عکس کاور فرایگیت
b1
خانه » ۱۰ پرنده تیز پرواز جهان!

۱۰ پرنده تیز پرواز جهان!

b3

آیا می‌دانستید که سریع‌ترین پرندهٔ جهان از تندروترین اتومبیل‌ها هم سریع‌تر پرواز می‌کند؟ پرنده‌هایی که در زیر آمده‌اند به خاطر شکل فوق العاده ای که دارند ۱۰ پرنده تیز پرواز جهان را تشکیل می‌دهند.

10- اردک دم سوزنی

اردک دم سوزنی

(۱۰۵ کیلومتر در ساعت)
اردک دم سورنی در مناطق گسترده‌ای از نواحی شمالی اروپا، آسیا و آمریکای شمالی زندگی می‌کند. این اردک نوعی پرندهٔ مهاجر است که برای جفت گیری و تولید نسل در فصل زمستان به سمت جنوب و نواحی استوا پرواز می‌کند. چون این پرنده بدنی کشیده و لاغر دارد به او لقب تازی آسمان هم داده شده است.

9- مالارد یا اردک وحشی

مالارد اردک وحشی

(۱۰۵ کیلومتر در ساعت)
این گونه که معمولاً به نام اردک‌های وحشی شناخته شده‌اند در آمریکا، اروپا، آسیا، شمال آفریقا، نیوزیلند و بخش‌هایی از استرالیا پیدا می‌شوند. این پرنده جد بسیاری از گونه‌های اردک‌های خانگی است و یک اردک مهاجر است.

8- تیل

تیل

(۱۰۹ کیلومتر در ساعت)
این اردک مهاجر که به نام تیل اوراسیایی هم شناخته شده است گونه‌ای است که در نواحی معتدل اوراسیا (اروپا و آسیا) زندگی می‌کند و در فصل زمستان به جنوب مهاجرت می‌کند. این اردک از آنجایی که کوچکترین اردک شناگر است تیل نام‌گذاری شده است. در فصولی که زمان جفت گیری نباشد این پرنده‌ها جزو اجتماعی‌ترین اردک‌ها هستند و گروه‌های بسیار بزرگی تشکیل می‌دهند.

7- مرغابی شمالی

مرغابی شمالی

(۱۱۳ کیلومتر در ساعت)
این پرنده بزرگترین مرغابی‌ای است که در اروپا و شمال آمریکا پیدا می‌شود. این پرنده در نواحی شمالی اروپا، آمریکای شمالی و شرق سیبری و بیشتر در نواحی ساحلی پیدا می‌شود. این پرنده‌ها بسیار اجتماعی هستند و در نزدیک ساحل زندگی می‌کنند.

6- اردک کانواس بک

اردک کانواس بک

(۱۲۰ کیلومتر در ساعت)
این اردک یک پرندهٔ شناگر بزرگ است که در شمال آمریکا یافت می‌شود. اندازهٔ این اردک بین ۴۸ تا ۵۶ سانتی‌متر است. این پرنده‌ها در فصل زمستان به مناطق گرم‌تر مهاجرت می‌کنند و در زمان پرواز شکل ۷ مانندی را تشکیل می‌دهند.

5- پرستوی پشت سفید یا بادقپک

پرستوی پشت سفید بادقبک

(۱۲۴ کیلومتر در ساعت)
این پرنده یک بادقپک کوچک است. این پرنده که از دستهٔ پرستوسانان است، پاهای بسیار کوتاهی دارد که تنها برای چسبیدن به سطوح عمودی از آن استفاده می‌کند. این پرنده‌ها عموماً در سازه‌های ساخت انسان مثل پل‌ها و ساختمان‌ها زندگی می‌کنند. این پرنده بیشتر در اسپانیا، مراکش و کشورهای جنوب ساهارا زندگی می‌کند.

4- اردک ماهیخوار سینه سرخ

اردک کاهی خوار سینه سرخ

(۱۲۹ کیلومتر در ساعت)
این پرنده به خاطر منقار دراز و دندانه دارش اردک نوک اره‌ای هم نامیده می‌شود. این پرنده به طور گسترده در اروپا، آسیا گرین‌لند و آمریکای شمالی وجود دارد. این نوع پرنده در فصل زمستان به جنوب پرواز می‌کند.

3- غاز سیخ بال

غاز سیخ بال

(۱۴۲ کیلومتر در ساعت)
این پرنده که به عنوان بزرگ‌ترین غاز دنیا هم شناخته می‌شود از خانوادهٔ اردکیان است؛ وزن آن بین ۴ تا ۶ کیلو است و بیشتر در زمین‌های مرطوب جنوب ساهارا در قارهٔ آفریقا زندگی می‌کند و یکی از اولین گونه‌هایی است که در آن منطقه شناخته شده است.

2- پرندهٔ فرایگیت

فرایگیت

(۱۵۳ کیلومتر در ساعت)
این پرنده‌ها در واقع یک خانواده به نام فرگتیدایی هستند که از ۵ گونهٔ مختلف تشکیل شده‌اند. این پرنده‌ها را به نام پرندگان «مرد جنگی» یا دزد دریایی نیز می‌شناسند. یک نکتهٔ جالب در مورد این پرنده‌ها آن است که دورهٔ پیش‌زادی آنها از هر پرندهٔ دیگری بیشتر است. این نوع پرنده‌ها بیشتر در اقیانوس آرام، اقیانوس هند و جنوب اقیانوس اطلس پیدا می‌شوند.

1- پرستوی دم سوزنی

پرستوی-دم-سوزنی

(۱۷۰ کیلومتر در ساعت)
این پرنده که به نام پرستوی سینه سفید هم شناخته شده است، می‌تواند با سرعت خارق‌العاده‌ای پرواز کند. از آنجایی که این پرنده بیشتر وقتش را در آسمان می‌گذراند و اگر مجبور نباشد به زمین قدم نمی‌گذارد، این سرعت برایش بسیار مناسب است. آسیای مرکزی و جنوب سیبری مکان‌هایی هستند که این پرنده در آنها زندگی می‌کند و از آنجایی که ذاتاً پرنده‌ای مهاجر است، در فصل زمستان به شبه قارهٔ هند، استرالیا و جنوب شرقی آسیا مهاجرت می‌کنند.

منبع فارسیایران‌ویج

منبع خارجیTop 1 Us

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
3 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
رشیدکرمی
رشیدکرمی
۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ۱۷:۱۵

سلام درودبرشما عالی بود واطلاعات آدمی هرچه بالا باشد کم است.ذهن انسان مانند دریای بیکران .هرچه جلوتر بری دوست داری کمی انورتر بری سیراب نمیشود

احمدرضا
احمدرضا
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۲۳:۱۰

متاسفانه خیلی از مطالبتان ناقص است و یا از نظر آماری مشکل دارد . مثلا در لیست همین سریعترین پرندگان جهان خیلی از پرندگان تیز پرواز جهان قرار ندارد. امیدوارم با رفع این مشکل ما را خوشحال کنید.

b1