عکس کاور مارمولک دم برگی
b1
خانه » ۱۰ حیوان با چهره های عجیب!

۱۰ حیوان با چهره های عجیب!

b3

چهره یکی از نکاتی است که می‌توان حیوانات مختلف را به کمک آن تشخیص داد زیرا حیوانات دارای گونه‌های متفاوت هستند و هر کدام معمولاً تفاوت‌هایی هر چند ظریف در چهره‌شان وجود دارد.

هر وقت حرف از چهره و حالت صورت می‌شود کلماتی مانند زشت، زیبا و عجیب به ذهن می‌رسد و این موضوع در میان حیوانات نیز وجود دارد. حیوانات از آنجایی که چهره‌های متفاوت دارند دارای گونه‌های زشت و زیبا نیز هستند. از میان تمام حیواناتی که تا به حال پیدا شده‌اند تعدادی هستند که دارای چهره‌هایی عجیب هستند.

10- مارماهی

مارماهی

این موجود عجیب برای اولین بار در سال ۲۰۰۲ دیده شد و در نگاه اول به نظر می‌رسد از یک فیلم ترسناک فرار کرده است. این ماهی با دندان‌های بسیار تیز و چشمانی ترسناک به نام «مارماهی» معروف شد در حالی که اصلاً هیچ شباهتی به مارها ندارد. این ماهی دارای قابلیت‌های جالبی نیز هست، برای مثال می‌تواند تا سه روز خارج از آب زندگی کند و دندان‌های آن قادر هستند هر حیوانی را در هر جثه‌ای که باشد نابود کند. نمونه‌های بالغ این مار می‌تواند تا یک متر طول و ۶ کیلوگرم وزن داشته باشد.

9- آی آی

آی آی

یکی از موجوداتی که در ماداگاسکار پیدا شده است «آی آی» نام دارد. این موجود عجیب چهره‌ای خاص دارد و یکی از نادرترین پستانداران روی زمین است. این موجود برای روستایان به عنوان یکی از موجودات منحوس شناخته می‌شود، از این رو هرکس آن را ببیند خواهد کشت. در سالیان دور این موجود باعث شده است که روستایان مریض شده و بمیرند و از همین رو به فرشته مرگ روستاهای ماداگسکار شهرت پیدا کرده است.

8- کریولا

کریولا

آسیا قاره‌ایست که هر موجودی ممکن است در آن یافت شود زیرا تنوع آب و هوایی و قومیتی بسیاری دارد. یکی از موجوداتی که طی سال‌های اخیر پیدا شده است خفاش کریولا نام دارد. این خفاش چهره‌ای بسیار عجیب دارد و معمولاً در نقاطی از زمین زندگی می‌کند که دست انسان‌ها کمتر به آن می‌رسد. این خفاش با انسان‌ها رابطه خوبی ندارد. با کمترین حالت تحریک آمیزی به انسان حمله ور خواهد شد.

7- موش کور صحرایی

موش کور صحرایی

موش حیوانی ریز اما ترسناک است زیرا تحقیقات انجام شده نشان می‌دهد بیش از نیمی از انسان‌ها از این موجود می‌ترسند. موش کور صحرایی یکی از انواع موش‌هایی است که در صحرای آفریقا زندگی می‌کند اما چهره آن بسیار عجیب و غریب است. پوست کش آمده، دندان‌های عجیب از جمله ویژگی‌های این موش هستند. دانشمندان دریافته‌اند که این موش عجیب و زشت می‌تواند یک درمان مؤثر برای سرطان باشد.

6- هزازپای پشمالو

هزارپای پشمالو

یکی از بامزه‌ترین هزارپاهایی که در دنیا وجود دارد به اسم «پشمالو» شناخته می‌شود. این هزارپا بدنی پر از مو دارد ولی دست زدن به این موها مساوی با مرگی دردناک خواهد بود، زیرا تمامی سطح بدن این هزارپا با سم پر شده است. این هزارپا در آمریکا دیده شده است و معمولاً میان برگ درختانی مانند بلوط پنهان می‌شود. طول آن هزارپا در بلندترین حالت می‌تواند به ۳۲ میلی متر برسد.

5- افعی سبز

افعی سبز

در سال ۲۰۰۲ دانشمندان به گونه‌ای جدید از افعی‌ها دست پیدا کردند که به افعی‌های سبز شهرت دارند. این مارها در جنوب آسیا یافت می‌شوند و البته جمعیت زیادی ندارند. این مارها در کنار آنکه سمی و کشنده‌اند دارای چهره‌ای عجیب و جالب نیز هستند. سری تخت و بدنی سبز رنگ با چانه‌ای برآمده از جمله مواردی هستند که در مارها کمتر مشاهده می‌شوند و چهره‌ای عجیب را به این مار داده‌اند.

4- ایسوپاد

ایزوپاد

یکی از شکارچیان کف دریاست که چند سال پیش از عمق ۲ هزار متری آب پیدا شد. این شکارچی دارای چهره‌ای بسیار شبیه به یک حشره خاکی اما غول پیکر است که به عنوان یکی از موجوداتی شناخته می‌شود که تنها در تاریکی مطلق زیر آب زندگی می‌کند. این آبزی عجیب از لاشه حیوانات مرده یا مواد غذایی که در کف آب باقی مانده است تغذیه می‌کند.

3- موش کور بینی ستاره‌ای

موش کور بینی ستاره ای

یکی از عجیب‌ترین ستاره‌های دنیا روی زمین زندگی می‌کند و این ستاره که یازده شاخه صورتی دارد دقیقاً روی بینی یک نوع موش کور خاص زندگی می‌کند. این ستاره عجیب به این موش کور اجازه می‌دهد تا بتواند بیشتر با محیط تعامل داشته باشد و حتی به عنوان دست‌های اضافی نیز می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. هر کدام از شاخه‌های این ستاره دارای قدرت حسی بسیار بالایی هستند ضریب خطای آن‌ها یک در ۲۵ هزار است.

2- مارمولک بادبزنی

مارمولک بادبزنی

این مارمولک که در دو رنگ قهوه‌ای و زرد پیدا می‌شود یکی از عجیب‌ترین مارمولک‌هایی است که روی زمین زندگی می‌کند و زادگاه اصلی آن نیز استرالیا است. این مارمولک در کناره‌های سرش دارای باله‌های بسیار بزرگی است که در هنگام عصبانیت یا متوجه شدن خطر، آن‌ها را باز می‌کند. این بادبزن‌ها گاهی می‌توانند تا ۹۰ سانتی متر طول داشته باشند. این موجود غالباً روی درخت‌ها زندگی می‌کند اما ممکن است بر روی زمین نیز دیده شود.

1- مارمولک دم برگی

مارمولک دم برگی

یکی دیگر از مارمولک‌های بسیار عجیبی که در دنیا وجود دارد با نام «دم برگی» شناخته می‌شود. این مارمولک در ماداگاسکار دیده می‌شود و نهایت به طول ۳۳۰ میلیمتر می‌رسد. این مارمولک‌ها دارای اندامی بسیار نازک هستند، با دست و دمی که اصلاً شباهت به حیوانات ندارند. همچنین چهره آن‌ها نیز بسیار عجیب است و چشم‌هایی ترسناک دارند. صدای این مارمولک‌ها بیشتر شبیه به جیغ زدن است و دهانشان به نسبت بدنشان بسیار بیشتر باز می‌شود.


منبع خارجیOddee

امیر

امیر

من امیر هستم، موسس این سایت. ۳۰ سال سن دارم و از سال ۲۰۱۰ به صورت حرفه‌ای به فعالیت‌های مربوط به وبمستری می‌پردازم. در حال حاضر به طراحی و بهینه‌سازی سایت‌های وردپرسی مشغولم. امیدوارم از مطالب لذت ببرید، منتظر خوندن نظراتتون هستم.

b2
1 دیدگاه
جدیدترین
قدیمی‌ترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
حمیدرضا حسینی
۹ اسفند ۱۳۹۸ ۱۷:۱۶

Wow

b1