tarsnak
b1
خانه » رپورتاژ: رمان ترسناک و پلیسی؛ بزرگراه تخیل و معما

رپورتاژ: رمان ترسناک و پلیسی؛ بزرگراه تخیل و معما

b3

شاید بتوانیم بگوییم ژانر رمان های ترسناک و پلیسی به وجود آمده اند تا اعلام کنند، هنوز هم می توان هیجان را در پاراگراف به پاراگراف یک کتاب به تصویر کشید؛ بدون اینکه تصویری در مقابل چشم مخاطب قرار داد. یا اینکه او را وارد مکانی ناشناخته کرد.

با اینکه رمان ترسناک و رمان های پلیسی جزء اولین و مهمترین منابعی هستند که برای ساخت فیلم های ترسناک و جنایی در دسترس فیلمسازان قرار می گیرند؛ اما همیشه توصیه جامعه کتابخوان ها بر این بوده که ابتدا بهتر است کتاب رمان ترسناک مورد نظر را بخوانیم و سپس فیلم مرتبط با آن را تماشا کنیم. همین مسئله نقطه قوت و کنترل استادانه یک نویسنده را برای به تصویر کشیدن ترس، رعب و رمز آلود بودن نشان می دهد.

tarsnak
رمان ترسناک

کدام رمان ترسناک را بخوانیم؟

با اینکه عامه پسند بودن جزء ویژگی های غیر قابل انکار رمان ترسناک به حساب می آید، اما باز هم سلیقه انتخاب رمان به خود افراد وابسته است. با جستجو کوتاهی در گوگل جهت دانلود رمان ترسناک و رمز آلود حتماً چشمتان به چندین و چند هزار کتابی خواهد افتاد که نگارنده خلاق و متبحر آن ها، آقای استیون کینگ است.

با اینکه رمان های نویسنده معروف نظیر دارن شان (برای نوجوانان) و استفانی میر ( کتاب گرگ و میش ) و همچنین رمان ترسناک جن گیر اثر ویلیام پیتر بلتی همیشه جزء پرفروش ترین و اختصاص تعداد بالای دانلود در سراسر دنیا هستند، اما اکثر آثار استیون کینگ نظیر: بیگانه، قبرستان حیوانات خانگی، و آن، که فیلم های شاخصی نیز از روی آنها ساخته شده است همواره جزء بهترین ها محسوب می شوند.

نویسنده شاخص بعدی برای دنبال کردن آثار رمان ترسناک، ادگار آلن پو سرشناس است. ادگار آلن پو همچنین آثار متعددی در زمینه رمان های پلیسی و کارآگاهی دارد، چرا که اولین پایه گذار این ژانر از داستان ها محسوب می شود. آثاری نظیر گربه سیاه، قتل های خیابان مورگ، و زنده به گور همواره توسط بسیاری از افراد خوانده می شوند.

book
دانلود رمان پلیسی

تفاوت رمان پلیسی و رمان ترسناک

همیشه افراد مابین رمان پلیسی و رمان ترسناک تمایز قائل نمی شوند؛ با اینکه کاملاً مشخص است که گاهی ترس و وحشت در رمان پلیسی نیز عنصر اصلی کشش مخاطب به سوی پایان داستان است. رمان های پرطرفداری نظیر ماجراهای شرلوک هلمز و نوشته های آگاتا کریستی به نوعی جزء بهترین و شاخص ترین رمان های پلیسی شاخص هستند که از زمان نگارش تا به امروز همواره پرطرفدار بوده اند ( حتی برای آنهایی که خواندن رمان پلیسی را دوست ندارند).

وجه اشتراک رمان پلیسی و رمان ترسناک را می توان یک جزء مهم دانست. کشف چرایی، حل معما و درگیر شدن با موضوعی خاص که به کمک ذهن خلاق یک نویسنده فکر و خیال پردازی خواننده درگیر آن می شود. که البته همین موارد وجه تمایز یک رمان پلیسی خوب با رمان بد است. البته در صورتیکه علاقه مند به دانلود رمان پلیسی و رمان ترسناک هستید می توانید به سایت کتابچین (ketabchin.com) مراجعه کرده و از خواندن آنها لذت ببرید.

رمان ترسناک همیشه طرفداران نوجوان بیشتری دارد.

با اینکه رمان ترسناک رده سنی خاص و محدودیتی ندارد، اما نوجوانان عمدتا طرفدار دانلود رمان ترسناک یا خرید آن هستند. نمی توان انکار کرد که حس ماجراجویی بسیاری از افراد در این رده سنی باعث می شود تا طرفدار چنین داستان هایی باشند اما با این حال بسیاری از رمان ها مانند روزی که گرگینه شدم، و خزندگان وحشت برای نوجوانان نوشته شده اند.

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
مینو
مینو
۱۱ آذر ۱۳۹۸ ۱۸:۵۳

من عاشق فیلمهای و داستانهای ترسناکم

b1