عکس کاور ژن‌پت (3)
b1
خانه » شایعه وجود حیوانات خانگی ژنتیکی به نام ژن‌پت!

شایعه وجود حیوانات خانگی ژنتیکی به نام ژن‌پت!

b3

ژن‌پت به معنی حیوان خانگی ژنتیکی است. ژن‌پت ها زندگی می‌کنند و نفس می‌کشند. Bio-Genica یک شرکت مهندسی بیولوژیکی است که DNA موجود را به منظور ساخت ژن‌پت ها ترکیب و اصلاح می‌کند. سفارش آن-لاین از سایت اصلی فروش ژن‌پت.

ژن‌پت ها دارای خون، استخوان و ماهیچه هستند. در صورت بریدن بدنشان، خون جاری می‌شود و همانند همهٔ جانداران با بد رفتاری و صدمه دیدن می‌میرند.

ژن‌پت (3)

اجزای الکترونیکی بسته بندی این موجودات برای حفظ حیات آنها در داخل بسته بندی و تا قبل از بیرون آمدن از بسته است. بعد از خارج شدن از بسته این موجودات کاملاً مستقل از این اجزا هستند و نیازی به آنها ندارند.

بسته بندی ژن‌پت ها همانند بسته بندی اسباب بازی‌هاست. اگرچه آنها طوری طراحی شده‌اند که حتی می‌توان در قفسه بندی‌های خرده فروشی‌ها هم به فروش برسند، اما مغازه‌های فروش حیوانات خانگی، جای مناسبی برای فروش ژن‌پت ها نیست. زیرا آنها در بسته پلاستیکی قرار دارند.

+- ژن‌پت ها چگونه ساخته می‌شوند؟

برای ساخت ژن‌پتها از روشی به نام زیگوت میکرواینجکشن استفاده می‌شد. از آن پس ژن‌پتها در آزمایشگاه پرورش و تولید مثل حیوانات اهلی به وجود آمدند. این روش به سرعت به روشی قابل قبول و مطلوب برای ترکیب مولکول وراثتی DNA یا تزریق پروتئین‌های خاصی از گونه‌های مختلف موجودات تبدیل شده است.

از آن زمان تاکنون مولکول وراثتی انسان به خرگوش‌ها و شامپانزه‌ها و مولکول وراثتی عنکبوت به گوسفند تزریق شده و امروز موجوداتی با عنوان ژن‌پت ها به وجود آمده‌اند.

در سال ۲۰۰۳ به منظور ساخت جانوری دو یا چند رگه DNA انسان با خرگوش و چند حیوان دیگر ترکیب شد. در حالی که شرکت Bio-Gencia هنوز منتظر مجوز پخش جهانی ژن‌پت ها بود، Allerca گربه‌های تغییر یافتهٔ ژنتیکی را به فروش رساند.

ژن‌پت (2)

+- چگونه ژن‌پت ها در بسته زنده می‌مانند؟

مادامی که ژن‌پت ها در قفسه‌های مغازه‌های خرده فروشی به منظور فروش قرار دارند، در خواب زمستانی به سر می‌برند که به وسیلهٔ پروتئینی در لولهٔ منبع تغذیهٔ بسته بندی کنترل می‌شود.

این ویژگی طبیعی بود که در بسیاری از حیوانات فصلی یافته شد که باعث فرورفتن این حیوانات در خوابی زمستانی و به طور طبیعی در سردترین شرایط آب و هوایی شمالی می‌شد و همچنین این ویژگی تضمینی بود برای ژن‌پت ها، مادامیکه در قفسه‌های مغازه‌ها به‌سر می‌برند.

+- ژن‌پت ها چگونه در بستهٔ خود نفس می‌کشند؟

در کنار بسته منافذی قرار دارند که اجازه عبور هوای فیلتر شده را به داخل بسته می‌دهند.

+- آیا ژن‌پت ها درد را احساس می‌کنند؟

بله، هر چند ژن‌پت ها دارای عصب‌های محدود صوتی هستند اما به هنگام ناراحتی و درد قادر به سر و صدا و شلوغ کردن آن هم با صدای بلند نیستند.

+- هنگامی که به تعطیلات می‌رویم چه می‌شوند؟

می‌توان پروتئینی تأمین کرد همانطور که ژن‌پت ها را در قفسه‌های مغازه‌ها ساکت نگه می‌داشت، در هر زمان و در فاصلهٔ معینی از زندگی ژن‌پتها.

+- آیا ژن‌پت ها هیجان و احساسات دارند؟

بله و این دلیلی است که هر ژن‌پت یک کد رنگی مشخص دارد. آن‌ها در قالب هفت خصوصیت شخصی مختلف به بازار عرضه می‌شوند. برای مثال کودکی که بخواهد ژن‌پتی داشته باشد که بسیار پر انرژی باشد باید ژن‌پت با کد قرمز رنگ را انتخاب کند.

  • شخصیت قرمز: ورزش‌کار و پرانرژی
  • شخصیت نارنجی: ماجراجو، بی‌پروا و کنجکاو
  • شخصیت سبز: کمک‌کننده، موزون و آرام
  • شخصیت آبی: متین و خوش‌مشرب
  • شخصیت ارغوانی: معنوی و رؤیایی

+- آیا ژن‌پت ها حرف هم می‌زنند؟

ژن‌پت ها دارای عصب‌های محدود صوتی برای آسودگی والدین هستند. اما در هر حال آنها قادرند کم و بیش آواهایی را ایجاد کنند.

+- آیا آنها رشد می‌کنند؟

خیر. آن‌ها در بستهٔ خود کاملاً رشد یافته‌اند.

+- از کجا می‌توانم یک ژن‌پت بخرم؟

ما در جریان گرفتن مجوز فروش ژن‌پت ها هستیم.

+- چه موقع ژن‌پت ها برای خرید در دسترس‌اند؟

به زودی زود.

+- قیمت آنها چقدر خواهد بود؟

هنوز مشخص نیست. اما فکر می‌کنیم قیمتی رقابتی داشته باشند.

+- ژن‌پت ها چه مدت زنده می‌مانند؟

آن‌ها در دو نوع به بازار عرضه می‌شوند: مدلی با ۱ سال طول عمر و مدلی با ۳ سال طول عمر.

+- آیا ژن‌پت ها به باطری نیاز دارند؟

خیر، ژن‌پت ها حیواناتی زنده هستند. منبع نیروی به کار رفته تنها وسیله‌ای برای نشان دادن زندگی در داخل بسته است.

+- آیا ژن‌پت ها از داخل بسته بیرون می‌آیند؟

بله. می‌توان آنها را بعد از خرید از داخل بسته در آورد. فکر کنید ژن‌پت ها عروسک‌های زنده‌ای هستند. ژن‌پتها طوری طراحی شده‌اند که پس از خارج کردن آنها از بسته بیشتر حرکت می‌کنند. مانند نوزاد تازه متولد شدهٔ انسان!

+- آیا ژن‌پت ها مو دارند؟

خیلی کم. تنها مقدار جزئی در زیر بغلشان.

+- آیا ژن‌پت ها گاز می‌گیرند؟

طراحی دندان‌های آنها به صورتی است که صاحب خود را گاز نگیرند ولی در بسته‌بندی‌های آنها وسیله‌ای قرار داده شده است که اگر حیوانات ژنتیکی خریداری شده دندان درد گرفتند بتوانید دندان خراب آنها را بکشید!

+- آیا چشمهایش را باز می‌کند؟

بله. به محض خروج ژن‌پت از بسته‌اش، کم کم پس از گذشت جریانی تقریباً بیست دقیقه‌ای بیدار می‌شود.

+- آیا ژن‌پت صاحبش را تشخیص می‌دهد؟

پس از بیدار شدن از خواب به مالکش می‌چسبد و برای باقی‌مانده چرخه زندگیش شخص مزبور را بازشناسی می‌کند.

+- ژن‌پت ها بر روی دو پا راه می‌روند یا ۴ پا؟

ژن‌پت‌ها توانایی حرکت محدودی دارند و لذا بیشتر شبیه یک نوزاد تازه به دنیا آمده عمل می‌کنند تا یک بچه بالغ. لذا باید از یک ژن‌پت، بیشتر انتظار لولیدن و جنبیدن داشت تا خزیدن یا چهار دست و پا راه رفتن. نباید زیاد انتظار داشت که آن‌ها روی دو پا راه بروند و یا چهار دست و پا حرکت کنند.

+- چگونه و چه چیزی تغذیه می‌کند؟

شرکت بایو جنیکا غذای این حیوانات را در فروشگاه‌ها عرضه می‌کند تا حیواناتی که خریداری می‌کنید گرسنه نمانند البته فقط یکبار در هفته غذا می‌خورند و همچنین مثل تمام جانداران چند ساعت بعد و پس از هضم غذایشان، میزان اضافی آنرا از طریق مدفوع دفع می‌کنند.

+- آیا ژن‌پت ها قابلیت تکثیر دارند؟

خیر. تنها تفاوت عمده‌ای که این حیوانات ژنتیکی دارند این است که آنها قابلیت تولید مثل ندارند.

ژن‌پت (1)

شایعه‌ای که همه باور کردند!

البته ژن‌پت به عنوان یک عروسک دست ساز و الکترونیکی وجود حقیقی داشت اما جاندار بودن آن شوخی کثیفی بیش نبود.

Genpet اثر هنری مجسمه ساز و برنامه نویسی به‌نام Adam Brandejs اهل کانادا است که از لاتکس و پلاستیک ساخته شده، کاملاً دست ساز بوده و اعمالی همچون نفس کشیدن و تکان خوردن و غیره به‌وسیله تکنیکهای رباتیک درون آن شبیه سازی شده است.

خالق این اثر دلیل خود را برای ساخت این اثر، شایعه سازی و تبلیغات گسترده جهت القای ایده شبیه سازی ژنتیکی یک حیوان خانگی جدید، دغدغه‌ها و نگرانی‌هایش از جهانی که به سوی دستکاری ژنتیکی پیش می‌رود و نمایی از آینده سیاهی که در انتظار بشر است، بیان می‌کند. این اثر در نمایشگاههای هنری زیادی در کانادا و اروپا نمایش داده شده و مورد استقبال قرار گرفته است.

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
13 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
نمیدونم
نمیدونم
۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۹:۱۱

عجب زشته مطمئنا کسی نمیخره

عجب زشته مطمئنا کسی از اینا نمیخره انقد زشته
عجب زشته مطمئنا کسی از اینا نمیخره انقد زشته
۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۹:۱۰

نمیدونم یادم رف😃

زینب
زینب
۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۷:۲۱

نترس من هستم

زیبا
زیبا
۲ اسفند ۱۳۹۷ ۱۷:۲۰

من میترسم از آینده

علیرضا
علیرضا
۱۰ آبان ۱۳۹۷ ۱۷:۱۸

سلام اقا امیر. کاشکی مطلب اخرو اول میذاشتین من داشت باورم میشد و تصمیم داشتم همین که تو ایران اومد بخرمش. اما شما استاد ضد حالین . evil evil evil evil evil evil evil evil evil evil evil evil evil evil evil evil evil evil evil evil evil facepalm

b1