عکس کاور دندان جواهرکاری شده
b1
خانه » ۱۰ کشف برتر باستان شناسی در سال ۲۰۰۹!

۱۰ کشف برتر باستان شناسی در سال ۲۰۰۹!

b3
2009

سایت نشنال جئوگرافیک در گزارشی به معرفی ۱۰ کشف باستان شناسی برتر سال ۲۰۰۹ پرداخت. پس با ما همراه باشید.

10- بقایای کشتی ارواح جویندگان طلا

کشتی ارواح جویندگان طلا
این کشتی به دزدان دریایی قاره آمریکا تعلق داشته و سال‌ها پیش غرق شده است و ماه نوامبر بقایای آن کشف شد.

9- گنجینه طلای آنگلوساکسون‌ها

طلای آنگلوساکسون
این گنجینه که از آن به‌عنوان بزرگ‌ترین گنجینه کشف‌شده از آنگلوساکسون‌ها یاد می‌شود، در ماه جولای در انگلیس کشف شد و شامل صدها شیء تاریخی ساخته‌شده از طلاست.

8- دندان‌های جواهرکاری‌شده

دندان جواهرکاری شده
این دندان‌ها که انسان را به یاد ستارگان موسیقی «هیپ هاپ» می‌اندازند، به ساکنان قاره آمریکا در ۲۵۰۰ سال پیش تعلق دارند و نشانگر مهارت دندان‌پزشکی ساکنان منطقه آمریکای جنوبی در هزاران سال پیش است.

7- مقبره یکی از پادشاه‌های پرو

مقبره پادشاه پرو
در این مقبره که ۱۵۰۰ سال قدمت دارد، آثار تاریخی متعدد از جمله جوهرات سلطنتی کشف شدند. البته شیوه ساخت این مقبره نیز منحصربه‌فرد است.

6- حجاری‌های جیمزتاون

حجاری جیمزتاون
این حجاری‌ها که حدود ۴۰۰ سال قدمت دارند، به شیوه‌ای غیرعادی و رازگونه ایجاد شده‌اند. محققان امیدوارند با بررسی آن‌ها به رسوم ساکنان کشور آمریکا در صدها سال پیش پی ببرند.

5- آثاری قدیمی‌تر از استون‌هنج

آثار قدیمیتر استونهنج
این آثار در کشور انگلیس و شامل ویرانه‌های یک معبد، دو مقبره و دیگر آثار تاریخی‌اند که در کنار یکدیگر، دایره‌ای را تشکیل می‌دهند و سال‌ها پیش از استون‌هنج ساخته شده‌اند.

4- زیردریایی سامورایی

زیردریایی سامورایی
این زیردریایی به جنگ جهانی دوم تعلق دارد و در ماه فوریه در نزدیکی پرل هاربر پیدا شد.

3- کشتی دزدان دریایی

کشتی دزدان دریایی
در این کشتی که بقایای آن در ماه مارس در سواحل کارولینای شمالی پیدا شد، آثار زیادی از جمله سکه‌های تاریخی، شمشیر و دیگر ابزارآلات جنگی کشف شدند.

2- جمجمه جادوگر ایتالیایی

جمجمه جادوگر ایتالیایی
در ماه مارس در ایتالیا جمجمه زنی کشف شد که احتمالاً در قرون وسطا به‌عنوان یک جادوگر با قرار دادن آجری در دهانش کشته شده است.

1- اسکلت‌های شگفت‌انگیز

اسکلت شگفت انگیز
این اسکلت‌ها به محوطه‌ای تاریخی در آلمان از عصر سنگ تعلق دارند و همراه آنها زیورآلاتی ساخته‌شده از دندان سگ و اسکلت یک زن که به‌صورت نشسته دفن شده بود، کشف شدند.

منبع فارسیتابناک

منبع خارجیNational Geographic

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
b1