cover most dangerous pace to visit
b1
خانه » ۱۳ تا از خطرناک‌ترین مناطق برای گردشگران!

۱۳ تا از خطرناک‌ترین مناطق برای گردشگران!

b3

سیاره ما پر از مکان‌های دیدنی و خارق‌العاده است که دیدن زیبایی این مناطق یک نعمت برای انسان به شمار می‌رود؛ اما متأسفانه به دلیل زیاده‌خواهی و جاه‌طلبی آدم‌ها، بعضی از این مکان‌ها غیرقابل دسترس شده‌اند. از جنگ‌ها و گروه‌های تروریستی گرفته تا حکومت‌های دیکتاتوری و مستبد، همگی باعث شده‌اند تا فقط تعداد اندکی از گردشگران جرأت سفر به این مناطق را داشته باشند. در ادامه همراه عجیب‌ترین باشید تا با بعضی از خطرناک‌ترین نقاط دنیا آشنا شوید.

13- نیجریه

نیجریه نیجریه

نیجریه یکی از بکرترین کشورها روی کره زمین است. طبیعت سرسبز و گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری آن مقصدی جذاب برای گردشگران به شمار می‌رود، ولی اکثر مناطق روستانشین این کشور تحت تصرف نیروهای شبه نظامی خودسر هستند که زندگی مردم محلی را مختل کرده و اموال آن‌ها را به غارت می‌برند. البته شهرهای اصلی این کشور هم وضعیت بهتری از روستاها ندارند و نرخ روبه‌رشد جرم‌وجنایت و دولت فاسد روی کار آمده، وضعیت کشور را رو به وخامت گذاشته است.

12- خوارز؛ مکزیک

خوارز؛ مکزیک خوارز؛ مکزیک

همان‌قدر که کشور مکزیک جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد، به همان اندازه هم می‌تواند خطرناک و بی‌رحم باشد؛ به خصوص شهرهای مرزی این کشور که «خوارز» هم یکی از آن‌ها است. این شهر یکی از اصلی‌ترین مناطق قاچاق انسان و موادمخدر در کل دنیا است که عمده این قاچاق‌ها به ایالات متحده صادر می‌شود. تقریباً تمام افراد بالغ این شهر برای حفاظت از خود در برابر گروه‌های مافیایی، یک اسلحه کمری با خود حمل می‌کنند. اگر قصد سفر به مکزیک را دارید خوارز را در انتهای لیست خود قرار دهید.

11- بغداد؛ عراق

بغداد؛ عراق بغداد؛ عراق بغداد؛ عراق

در جایی از شهر بغداد روی یک دیوار نوشته شده‌است: «مهم نیست از چه نژاد یا قومی باشید، از چه کشوری آمده‌اید یا چه دینی دارید؛ در بغداد حتماً کسی پیدا می‌شود که دشمن شما باشد.» وضعیت حال حاضر این شهر نگون‌بخت در جمله بالا به خوبی تصویر شده‌است. بغداد سالیان درازی است که در جنگ به سر می‌برد. از حمله آمریکایی‌ها در زمان حکومت صدام حسین گرفته تا قدرت گرفتن گروه «داعش»، همگی باعث شده تا پایتخت کشور عراق که روزگاری یکی از جاذبه‌های منطقه خاورمیانه بود، به یک ویرانه جنگ‌زده تبدیل شود که هر قسمت آن در اختیار گروهی نظامی قرار دارد.

10- یانگون؛ میانمار

یانگون؛ میانمار یانگون؛ میانمار یانگون؛ میانمار

اگر بخواهیم از لحاظ خطر جانی برای گردشگران شهرهای نام‌برده را دسته‌بندی کنیم، شهر «یانگون» رتبه پایین‌تری به دست می‌آورد. یانگون که بزرگ‌ترین شهر «میانمار» محسوب می‌شود، معمولاً آمار جرائم بالایی دارد، اما وضعیت برای گردشگران چندان بد نیست. البته باید این را اضافه کرد که در میانمار از عابربانک استفاده نمی‌شود و شما مجبور به حمل پول نقد هستید؛ به این ترتیب همیشه یک هدف عالی و بدون دفاع برای سارقان و جیب‌برها محسوب می‌شوید.

9- کره شمالی

کره شمالی کره شمالی

اجازه دهید در یک جمله تمام حرف‌ها را خلاصه کنم: «تحت هیچ شرایطی به کره شمالی سفر نکنید.» منظور را اشتباه برداشت نکنید؛ کره شمالی کشوری زیبا و سرسبز و همراه با جاذبه‌های دیدنی فراوان است اما متأسفانه این زیبایی را حکومتی دیکتاتوری اداره می‌کند که به سختی اجازه زندگی کردن به مردم خود می‌دهد. البته اکثر محدودیت‌های طاقت‌فرسا در زندگی روزمره، شامل حال گردشگران و خبرنگاران خارجی نمی‌شود، ولی فضای به شدت امنیتی حاکم بر کل کشور، باعث شده توریست‌ها اجازه دیدن مکان‌های بسیار محدودشده‌ای را داشته باشند. این مکان‌ها آن‌قدر محدودند که به طور مثال اگر به طور اتفاقی از جایی که سیم‌کشی شده باشد رد شوید، ممکن است در دادگاه تا ۱۰ سال زندان محکوم شوید.

8- کلمبیا

کلمبیا

در اقصی نقاط کلمبیا جاذبه‌های گردشگری متفاوتی یافت می‌شود و مردم این کشور هم بسیار خون‌گرم و مهمان‌نواز هستند اما همه این موارد دلیلی بر واهمه نداشتن از وجود «کارتِل» های موادمخدر نیست. این کارتل‌ها از دزدی و آدم‌ربایی افراد و گرفتن مبالغ هنگفت از خانواده‌های آن‌ها یا دولت در ازای آزادسازی گروگان‌ها هیچ ترسی ندارند. طبق گفته‌های مقامات رسمی، دولت کلمبیا از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون مبارزات گسترده‌ای با گروه‌های مافیایی آغاز کرده که امنیت مردم و به ویژه گردشگران را تأمین کند، ولی درحال‌حاضر این اقدامات کافی نبوده است.

7- آبخازیا؛ گرجستان

آبخازیا؛ گرجستان آبخازیا؛ گرجستان

این منطقه (که توسط یک دولت خودگردان اداره می‌شود) مرز میان اروپا و آسیا است. این کشور سال‌هاست که توسط جنگ‌های داخلی تکه‌تکه و ویران شده‌است. «تفلیس» پایتخت این کشور، شهر نسبتاً آرامی به شمار می‌رود، اما مناطق مورد مجادله حتی بعد از گفتگوهای صلح و آتش‌بس، هنوز جزو منطقه جنگی بین دولت و جدایی‌طلبان محسوب می‌شود. این مکان زمانی برای توریست‌ها بیش از پیش خطرناک می‌شود که گروهک‌های در حال جنگ با دولت، هر از گاهی بعضی گردشگران خارجی را به گروگان می‌گیرند تا هم بتوانند اهرم فشاری در مذاکرات داشته باشند و هم خود را به صدر اخبار جهان بیاورند.

6- کاراکاس؛ ونزوئلا

کاراکاس؛ ونزوئلا کاراکاس؛ ونزوئلا کاراکاس؛ ونزوئلا

ونزوئلا چهل و سومین کشور پرجمعیت دنیا است، اما در آمار جرم‌وجنایت رتبه دوم را دارد. همین آمار نشانه‌ای از وخامت اوضاع در این کشور دارد. حتی در مناطق گردشگری، قتل و دزدی مثل یک ویروس در حال افزایش است. دزدی‌های مسلحانه، آدم‌ربایی و البته تظاهرات مردم در خیابان‌های «کاراکاس» که باعث تعطیلی‌های مکرر این شهر می‌شود، همگی باعث ضربه به صنعت توریسم کلمبیا شده‌است. در کنار این آمار فاجعه بار هم باید اضافه کرد طبق گزارشات مقامات دولتی، ۸۰ درصد جنایات در این کشور به صورت گزارش نشده باقی می‌ماند.

5- مصر

مصر مصر

شاید دیدن نام این کشور در این لیست تعجب‌آور باشد. کشوری با یکی از کهن‌ترین تمدن‌های تاریخ بشر و جاذبه‌های گردشگری بی‌شماری از جمله «اهرام ثلاثه» چگونه می‌تواند خطرناک باشد؟ متأسفانه با عوض شدن حکومت آن هم دو بار در طول چند سال اخیر، این کشور از ثبات لازم و امنیت کافی برای توریست‌ها برخوردار نیست. جدا از مشکلات داخلی، روند رو به رشد قدرت گرفتن گروه داعش هم در مصر مشکلات زیادی را در بر داشته است.

4- هندوراس

هندوراس

در سال‌های اخیر دولت «هندوراس» تمام تلاش خود را به کار بسته تا بار دیگر امنیت را به شهرهای این کشور بیاورد، ولی به دلیل قوانین ناقص این کشور، هر روزه صدها متهم از چنگ قانون فرار می‌کنند و دوباره کارهای خود را از سر می‌گیرند. البته نبود امنیت تنها مشکل این کشور نیست و فقر مالی و فرهنگی مردم هم باعث شیوع گسترده انواع بیماری‌های مسری و خطرناک در سراسر کشور می‌شود.

3- هند

هند

هند کشوری با فرهنگ غنی و مردمانی مهمان‌نواز است که یکی از مقاصد اصلی گردشگری برای کشورهای غربی محسوب می‌شود. همین دلیل باعث شده که این کشور مستعد حمله‌های تروریستی باشد و گروهک‌های مختلف شبه نظامی، عملیات مخرب خود را در قسمت‌های لوکس و توریستی شهرهای هند انجام دهند.

2- سومالی شمالی

سومالی شمالی سومالی شمالی سومالی شمالی

اگر قصد سفر به این کشور را دارید انتظار دیدن حوادثی مانند آدم‌ربایی، بمب‌گذاری، قتل، سد معبرهای غیرقانونی، راه‌زنی و... را داشته باشید. این کشور درحال‌حاضر در شرایطی بحرانی به سر می‌برد و نظام واحدی بر آن تسلط ندارد. حتی شهرهای امن‌تر آن مانند «موگادیشو» نیز زیر نظر گروه «القاعده» است و زندگی بدون پایبند بودن به قوانین آن‌ها تقریباً غیرممکن است. سومالی قطعاً مکان مناسبی برای گذراندن تعطیلات تابستانی نیست.

1- دیترویت؛ آمریکا

دیترویت؛ آمریکا دیترویت؛ آمریکا

شاید تعجب کنید؛ مگر می‌شود شهری در آمریکا جزو خطرناک‌ترین مقاصد برای گردشگران باشد؟ پاسخ مثبت است. این شهر در ایالات متحده به نام «جهان-سوم آمریکا» شناخته می‌شود. تقریباً نیمی از مناطق مسکونی «دیترویت» بدون برق‌کشی و آب شرب سالم هستند. طبق آمار در سال ۲۰۱۵، میانگین مدت زمان واکنش پلیس بعد از تماس مردم برای کمک اضطراری بیش از ۱ ساعت بوده است. سرانه قتل و جنایت در این شهر حدوداً ۱۰ برابر بیشتر از بقیه شهرهای آمریکا است و به همین دلیل به «بهشت قاتلان» شهرت دارد. ایالات متحده شهرهای بسیاری برای گردش و بازدید دارد که به طور حتم دیترویت یکی از آن‌ها نیست.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیDestination Tips

طناز

طناز

سلام من طناز هستم . طراح و برنامه نویس تحت وب ،همیشه می خواستم از چیزای عجیب و غریب سر در بیارم پس فکر کنم اینجا بهترین جا برای اینکار باشه

b2
b1