدودا ده هزار کیلومتر مربعی که با نام پایگاه هوایی «دیویس‌مونتان» شناخته می‌شود خانه ابدی هزاران هواپیما و بالگرد و تجهیزات هوایی مستعمل و از رده خارج است که توسط ایالات متحده آمریکا و متحدان این کشور از رده خارج شده‌اند.

28- یک ملت جوجه خور

kfc

اگر فضایی‌ها از زمین دیدن کنند، عجیب نیست که فکر کنند کلنل سندرز رهبر ماست!

27- مرکز خریدی که برای سیل بعدی آماده است!

قایق-خانه

واقعا این کشتی تفریحی کنار این آسمان خراش‌ها چی کار می‌کند؟

26- ماشین واژگون شده

ماشین-چپ-شده

بدون توضیح!

25- فتح کردن زمین

جزیره-نخل

می‌خواهید جزیره‌ای بخرید اما نمی‌توانید یکی پیدا کنید؟ چرا یکی نسازید؟؟! احتمالا این همان فلسفه‌ای هست که برای ساختن جزایر به شکل نخل در دوبی استفاده شده.

24- ماهواره توریستی

colosseuminrome

اگر پول کافی‌ برای سفر به مناطق تاریخی ندارید، گوگل ارث این کار را برای شما مجانی انجام می‌دهد. خبر خوب اینکه گوگل اکثر عکس‌های خودش را از مناطق توریستی با کیفیت بالا آپدیت کرده.

23- اسرار نظامی‌ها

منطقه-نظامی

هدف از کشیدن این خطوط در صحرای چین چه چیز می‌تواند باشد؟ شاید فقط ارتش چین بداند.

22- هنری مانند سیارات دیگر

هنر-فضایی

بعضی هنرمندان به جای کار با قلم و رنگ و بوم از بولدوزر و وسایل دیگر در هنر خودشان در صحرا‌ها استفاده کردند. اسم کارشان را هم گذاشتند نفس صحرا.

21- جهنم بر روی زمین

کشتی

اینجا جایی هست که کشتی‌های از رده خارج برای خودکشی می‌آیند!

20- قلب در گوگل ارث

قلب

زمین چه طوری عشقش را به گوگل ارث ابراز می‌کند؟ با جزیره‌های قلب‌مانندش! تصویر پایینی در سمت راست،جزیره‌ایست شبیه به قلب در دریای آدریاتیک که در روز ولنتاین در «Google Earth» نمودار شد. این جزیره‌ی غیر مسکونی حدود ۱۱۹ کیلومتر مربع مساحت داشته و «Galesnjak» نام گرفته است. صاحب این جزیره در سواحل کراواسی از شکل جزیره‌اش خبر نداشت تا آنکه با درخواست زوج‌های بسیاری برای ماندن در جزیره‌اش روبه رو شد!

19- شدیدا کیفیت عالی

پارک

اینجا عکس پارکی در کالیفرنیاست. جایی که عده‌ای روی چمن ولو شدند و عده‌ای هم در صف غذا.

18- لب‌های سوخته

لب

این لب‌ها شاید به خوشگلی لب‌های آنجلینا جولی نباشد ولی بزرگ‌تر هستند. این پدیده زمین‌شناسی در سودان قرار دارد.

17- وقتی کار‌ها اشتباه پیش می‌روند

آتشسوزی

ماشین‌های آتش‌نشانی در حال خاموش کردن آتش یک خانه در آلمان هستند.

16- دریاچه مصنوعی

مرد-رودخانه

این دریاچه‌ی مصنوعی بسیاربزرگ که شبیه به یک انسان ساخته شده است، در نزدیکی «Bauru» در برزیل واقع است.

15- اثر انگشت

اثر-انگشت

این اثر انگشت ۳۸ متری را می‌توانید در پارک «Hove» در نزدیکی «Brighton» و «Hove» در انگلستان ببینید.

14- حروف الفبای انگلیسی

حروف-الفبا

«Rhett Dashwood» یک طراح گرافیک استرالیایی است که اولین طرح ۲۶ حرفی حروف الفبای انگلیسی را با استفاده از «Google Earth» به نمایش در آورد. برای تکمیل این طرح از تصاویر ماهواره‌ای طبیعت و ساختمان‌ها استفاده شده است.

13- شیر

شیر

این شیر در باغ وحش «ZSL Whipsnade» در انگلستان است.

12- ساختمانی به شکل صلیب نازی‌ها

ساختمان-نازی

این ساختمان نیروی دریایی آمریکا در «Coronado» است و به شکل صلیب نازی‌ها ساخته شده. اکنون به دلیل اینکه این ساختمان یک ساختمان دولتی است، ۶۰۰ هزار دلار برای تغییر شکل آن هزینه شده است.

11- فایرفاکس

فایرفاکس

در روزهای اولیه از شروع به‌کار فایرفاکس، عده‌ای از طرفداران آن برای آنکه بتوانند محبوبیت سایت خود را افزایش دهند و لوگوی شبیه روباه فایر فاکس را در ذهن‌ها حک کنند، با کمک مالی گروهی از نیکوکاران، این لوگو را در یک مزرعه ایجاد کردند.

10- بابانوئل

بابانوئل

سال پیش، یکی از کاربران «Google Earth» به نام «ear۱grey» کشف جالب خود را بر روی اینترنت قرار داد. او یک تصویر عظیم با قد حدود ۵۷ کیلومتر کشف کرد که شبیه به بابانوئل است!

9- آی پاد

آی-پاد

این عکس هم شبیه به یک آی پاد هست.

8- کوکاکولا

کوکاکولا

«Google Earth» تبلیغ نمی‌کند، مگر آنکه شما لوگوی شرکت خود را به قدری بزرگ طراحی کنید که از فضا هم دیده شود. لوگوی زیر یکی از دامنه‌های شیلی با ۷۰ هزار بطری کوکاکولا ایجاد شده است.

7- چهره پیرمرد

پیرمرد

شبیه به چهره یک پیرمرد میمونه که در صحرای لیبیست.

6- اسب یوفینگتون

اسب-یوفینگتون

در کشور انگلستان و در فاصله ۱۰۵ کیلومتری غربی لندن دهکده «برکشایر» قرار دارد. بر روی یکی از تپه‌های این دهکده تصویر «اسب یوفینگتون» را می‌توانید مشاهده کنید که چهار نعل در حال تاختن است. این تصویر بیش از ۱۱۱ متر طول دارد. قدمت آن تقریبا برابر است با سنگ‌های ابتدائی «استون‌هنج» اما برای کشیدن این اسب حتما باید از فضا راهنمایی‌هایی صورت گرفته باشد!

5- مرد بی‌حیای سرنی

مرد-بی-حیا

چند کیلومتر دور‌تر در میان کناره‌های تپه‌ها در «برکشایر» شکلی عظیم‌الجثه به ارتفاع ۱۵۰ متر قرار دارد. این شکل عظیم‌الجثه مردی است که چماقی بزرگ به دست دارد. طی قرن‌های زیادی به دلیل برهنگی این تصویر او را به نام «مرد بی‌حیای سِرنی» می‌شناسند. این نقش هم مانند تصویر قبلی به صورت یک راز باقی مانده است.

4- گوزن

گوزن

این هم یک گوزن برعکس هست که در تصاویر هوایی گوگل شکار شده است.

3- مرد ویترُوین

داوینچی

مرد ویتروین اثرییست از داوینچی. این شکل در یک مزرعه اجرا شده است.

2- لاکی

luecke

با قطع بعضی از درختان و نگاه داشتن بعضی دیگر تصویر بالا حاصل شده که از فضا هم دیده می‌شود.

1- اسب سفید اُسمینگتون

اسب-سفید

این اثر، اسب سفید اسمینگتون نام دارد و در بریتانیاست و روی گچ سفید اجرا شده است.

+- حمام آفتاب

حمام-آفتاب

آدم دیگه حتی نمی‌تونه تو خونه خودشم حموم آفتاب بگیره!

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
34 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
2000Shack
2000Shack
۶ تیر ۱۳۹۹ ۰۴:۱۴

اگه gta بازی کرده باشید عکس ۳۳ رو قشنگ متوجه می شی😂رمز رو که اشتباه بزنی همین میشه😂🎮

عرفان
عرفان
۲۱ خرداد ۱۳۹۹ ۲۰:۴۸

من به وجود اجنه و ادم فضایی و حتی غول هم اعتقاد دارم ولی این ها خیلی عجیب هستن😳

Immortality unlimited
۱۳ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۳۱

از سایت عالی و خارق العاده ات ممنون امیر جان heart heart heart

Immortality unlimited
۱۳ دی ۱۳۹۸ ۱۰:۲۸

خارق العاده است! heart heart heart

بنیامین
بنیامین
۸ دی ۱۳۹۸ ۰۰:۰۹

واقعا ممنونم و ترسناک ترینش همون مرده توی سندوق عقب ماشین بود wink

b1