cover puss moth caterpillar
b1
خانه » ۱۰ حشره فضایی روی زمین!

۱۰ حشره فضایی روی زمین!

b3

از عقربِ پرنده‌ای، تا کرم ابریشمی که به مانند خون آشام‌ها است، همه از جمله حشراتی هستند که چهره‌های بسیار عجیبی دارند و به نام فضایی شناخته می‌شوند.

مگس‌ها را حتماً دیده‌اید و می‌دانید چهره‌ای بسیار عجیب دارند، چشمان مشبکی و چندین تایی آن‌ها به اندازه‌ای وحشتناک است که شاید به نظر شما این حشره اولین بار از کره‌ای دیگر در آسمان به زمین آمده است. اگر این‌گونه فکر می‌کنید پس کمی صبر داشته باشید تا با فضایی‌ترین حشرات دنیا آشنا شوید.

10- Moth Caterpillar

puss moth caterpillar

کرم‌ها با بدن نرم و جالبی که دارند به طور کلی شبیه به فضایی‌ها هستند اما برخی از گونه کرم‌ها بسیار متفاوت و دارای چهره‌هایی عجیب هستند. کرم درخت بید از این دسته بسیار عجیب است و چهره‌ای غیر عادی دارد. این چهره یکی از راه‌های دفاعی او است، چرا که برخی از شکارچیانش از او می‌ترسند.

بدنی سبز رنگ با صورتی که مانند دهان خون‌آشام‌های فیلم‌های ترسناک می‌ماند چهره این کرم را بسیار عوض کرده است. این کرم می‌داند همه از چهره او خواهند ترسید، به همین علت تا جسمی با او برخورد می‌کند سریع صورتش را به آن طرف برمی‌گرداند.

9- Devil's Flower

devil’s flower mantis

یکی از بزرگترین حشراتی که تا به حال کشف شده است گل شیطانی نام دارد. این حشره نامش را از روی حالت شکاری که می‌گیرد به دست آورده است. این حشره که نزدیک به ۱۳ سانتی‌متر طول دارد تا نزدیک شدن شکار بی حرکت باقی می‌ماند و رنگ بدنش شبیه به گل‌های مختلف می‌شود که حشرات کوچک را جذب می‌کند. بسیاری از کارشناسان چهره و حالت بدن او را بسیار نادر می‌دانند و نام بدنساز حشرات را نیز برای آن‌ها انتخاب کرده‌اند.

8- Brazilian Treehopper

brazilian treehopper

یکی از عجیب‌ترین موجودات و حشراتی که تا به حال در دنیا پیدا شده، «گیره درختی برزیلی» است. این حشره همانطور که از نامش مشخص است در جنگل‌های آمازون دیده شده است ولی بسیار نادر است به طوری که مدل‌های خاصی تنها از آن برای نمایش گذاشته شده است و باقی آن‌ها به سختی در طبیعت پیدا می‌شوند. چهره این حشره به هیچ عنوان قابل توضیح دادن نیست چرا که بسیار پیچیده است و دانشمندان نیز در تشخیص اندام آن با هم اختلاف نظر دارند.

7- Swallowtail Caterpillar

pipevine swallowtail caterpillar

یکی از زیباترین پروانه‌هایی که تا به حال دیده شده است، پروانه فلورسنتی آبی رنگی است که بیشتر در آمریکای شمالی وجود دارد. تمامی زیبایی‌های این پروانه از کرم ابریشمی قرمز و البته با چهره‌ای عجیب می‌آید. این کرم بدن ژله‌ای با رنگ قرمز دارد و در طول مدت قبل از پیله کردنش به رنگ‌های سیاه و نارنجی تغییر رنگ می‌دهد. بدن این کرم باعث می‌شود تا بسیار لیز باشد و کسی آن را شکار نکند. شاخک‌های خاص و البته جالب آن باعث می‌شود تا سر و ته این کرم مشخص نباشد و چهره‌ای فضایی داشته باشد.

6- Silkmoth Caterpillar

calleta silkmoth caterpillar

یکی از متفاوت‌ترین حشرات دنیا کرم رنگین کمانی نام دارد که در آمریکای جنوبی دیده می‌شود. توضیح دادن در مورد چهره این کرم کاری را از پیش نمی‌برد چرا که تنها مشاهده چهره آن گویای همه چیز است. پوستی بسیار شلوغ از غده‌های دفاعی متفاوت و رنگ بندی که مشخص نیست دقیقاً چه رنگی دارد و البته چهره‌ای که بسیار سخت می‌توان چشم را از دست و پای آن تشخیص داد، یکی از فضایی‌ترین حشرات دنیا را پدید آورده است.

5- Scorpionfly

scorpionfly

این حشره کوچک در نظر اول به مانند حشراتی می‌ماند که به صورت ژنتیکی دستکاری شده‌اند ولی در اصل ترکیبیست میان یک عقرب و حشره‌ای که قدرت پرواز با سرعت بالا را دارد. این حشره در نقاط مختلف دنیا دیده شده است و چهره فضایی آن از دور اصلاً قابل شناسایی نیست، چرا که با دیگر حشرات نیز شباهت‌هایی دارد.

4- Pseudocreobotra

spiny flower mantis

یکی دیگر از فضایی‌هایی که خود را در میان حیوانات جا زده است "Pseudocreobotra" نام دارد. این حشره، ظاهری به مانند گل‌های رنگارنگ دارد اما در اصل یک موجود بسیار ریز در حد ۴۰ میلی متر است که بیشتر در آفریقای جنوبی دیده شده است. دنیای این موجود بسیار بی رحم است چرا که وقتی پیر می‌شوند توسط هم نوعان خودشان خورده خواهند شد.

3- Tailed Emperor Caterpillar

tailed emperor butterfly caterpillar

در ماه‌های اول بهار در سواحل شرقی استرالیا حشره‌ای زندگی می‌کند که در نوع خود بسیار جالب است. این حشره که در اصل یک کرم ابریشم است از گردن به پایین چهره‌ای عادی دارد ولی در سرش یک سپر دفاعی دارد که چهره او را بسیار عجیب کرده است. چهار شاخ بزرگ باعث می‌شود تا هیچ حیوانی به آن نزدیک نشود. این کرم پس از مدتی تبدیل به یک پروانه زیبا می‌شود.

2- Extatosoma Tiaratum

extatosoma tiaratum

یکی از جالب‌ترین حشره‌های دنیا که ظاهری ماورایی دارد را می‌توانید در جنگل‌های انبوه دنیا ببینید. این موجود یکی از حشره‌هایی است که می‌تواند به طول ۲۰ سانتی‌متر برسد و البته ظاهری بسیاری عجیب و غیر زمینی دارد. این حشره هنگامی که احساس خطر کند ایستاده و دست‌هایش را بالای سرش می‌گیرد، همچین یک ماده شیمیایی آزاد می‌کند که شکارچیان را دور می‌کند اما روی انسان‌ها تاثیری ندارد چرا که بوی کره بادام زمینی می‌دهد.

1- Dasychira Pudibunda

dasychira pudibunda caterpillar

یک حشره اهل دانمارک که رنگ زرد و زیبایی دارد به نام علمی "Dasychira Pudibunda Caterpillar" شناخته می‌شود. این حشره در نگاه اول به نظر یک حشره اسفناجی بامزه است اما وقتی به آن نزدیک می‌شوید می‌توانید دندان‌های او را ببینید که مانند خون‌آشام‌هایی در حال خوردن درخت هستند. این روزها جمعیت این کرم‌ها در حالا افزایش است و درختان دانمارک را از بین برده‌اند.


منبع خارجیListverse

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
4 نظرات
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
امیر
امیر
۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۸:۳۶

دم همه گرم

امیر
امیر
۶ اسفند ۱۳۹۹ ۱۸:۳۵

باحال دم همتون گرم ❤️❤️❤️❤️❤️

erfan
erfan
۴ بهمن ۱۳۹۸ ۲۲:۴۸

اصلا حال کردم

امیر
امیر
۳۰ دی ۱۳۹۶ ۱۶:۵۲

اقا امیر مطالب قشنگی داری
موفقیت روزافزون براتون آرزومندم

b1