قرقاول جنوبی
b1
خانه » ۱۰ پرنده ای که می‌توانند انسان‌ها را بکشند!

۱۰ پرنده ای که می‌توانند انسان‌ها را بکشند!

b3

پرندگان از جمله موجودات بسیار دوست داشتنی و زیبا هستند که می‌توان آن‌ها را در نقاط مختلف دنیا مشاهده کرد اما آن‌قدری که ما از دیدن این پرنده ها لذت می‌بریم شاید آن‌ها ما را دوست نداشته باشند.

پرندگان از جمله حیوانات محسوب می‌شوند که از روی غریزه دست به کارهای خود می‌زنند و خیلی نمی‌توان از آن‌ها انتظار عاقلانه رفتار کردن داشت. از همین رو در صورت احساس خطر دست به کارهای بسیار خطرناکی می‌زنند.

10- شاهین دم قرمز

شاهین دم قرمز

یکی از پرندگان بومی آمریکای شمالی است که به عنوان یک شکارچی بسیار مشهور نیز شناخته می‌شود. این پرنده نزدیک به ۲ کیلوگرم وزن دارد و البته در بالای درخت‌های بلند خانه سازی می‌کند. اگر لانه‌اش در منطقه انسان‌ها باشد آن را تغییر نمی‌دهد بلکه سعی می‌کند انسان‌ها را از آنجا دور کند. از جمله کارهای او حمله‌های مستقیم به سمت سر و گردن انسان است که باعث مصدومیت‌های شدید در بدن می‌شود.

9- جغد برفی

جغد برفی

یکی از پرندگانی است که در شمالی‌ترین نقاط زمین زندگی می‌کند. این پرنده بیشتر در منطقه تندرا در قطب شمال دیده می‌شود. وزن آن نیز نزدیک به ۳ کیلوگرم است. یکی از تیزبین‌ترین و البته بدخلق‌ترین پرندگان دنیا است چرا که با دیدن اولین نشانه‌هایی از تهدید از سوی انسان‌ها سریعاً به سمت سر و صورت حمله می‌کند. این پرنده می‌تواند آسیب‌های جدی به چشمان و صورت وارد کند که مداوای آن‌ها بسیار سخت است.

8- کرکس بره

کرکس بره

یکی از پرندگانی که در آلمان دیده می‌شود و البته هدف اصلی آن نیز بره‌ها و گوسفندها هستند اما برای رسیدن به هدفش دست به هر کاری می‌زند کرکس بره است. این پرنده که وزنی در حدود ۳ کیلوگرم دارد حالت هجومی خاصی به خود می‌گیرد و البته حملات آن‌ها مرگبار است. در صورت احساس خطر به سمت سر شیرجه می‌زنند و نوکشان را وارد سر می‌کنند این باعث می‌شود تا سر شکسته و یا حتی مغز آسیب ببیند و باعث مرگ شود.

7- بوف

بوف

بوف یا همان جغدهای قهوه‌ای یکی دیگر از پرندگانی هستند که باید از آن‌ها بترسیم چرا که می‌توانند صدمات شدید به ما وارد کنند. این پرندگان درحالی که بسیار آرام به نظر می‌رسند خطرناک نیز هستند. طبیعت اصلی زندگی آن‌ها در آمریکای شمالی است و وزن آن نیز ۱ تا ۲ کیلوگرم است. در صورت احساس خطر با پنجه‌ها و نوکش حمله‌های بسیار خطرناکی را انجام می‌دهد که آسیب‌های شدید به صورت و سر وارد می‌کند.

6- لوون شمالی

لوون شمالی

یکی از گونه پرندگان خطرناک در دنیا است که تا به حال باعث مرگ بسیاری از انسان‌ها شده است. این پرنده در طول سال بیشتر در نقاط سرد و شمالی کره زمین زندگی می‌کند اما در زمستان کمی به جنوب می‌آید و البته در کنار دریاچه‌ها زندگی خودش را شروع می‌کند. و البته در این مدت دریاچه را سهم خود می‌داند و اگر انسان‌ها به آن نزدیک شوند، با پنجه‌های قوی‌اش مستقیماً به قلب‌ها حمله می‌کند و در مواردی نیز دیده شده است که او قلب را از جایش خارج کرده باشد.

5- قو

قو

یکی از پرندگانی که در دنیا به عنوان زیباترین شناخته می‌شود قو است. این پرنده با ظاهری زیبا و بسیار آرام، بی خطر به نظر می‌رسد ولی یکی از خطرناک‌ترین و البته کشنده‌ترین حیوان‌های دنیا است. این پرنده در بسیاری از نقاط دنیا دیده می‌شود ولی زادگاه اصلی آن در اروپا قرار دارد، جایی که بسیاری از انسان‌ها را نیز کشته‌اند. اگر انسانی به محل زندگی آن نزدیک شود سریعاً با بال های قوی‌اش به سمت انسان‌ها حمله می‌کند و سپس ضربات سختی را به استخوان‌ها می زند. این پرنده البته سپس با نوکش به سمت سر حمله می‌کند و صدمات زیادی به انسان وارد می‌کند. دیده شده است که مصدومین حمله قو جان خودشان را از دست داده‌اند.

4- مرغ بهاری ماهی خوار

مرغ بهاری ماهی خوار

یکی از پرنده‌های بسیار خطرناک دنیا که مرغ بهاری نام دارد، در اروپا زندگی می‌کند. این پرنده بسیار تندخو است و حملات زیادی را سالانه به انسان‌ها انجام می‌دهد. با احساس کردن خطر به سمت سر انسان‌ها شیرجه می زند و ضربه‌های محکمی با نوک تیزش به سر وارد می‌کند. چندی پیش یک خانم انگلیسی به خاطر اینکه سرش بر اثر ضربه یکی از این پرنده‌ها سوراخ شده بود جانش را از دست داد و تا به حال موردهای مختلف دیگری نیز وجود داشته است.

3- کلاغ استرالیایی

کلاغ استرالیایی

کلاغ‌ها انواع مختلفی دارند که غالباً هم بی آزار هستند و خیلی به انسان‌ها کاری ندارند مگر اینکه دچار صدمات بدی از سمت انسان‌ها شوند. البته نوع استرالیایی این پرنده‌ها مقداری خشن‌تر است و بیشتر دوست دارد با انسان‌ها بجنگد. این کلاغ وقتی آزاری از سمت انسان‌ها ببیند سریع به سمت سر و صورت حمله‌ور می‌شود و بیشتر نیز چشمان را کور می‌کند. تا به حال موارد زیادی بوده است که این کلاغ به دوچرخه سواران و یا عابران پیاده حمله کرده و حتی باعث مرگ آن‌ها شده است.

2- شترمرغ افریقایی

شترمرغ آفریقایی

شترمرغ آفریقایی بزرگترین پرنده روی زمین است و البته در میان آن‌ها سریع‌ترین دونده نیز هست چرا که می‌تواند به سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت نیز برسد. این شترمرغ دارای استخوان‌های بسیار محکم و همچنین ناخن‌های بسیار تیز است که این مورد در کنار سرعت برای نابودی جان انسان کاملاً کافی است. معمولاً شتر مرغ وقتی می‌خواهد کسی را بکشد به سمت او حمله کرده و نقش برزمین می‌کند. سپس با ناخن و پای قوی‌اش تنها در یک ثانیه جان آن فرد را می‌گیرد.

1- قرقاول جنوبی

قرقاول جنوبی

یکی از پرنده‌هایی که تقریباً نادر هستند قرقاول جنوبی است. این اسم درحالی روی این پرنده قرار داده شده است که آن‌ها در شمال استرالیا و یا گینه نو دیده می‌شوند. پنجه‌های مرگبار و همچنین حمله‌های بی امان این پرنده باعث می‌شود تا بسیاری از افرادی که مورد حمله قرار می‌گیرند خیلی سریع جانشان را از دست بدهند. این پرنده تا به حال انسان‌های زیادی را کشته است و در این کار بسیار ماهر است.


منبع خارجیListverse

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
10 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
لی لی
لی لی
۲۰ خرداد ۱۴۰۱ ۱۵:۱۲

لک لک مارابو رو هم اضافه کنید

امیر عباس
امیر عباس
۱۷ تیر ۱۳۹۹ ۱۵:۵۴

شماره یک نامش کاسوری هست

مجتبی
مجتبی
۸ آذر ۱۳۹۸ ۱۵:۵۵

اسم پرنده ها هم اشتباه نوشتید
چه برسه به مطالبش

سجاد
سجاد
۱ مهر ۱۳۹۸ ۱۵:۰۸

اررره راست میگه ما هم یک فنچ داشتیم آدمخوار بود خعیلی خطرناک بود این فنچ ب محض دیدن انسان نوک خود را تا ما تحت باز میکرد و انسان را درسته بلع میداد البته در مواقعی دیده شده انسانها با دیدن اون و نعره هایش در یک ثانیه جان میباختند

یکی دیگه
یکی دیگه
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ۱۳:۴۹

هیچ چیز اینطور که هست باقی نمیمونه

b1