Cover The Falling Man
b1
خانه » فالینگ من: غم‌انگیزترین عکس حادثهٔ ۱۱ سپتامبر!

فالینگ من: غم‌انگیزترین عکس حادثهٔ ۱۱ سپتامبر!

b3

The Falling Man

هنوز بعد ۱۵ سال عکس‌های تازه از فروریختن برج‌های تجارت جهانی کشف می‌شود. اما غم‌انگیزترین عکس همان است که نه هواپیمایی درش پیداست، نه دود و انفجاری. عکس ریچارد دراو که مشهور شد به The falling man.

عکس نشانمان می‌دهد در زمینه‌ای با خطوط عمودی موازی یک نفر دارد می افتد. این عکس مردی رو نشون میده که از برج شمالی در مرکز تجارت جهانی ساعت ۹:۴۱:۱۵ صبح در حین حملات ۱۱ سپتامبر در نیویورک خودش رو به پایین پرت می‌کنه.

با اینکه تلاشهایی برای تشخیص هویت او انجام شده هویت او تا کنون ناشناخته باقی مانده.

حدس می‌زنند خودش با اختیار، خودش را پرت کرده بیرون. (حالا اگر اختیار اینجا معنایی هم داشته باشد) چطور به این نتیجه سریع رسیده؟ چه دیده یا حس کرده که ترجیح داده به جای مواجهه در انتهای دردناک ارتفاع برج با مرگ مواجه شود؟ از چه ترسیده؟ از آوار؟ آهن؟ آتش؟ یا شاید که فرصت انتخابش کمتر از آن بوده که به نتیجه فکر کند. شاید واکنشی بوده ناخودآگاه برای نجات. واکنش بشر بدوی در فرار از محیط بسته خطرناک: «بپر بیرون!» بشر بدوی البته که هیچ وقت مجبور نبوده از برج تجارت جهانی بپرد و گرنه در این آموزه کهن تجدید نظر می‌کرد. در هر دو صورت انتظار داشته نتیجه پایان راه در مقایسه با ماندن بهتر باشد.

ما کیستیم که قضاوت کنیم؟ ما نه میان آن انفجار ایستاده بودیم نه همراه فالینگ من نقش زمین شدیم. ما هرگز علت تصمیمش را نخواهیم فهمید. هرگز جای او نخواهیم بود و حق نداریم بابت به استقبال مرگ رفتن ملامتش کنیم. ما ماییم اما او کسیست که قبل نامش The می‌گذارند.

منبع فارسیخواب بزرگ

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
فاطمه
فاطمه
۷ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۲۸

مطلب جالبی است

Z.m
Z.m
۲ آذر ۱۳۹۶ ۰۹:۵۷

جالب بود اما غم انگیز ممنون از زحمتی که می کشید

b1