عکس کاور مارمولک عیسوی
b1
خانه » ۱۰ تا از عجیب‌ترین جانداران جنگل آمازون!

۱۰ تا از عجیب‌ترین جانداران جنگل آمازون!

b3

جنگل‌های آمازون را حتماً می‌شناسید. انبوهی از درختان در آمریکای جنوبی منطقه‌ای را به وجود آورده‌اند که به شش‌های زمین معروف شده‌اند. در جنگل‌های انبوه آمازون حیوانات بسیار زیادی وجود دارند که در میان آن‌ها برخی بسیار عجیب هستند و کمتر دیده شده‌اند. در ادامه به برخی از عجیب‌ترین حیواناتی که در آمازون زندگی می‌کنند اشاره می‌کنیم.

10- خفاش ماهی‌گیر

خفاش ماهی گیر

خفاش‌ها گونه‌های مختلفی دارند که هر مورد دارای قابلیت‌ها و توانایی‌های خاص خودشان هستند. یکی از این خفاش‌ها به ماهی‌گیر شهرت دارد و حرفه اصلی‌اش گرفتن ماهی‌های روی سطح آب است. این پرنده تنها گونه خفاش است که قابلیت ماهی‌گیری دارد.

9- قورباغه شیشه‌ای

قورباغه شیشه ای

یکی از عجیبترین گونه‌های قورباغه و همچنین سمی‌ترین حیوانات قورباغه شیشه‌ای است. همانطورکه از اسم آن مشخص است بدن این حیوان به انداره‌ای نازک است که تمامی ارگان‌های داخلی بدنش نمایان است و حتی نحوه پمپاژ کردن قلبش نیز قابل مشاهده است. این قورباغه یکی از سمی‌ترین گونه‌های حیوانی است که در دنیا وجود دارد. سم این قورباغه به اندازه‌ای است که می‌تواند به راحتی یک انسان بالغ را بکشد.

8- حشره کله بادام زمینی

حشره کله بادام زمینی

یکی از عجیبترین حشره‌های دنیا را می‌توانید در جنگل‌های آمازون با نام کله بادام زمینی پیدا کنید. این حشره که بسیاری از دانشمندان را مبهوت خود کرده است کله‌ای به مانند غلاف بادام زمینی دارد و البته بسیار بی دفاع است و به راحتی توسط حشرات بزرگتر شکار می‌شود.

7- پوتو

پوتو

پوتو نام یک موجود بسیار کوچک در جنگل‌های آمازون است که در تمام طول روز در بالای یک شاخه مرده می‌نشیند و به گونه‌ای استتار می‌کند که اصلاً قابل تشخیص نیست. او در همان حالت از حشرات ریزی که در اطرافش وجود دارند تغدیه می‌کند و در دنیا بیشتر به خاطر حالت تنبل‌گونه و استتار بی وصفش معروف است.

6- ماهی کاندیرو

ماهی کاندیرو

«کاندیرو» یکی از مشهورترین موجودات آمازونی است که به سبکی بسیار خاص جان قربانی‌هایش را می‌گیرد. این ماهی که در رودخانه آمازون زندگی می‌کند، به خاطر کوچک بودنش می‌تواند وارد بدن قربانی‌ها شود و آن چنان دردی را ایجاد می‌کند که افراد از درد، جان خودشان از دست می‌دهند. این ماهی تنها با عمل جراحی از بدن خارج می‌شود.

5- کینکاجاو

کینکاجاو

این حیوان یکی از اقوام راکون است که البته پوستی تقریباً طلایی رنگ دارد و همچنین با دمش می‌تواند شاخه‌ها را بگیرد و از درخت‌ها آویزان شود. این حیوان همچنین به خرس عسل نیز شهرت دارد. محل زندگی آن در میان درختان است و بیشتر از میوه‌ها تغذیه می‌کند. همچنین زبان بسیار درازش در کشیدن شیره گل‌ها بسیار کمکش می‌کند.

4- مارماهی برقی

مارماهی برقی

این ماهی در آب‌های رودخانه مورکی زندگی می‌کند و همچنین همیشه میزان زیادی برق در داخل بدنش نگه می‌دارد. این میزان برق به اندازه‌ای است که می‌تواند حیوانات کوچک را بکشد و همچنین بزرگترین حیوان‌ها را نیز می‌تواند لحظاتی بی حس کند. این ماهی به عنوان بزرگترین ماهی برقی دنیا شناخته می‌شود و به آن چاقو ماهی نیز گفته می‌شود.

3- قورباغه سمی

قورباغه سمی

این قورباغه در بین سمی‌ترین موجودات دنیا قرار دارد به طوری که حتی دست زدن به آن نیز می‌تواند باعث مرگ شود. این در حالی است که این قورباغه ظاهری بسیار زیبا دارد. دانشمندان این موجود را به نام قورباغه کشنده صدا می‌زنند.

2- مورچه گلوله‌ای

مورچه گلوله ای

بزرگ‌ترین مورچه‌های دنیا که به اندازه انگشت کوچک می‌توانند رشد کنند در آمازون زندگی می‌کنند. این مورچه‌ها می‌توانند گاز بگیرند و درد آن تا ۲۴ ساعت وجود خواهد داشت. دلیل نام‌گذاری آن‌ها همچنان مشخص نیست البته احتمال می‌رود به خاطر اندازه آن‌ها به گلوله تشبیه شده‌اند. نام دیگر این موجود مورچه ۲۴ ساعته است.

1- مارمولک عیسوی

مارمولک عیسوی

شاید با دیدن نام این مارمولک انتظار کار خارق‌العاده‌ای از آن داشته باشید اما تنها کار خاص این مارمولک روی آب راه رفتن آن است. این مارمولک می‌تواند تا سرعت ۱۰ کیلومتر بر ساعت بر روی آب برسد و همچنین فرم پاهای آن به گونه‌ای است که اصلاً در آب فرو نمی‌رود.


منبع خارجیListverse

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
3 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
سلما
سلما
۳ اسفند ۱۳۹۶ ۰۸:۳۲

عالیه تشکر

Rasta
Rasta
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ۱۱:۴۷

منم میخوام برم امازون??

سعید
سعید
۲۷ تیر ۱۳۹۶ ۱۱:۵۸

خسته نباشید…عالی بود

b1