cover rio de janeiro brazil
b1
خانه » ۱۵ تا از جنایت خیزترین شهرهای دنیا!

۱۵ تا از جنایت خیزترین شهرهای دنیا!

b3

به گزارش موسسه «اوربان تایتان» که در حوزه مسائل شهرنشینی فعالیت دارد، از متراکم‌ترین جمعیت شهری دنیا می‌توان به شهرهایی مانند توکیو، دهلی، سائوپویلو، بمبئی، مکزیکوسیتی، نیویورک، شانگهای، کلکته، داکا و کراچی اشاره کرد اما از سویی دیگر شهرهایی هستند که ریسک زندگی در آنها بسیار بالاست. اصولاً مفهوم شهرنشینی با مفاهیم افزایش جرم و جنایت های نوین نیز همراه شده است. این شهرهای خطرناک همگی از بی قانونی و وجود باندهای تبهکار پر قدرت رنج می‌برند اما با این وجود به علت فقر و نبودن شغل در محیط‌های روستایی و شهرهای کوچکتر مهاجرت به این شهرهای خطرناک دنیا نیز در حال افزایش است که می‌تواند در صورت کنترل نشدن به افزایش خشونت نیز بی‌انجامد.

در این آمار ۱۵ شهر خطرناک دنیا فهرست شده‌اند.

15- کیپ تاون، آفریقای جنوبی

capetown south africa
در سالهای گذشته نرخ دزدی و جنایت به نحو بی سابقه‌ای در این شهر رشد کرده است تنها دریکسال ۷۲۰۰۰ فقره تجاوز، ۲۰۰۰۰ فقره سرقت معمولی و ۱۴۰۰۰ هزار سرقت مسلحانه در این شهر گزارش شده است. به طور متوسط ۵۰ نفر در هر روز به قتل می‌رسند. این تعداد قتل تقریبا ۵۰ درصد قتل‌هایی است که در کل آفریقای جنوبی انجام می‌شود. بحران اقتصادی و تنگدستی و گرسنگی عامل اصلی گسترش جنایات در این شهر است. اگر به هردلیلی به این شهر رفتید یادتان باشد هرگز شبها بیرون نروید.

14- ریو دژانیرو، برزیل

rio de janeiro brazil
اگر قصد سفر به برزیل را دارید مجدداً در این باره فکر کنید. مهم نیست شما کجا باشید و یا چه زمانی از طول روز است، در هر مکانی ممکن است از شما زورگیری شوید. به محض ورود به این شهر کتابچه‌ای به شما داده می‌شود که در آن تمهیداتی نظیر اینکه به هیچ وجه هیچ چیز گرانبها همراه نداشته باشید درج شده است. در صورتی که چیزی از شما سرقت شود مسئولیت آن با شماست و نه پلیس. در ۳ سال گذشته جرم و جنایت در این شهر ۲ برابر شده اما آمار جدید نشان می‌دهد که اوضاع جرم و جنایت در این کشور رو به بهبودی است ولی تا آن زمان فاصله زیاد است. در این شهر مافیای مخدر شهری که به آنها پیرانا (Piranhas) نیز گفته می‌گردد مسئولیت بسیاری از جنایات را به عهده دارند. ۸۰۰۰ فقره قتل در سال گذشته در ریو انجام شده است. ۲۰ فقره قتل در روز حداقل در این شهر انجام می‌گردد. اکثر جنایات در حومه شهر انجام می‌شود ولی همچنان شما در هیچ کجا امنیت کامل ندارید.

13- بغداد، عراق

baghdad iraq
مهم نیست که شما چه کسی هستید، در بغداد شما امنیت جانی ندارید. بغداد شهری است که با جرم و جنایت و خونریزی عجین شده است. هر روز تعداد زیادی در بغداد مفقودالاثر می‌شوند. ای موضوع از سال ۲۰۰۳ که آمریکا به افغانستان وارد شده علاوه بر جنایتهای سازمان یافته حملات تروریستی هم به نحو چشمگیری افزایش پیدا کرده است. القاعده به همراه دیگر گروه‌های جنایتکار هر روز روزی خونین‌تر از روز گذشته می‌سازند. مین‌های کنار جاده‌ای و بمبگذاران انتحاری تنها بخشی از خطراتی است که شما را تهدید خواهد کرد. آدم ربایی و قتل‌های اتفاقی در این شهر موضوعی عادی است. تمام این موارد به همراه بی قانونی و فساد پلیس این شهر بغداد را به جهنمی واقعی تبدیل کرده است.

12- گواتمالا، گواتمالا

guatemala city guatemala
گواتمالا به جرئت فاسدترین دولت جهان را داراست. تمامی سران این کشور به طور غیر رسمی بزرگترین قاچاقچیان آمریکای شمالی هستند. این شرایط باعث شده تا گواتمالا بهشت قاچاقچیان مواد مخدر و باندهای تبهکاری جهان باشد. در پایتخت گواتمالا یعنی شهر گواتمالا این موارد به اوج خود رسیده‌اند بسیاری از توریست‌ها مورد سرقت مسلحانه همراه با تجاوز قرار می‌گیرند. به هرحال اگر به هردلیلی قصد سفر به این شهر را داشتید حتماً یادتان باشد هیچگونه وسیله قیمتی به همراه نداشته باشید چون به قیمت جان شما تمام می‌شود.

11- بانکوک، تایلند

bangkok thailand
تایلند مقام اول در جهان در زمینه فرآوری مواد افیونی را داراست. بانکوک مسیر اصلی ترانزیت مواد مخدر در جهان است. بر طبق آمار سال گذشته تنها در بانکوک ۲۰۰۰۰ فقره تجاوز، ۱۳۵۰۰ فقره سرقت و ۵۰۰۰۰ جنایت منجر به قتل انجام شد.

10- مظفرآباد، کشمیر پاکستان

muzaffarabad kashmir
شهر مظفرآباد مرکز استان آزاد کشمیر است. این منطقه از جمله مناطق ناامن جنگی بین هند و پاکستان است. این جنگ پس از حمله عشایر پاکستانی و تصرف بخش‌هایی از کشمیر توسط آنان آغاز گشت. نیروهای نظامی هند، مناطق مرکزی و شمالی ایالت کشمیر را تحت کنترل درآوردند. با دخالت سازمان ملل متحد و تعیین خط آتش میان دو کشور به طول ۷۷۲ کیلومتر، به سردی گرایید ولی بی قانونی و اجرای قانون توسط خود اشخاص تبدیل به مسئله‌ای روزمره در این شهر شده است.

9- سانتو دومینگو، دومینیکن

santo domingo dominican republic
سانتو دومینگو پایتخت کشور جمهوری دومینیکن است. نرخ دزدی بسیار بالاست و سارقان حرفه‌ای و قاچاقچیان مواد مخدر به سهولت و بدون مخفی کاری به اقدامات خود مشغولند.

8- گروزنی، چچن، روسیه

grozny chechnya1
تعداد مافیای روسیه در این شهر بیش از پلیس این شهر است. این پلیس به هیچ وجه تحت سیطره دولت قرار ندارد و به طور غیر رسمی توسط مافیا کنترل می‌شود. هر ۲۰ دقیقه در این شهر یک جنایت رخ می‌دهد. به طور متوسط در هر روز ۸۵ نفر به قتل می‌رسند. فحشا و فروش مواد مخدر از شغل‌های معمول این شهر است. دزدی و تجاوز در این شهر به امری عادی تبدیل شده است و کسی بابت آنها شکایت نمی‌کند. چچن به معنای واقعی کلمه جهان سوم است. اگر می‌خواهید به چچن بروید بهتر است دوباره در این باره فکر کنید.

7- پورت مورسبی، پاپوآ گینه نو

port moresby papua new guinea
پورت مورسبی پایتخت کشور پاپوآ گینه نو است. اگر قصد سفر به این شهر را دارد به احتمال زیاد مورد سرقت مسلحانه قرار خواهید گرفت و ممکن است سهواً یا عمداً کشته شوید.

6- پورتو پرنس، هائیتی

port au prince haiti
پورتو پرنس پایتخت کشور کوچک هائیتی است و حدود دو میلیون نفر جمعیت دارد. میزان خشونت خانگی و شهری در این شهر بسیار بالا گزارش شده و این نرخ جرائم به‌ویژه بعد از وقوع زلزله مخرب ۱۲ ژانویه ۲۰۱۰ و بی ثباتی سیاسی ناشی از آن بالا رفته است. پلیس به مفهوم واقعی در این شهر وجود ندارد و در واقع پایتخت و برخی از شهرهای دیگر در اختیار باندهای تبهکار است. این کشور در رده یکی از بالاترین میزان صادرات غیرقانونی موادمخدر به قاره آمریکای شمالی است.

5- سنت لوئیس، میسوری آمریکا

st louis missouri
بر اساس آمار پلیس آمریکا موسوم به FBI شهر سنت لوئیس در ایالت میسوری آمریکا از نظر میزان جرم و جنایت، تجاوز، دزدی و زورگیری یکی از خطرناکترین شهرهای آمریکاست. میزان نرخ جرم در این شهر پنج برابر نرخ جرم در دیگر شهرهای آمریکاست. در شهر سنت لوئیس آمریکا از هر ۱۰۰ هزار نفر، دو هزار و ۷۰ نفر مرتکب جرائم خشونت آمیز می‌شوند.

4- شهر موگادیشو، سومالی

mogadishu somalia 2
بسیار دشوار است که آماری علمی در خصوص جرم و جنایت در این کشور به دست بیاید اما بر طبق تحقیقاتی که کرده‌ام این شهر در صدر لیست بسیاری از شهرهای جرم و جنایت خیز جهان قرار دارد. جرم و جنایت در این شهر به حدی است که دولت این کشور از خارجی‌ها درخواست عاجزانه کرده که تا حد امکان به این شهر سفر نکنند. موگادیشو یکی از تروریست پرورترین شهرهای دنیاست. تعداد زیادی از تروریست‌های القاعده از این شهر بیرون آمده‌اند. جنایت امری عادی و روزمره در این شهر است. بسیاری از مردم فکر می‌کنند که دنیا باید به همین شکل باشد و این موضوع را طبیعی می‌دانند. خیابان‌ها در طول روز معمولاً خالی است. هیچکس به درستی آمار قتل‌هایی که هر روز در این شهر انجام می‌شود را نمی‌داند اما بنا بر شواهد این آمار رقم غیر قابل باور ۳۷۰ نفر در روز است. تمام این عوامل موگادیشو را در صدر فهرست و جزو ۴ شهر پر خطر دنیا قرار داده است.

3- شهر کاراکاس، ونزوئلا

caracas venezuela 2
آمریکای لاتین، همانگونه که از آمار پیداست خطرناکترین جای دنیاست. اگر شما عبارت خطرناکترین شهرهای دنیا را در اینترنت جستجو کنید به طور حتم از ۳۰ شهر اول ۲۰ شهر به این منطقه تعلق دارند. آمریکای مرکزی به طور کامل در قبضه گروه‌های قاچاقچی مواد مخدر است. با تمام این گفته‌ها باید گفت شهر کاراکاس پایتخت ونزوئلا جنایت خیزترین شهر کره زمین است. در هر دقیقه در این شهر ۱۳۷ فقره جنایت ۵۳۷ فقره سرقت گزارش می‌شود. تمام افراد این شهر یک و نیم میلیون نفری به طور متوسط در طول زندگی‌شان ۵ بار مورد یکی از انواع جرم و جنایت قرار می‌گیرند. به ۸۰ درصد زنان این شهر حداقل یکبار تجاوز شده است. تمام این موارد کاراکاس را پایتخت جنایی جهان کرده است. ونزوئلا بزرگترین تولید کننده کوکائین جهان است و کاراکاس بزرگترین مرکز فرآوری کوکائین در ونزوئلاست. اگر شما قصد بازدید از کاراکاس را دارید بهتر است عضو یک گروه گانگستری باشد تا شاید بتوانید زنده بمانید.

2- بوگوتا، کلمبیا

bogota columbia
بوگوتا مرکز فرآوری و ترانزیت مواد مخدر در آمریکای مرکزی و حوزه کارائیب است. افراد در روز روشن مورد جنایت قرار می‌گیرند. اگر شبها در بوگوتا هوس بیرون رفتن کردید حتماً وصیت نامه خود را بنویسید. این شهر از لحاظ جرم و جنایت یک قدم از تمام کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی پیش است. بهتر است در صورت امکان با خود اسلحه حمل کنید و پیش از رفتن به این شهر مقداری آموزش نظامی ببینید تا شاید از دزدی‌های مسلحانه جان سالم به در ببرید.

با وجود افزایش تعداد نیروهای پلیس و گشت‌های روزانه، اما وجود تعداد زیاد باندهای تبهکار که در زمینه مواد مخدر در کلمبیا فعالیت دارند و برای انجام کار خود دست به هر خشونتی می‌زنند، بوگوتا پایتخت این کشور شمالی قاره آمریکای جنوبی را به خطرناک‌ترین شهر دنیا تبدیل کرده است. تعداد خودروهای بمب گذاری شده برای کشتن پلیس و مقامات مسئول چندین سال است که بشدت بالا رفته و داشتن شغل پلیسی در این شهر جزو خطرناک‌ترین کارهای دنیا محسوب می‌شود. آمار آدم ربایی به منظور دریافت پول و یا موافقت با درخواست آدم ربایان نیز در این شهر هشت و نیم میلیون نفری بالاست.

1- سیوداد خوآرز، مکزیک

ciudad juarez mexico (2)
این شهر در شمال مکزیک و هم مرز با آمریکاست و بالاترین نرخ در حال رشد میزان جرم و جنایت در دنیا را داراست. این شهر یک و نیم میلیون نفری یکی از دروازه‌های ورود مواد مخدر به آمریکا و کانادا است. به حدی نرخ جرائم در این شهر بالا رفته که از آن به عنوان منطقه جنگی نام برده می‌شود. هر روز ۱۰۰٫۰۰۰ فقره جنایت در این شهر انجام می‌شود، ۱۲۰ نفر به طور متوسط کشته می‌شوند. این شهر صحنه درگیری هر روزه گروه‌های مافیایی قاچاق مواد مخدر است. ۵۰ درصد مردم این شهر معتاد هستند.

پلیس مکزیک کارتل های مواد مخدر خوآرز را عامل میزان بالای جرم و انجام بمب‌گذاری‌ها می‌داند و ناظران، این واقعه را نشانه افزایش تشدید درگیری‌ها بین کارتل های مواد مخدر و دولت مکزیک ارزیابی می‌کنند. از سال ۲۰۰۶ میلادی که «فیلیپه کالدرون» رئیس جمهور مکزیک علیه این کارتل ها به ارتش متوسل شد، بیش از ۲۵ هزار نفر در مکزیک و به‌ویژه در این شهر در خشونت‌ها جان خود را از دست داده‌اند.


منبع خارجیMedia DumpUrban Titan

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
15 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
Sepid
Sepid
۱۷ مهر ۱۳۹۷ ۲۰:۰۵

چرا ایران شهرای ایران تو این لیست نبودن؟

علی
علی
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۰۶
Reply to  Sepid

آمار قتل عمد در ایران در 200 و خورده کشور در جهان 185هستش ینی خیلی خیلی جنایت کمه ولی چون فیلم سازانمون خلی عاشق کشورشونن همش ایزانو تو فیلما بد و پر از جنایت نشون می دن اینم لیتنک اثباتش https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7_%D8%A8%D8%B1_%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87_%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D9%86_%D9%82%D8%AA%D9%84_%D8%B9%D9%85%D8%AF

محمود
محمود
۲۹ مرداد ۱۳۹۷ ۱۱:۰۸

عالی بود.

محمد
محمد
۱۸ تیر ۱۳۹۷ ۱۹:۲۲

بخدا همش الکی اصن معلوم نیس این امار ها از کجا اومده من ک میگم از نطر جنایت و شرارت ایران مقام اول و تو جهان داره ولی شماها خودتون امار نمیدین. همین کشور مثلا کلمبیا یکی اونجا 5 سال زندگی میکرد بعد توی اینترنت از زندگیش تو کلمبیا نوشت ک من شبا تو کلمبیا بیشتر از تهران احساس امنیت میکنم بعدشم یه اقایی هس که توی اینترنت سفرنامه هاشو از سفر به همین کشورا نوشته برید بخونید فقط گفته تو گواتمالا ازش زورگیری کردن که خب تو ایرانم از توریستا زورگیری میکنن ولی جاهای دیگ که رفته هیج اتفاقی… بیشتر بخوانید »

علی
علی
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۱۴
Reply to  محمد

نمی دونم چرا این قدر اصرار داریم کشور مون بد نشانون بدیم این فیلمسازان کشورمون تو سرمون فرو کردن که کشور ما کلن تو هر خوانواده ای حداقل 7و8 نفر معتادو قاتل و… وجود داره
دادش گلم ویک پدیا یه رسانه ضد ایرانی می گه که امار قتل عمد ایران جز آخرین کشور هاست 185از 200تو خورده ای باور نمی کنی لینگ اثباتش :
https://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%81%D9%87%D8%B1%D8%B3%D8%AA_%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7_%D8%A8%D8%B1_%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D9%87_%D9%85%DB%8C%D8%B2%D8%A7%D9%86_%D9%82%D8%AA%D9%84_%D8%B9%D9%85%D8%AF

علی
علی
۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ۰۱:۲۱

دوست عزیزم جناب sda شما امنیت رو چی معنی میکنین؟ آیا از جنایات بزرگی که توسط دولت و حکومت داره به این مردم میشه خبر دارین؟ آیا از دلیل زلزله های پر تعداد و عجیب و نا متعارف اخیر در سرتاسر کشور خبر دارین؟ آیا از دلیل سقوط هواپیمای تهران یاسوج که اخیرا اتفاق افتاد خبری دارین؟ آیا از دلیل فرور ریختن برج تجاری پلاسکو خبری دارید؟ آیا از دلیل بمب گذاری در حرم امام رضا خبری دارید؟ آیا از دلیل و مسول آتش سوزی سینما رکس در آبادان خبری دارید؟ میدوسنتید که اگه دولت شرکت های خودرو سازی ایران… بیشتر بخوانید »

یک نفر
یک نفر
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۱۳
Reply to  علی

اینا همش که نوشتی به خریت و حماقت ما مردم و بی مسئولیتی حکومت بر میگرده.

سیاوش
سیاوش
۲۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۰:۰۳

دورود بر تو اقا امیر
مطالبی که گذاشتی قشنگ بود
اماباید بدونی هر جای دنیا جنایت هست کم و زیاد اینو باید خاطر نشان کنم که نباید در جای که مطلق به ما هست باشیم،همین تهران خودمون جای مثل حاشیه شهر نباید در شب ها رفت امد کرد،مافیا یه ترکیب خاصی داره بخوای وارد منطقه شون بشی باید بلد اشنا باشی،در غیر این صورت بازنده هستی

b1