لوکزامبورگ
b1
خانه » ۱۰ تا از ثروتمندترین کشورهای جهان!

۱۰ تا از ثروتمندترین کشورهای جهان!

b3

کشورهای زیادی در دنیا هستند که به دلیل بالا بودن سرانهٔ تولید ناخالص داخلی‌شان ثروتمند محسوب می‌شوند. در واقع درحال‌حاضر برخی از کوچک‌ترین کشورها از نظر مساحت، جزو ثروتمندترین‌ها هستند و از بالاترین استانداردهای زندگی برخوردارند. با عجیب‌ترین همراه باشید تا با ثروتمندترین کشورهای دنیا آشنا شوید.

کشورهایی که در ادامه از آن‌ها خواهید خواند جزو ثروتمندترین کشورهای دنیا هستند و به واسطهٔ این ثروت محیط بسیار مناسبی را برای شهروندانشان فراهم کرده‌اند.

10- عربستان سعودی

دلیل ثروتمند بودن عربستان همان طور که می‌دانید نفت است. در واقع عربستان از نظر ذخایر نفتی در دنیا بهترین بوده است. اقتصاد این کشور بر پایهٔ نفت‌وگاز بنا گذاشته شده و سرانهٔ تولید ناخالص داخلی آن ۵۳۶۲۴ دلار است. در این کشور، خارجی‌های زیادی مشغول به کار هستند و نقش مهم و حیاتی را در اقتصاد این کشور بازی می‌کنند. عربستان علاوه بر نفت‌وگاز، منبع غنی از طلا، نقره، مس، آهن، منیزیم، سرب، سولفور و غیره است. خرمای این کشور نیز در سطح جهانی به فروش می‌رسد. خصوصی‌سازی برخی از بخش‌های خدماتی مثل آموزش، بهداشت، کنترل ترافیک، برق، مخابرات، آب و غیره باعث پیشرفت بیشتر این کشور در این حوزه‌ها شده‌است.

9- سوئیس

سوئیس

زیباترین کشور دنیا جز ثروتمندترین‌های دنیا هم محسوب می‌شود. سوئیس را به صنعت قدرتمند شکلات و ساعتش می‌شناسند. هر چند نباید لبنیات مشهور این کشور را هم از یاد برد. سرانهٔ تولید ناخالص ملی در این کشور ۵۶۰۰۰ دلار است. پس از پایان یافتن جنگ جهانی دوم، سوئیس به عنوان امن‌ترین مکان برای ذخیرهٔ پول اعلام شد. این کشور دارای بهترین شفافیت حکومتی، آزادی‌های شهروندی، کیفیت زندگی و پیشرفت فردی است. این کشور به قدری از نظر مالی امن است که سرمایه‌گذاران بزرگی را میزبانی می‌کند. نستله، سیکا ای جی، نوارتیس، روش، سارنافیل و غیره از برندها و کمپانی‌های مشهور سوئیسی هستند. از کالاهای مهمی که سوئیس صادر می‌کند می‌توان به ساعت، جواهر، لوازم ارتوپدی، واکسن و گلیکوزید، سنگ معدن خام و فلزات اشاره کرد. مهم‌ترین واردات این کشور هم شامل خودرو، جواهرات، دارو و غیره می‌شود. کشوری با کوهستان‌های بلند و طبیعت بسیار زیبا و آرام که می‌تواند مقصد بسیار مناسبی از لحاظ گردشگری باشد.

8- آمریکا

آمریکا هم به دلیل ثروت بسیار زیادش جزو ثروتمندترین‌های دنیا است. این کشور از لحاظ تولید نفت‌وگاز هم جزو برترین‌های دنیا محسوب می‌شود. جمع ثروت شخصی در این کشور ۶۳٬۵ تریلیون دلار بوده و این کشور از نظر شاخص جینی (شاخصی اقتصادی برای محاسبهٔ توزیع ثروت در میان مردم) چهارمین کشور با بالاترین درآمدهای فردی است. در واقع نیازی نیست آمریکا برای بهتر کردن اقتصادش تلاش مضاعفی انجام دهد، چون درحال‌حاضر نیز بهترین است. آموزش در این کشور در سطح بسیار بالا و مطلوبی قرار دارد و سیستم بهداشتی و سلامت نیز جز بهترین‌ها در دنیا است. تولید ناخالص داخلی در این کشور ۹۱۴٬۱۷ تریلیون دلار بوده و بزرگ‌ترین بورس جهان متعلق به آمریکا است. جمعیت این کشور ۳۱۰ میلیون نفر است.

7- هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ به دلیل شاخص بالای تولید ناخالص داخلی جز ثروتمندترین‌ها و پیشرفته‌ترین‌های دنیا است. این کشور دارای بازار اختصاصی مالی بین‌المللی است و دولت‌مردانش به شدت مشغول به دست آوردن سود بیشتر هستند. هنگ‌کنگ را کشور میلیاردرها می‌دانند، میلیاردرهایی مثل لی کا شینگ، لی شائو کی، ری موند، توماس و غیره. جمعیت این کشور ۷٫۱۵۵ میلیون نفر است و مهاجران کاری زیادی دارد.

6- نروژ

نروژ

نروژ از نظر صادرات بهترین است و مواردی چون گاز، نفت خام و نفت تصفیه شده را صادر می‌کند. جمعیت اندک ۴٬۹۷ میلیون نفری این کشور از این همه درآمد بهرهٔ فراوان می‌برند و در سطح رفاهی مناسبی زندگی می‌کنند. سرانهٔ تولید ناخالص داخلی نروژ ۶۷۴۴۵٬۲۰ دلار است و غذای دریایی، آب و مواد معدنی به اندازهٔ کافی برای همه وجود دارد. اکتشاف و تولید نفت، نیروی هیدروالکتریک و شیلات جزو مواردی هستند که باعث رونق وضعیت اقتصادی نروژ شده‌اند. در این کشور همگی برای پیشرفت تلاش می‌کنند و دولت با شفافیت به کار خودش ادامه می‌دهد. ادارهٔ امور مالی به صورت فعالانه برای رسیدگی کردن به بودجه در حال تلاش است و این‌ها تنها بخشی از فعالیت‌های مثبتی است که برای رونق اقتصادی نروژ انجام می‌شود.

5- کویت

کویت هم جزو کشورهایی است که ثروتش را مدیون تولید نفت خام به میزان ۱۰۲ میلیارد بشکه و سرانهٔ تولید ناخالص داخلی ۷۰٫۹۱۳٬۵۶ دلار است. این کشور علاوه بر نفت خام فراورده‌های نفتی متعددی را نیز صادر می‌کند. بانک ملی این کشور جز پیشرفته‌ترین‌ها در دنیای عرب است. علاوه بر نفت، کشاورزی نیز در بالا رفتن سرانهٔ تولید ناخالص ملی تأثیر داشته است.

4- برونئی

برونئی

برونئی کشوری است در جنوب شرقی آسیا که با سرانهٔ تولید ناخالص داخلی ۷۲٫۳۷۰٬۴۵ دلار، صادرات نفت، غذا و گاز توانسته جزو ثروتمندترین‌ها در دنیا باشد. این کشور کوچک است و بسیاری از محصولاتش وارد می‌شود. جالب است بدانید که برند حلال را برونئی وارد بازار کرده است. اسپارک اینوستمنت یکی از مهم‌ترین پیشرفت‌های حاصل شده توسط کمپانی متانول برونئی است و بزرگ‌ترین نقطهٔ عطف این کشور محسوب می‌شود. به علاوه یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های LNG نیز در این کشور بنا شده‌است.

3- سنگاپور

سنگاپور یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها از نظر گردشگری است. پایتخت این کشور شهر سنگاپور بوده و بسیار زیبا است. سرانهٔ تولید ناخالص داخلی در سنگاپور ۷۰٫۵۹۸٬۱۰ دلار است. اقتصاد، آموزش، سلامت، امنیت، آزادی‌های شخصی و دولتِ خوب، تماماً عواملی هستند که سنگاپور را در دنیا جزو قدرتمندترین‌ها و ثروتمندترین‌ها کرده‌اند. در مدت ۲۲ سال، تولید ناخالص داخلی این کشور دو برابر شده و همین امر از سنگاپور یک کشور گران ساخته است. جالب است بدانید که دولت به مردمش خانه‌های لوکس و گران می‌دهد و کیفیت زندگی در این کشور بسیار بالا است.

2- لوکزامبورگ

لوکزامبورگ

لوکزامبورگ دومین کشور کوچک و ثروت‌مندترین کشور دنیا بوده و سرانهٔ تولید ناخالص ملی در این کشور ۹ برابر میانگین جهانی یعنی ۹۷۶۲۲ دلار است. هیچ پولی در این منطقه برای ارتش به هدر نمی‌رود و هیچ هزینه‌ای صرف جاده‌سازی نمی‌شود. مردم این کشور ثروتمند و تحصیل‌کرده هستند و در بخش‌هایی چون بانک، ارتباطات و انتقالات مشغول به کار هستند. مقدار بیکاران این کشور تنها ۵٬۵ درصد است. مالیات بسیار پایین است و رازهای بسیاری پشت این پیشرفت وجود دارد.

1- قطر

قطر که رتبهٔ اول را در این فهرست دارد، این پیشرفت را مدیون منابع غنی نفتی و گازی‌اش است. این کشور به علاوه دارای سوخت‌های فسیلی دیگر هم است. از دیگر فعالیت‌های قطر می‌توان به پتروشیمی، تولید فولاد و کود شیمیایی نیز اشاره کرد. سرانهٔ تولید ناخالص داخلی این کشور ۱۴۰۶۴۹ دلار بوده و به دلیلِ همین ثروت بی‌نهایتش هم برای جام جهانی انتخاب شده‌است.

منبع فارسیکجارو

منبع خارجیBest Review Of

فاطمه میرزائی

فاطمه میرزائی

فاطمه هستم دانشجوی کارشناسی ارشد حسابداری.

b2
14 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
بهنام
بهنام
۲۲ تیر ۱۴۰۰ ۱۸:۴۷

نه درست نیست؛ثروتمندترین کشور های جهان(با احتساب مناطق خود مختار) اینها هستند(اسمی):۱-موناکو۲-لیختن آشتاین۳-جزیره برمودا۴-لوکزامبورگ ۵-ماکایو ۶-سوییس ۷-ایرلند ۸-نروژ ۹-جزایر کیمن ۱۰_ایسلند. قطر در رتبه ۱۳ ام قرار دارد ،آمریکا در رتبه ۱۲ ام قرار دارد و کویت حتی در رتبه ۲۵ ام هم جای ندارد.نمیدونم چرا همه رسانه ها در این مورد اشتباه میکنند :e🧐😒.

Jalal
Jalal
۱۸ مهر ۱۳۹۸ ۱۷:۰۲

ایران بیشترین منابع طبیعی وخدادادی را درجهان دارد اگر رتبه اول در منابع خدادادی نباشدقطعا دوم یا سوم هست.چطور ما ثروتمند ک نیستیم هیچ حتی هفتاد الی هشتاد درصد مردم فقیر هستند یعنی چطوری میشه .جای تاسف داره

WONDER AR
۱۴ شهریور ۱۳۹۹ ۲۲:۱۲
Reply to  Jalal

در کشور ما دزد کم نبوده

.....
.....
۱۲ شهریور ۱۳۹۸ ۰۱:۴۹

همه ی ما ایرانی ها داریم توی توهم بهترین بودن زندگی می کنیم.
این لیست ایراد داره. نمی دونم دقیقا چیو رده بندی کردید ولی به احتمال زیاد واحد پول کشورها رو به ترتیب ارزش.
ثروتمندترین کشور سیاره زمین آمریکاست و در رتبه های 2 تا 9 به ترتیب کشورهای چین، ژاپن، آلمان، هند، فرانسه، بریتانیا، ایتالیا، برزیل و کانادا قرار دارند.
ایران هم در رتبه 40 قرار داره که رتبه متوسطی محسوب میشه.

مهدی رضوانی
۱۵ اسفند ۱۳۹۷ ۰۰:۰۲

منابع معتبر تر ایران هم جزو ثروتمند ترین کشور ها نام بردن حالا شما رو نمی دونم:)

محمد
محمد
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۲۳:۰۷
Reply to  ایکس

خخخخ
منظورشون مردمم هست الان گدای قطر بیاد ایران یک شبه پولدار میشه

مملی
مملی
۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ۲۳:۱۰

اینجا دنبال ایران نگردید بدبخت ترین کشورها رو سرچ کنین wink

b1